0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #320 -: Октомври 13, 2012, 18:15:21 pm »
Hrisi, при всеки е различно,но като гледах вчера момичетата,нямаше голяма разлика.Ето например аз-стимулирана,и едно момиче на ЕЦ ни върнаха да лежиме още два часа,т.к ни се виеше свят,всички останали си тръгнаха бързичко,така че зависи от организма-не се притеснявай :D
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #321 -: Октомври 13, 2012, 19:41:19 pm »
Два плодни сака видяхме. Д-r Стаменов  каза, че ако се развият и двете ще правим редукция, защото било рисково да ги износя с еднорога матка. Но също така каза, че в единият плоден сак не вижда жълто тяло, така че не се знае още дали ще развият и двечките.  Каквото и да стане се моля всичко да е наред! На 19-и пак на преглед :)
Ивче, честити плодни сакчета. Може би все още си напрегната заради неизвестността, но и аз съм сигурна, че др.Стаменов ще направи всичко по силите си ти да гушкаш своето бебе.
Колко време трае прегледа? С какво те гледа? Пускаха ли ти някакви изследвания? Затрупах те с въпроси, извинявай  :oops:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #322 -: Октомври 13, 2012, 19:53:19 pm »
papa2011, при прегледа нямаше нищо по-различно от друг път, пак си те гледат с вагинален ехограф. Изследвания не съм пускала, то още е рано според мен. Днес само за плоден сак гледахме. Предполагам, че след като се види сърдечна дейност се назначават някакви изследвания.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #323 -: Октомври 13, 2012, 20:37:50 pm »
ЗДравейте момичета!
И аз съм пациентка на д-р Стаменов.В момента съм бременна в 6г.с и 5 дни,миналата седмица видяхме 2 сакчета.Но преди 2 дни получих кървене и постъпих в болница,много съм притеснена,защото откриха хематом в матката,от който кървя.Иначе с постъпването доктора каза,4е имат вече сърдечна дейност ,но едното има леко отлепване в следствие на кървенето.
Много ми е тъжно,тук само лежа,а и докторите се дразнят,че им е писнало от такива жени,след инвитро да ги обгрижват вместо да бъдат настанявани в болниците,които са им извършили процедурата. :(

[/url]
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #324 -: Октомври 13, 2012, 20:46:04 pm »
ЗДравейте момичета!
И аз съм пациентка на д-р Стаменов.В момента съм бременна в 6г.с и 5 дни,миналата седмица видяхме 2 сакчета.Но преди 2 дни получих кървене и постъпих в болница,много съм притеснена,защото откриха хематом в матката,от който кървя.Иначе с постъпването доктора каза,4е имат вече сърдечна дейност ,но едното има леко отлепване в следствие на кървенето.
Много ми е тъжно,тук само лежа,а и докторите се дразнят,че им е писнало от такива жени,след инвитро да ги обгрижват вместо да бъдат настанявани в болниците,които са им извършили процедурата. :(

Миличка, горе главата! Вярвам, че всичко ще е наред с бебчетата ти!

А на въпросните "доктори" не им прави чест да говорят така...
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #325 -: Октомври 13, 2012, 20:47:27 pm »
Anjela77 дръж се и хич да не ти пука кой от какво се дразни osi_7най-важна си ти и бебоците.Дано всичко се размине благополучно-стискам палци :bighug:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #326 -: Октомври 13, 2012, 20:48:46 pm »
anjela77, стискам палци да се задържат и двете ембриончета и всичко да бъде наред. Не мога да проумея как може лекар да реагира така, какво значение има дали си забременяла ин витро или спонтанно?! Абсолютно бездушие :( Коя е тази болница? А ти в нашата клиника звъня ли, какво ти казаха?
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #327 -: Октомври 13, 2012, 20:52:47 pm »
Иве,защо се учудваш?Повярвай ми/говоря от собствен и много горчив опит/ истинските лекари и стойностни като хора в България са малко-имаме голям късмет с хората от клиника Надежда,наистина!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #328 -: Октомври 13, 2012, 21:02:01 pm »
Болницата е Майчин дом в София.На спешния кабинет лекарката беше много мила,но в самото отделение на първата визитация докторката,която обслужва моята стая дори се скара,4е са ме приели толкова ранна седмица,по закон приемали след 10 г.с.Кървенето не било достатъчна причина за настаняване в болница.
Аз звънях в нашата клиника на спешния номер,но ми казаха,че единственото ,което може да се направи на този етап е да се пие нош па 3 по 2 и лежане.Аз ги попитах да отида ли в болница и те казаха ако това ще те успокои отиди.Това беше към 21.00 вечерта и аз прецених,че не мога да стоя  цяла нощ на тръни и ето ме тук.

