0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #160 -: Септември 27, 2012, 17:02:04 pm »
Ами pop4o значи ще трябва да се насочиш към друга болница за раждането :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #161 -: Септември 27, 2012, 19:49:43 pm »
Свързах се-биопсията е добра!
Само не разбрах за започване на стимулация на кой ден от цикъла трябва да отида,как протича,колко време трябва да остана в София?То май много ми станаха въпросите.Аз имам вече една стимулация но във Варна и тогава ми беше лесно-40 км. мога и по няколко пъти на деня да ги минавам,но сега не е същото!Ще се радвам миналите по този път да ме просветлят малко!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 15
« Отговор #162 -: Септември 27, 2012, 20:16:12 pm »
Свързах се-биопсията е добра!
Само не разбрах за започване на стимулация на кой ден от цикъла трябва да отида,как протича,колко време трябва да остана в София?

Пими, първо да те поздравя за хубавата биопсия  :lol:
За започване на стимулация задължително трябва да отидеш на 2 или 3 ден от МЦ. Тогава ще те прегледат и ще решат каква стимулация ще ти бъде назначена. Започнеш ли и те викат на прегледи + хормони през ден, а вече накрая когато наближи овулацията за да не изпуснат фоликулите може да те викат и всеки ден.
Конкретно в моя случай от началото на стимулацията до пункция са точно 15 дни, с тази разлика, че аз не съм оставала в София, а пътувам. А ако ти правят трансфер, прибави още от 3 до 5 дни в зависимост на кой ден ще ти върнат ембриончетата.
Успех мила!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #163 -: Септември 28, 2012, 10:28:27 am »
Пими, при мен след втората биопсия, която е добра, Д-р Персенска ми каза каква стимулация ми е предвидила и че ще съм по къс протокол и ме вика на 2-ри ден от МЦ.
За съжаление отложих старта, заради високо ТСХ, докато го смъкна под 2,5.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #164 -: Септември 28, 2012, 12:12:39 pm »
рара2011,deizi_83,благодаря ви!
Аз пак с питанка-вчера сутринта сложих последния Утрогестан.От снощи през нощта нещо ми зацапва а днес вече се поусили.Възможно ли е да е цикъл?Раничко ми е още,но знам ли от лекарствата може ли да подрани?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #165 -: Септември 28, 2012, 12:37:55 pm »
Ами зацапването е нормално да е от самата биопсия, пък може и цикъл да е, ама ти имаш представа кога е била О.,така че смятай 14 дни след О.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #166 -: Септември 28, 2012, 13:41:33 pm »
Аз съм по дълъг протокол,блокиращата инжекция ми беше на 14.09 и днес бях на преглед при д-р Персенска.Нещо май не и хареса положението,но като я попитах каза,че всичко е наред.Ако Е2 ми е под 50 ,което ще разбера тази вечер ще ми бият първата инжекция/не знам каква/ и после ме вика чак след 7 дни,което ми е странно,мислех че след първата стимулираща инжекция ходиш всеки ден или през ден на преглед.Отнесох се,това което исках да ви питам момичета е,че от вчера имам много силни разкъсващи болки в кръста ,гадене и главоболие-това нормално ли е на 14ти ден след блокираща инжекция.Д-р Персенска спомена пред сестрата,че май не съм прокървила много добре/МЦ противно на очакваното беше кратък и не много обилен/.Като отида в клиниката блокирам и не питам нищо-а после се разкъсвам от питанки и притеснения:))
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #167 -: Септември 28, 2012, 13:49:01 pm »
Ами зацапването е нормално да е от самата биопсия, пък може и цикъл да е, ама ти имаш представа кога е била О.,така че смятай 14 дни след О.

