0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #80 -: Септември 18, 2012, 13:53:54 pm »
Здравейте, някоя от вас с хистероскопия може ли да ми каже кога си е записвала час. Много ми е нередовен напоследък и нямам идея кога ще дойде, Д-р Персенска каза да си запиша час на 1 ден от МЦ, но като чета из форумите, това май е проблем.......
Пате-то, хистероскопия се прави от 6 до 10 ден на цикъла ти, в които вече не кървиш!Часове се записват при момичетата на 4 етаж където се записват часовете за прегледите!Телефоните са първата страница на темата!Не е лошо да се обадиш защото няма свободни часове по принцип!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #81 -: Септември 18, 2012, 14:39:21 pm »
Здравейте, някоя от вас с хистероскопия може ли да ми каже кога си е записвала час. Много ми е нередовен напоследък и нямам идея кога ще дойде, Д-р Персенска каза да си запиша час на 1 ден от МЦ, но като чета из форумите, това май е проблем.......
Пате-то, хистероскопия се прави от 6 до 10 ден на цикъла ти, в които вече не кървиш!Часове се записват при момичетата на 4 етаж където се записват часовете за прегледите!Телефоните са първата страница на темата!Не е лошо да се обадиш защото няма свободни часове по принцип!
Звучи ми почти невероятно да успееш да си запишеш час на първия ден. По мои наблюдения часовете ги записват чак за след два цикъла. В най-добрия случай може да попаднеш в резервите и да се надяваш да ти се обадят, ако някой се отложи. Аз бих те посъветвала все пак да се опиташ да сметнеш горе-долу и да си запишеш час, за да си в графика.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #82 -: Септември 18, 2012, 15:27:03 pm »
Здравейте, някоя от вас с хистероскопия може ли да ми каже кога си е записвала час. Много ми е нередовен напоследък и нямам идея кога ще дойде, Д-р Персенска каза да си запиша час на 1 ден от МЦ, но като чета из форумите, това май е проблем.......
Пате-то, хистероскопия се прави от 6 до 10 ден на цикъла ти, в които вече не кървиш!Часове се записват при момичетата на 4 етаж където се записват часовете за прегледите!Телефоните са първата страница на темата!Не е лошо да се обадиш защото няма свободни часове по принцип!
Звучи ми почти невероятно да успееш да си запишеш час на първия ден. По мои наблюдения часовете ги записват чак за след два цикъла. В най-добрия случай може да попаднеш в резервите и да се надяваш да ти се обадят, ако някой се отложи. Аз бих те посъветвала все пак да се опиташ да сметнеш горе-долу и да си запишеш час, за да си в графика.
Да трудно се записват часове, освен да и е казала докторката да и звъне на 1ви ден и за да могат да запишат точно деня в който ще се прави хистерото, така казват, на мен също ми казаха, ако няма часове ще ми звънеш на 1 ви ден да видим какво ще можем да направим да те вместим ако не съм си записала час! :D
Но това са само догадки всеки случай няма как да се прави хистеро на 1ви ден!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #83 -: Септември 18, 2012, 15:30:29 pm »
Благодаря! Записах си току що без проблем за другия месец, имаше дати, избрах си 7 ден, ако не дойде навреме МЦ, не знам... Противозачатъчни кога се започват, въобще за 3 седмици има ли смисъл, ще се регулира ли?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #84 -: Септември 18, 2012, 15:34:50 pm »
Пате-то, да не те подвеждам ама аз пия дуфастон от 16 ден в продължение на 10 дни и така ми се нормализира цикъла и знам, че ще ми дойде на 3 ден след като спра хапчетата един вид го таймирам!Ама ти си питай доктора защото не знам при теб как стоят нещата!Успех и супер, че си успяла толкова лесно да си запишеш час понякога се е налагало да се чака по няколко месеца! :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #85 -: Септември 18, 2012, 17:44:49 pm »
mravi, недей търси симптоми. Аз нямах абсолютно никакви. Може би само малко ми тежаха гърдите, но това при хормоните, които пием е нормално. И все питах другите възможно ли е нищо да не чувствам. Дори след теста пак известно време нищо не чувствах. По-късно започнаха някакви усещания. Зная колко е дълъг и труден този период, но няма как. Стискай зъби още малко и успех.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #86 -: Септември 18, 2012, 18:00:58 pm »
Благодаря Ви момичета за отговорите.Просто се надявам всичко този път да е наред.След неуспешен опит пролетта ,чак ме е страх да си направя и тест.Чувствам само тежест на корема и нищо друго Моля се само да е за добро :balk_144:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #87 -: Септември 19, 2012, 07:55:58 am »
Здравейте, момичета!
