0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #500 -: Ноември 03, 2012, 14:14:40 pm »
Много благодаря mgstra успех!

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #501 -: Ноември 03, 2012, 16:33:45 pm »
avallon, може би чист ЗЕТ е късмета ти! Дано!

afrodita279, веднъж съм го слагала само и нямаше никакъв проблем.

pimi:crossfingers:

sladko, а сега кажи, че всичко ще е ок  :wink:

Успех на всички!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #502 -: Ноември 03, 2012, 17:10:40 pm »
midge, pimi, благодаря ви за подкрепата. Между другото някой може ли да ми каже как точно се процедира при ЗЕТ? Прегледи, цени? Хормони, както и слага ли се прегнил или се дебне овулация? Не съм от София. Снежинките ми са замразени на 3ти ден, това означава ли че се размразяват на трети ден от ову и се връщат веднага - в същия ден (трети).
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #503 -: Ноември 03, 2012, 17:40:21 pm »
avallon, съвсем скоро писах в темата за ЗЕТ за прегледите. Виж там. Платих само трансфер - 450лв и прегнил.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #504 -: Ноември 04, 2012, 10:53:04 am »
Пими, аз другата седмица ще бъда в клиниката ако искаш може да се видим.

Момичета колко излизаше ин витро на ЕЦ, четох че има нови цени или нови неща включени в цената и ме интересува.

Папа, стискам палци, дано намерите решение.

Може да се видим,аз в понеделник съм за 10
40.след това другите дни за сега незнам.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #505 -: Ноември 04, 2012, 11:46:12 am »
авалон, аз съм съвсем прясно заплодена с 3 бр.замразени и мога да споделя при мен как протече и какво платих . Дебне се овулацията /за тези 3 прегледа на 10,12 и 14ден не се съм плащала/, може да се сложи прегнил или пък не - на мен ми сложиха прегнил, който си имах от вкъщи. после като се видя че е имало овулация се разбрахме за деня на трансфера. Прави се на деня на който са замразени обикновено, но на мен решиха да ми слагат РВМС /за "лепило"/, та се наложи да ми ги размразят на 3-ти ден /когато са замразени/, а да ми ги върнат на 5-ти ден. Самия трансфер струва 450 лв. и това е всичко . Мен пък ме притеснява следното нещо- как са сигурни точно кога е овулацията-ето сега например на 12-тия ден имах фоликул 20мм, д-р Персенска каза "всеки момент сигурно ще ти е овулацията", сложихме прегнила същата вечер и бях извикана на предглед на 14-ти ден. Овулацятя беше минала и преброихме този ден 14-тия за ден на овулацията , защото тогава сме го видяли...?! Ами ако се е спукал на 12-тия ден вечерта ? Или на 13-тия? Значи всички сметки за трансфера нататък са грешни /кое 3-ти ден, кое 5-ти/? Не е ли така? Това много ме притесни при ЗЕТ, че нямаш пункция от която да броиш дните. Иначе много лека процедура поне при мен, съжалявам че нямам още замразени да си пробвам през месец.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #506 -: Ноември 04, 2012, 12:00:56 pm »
Не се притеснявай овулацията ти е точно изчислена.Щом са ти поставили Прегнил,овулацията ще настъпи след 36 часа,затова го слагат и него,това е неговата функция.Няма как да ти се спука фоликула на 12 ден вечерта или на 13 ден.Те са ти поставили прегнила на 12 ден предполагам в 20.00 часа вечерта и са те повикали на 14 ден в 8.00 сутринта.Това са точно 36 часа,докторите си знаят работата,а ти пази бебоците и много успех ,дано това е твоят опит.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #507 -: Ноември 04, 2012, 12:11:04 pm »
Благодаря! Успокои ме. Аз по принцип имам склонност да съм мнителна и подозрителна , но се старая /даже и насила/да се доверявам повече и да нямам предубеждения. А дали този е моят опит ще разберем др.седмица. Успех  на всички!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #508 -: Ноември 04, 2012, 12:29:57 pm »
Емиля,не искам да споря, но ако беше със сигурност точно така, нямаше да има "изтървани" фоликули, случвало ми се е на мен, случвало се е и на много други, това и ми каз д-р Шеркетова - "случва се". Колкото и да изглежда олекотен ЗЕТ-та май не е съвем. Писах  на migde по този повод на лична. За РВМС, че може да съвпадне поставянето му с трансфера и както прочетох от lubadim, при това положение трансфера е на 5ти ден - т.е. правилото да се връщат в деня който са замразени не е правило. Също така не знам имам ли МАКС (за МАКС плащах на стимулиран опит). РВМС и макс - още 450 лв. Опитвам се да си направя сметката. А както е описала migde ако има три поредни месеца с по три ходенета за дебнене на ову, вероятно и някой друг хормон..... не съм от София.
 lubadim, каквото е трябвало и каквото се е изисквало от теб си го направила, не се измъчай допълнително. Късмет и успех ти желая.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #509 -: Ноември 04, 2012, 12:37:36 pm »
Лошо се изразих, трябваше и да допълня за точността, овулацията с прегнил се изчислява от 36 до 40 часа, но не с ден например да подрани или закъснее. Това аз знам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #510 -: Ноември 04, 2012, 12:50:50 pm »
Момичета,на вас кога лвкарят ви каза,че е добре да си направите изследванията за резус фактор и урина?аз числя да попитам на следв.преглед,защото ми се струва добре да се знае.аз дори кръвната група съм си забравила:(
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #511 -: Ноември 04, 2012, 12:52:54 pm »
Последния ти пост мисля,че точно определя моя,че около 36 часа се случва овулцията,не може да се случи ня12 ден или на 15 .Естествено,че се случва да се изпусне фоликула и никой не може да знае със сигурност това,в което природата има пръст.Можем само да предполагаме и да вярваме на лекарите си.Не съм искала никого да подведа,споделям моя опит и това,което аз знам.Хубав ден на всички и както казах важен е резултата на края,дано да е положителен ,а другото е Божа работа.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #512 -: Ноември 04, 2012, 15:00:50 pm »
Какво се случи на моята консултация:
1. Доктора иска диагностична хистероскопия.  :(  Ще огледа матката от вътре за да види кое пречи на имплантацията.
2. Мисли, че ембрионите ни не са хубави и каза да започна да обмислям варианта "донорска яйцеклетка". Много съм обезпокоена  :(.

