0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #140 -: Август 31, 2012, 22:37:57 pm »
Мишле, тя и мойта щерка от пръста стои и гледа, но от вената не ща да си мисля какво ще е при положение, че една сестра само й опипа ръчичката за да потърси такава, а тя като видя абоката и системата изпадна в истеричен рев....
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #141 -: Август 31, 2012, 23:07:12 pm »
Така е, няма много такива деца, дай да не им взимаме кръв тогава :-)
Не ме разбра. Не казвам да не им вземаме, а казвам, че не е логично това твърдение, че щом се "мята", влияе на резултатите. Защото повечето (особено по-малките) е нормално да плачат и да се страхуват, кои повече, кои по-малко, което не вярвам да означава, че на 90% резултатите не са реални.

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #142 -: Септември 01, 2012, 00:38:01 am »

що пък трябва да се мятат и да реват се чудя аз


хм, то и аз се чудя, ама факт!
Моята Михаела още, щом чуе, че ще и вземат кръв, и започва един рев! Превантивно си реве детето. Това може да продължи до 20мин, до момента, в който я убодат. След убождането - още половин час рев!

да използвам, да изразя възмущението си от персонала на тетевенската болница. Вървя аз по коридорите напред-назад и нагоре-надолу (голямо разтакаване падна) с двете деца, едното от които е ревящата Михаела. е, която лекарка или сестра ни срещнеше, не пропускаше да и се скара на Михаела, да не плаче и няколко от тях я заплашиха с "инжекцията" 8O Съответно, това не е начин да успокоиш ревящо дете и тя на свой ред усилваше още повече децибелите.

После тя и в Токуда болница повтори същия сюжет, но за щастие, там отношението бе съвсем друго. :wink: Не и се караха, опитваха се уж да я развеселят. Не че помогна. Както казах, тя като чуе, че ще я бодат, реве половин час преди и след манипулацията.  :lol: А на рентгена що рев изрева! :lol: Сега се усмихвам, но тогава НИКАК не ми бе смешно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #143 -: Септември 01, 2012, 06:00:20 am »
Така е, няма много такива деца, дай да не им взимаме кръв тогава :-)
Не ме разбра. Не казвам да не им вземаме, а казвам, че не е логично това твърдение, че щом се "мята", влияе на резултатите. Защото повечето (особено по-малките) е нормално да плачат и да се страхуват, кои повече, кои по-малко, което не вярвам да означава, че на 90% резултатите не са реални.
ъъм, ми и аз това точно казвам. Отоговорила съм на това, че било влияело :-), така че с теб сме на ено мнение.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #144 -: Септември 01, 2012, 09:22:29 am »
Преди да излезе лятна ваканция Моника и поставихме ваксината. По мнение на педиатърката, момента за поставяне на ваксини не е есента или зимата, защото има повече вируси и шанса да е болна и да отлагаме е доста голям. Та два-три дни говорим, че ще слагаме ваксината, че на съседското бебе също сложиха ваксина и не плака и няма нищо страшно. Всичко беше наред и беше спокойна, докато не ги взех със съседчето от градина и не тръгнахме към лекарката. Малката съседска госпожица така я беше обработила и наплашила... Така де, геройски издържа и не каза и думичка, но децата с незнанието си какво могат да прчинят, понякога са адски жестоки. Не го казвам за този случай специално, говоря по принцип. Та как ще приеме иглата едно дете много зависи и от родители и от близки и познати. На никого не му е приятно да го бодат, да му пилят зъбите и т.н., но това са нужни неща и не са болка за умиране. И аз все обяснявам, че не трябва да правим драма от подобни неща, но хора като любезната съседска госпожица винаги се намират да внесат яснота!!!
Има случаи в които съм преценявала, че не си заслужава рева и тормоза. Преди време си цепна челото на теракота в коридора. Кръвта спря за 2 минути, още докато говорех с педиатърката. А тя се дереше, просто такъв рев досега не бях виждала. Едвам се чувахме с лекарката. В крайна сметка, не беше никак плитко, но не беше и дълбоко, кръвта спря и удара по главата не беше силен. Челото го цепна на первазчето. Преценихме, че няма да се ходи до пирогов, защото тя не спираше да се дере в истерия: Какво ще ми правят, какво има. Та има си белег малък, ама драве да е. Просто в това състояние, ако трябваше и в Пирогов да я водя, незнам... и така деня ще си го помня дълго.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #145 -: Септември 01, 2012, 09:39:30 am »


Момичета, днес моето съкровище става на 1 год. и минавам да ви почерпя  :D
Брейй, как бързо мина това време - все едно вчера го родих!!  :lol:

Благодаря ви за съветите, които ми давахте през изминалата година, а и преди това.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #146 -: Септември 01, 2012, 09:52:55 am »
ivanita  да ти е живо и здраво слъдурчето.  :)
Сега взе, че наистина ми се прияде торта  :lol:. Ще мина през Неделята на път към вкъщи  :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #147 -: Септември 01, 2012, 11:45:49 am »
Иванита, да ти е живо и здраво детенцето :D Наистина времето бързо върви!