Искам да се включа в темата за такса оплождане: Бихте ли ми казали дали тя се влияе от броя на яйцеклетките или е фиксирана? :ask: Тази такса ме обезкуражава и прави почти безсмислен опита на ЕЦ, тъй като добиването на качествени яйцеклетки, които след това да се превърнат в подходящи за трансфер ембриони, е продължителен и несигурен процес. Таксата оплождане оскъпява допълнително процедурите, а като се имат предвид постоянното напрежение всеки месец, пътуванията, отсъствията от работа, накрая  излиза много по - изгодно да направиш стимулиран опит и наведнъж да приключиш с всичко. :(
Следващия месец съм отново на праглед при д-р Стаменов и ако ми предложи ЕЦ май ще се откажа и ще си изчакам новата заповед от Фонда. То и без това със стимулация и без такава резултата ми е все един и същ, само дето колата ни се разпада в движение и все по - трудно посрещаме всяка нова сметка. :(
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #88 -: Септември 19, 2012, 09:12:37 am »
Здравейте,някой може ли да каже има ли Прегнил тези дни в клиниката.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #89 -: Септември 19, 2012, 10:08:19 am »
dolia, прегнил все още няма, за съжаление. Мин. седмица бях на пункция и ми предложиха овитрел.
disi22, аз да споделя: вчера платих моя опит. Казаха ми: за пункция (с упойка ми беше), оплождане и трансфер- 2100 лв. Имайки предвид,че пункцията е 350, а трансферът май е 250, предполагам,че останалото е за оплождането. Аз имах 8 Я, всички те се оплодиха, но 6 започнаха да се делят и 2 ми върнаха.Отделно ми начислиха за лекарствата 1014 лв. (което го очаквах), като аз си имах прегнил и спестих 100 лв.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #90 -: Септември 19, 2012, 11:57:55 am »
Благодаря за отговора,но можем ли да намерим Прегнила от друго място в София.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #91 -: Септември 19, 2012, 17:23:45 pm »
Да се запиша и аз в новата тема аз си записах част за преглед за 04/10/2012 за д-р Стаменов да говорим кога ще почнем трети опит пожелавам успех на всички момичета само +++++ резултати.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #92 -: Септември 19, 2012, 21:07:48 pm »
disi22, аз да споделя: вчера платих моя опит. Казаха ми: за пункция (с упойка ми беше), оплождане и трансфер- 2100 лв. Имайки предвид,че пункцията е 350, а трансферът май е 250, предполагам,че останалото е за оплождането. Аз имах 8 Я, всички те се оплодиха, но 6 започнаха да се делят и 2 ми върнаха.Отделно ми начислиха за лекарствата 1014 лв. (което го очаквах), като аз си имах прегнил и спестих 100 лв.
[/quote]
От написаното излиза, че си платила 1500лв. за оплождане. При ЕЦ яйцеклетките са обикновено 1-2 и тогава, доколкото разбрах, таксата е 250лв. Излиза, че таксата за оплождане при ЕЦ с лека стимулация се влияе от броя на добитите яйцеклетки при пункция или успешно оплодените яйцеклетки. osi_10 Това е доста притеснително. :(
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #93 -: Септември 19, 2012, 21:21:53 pm »
Ами да-на мен също не ми излизат много сметките- не са ми го разбивали на отделни манипулации и цени-казаха ми директно 2100. Може би има значение,че 6 от клетките започнаха да се делят.Мога да попитам следващия път,да ги помоля да ги разбият, за да сме по-наясно,а не да гадаем.Но имам спомен,че и друга дама тук беше споделила,че са и взели 2100.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #94 -: Септември 19, 2012, 21:25:16 pm »
afrodita279, 2100 си е  цената за нормален стимулиран опит, независимо колко са яйцеклетките.
Доскоро стимулираните с хапчета плащаха на части, пункция и трансфер, после започна и такса оплождане, вече и бройката има значение явно.
Може би е добре преди опит да се пита с подробности, разликата си е сериозна.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #95 -: Септември 19, 2012, 21:47:45 pm »
Може би ще внеса малко яснота, относно заплащанията, защото съм си самофинансирала всичко до този момент.