Моля ви разкажете ми повече за хистероскопията. Как се прави, колко време отнема, колко струва, след това има ли последици? Ох, не знам, объркана съм и съм изплашена  :?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #513 -: Ноември 04, 2012, 15:26:01 pm »
Какво се случи на моята консултация:
1. Доктора иска диагностична хистероскопия.  :(  Ще огледа матката от вътре за да види кое пречи на имплантацията.
2. Мисли, че ембрионите ни не са хубави и каза да започна да обмислям варианта "донорска яйцеклетка". Много съм обезпокоена  :(.

Моля ви разкажете ми повече за хистероскопията. Как се прави, колко време отнема, колко струва, след това има ли последици? Ох, не знам, объркана съм и съм изплашена  :?
Каква е причината според теб да мисли че не са добри ембрионите, до колкото прочетох от 4, 4 са ти върнали, при това ембриолозите са казали, че са добри.
Питам, защото и аз съм на тази гара с обмислянето на донорство, въпреки това че имам замразени, които имам намерение да си прибера другия месец, но някак си нямам особени надежди.
За хистероскопията нищо не знам, не ми е правена.
Като за ново начало успокой се - казвам го, макар да знам колко е трудно, но нямаме друг избор.
« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 15:27:54 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #514 -: Ноември 04, 2012, 15:32:25 pm »
papa2011
1.Моята диагностична хистерскопия мина много леко. Не съм пациентка на д-р Стаменов, но предполагам ще протече по подобен начин.
Отидох сутринта в болницата. Поставиха ме на един стол, малко по-различен от гинекологичния и поставиха апарат, с който оглеждаха подробно всяка част от матката. Навлизането на апарата е не по-болезнено от издаването на цикъл. Срещу мен имаше монитор, доктора ми обясняваше всичко, което се вижда. А така също си задавах въпросите :), които ми изникваха.В другата стая беше мъжа ми, пред когото също имаше монитор. На него също са му обяснили какво виждат. После станах и си отидох. Никаква болка. Имах многооо слабо кафяво зацапване два дена след това.
2. Защо доктора смята, че са ти некачествени ембрионите? А каква причина вижда за некачествените ембриони?
Стана малко дълго,за което се извинявам, но се надявам поне малко да съм те успокоила.
 