Нещо интересно: http://dnes.dir.bg/news/bliznatzi-11902188?nt=10
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #148 -: Септември 01, 2012, 12:27:47 pm »
Иванита, да ти е жив и здрав малкия принц! Да е все така усмихнато и чаровно детенце!  :ballons: osi_5 :ballons: Наистина минава много бързо времето!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #149 -: Септември 01, 2012, 19:47:44 pm »
Боби, говорим явно за различни неща - тук точно драскат от вътрешната страна на ръката и капят някакви капки, а не точки по гърба. То и тук могат да вземат венозна по всяко време, не че няма, но колко е достоверно е друг въпроса. Също така ако детето е прекалено превъзбудено, много се мята и плаче неистово при взимането на венозната кръв, също не са достоверни резултатите.

Капките,които капят са различните алергени. Върху всяка капка се драска с много тънка игличка леко да пусне кръв.Стои се 20 минути и се отчита резултата.На мен ми правиха началото на лятото,но за малки деца не се препоръчва-как ще стои 20 мин. без да си движи ръката да не слее капките.Ива е на 12 и също не и го направиха -взеха и венозна кръв и него тест и пуснаха.Това за мятането и плаченето и достоверноста на изследването не съм сигурна,че е така-Ива рева 15 мин докато даде да и вземат кръв както е дърто магаре вече.Единствено ми казаха,че не трябва в последния месец да е пит противоалергичен продукт.

Иванита,да ти е жив и здрав рожденика и много да ви радва!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #150 -: Септември 01, 2012, 21:00:01 pm »
Иванита,да ти е жив и здрав малкия рожденник!Да расте будно,усмихнато и умно момченце,та да радва мама и тати!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #151 -: Септември 02, 2012, 15:42:56 pm »
Съгласна съм с Боби, че подхода на родителя е важен. На 3 месеца на моите им взимат кръв от пръстчето, ако всеки път са драми незнам как ще издържа. Още преди да тръгнем им давам да си изберат лепенки (купила съм детски с картинки) или рисувам на обикновени картинки каквито те си изберат(за момента сме рисували Макуин и Матю  :lol: вече съм спец  :lol: ). Обясняваме, че лепенките ще ги сложим, за да ги покажат на децата в градинката, ако не се дърпат  и не плачат. Пък и те са мъже  вече  :wink: Там ги забаламосваме с: "Я да видим сега какъв цвят боя ще потече от пръстчето" и те от любопитство забравят всичко или докато изпеят най-новата песен на лаборантките и не разбират какво става.
А за венозната кръв не искам да си спомням какъв кошмар беше. Как не забих един на сестрата незнам. Добре, че бяха малки и явно не помнят вече.
Иванита, да ви е здраво и много усмихнато детето!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #152 -: Септември 02, 2012, 16:41:43 pm »
Подхода на родителя за всичко е важен. Ако размислите се по моя въпрос, пак да вметна, че говоря за взимане на кръв от вена и поставяне на система - те там са ни драмите.
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #153 -: Септември 02, 2012, 22:35:40 pm »
Благодаря за пожеланията :-)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #154 -: Септември 03, 2012, 06:39:41 am »
Подхода на родителя за всичко е важен. Ако размислите се по моя въпрос, пак да вметна, че говоря за взимане на кръв от вена и поставяне на система - те там са ни драмите.
Аз за кръв от вена говоря за моите деца и за започване на система.Онзи ден бяхме в  болница и започнаха на Ивана система, плакна мъничко, но не сме имали драми и мятаници. Не мисля, че кръвта от вена боли кой знае колко, ако се вземе от раз, а не ръчкат наляво-надясно. На Андреа и взимаха кръв от вената на 3 дена. С червен лазер като тези за презентациите и светиха през ръката, че да открият вена :-). А едно време какви са били некадърници не знам, но аз имам 2 белега на глезените и един на  сгъвката на дясната ръка ( където в крайна смекта са я намерили), защото съм резана, за да вкарат система, на която съм била една седмица. И то този белег на ръката ми беше едно време много голям, от край до край на сгъвката. А сега като знам, че на бебе на главата дори започват системи, какви са били тези рязаници не знам.


  
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #155 -: Септември 03, 2012, 10:15:10 am »
А сега като знам, че на бебе на главата дори започват системи, 

Да, Михаела като новородена, беше със системи на главата, на ходилата, на ръчете, абе цялата беше в тръбички.

Бъдете добри и не губете кураж! :)