0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #460 -: Октомври 29, 2012, 14:43:13 pm »
Аз съм на 31-ви на биопсия, но нищо не са ми казвали да пия. Миналата година също правих и тогва не съм пила никакви лекарства.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #461 -: Октомври 29, 2012, 14:50:18 pm »
Аз съм на 31-ви на биопсия, но нищо не са ми казвали да пия. Миналата година също правих и тогва не съм пила никакви лекарства.
Ако имаш нормална овулация, нищо не се пие.
Ако не се пукат фоликулите-изписват утрогестан.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #462 -: Октомври 29, 2012, 14:56:15 pm »
deizi_83, благодаря ти за бързия отговор.
До сега не съм имала задържане на фоликули, предполагам, че всичко е ОК с овулацията, защото от юни месец всеки месец вадим фоликули на естествен цикъл и ако е имало проблеми, щяха да ме информират.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #463 -: Октомври 29, 2012, 15:26:27 pm »
Преди месец правиш биопсия Естрофем преди нея не съм пила.Мисля,че от 12-13 ден ми дадоха Утрогестан и на 5-ия ден биопсия.

Аз в сряда съм на преглед и ако всичко е наред ще започнем лека стимулация.При нея с инжекции или с хапчета е?Ако е с инжекции има ли опция там да ти ги слагат?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #464 -: Октомври 29, 2012, 21:35:09 pm »
Здравейте, момичета!

Доста време не бях влизала в темата. Поздравления за всички смели бъдещи мами, които междувременно са успели да видят двете чертички. И успех на всички, на които в момента предстоят процедури или вече са в процедури.

Искам да ви попитам дали знаете ще излизат ли в коледна ваканция нашите доктори и ако да, кога? При нас нещата много се усложниха и все още не можем да стигнем до третия си опит. От юли насам все нещо изследваме: първо генетични, после операция от варикоцеле на съпруга ми, после лекувахме инфекция при мен заради спадналия имунитет. В началото на септември бяхме тръгнали да правим биопсия, когато при един от прегледите докторката изобщо не хареса матката; прекратихме прегледите за биопсия и вместо нея, насрочихме хистероскопия. Хистерото мина преди няколко дни, махнали са разраствания (предполагам, полипи), и сега ще ходя на промивки.

Та, да си дойдем на думата за коледната ваканция - седя сега и се притеснявам дали изобщо ще успеем да се вместим в свободните седмици до края на 2012. Ако след хистерото правим и биопсия и в същото време докторите ще излизат в коледна ваканция, по мои изчисления цикълът ми тогава ще съвпадне с коледната ваканция и ще останем чак за края на януари. И ми е много притеснено, защото вече съвсем не мога да предвидя как ще се развият събитията. Тръгваме за едно, оказва се друго, и процедурата бяга ли, бяга... Не знам дали може да преминем директно към опита без биопсия; според имуноложките е добре да се направи и биопсия, за да сравнят някакъв показател за имплантация, но още не съм ходила на промивка и не знам д-р Персенска какво ще каже със/без биопсия (преди втория опит правихме биопсия и тя беше добра, но това беше в далечния месец април). И седя сега, и се притеснявам, и броя дните в календарчето, и смятам едни цикли... Луда работа вече.
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 21:38:33 pm от Ягодка »

"Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин"
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #465 -: Октомври 30, 2012, 08:47:12 am »


Аз в сряда съм на преглед и ако всичко е наред ще започнем лека стимулация.При нея с инжекции или с хапчета е?Ако е с инжекции има ли опция там да ти ги слагат?

Може да е само с хапчета (Клостил, Аримидекс) или комбинация хапчета+малко инжекции, въпрос на преценка. Може да се поставят на място.
По слънчевата страна на улицата
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #466 -: Октомври 30, 2012, 10:11:04 am »
Момичета,дали сте чули някоя клюка кога клиниката ще се мести в новото си убежище и дали ще има родилно отделение?Просто вчера пак минах покрай сградата и ми се вижда огромна...
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #467 -: Октомври 30, 2012, 10:13:07 am »


Аз в сряда съм на преглед и ако всичко е наред ще започнем лека стимулация.При нея с инжекции или с хапчета е?Ако е с инжекции има ли опция там да ти ги слагат?