Да,но биопсията беше в понеделник.Тогава имах леко кървене,което спря и само пред ден два леко зацапване.Уф,незнам вече,май пак се вкарвам във филми.
А за овулацията-не я знам кога точно е била,защото на 12 ден ми дадоха Утрогестан 2х2 и 5 дена след това биопсията.Фоликула беше 20мм.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #168 -: Септември 28, 2012, 15:46:47 pm »
Пими, аз при пъравата биопсия имах зацапване,което се сля с цикъла. При втората нямах никакво. И аз бях и 2-та пъти на утрогестан, и съдейки по кога ми дойде МЦ-мога да кажа, че се е спукал фоликула на 2-рия ден от нач. на утрогестана. Ако го смятане така, значи около 14-макс 15-ти ден ти се е спукал, т.е. трябва да имаш цикъл около 28-ми ден....не ги мисли тези зацапвания са нормални при биопсии, ЦС и т.н....
Ирина, явно ще те стимулират с новата Елонва- 1 инжекция, която има действие 5 дни и след това се прави изследване на хормоните.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #169 -: Септември 29, 2012, 09:50:55 am »
Благодаря за окуражителните думи!
Все по - рядко влизам във форума, защото промених местоживеенето си за продължителен период от време и все още нямам компютър на новото място. Въпреки това, когато се прибирам в къщи, с голямо задоволство следя успехите Ви.
Стискам палци на всички момичета, очакващи с нетърпение деня на теста, да видят заветните две чертички. На тези в процедура - много извадени и оплодени яйчица. :)
Що се отнася до мен, надявам се промяната в обстановката и обкръжението да ми донесе необходимото спокойствие и вяра в сбъдването на съкровената мечта за бебче.
IrinaMMM, аз също се чувствах много зле от блокиращата инжекция. Никой не ме предупреди, че има много неприятни странични ефекти, едва по - късно, когато отидох за започване на стимулация и споделих с лекаря разбрах, че са от нея. Освен тези, които си споменала, аз имах сърцебиене, стягане в областта на гърлото, студени и горещи вълни. Д-ра ми обясни, че посредством блокиращата инжекция ме въвеждат в изкуствена менопауза и по този начин ще се чувствам, когато й дойде времето. 8O Всичко това отминава много бързи след стартиране на стимулацията. Успех!!! :)
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #170 -: Септември 29, 2012, 12:54:34 pm »
IrinaMMM ще отмине, както казва disi22. Аз също се чувствах не особено добре след блокажа. Вълни, сърцебиене, безсъние , но най ме мореше, че осъзнато бях освирепяла към всичко и всички. По-рано отидох на своя глава да и си пуснах Е2 - беше около 80, това стана повод за невъобразими драми (голяма глупост от моя страна). Двадесет дни обаче след блокажа вече се бях почти занулила. Е2 не пада рязко след като са ти била инжекцията. Спокойно. Всичко че отмине постепенно след като започнеш стимулацията. Между другото знаех, че ще се чувствам като в менопауза и уж бях готова, ама не . Само се настройвай, или поне опитай че това съвсем скоро ще свърши.
Аз пък утре съм на пункция на ЕЦ. В четвъртик имах по един фоликул в двата яйчника 14мм и 17мм. Снощи сложих овитрел-а и сега ме тресе една да не взема да се пукна преждевременно, дали ще ще пораснат и двата - лакомия, дали ще са хубави ...
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #171 -: Септември 29, 2012, 13:08:10 pm »
Благодаря за окуражителните думи!
Все по - рядко влизам във форума, защото промених местоживеенето си за продължителен период от време и все още нямам компютър на новото място. Въпреки това, когато се прибирам в къщи, с голямо задоволство следя успехите Ви.
Стискам палци на всички момичета, очакващи с нетърпение деня на теста, да видят заветните две чертички. На тези в процедура - много извадени и оплодени яйчица. :)
Що се отнася до мен, надявам се промяната в обстановката и обкръжението да ми донесе необходимото спокойствие и вяра в сбъдването на съкровената мечта за бебче.
IrinaMMM, аз също се чувствах много зле от блокиращата инжекция. Никой не ме предупреди, че има много неприятни странични ефекти, едва по - късно, когато отидох за започване на стимулация и споделих с лекаря разбрах, че са от нея. Освен тези, които си споменала, аз имах сърцебиене, стягане в областта на гърлото, студени и горещи вълни. Д-ра ми обясни, че посредством блокиращата инжекция ме въвеждат в изкуствена менопауза и по този начин ще се чувствам, когато й дойде времето. 8O Всичко това отминава много бързи след стартиране на стимулацията. Успех!!! :)

Disi22 много благодаря за успокоителните думи,имах нужда.Когато нямаме необходимата информация се шашкаме от всичко:))А за менопаузата-дано не дойде скоро,тези вълни са ужасни