При стимулиран опит се заплащат 2 100 лв. за цялостното проследяване, пункцията с упойка и трансфера. Лекарствата се изчисляват на всеки индивидуално, в зависимост от това какво е използвано.
При естествен цикъл се заплаща пункция 250 лв. без упойка, с упойка е 350 лв.  Трансфера е 600 лв., а ако при оплождането е използван метода МАКС се доплащат още 200 лв.
В последните 3 месеца имам направени 3 пункции без упойка, само един път се оплоди яйцеклетка по метода МАКС, но на 5-ти ден не се хареса на ембриолозите и на докторите и не стигнах до трансфер. Заплатих само пункцията, но не и тези 200 лв. за метода на оплождане, защото нямаше трансфер.
Тези 200 лв., които споменавате като такса за оплождане е точно заради метода МАКС и ако не се използва този метод, те не се заплащат. Бройката на ембрионите не влияе на цената.
Надявам се да съм помогнала.


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #96 -: Септември 19, 2012, 22:54:38 pm »
2100 и на нас ни беше проследяване на стимулация, оплождане, трансфер + 450 ТЕСЕ + лекарства. Това през 2007 г. , явно няма промяна в таксите.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #97 -: Септември 20, 2012, 08:18:26 am »
Може би ще внеса малко яснота, относно заплащанията, защото съм си самофинансирала всичко до този момент.
При стимулиран опит се заплащат 2 100 лв. за цялостното проследяване, пункцията с упойка и трансфера. Лекарствата се изчисляват на всеки индивидуално, в зависимост от това какво е използвано.
При естествен цикъл се заплаща пункция 250 лв. без упойка, с упойка е 350 лв.  Трансфера е 600 лв., а ако при оплождането е използван метода МАКС се доплащат още 200 лв.
В последните 3 месеца имам направени 3 пункции без упойка, само един път се оплоди яйцеклетка по метода МАКС, но на 5-ти ден не се хареса на ембриолозите и на докторите и не стигнах до трансфер. Заплатих само пункцията, но не и тези 200 лв. за метода на оплождане, защото нямаше трансфер.
Тези 200 лв., които споменавате като такса за оплождане е точно заради метода МАКС и ако не се използва този метод, те не се заплащат. Бройката на ембрионите не влияе на цената.
Надявам се да съм помогнала.
Добре - пункция с упойка - 250/350лв., оплождане - 250лв. + 200лв. за МАКС, трансфер - 600лв.,в най - лошия случай излиза 1400лв. Останалите 700лв. до 2100лв. за какво са? Прегледите при проследяване на стимулиран опит са по 30лв. Колко прегледа си направила? Може би таксата за оплождане е друга, защото сметката не излиза?
Vera, в цената, която си заплатила са включени и лекарствата, а това е съвсем различно. Моля те, обясни какво е това 450 ТЕСЕ, че нищо не ми говори.
Аз има и всеки път РВМС, което е 250лв.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #98 -: Септември 20, 2012, 10:02:37 am »
disi22, аз го разбирам, че *vera е платила 2100 лв за манипулациите, плюс 450 лв за ТЕСЕ, плюс отделно пари за лекарствата.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #99 -: Септември 20, 2012, 10:16:43 am »
Момичета, таксата оплождане е 250 лв при ЕЦ. При стимулация с хапчета (клостилбегит, аримидекс ) е 1000 лв., като няма значение колко са Я. При класическото ИКСИ е 2100 лв, като тук влиза пункция, упока, оплождане и трансфер (стимулацията отделно, както и хормоните). Разликата в трите варианта е че при първите два пункция, упойка, оплождане и трансфер се плащат по отделно (разбити).
Август платих за оплождане на Я след стимулация с хапчета 1000лв (лекарствата, пункцията и упойката отделно) като тогава предварително се знаеше, че ще замръзяваме (заради клостилбегита). Надявам се добре да съм обяснила.
Въпросителната за мен обаче е, че след последвалата втора тимулация с хапчета през септември и първоначална нагласа за трансфер, в деня когато ми беше пункцията отидох да платя пункция упойка, няколко Мерионала и оплождане в администрацията ми направиха сметката без оплождането (1000 лв). Питах ги защо, а отговора беше "оплождането ще платите когато дойдете на трансфер заедно с цената на самия трансфер, плаща се при свършена работа". Е - до трансфер не стигнахме имах 8 Я, които според док. не бяха качествени. Та, сега не знам имам ли или нямам 1000 лв за плащане.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.