0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #800 -: Декември 03, 2012, 10:04:56 am »
Добро утро момичета, да ви питам нещо, стигнах до пункция след стимулация с Клостил, но се оказа, че моят съпруг има неотложен служебен ангажамент в деня а пункцията едва ли не трябва да направи нарушение, което може да доведе недай си Боже до уволнението му!
Незнам какви са вариянтите, дали ще можем да замразим само яйцеклетката без да е оплодена, знам, че това също се прави, но дали е приложимо в такива случаи като моят!Ако някой се е сблъскал подобно чудо моля да сподели, за първи път ни се сручва такова нещо, просто сме притеснени защото аз и без това реагирам трудно на стимулация и сега след всичкото ходене по прегледи, знаете как е и да изтървем яйцеклетката и то след като съм сложила и прегнила снощи!Звъннах на спешният ама нещо не ми вдигат явно са заети, освен ако не се свържа, ще отивам пък каквото решат на место!
Най-добре е мъжът ти да замрази материал.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #801 -: Декември 03, 2012, 10:08:02 am »
marieta25,аз моят тест го направих на 9 ден и ЧХГ ми беше 118.Пожелавам ти на теб ако не същият ,то  поне най-малко двойно такова ЧХГ.Нека това бъде твоят подарък за Коледа!:)
благодаря ви момичета,така се зарадвах,че ще може и по-рано,а само да питам деня на трансфера се броеше за нулев нали така?
Да, деня на ЕТ не се брои :D

Добро утро момичета, да ви питам нещо, стигнах до пункция след стимулация с Клостил, но се оказа, че моят съпруг има неотложен служебен ангажамент в деня а пункцията едва ли не трябва да направи нарушение, което може да доведе недай си Боже до уволнението му!
Незнам какви са вариянтите, дали ще можем да замразим само яйцеклетката без да е оплодена, знам, че това също се прави, но дали е приложимо в такива случаи като моят!Ако някой се е сблъскал подобно чудо моля да сподели, за първи път ни се сручва такова нещо, просто сме притеснени защото аз и без това реагирам трудно на стимулация и сега след всичкото ходене по прегледи, знаете как е и да изтървем яйцеклетката и то след като съм сложила и прегнила снощи!Звъннах на спешният ама нещо не ми вдигат явно са заети, освен ако не се свържа, ще отивам пък каквото решат на место!
Най-добре е да се свържеш с ембриолозите според мен, нека те да предложат вариант ;)


*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #802 -: Декември 03, 2012, 10:20:09 am »
marieta25,аз моят тест го направих на 9 ден и ЧХГ ми беше 118.Пожелавам ти на теб ако не същият ,то  поне най-малко двойно такова ЧХГ.Нека това бъде твоят подарък за Коледа!:)
благодаря ви момичета,така се зарадвах,че ще може и по-рано,а само да питам деня на трансфера се броеше за нулев нали така?

Не,деня на трасфера се брои за първи,деня на пункцията се брои за нулев.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #803 -: Декември 03, 2012, 11:22:03 am »
Денят на трансфера не се брои, ако той е направен следобед.
По слънчевата страна на улицата
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #804 -: Декември 03, 2012, 11:27:12 am »
Благодаря ви момичета, за отговорите, доктора каза, да замразим яйцеклетката!Ще ходя без него!ЕЕЕ и това не ми се беше случвало....що нерви изхабих!Сега и ако ми се пукне фоликула незнам толкова търчане ...!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #805 -: Декември 03, 2012, 12:34:30 pm »
Много ви благодаря момичета за отговорите, много сте мили! :bighug:
dess_dess, теста ще ми на 14-ти или 15.12., дано да е положителен. :bighug:
Radosst благодаря и на теб.  :bighug:
Аз продължавам да имам тежест и да ме боли от време на време, дано да е за добро.
Успех на всички! :bighug: :bighug: :bighug:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #806 -: Декември 03, 2012, 13:13:55 pm »
Много ви благодаря момичета за отговорите, много сте мили! :bighug:
dess_dess, теста ще ми на 14-ти или 15.12., дано да е положителен. :bighug:
Radosst благодаря и на теб.  :bighug:
Аз продължавам да имам тежест и да ме боли от време на време, дано да е за добро.
Успех на всички! :bighug: :bighug: :bighug:
Ама, положителен ще е, разбира се  :D :bfp: :bighug: :goodluck: :crossfingers: :crossfingers:


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #807 -: Декември 03, 2012, 14:15:49 pm »
 :thankyousign:
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #808 -: Декември 03, 2012, 14:18:09 pm »
Дай Боже на всички ни да е положителен!   :) :)  :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #809 -: Декември 04, 2012, 19:46:19 pm »
... доктора каза, да замразим яйцеклетката!Ще ходя без него!ЕЕЕ и това не ми се беше случвало....що нерви изхабих!
Не знаех, че има такъв вариант, но е полезна информация, в случай, че се наложи. И аз съм си задавала въпроса какво би се случило ако не можем и двамата партньори да бъдем по едно и също време в клиниката, имайки в предвид, че работим, а и че пътуваме от далеч.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #810 -: Декември 04, 2012, 20:43:49 pm »
... доктора каза, да замразим яйцеклетката!Ще ходя без него!ЕЕЕ и това не ми се беше случвало....що нерви изхабих!
Не знаех, че има такъв вариант, но е полезна информация, в случай, че се наложи. И аз съм си задавала въпроса какво би се случило ако не можем и двамата партньори да бъдем по едно и също време в клиниката, имайки в предвид, че работим, а и че пътуваме от далеч.
И аз незнаех, но вече от няколко потребителки чета за такъв вариант. Явно са намерили начин да замразяват и яйцеклетки ;)


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #811 -: Декември 04, 2012, 23:44:07 pm »
И аз не знаех, но вече ... Явно са намерили начин да замразяват и яйцеклетки
Исторически създаването на методи за замразяване на клетки предхожда методите за замразяване на ембриони, така че който практикува замразяване на ембриони, едва ли ще се затрудни да замрази яйцеклетки. :)
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #812 -: Декември 05, 2012, 08:06:50 am »
При яйцеклетките проблемът е по-скоро при размразяването им.Поне така ми обясниха преди около 5години-в тях имало по-високо съдържание на вода(каквото и да означава това).
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #813 -: Декември 05, 2012, 10:20:59 am »
При яйцеклетките проблемът е по-скоро при размразяването им.Поне така ми обясниха преди около 5години-в тях имало по-високо съдържание на вода(каквото и да означава това).
Явно вече имат решение на този проблем, защото онзи ден ми обясниха, че било препоръчително замразяване на яйцеклетки при съмнение за качеството им, защото ставали по-устойчиви 8O
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #814 -: Декември 05, 2012, 12:21:21 pm »
При яйцеклетките проблемът е по-скоро при размразяването им.Поне така ми обясниха преди около 5години-в тях имало по-високо съдържание на вода(каквото и да означава това).
Явно вече имат решение на този проблем, защото онзи ден ми обясниха, че било препоръчително замразяване на яйцеклетки при съмнение за качеството им, защото ставали по-устойчиви 8O
Дано да е така, силно се надявам, защото поради невъзможността на моят съпруг да дойде с мен на пункцията вчера, замразихме яйцеклетката!Много се радвам, че успяхме да стигна дори и до замразяването на една еиднствена яйцеклетка, надявам се, че това е още една стъпка към така, чаканото наше дете!Моля се!
Успех на всички момичета борбени които са в процедура и дано Господ се смели на нас!
Аз за тази година преключвам, ще се видя с докторите в новата клиника живот и здраве през 2013г! tree2aВесели празници момичета! :youwoman:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #815 -: Декември 05, 2012, 17:20:23 pm »
anajens, браво, много хубава новина. Още една стъпка към успеха!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #816 -: Декември 05, 2012, 19:51:40 pm »
 
anajens, браво, много хубава новина. Още една стъпка към успеха!

 :bighug:благодаря
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #817 -: Декември 05, 2012, 20:00:58 pm »
Само от любопитство питам, а защо мъжа ти не даде сперма по-рано и не я замразихте нея, вместо яйцеклетката.


*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #818 -: Декември 06, 2012, 09:26:00 am »
Само от любопитство питам, а защо мъжа ти не даде сперма по-рано и не я замразихте нея, вместо яйцеклетката.
Беше инцидентно просто, той имаше намерение да идва ама така стана, че го изпратиха в командировка спешно и трябваше да направи нарушение за да дойде в София, ние не сме от София, а когато не си от София е голямо разкарване с този ЕЦ!Но, по - важното е, че всичко завърши благополучно след тази инфарктна седмица!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #819 -: Декември 06, 2012, 13:14:44 pm »
anajens пожелавам ти успех миличка  :youwoman: :bighug:


Момичета на Силвия Стефанова същите телефони ли са като на първата страница на темата или има някаква промяна? Че ми се обадиха от фонда, но трябва да отида да взема първо бележка от Силвия за смяна с новата клиника на д-р Стаменов и след това  на заповедта.