Може да е само с хапчета (Клостил, Аримидекс) или комбинация хапчета+малко инжекции, въпрос на преценка. Може да се поставят на място.

Благодаря ти!


Момичета,дали сте чули някоя клюка кога клиниката ще се мести в новото си убежище и дали ще има родилно отделение?Просто вчера пак минах покрай сградата и ми се вижда огромна...

Доколкото знам клиниката ще се мести декември месец.Да ще има родилно,но то май няма да заработи от самото начало.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #468 -: Октомври 30, 2012, 10:27:01 am »
Да дам отчет какво се случи  - вчера ми мина прегледа и доктор Стаменов каза ,че имам идеални тръби и за да се застраховаме преди да започнем процедурата ще направим една биопсия. Ще трябва да изчакам следващия цикъл ,че при този има някаква аномалия - на 6-ти ден фоликул 20 мм  :shock: Та при мен търпение и продължавам да чакам...ей това е най-трудно,но нали хубавите работи ставали бавно  :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #469 -: Октомври 30, 2012, 16:38:49 pm »
здравейте момичета днес бях на преглед и живи и здрави стартираме на следващия цикъл,само че д-р Шефкетова иска мъжа ми да замрази сперматозоиди,като предварително са минали някаква обработка(с някакъв магнит избират добрите сперматозоиди)моля ви някой,ако е правил такова нещо да ми сподели горе-долу орентировъчна цена....благодаря ви предварително!
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #470 -: Октомври 30, 2012, 19:23:14 pm »
Здравейте момичета днес бях на преглед сложиха ми болкираща инжекция и съм на преглед на 12/11 ако има някои тогава за преглед ще се радвам да се запознаем.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #471 -: Октомври 30, 2012, 21:57:37 pm »
marieta25, това е така наречения метод МАКС. Ние също го използваме. Допълнително за него се заплащат 200 лв. Ние сме плащали тази сума заедно с трансфера.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #472 -: Октомври 31, 2012, 06:27:22 am »
mgstra много ти благодаря,само да попитам това е само за този метод,а отделно и за замръзяване се плаща предполагам? :ask:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #473 -: Октомври 31, 2012, 12:22:01 pm »
При нас също приложиха последния път този метод. Мисля, че беше наистина 200 лв., както е написала mgstra. И да - за замразяване се заплаща отделно.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #474 -: Октомври 31, 2012, 18:30:25 pm »
момичета сърдечно ви благодаря имам само още едно питане дано неставам нахална,но защото мъжа ми има и проблем с генетичните изследвания и искат да направим още някакво изследване PGD....може ли да ме ориентирате и за него за цена,че са много зле нещата финансово,за да си направя сметка... :oops:
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #475 -: Ноември 01, 2012, 09:12:52 am »
За PGD/Прединплатационна генетична диагностика/ на ембрионите платихме почти 3000лв. и резултат нямаше.Самия нетод не дава 100% достоверност и преди да се съгласите на изследването е добре да се обмислят добре нещата.Ако искаш още инфо  ми пиши
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #476 -: Ноември 01, 2012, 09:42:47 am »
леле немога да повярвам,че е толкова скъпо...ами със сигурност няма да го правим,тъй като нямам такива възможности,благодаря за бързия отговор...
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #477 -: Ноември 01, 2012, 17:02:25 pm »
Момичета, спешно ми трябва телефона на д-р Стаменов. Пишете ми на лични. Предварително благодаря  :bighug:

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #478 -: Ноември 01, 2012, 19:19:24 pm »
Здравеи те и аз този месец почнах процедура и ще правим Прединплатационна генетична диагностика на емврионите и ми казаха по900лв.на ембрион защото при мен има генетичен дефект пожелавам на всички успешни процедури.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #479 -: Ноември 01, 2012, 19:32:03 pm »
От вчера и ние стартирахме.
Всеки ден Мерионал 250 -ходя да го слагам в клиниката,няма къде да търся разни поликлиники да ми го слагат.Имам и хапченца Аримидекс 2х1 на ден.Казаха,че лека стимулация се води да видим колко ще продължи.В понеделник съм на преглед.
Някой има ли идея колко струва Мерионала-дадоха ми го в една торбичка за плащане нищо никой не ми каза?