[/url]
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #329 -: Октомври 13, 2012, 21:16:33 pm »
Важното е всичко да е наред, за съжаление наистина част от лекарите са много груби, но човек не винаги има избор в спешна ситуация. Още веднъж ти пожелавам успех!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #330 -: Октомври 13, 2012, 21:34:35 pm »
Iva17, благодаря ти за хубавите пожелания.И  на теб желая безпроблемна бременност с едно живо и здраво бебе на термин. :)

[/url]
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #331 -: Октомври 13, 2012, 23:40:30 pm »
anjela 77,и аз да се включа с моя опит.Аз прокървих също като теб около 6 седмица,но само лежах и пиех но-шпа,нище друго не може да се направи.Миналата седмица пак прокървих и аз като теб отидох в болницатав моя град.Мислех,че отношението им ще е такова каквото ти го описваш,защото миналата година като лежах имах подобни на твоите преживявания.Този път обаче,лекарите се държаха много човешки,дори ме настаниха в отделна стая и ме обгрижваха постоянно и видимо притеснени да не стане неще с бебчо.Дори лекуващия ми лекар каза да се обадя на лекарите си в София и ако искат те той ще говори с тях за моето състояние.Иначе пак нищо не може да се направи три пъти на ден ми слагаха инжекции папаверин и отново много лежане.Д-р Персенска ми каза,случват се такива неща лежи и бъди спокойна.Успех ти пожелавам и на теб и дано бързо отшуми всичко.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #332 -: Октомври 13, 2012, 23:43:41 pm »
единственото ,което може да се направи на този етап е да се пие нош па 3 по 2 и лежане.
В болницата друго лекарство дават ли ти или само се изчаква кървенето да спре?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #333 -: Октомври 14, 2012, 00:17:25 am »
Иве стискам палци всичко да мине по най-добрия за теб начин. Поне знаеш, че си в добри ръце :bighug:

Анджела 77 дано и при теб нещата да се оправят и да нямаш повече проблеми за напред  :bighug: Пожелавам ти лека бременност

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #334 -: Октомври 14, 2012, 07:52:42 am »
В момента съм бременна в 6г.с и 5 дни,миналата седмица видяхме 2 сакчета.Но преди 2 дни получих кървене и постъпих в болница,много съм притеснена,защото откриха хематом в матката,от който кървя.Иначе с постъпването доктора каза,4е имат вече сърдечна дейност ,но едното има леко отлепване в следствие на кървенето.
Много ми е тъжно,тук само лежа,а и докторите се дразнят,че им е писнало от такива жени,след инвитро да ги обгрижват вместо да бъдат настанявани в болниците,които са им извършили процедурата. :(
Анжела, първо да ти честетя бременността. Лека и безпроблемна до край. Вярвам, че ще възстановиш и че ще износиш живи и здрави бебенца.  newsm04
Виждам, че притесненията не свършват с положителния тест и плодните сакчета, а тепърва започват. Толкова трудности ни предстоят, но ние за това се борим и ще успеем.
Не обръщай внимание на чуждите приказки и злонамерените подмятания. Хората не знаят какво преживяваме и затова не се съобразяват какво говорят. Просто се абстрахирай и мисли само за това как и какво трябва да сториш за да помогнеш на бебетата да останат в теб.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #335 -: Октомври 14, 2012, 11:37:42 am »
Благодаря ви момичета за пожеланията и куража,който ми давате!
Успех на всички,които чакат положителния тест и с щастлив финал до термин!
А на момичетата в стимулация успех в процедурите.

Mammita2012 в болницата слагат мускулно инжекции нош па 3 по 1 и утрогестан 3 по 2.Правят кръвни изследвания през ден.

[/url]
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #336 -: Октомври 14, 2012, 13:50:33 pm »
Анжела, коментирай с лекаря си ако взимаш нещо за разреждане на кръвта. Аз взимах аспирин протект, тогава това назначаваха и го спрях при започването на кървенето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #337 -: Октомври 14, 2012, 17:19:59 pm »
Момичета, днес на 12 ден след ЕТ резултатът е: B HCG 0.25mIU/ml (< 5 - Отрицателен). Не съм се обадила в клиниката. Направих го в Пловдив. Смятам да повторя теста на 14 ден и тогава ще спра лекарствата.  :(
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #338 -: Октомври 14, 2012, 17:34:43 pm »
papa2011, писах ти и в другата тема. Много, много те прегръщам. Все пак повтори резултата, дано този да не е верен :(
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #339 -: Октомври 14, 2012, 19:50:17 pm »
Момичета, днес на 12 ден след ЕТ резултатът е: B HCG 0.25mIU/ml (< 5 - Отрицателен). Не съм се обадила в клиниката. Направих го в Пловдив. Смятам да повторя теста на 14 ден и тогава ще спра лекарствата.  :(

papa2011  :bighug:,така се надявах този път да ме зарадваш с друг резултат!