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #515 -: Ноември 04, 2012, 16:25:00 pm »
Каква е причината според теб да мисли че не са добри ембрионите, до колкото прочетох от 4, 4 са ти върнали, при това ембриолозите са казали, че са добри.
Питам, защото и аз съм на тази гара с обмислянето на донорство, въпреки това че имам замразени, които имам намерение да си прибера другия месец, но някак си нямам особени надежди.
Аvallon, не знам какво има в предвид, може би, че правя 4-ти опит, а ембрионите не се имплантират, въпреки че връщаме голяма бройка. Точно за това ще направи хистероскопията. Ще огледа матката от вътре /за полипи, сраствания и т.п./ - може там да изкочи проблема, знае ли човек? Относно донорската яйцеклетка, визираше напредналата ми възраст. Каза, че ако ембрионите не са хубави, колкото и опити да правим, няма да има резултат.
Ох, трябва сериозно да помисля.  :balk_144:

bgpetya, много интересно ми стана като четох за начина, по който е протекла твоята хистероскопия и как ти и мъжът ти сте имали възможност да наблюдавате всичко, едновременно с това и да ви консултират. Браво. Благодаря ти, че сподели с мен, разбирам, че не е никак страшно.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #516 -: Ноември 04, 2012, 18:41:59 pm »
Не се притеснявай овулацията ти е точно изчислена.Щом са ти поставили Прегнил,овулацията ще настъпи след 36 часа,затова го слагат и него,това е неговата функция.Няма как да ти се спука фоликула на 12 ден вечерта или на 13 ден.Те са ти поставили прегнила на 12 ден предполагам в 20.00 часа вечерта и са те повикали на 14 ден в 8.00 сутринта.Това са точно 36 часа,докторите си знаят работата,а ти пази бебоците и много успех ,дано това е твоят опит.
Ima Ima... az redono pukam folikuli sled pregnil 6 meseca i nito edna qicekletka ne uspqha da izvadqt samo s hormonite, PKK, virusologiqta i pyta si ostavash
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #517 -: Ноември 04, 2012, 19:36:50 pm »
И аз с Прегнил съм си спуквала фол. преди пункция  :(
Момичета чувала ли е някоя от вас, че на 16,17 и 18.11. НЯМА да има никой от лекарите в клиниката? Четох в бг мама та затова да попитам. Благодаря.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #518 -: Ноември 04, 2012, 20:04:08 pm »
papa2011, аз правих хистероскопия в нашата клиника преди успешния ми опит. Струваше 650 лв. и я правих за премахване на малък полип. Беше с упойка, пак лека, както при пункциите, в същия ден след манипулацията си тръгнах от клиниката, а на другия ден ми се наложи да пътувам по работа до Париж и не съм имала никакви проблеми.
Не я мисли тая хистероскопия, дано с нея да открият причината за неуспехите ти и след това да имаш най-после положителен резултат.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #519 -: Ноември 05, 2012, 06:43:15 am »
papa2011:
papa2011,
Не я мисли тая хистероскопия, дано с нея да открият причината за неуспехите ти и след това да имаш най-после положителен резултат.
Напълно съм съгласна с mgstra.
А ембрионите ви с фрагментациите ли са? Достигате ли до бластоцист?
Ние също сме с много лоши ембриони,и във всички опити сме чакали до бластоцист, дори с риск да не върнем нищо (което всъщност се е случвало). Някакви изследвания предложил ли е доктора?