Успех и на теб!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #172 -: Септември 29, 2012, 13:15:45 pm »
IrinaMMM ще отмине, както казва disi22. Аз също се чувствах не особено добре след блокажа. Вълни, сърцебиене, безсъние , но най ме мореше, че осъзнато бях освирепяла към всичко и всички. По-рано отидох на своя глава да и си пуснах Е2 - беше около 80, това стана повод за невъобразими драми (голяма глупост от моя страна). Двадесет дни обаче след блокажа вече се бях почти занулила. Е2 не пада рязко след като са ти била инжекцията. Спокойно. Всичко че отмине постепенно след като започнеш стимулацията. Между другото знаех, че ще се чувствам като в менопауза и уж бях готова, ама не . Само се настройвай, или поне опитай че това съвсем скоро ще свърши.
Аз пък утре съм на пункция на ЕЦ. В четвъртик имах по един фоликул в двата яйчника 14мм и 17мм. Снощи сложих овитрел-а и сега ме тресе една да не взема да се пукна преждевременно, дали ще ще пораснат и двата - лакомия, дали ще са хубави ...
Аvallon,стискам палци за утре-всичко ще мине добре ,ще видиш! А това с освирепяването-Боже,колко ми е познато и колко не мога да го контролирам,а после чувството за вина-ужас!Дано накрая да успеем да поднесем извиненията си с по един /или повече/ревящи подаръка
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #173 -: Септември 29, 2012, 13:27:31 pm »
Благодаря, дано.
Който трябва ще те разбере. Останалите не са важни. Ама да си призная чувството на вина е по малко от настървението да се изфорсирам. Спирам че да не оспамя нещата.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #174 -: Септември 29, 2012, 14:22:23 pm »
avallon - успех при пункцията утре. Стискам палци!
Гаднички са страничните ефекти от блокажа.
Два пъти са ми поставяли такива. За да не са толкова ясно изявени страничните ефектите, се стараех да пия много течности и да се движа (танцувам народни танци - та по това време просто не изпусках репетиция).
По съвет на лекар увеличих и приема на кисело мляко (по възможност истинско). Къпането всеки ден също е от полза, а също и прекарване на открито повече време.
Една половинчасова разходка пеша ми се отразяваше страхотно.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #175 -: Септември 29, 2012, 14:33:33 pm »
avallon - успех при пункцията утре. Стискам палци!
Гаднички са страничните ефекти от блокажа.
Два пъти са ми поставяли такива. За да не са толкова ясно изявени страничните ефектите, се стараех да пия много течности и да се движа (танцувам народни танци - та по това време просто не изпусках репетиция).
По съвет на лекар увеличих и приема на кисело мляко (по възможност истинско). Къпането всеки ден също е от полза, а също и прекарване на открито повече време.
Една половинчасова разходка пеша ми се отразяваше страхотно.

Къпането сигурно за предпочитане със ледена вода. Шегувам се, не можах да се сдържа извинете.  :oops: Откъде ме напуши смях така не знам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #176 -: Септември 29, 2012, 14:34:57 pm »
Аз пък утре съм на пункция на ЕЦ. В четвъртик имах по един фоликул в двата яйчника 14мм и 17мм.
Авалон, мисля, че ще успеят да извадят и двата. Надявам се, според мен има достатъчно време 14-то да порасне до 16-17.
Желая ти успех утре на пункция, ще стискам палци.

P.S. rtfrtf , днес цял ден ще надничам защото чакам новини от теб. Дано имаш повод да се похвалиш.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #177 -: Септември 29, 2012, 14:51:17 pm »
Papa2011, браво на теб - 5Я са супер, надявам се да се оплодят и развият всичките и да имате възможност да избирате.
Моите новини не са добри или пък може би са. Спряхме "мъчението" този месец и официално прекратихме опита днес, в понеделник ще оправяме финансовата част. Ще продължим в по-подходящ физиологичен момент. Имам преглед в края на седмицата, ако се появи някой заблуден фоликул, да го проследим и пунктираме. Учудващо е, но не се чувствам особено разочарована.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #178 -: Октомври 01, 2012, 07:09:42 am »
rtfrtf, съжалявам да прочета това. Може би наистина не си в подходящ физиологичен момент. Това сега не е толкова страшно, по-важното е какво ще стане със заповедта при прекратаване на опита? Дано нещата се развият по възможно най-добрия начин за теб.  :crossfingers:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #179 -: Октомври 01, 2012, 11:01:07 am »
Провал. Фоликулите вчера преди пункция се бяха спукали. Прегледа (за пункцията) беше точно 36 часа след овитрела. Мисля си за психоложката.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.