0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« -: Август 27, 2012, 09:33:31 am »
Е и аз един път да започна темата. Таман се разчетох в старата и установих, че седмицата е минала. Та като сте се разговорили за възпитание, да си кажа и аз какво мисля. Много неща ме възмущават и с много неща не съм съгласна, но освен ако не ме касае мен директно, не бих казала нищо на непознат. Аз самата много мразя непознати да ми дават загрижени съвети или да ми се възмущават. Не че роднини обичам, де :-). А кукувици има всякакви. В градината където е дъщеря ми, нееднократно се опулвам какви родители има, на които не им пука въобще. Шефката ми каза, че имало хора, които като си записвали децата дори не искали да влезнат да видят помещението, трябвало им място някой да го гледа и друго не ги интересува.

дианка, аз не вижам какво му е по-добрето на това да му плеснеш два шамара.   Аз поне не знам един човек, който да е научил нещо от бой освен да се пази да не го хванат техните. А този разговор, който ги е разревал германчетата, вероятно много повече ще ги научи. Поне така мисля аз, макар че не знам за какво точно става дума в случя, но преполагам, не става дума за психически тормоз ( иначе си връщам думите назад :-) )

Та по тоя повод да си кажа какво мисля. Не че не ми е идвало и не че не съм пляскала Ивана ( по ръчичката обаче, а и тя беше малка за разговори), но се ядосвам на себе си че съм го допуснала.Това е израз на моето безсилие. Сега я пляскам само ако удари Андреа,  по начина по който я е ударила, че да види какво е, не с яд или нещо подобно. Андреа един път я плеснах, по устата, когато ухапа Ивана, но не силно, а рязко, за  да се стресне, защото не мога а я оставя да хапе, а е малка за обяснения. Но определено не мисля, че ще го правя до толкова, че да са достатъчно големи, че да го помнят. Тогава вече си мисля, че други подходи ще са по-удачни.
« Последна редакция: Август 27, 2012, 09:39:53 am от Bobbie »


  
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #1 -: Август 27, 2012, 10:44:47 am »
Много е сложно, дам то ако беше просто може би щяхме да си раждаме по 5-6 деца :lol:
Аз не бия, пляскала съм по дупе или ръчичка сигурно не повече от 5 пъти двете, но както казва боби не със злоба, а леко и рязко уж, за да разберат. По принцип обяснявам, говоря, дори като набера нямам спирачка и казвам неща които направо си клонят към психически тормоз, което си го знам че не е правилно, но и моите нерви не издържат понякога :(
Пресен пример от петък, в нашата градинка дойде една майка с три дечица, едното в количка, другите две момиченце и момченце долу горе на по 5-6 г., цигани бяха, но възпитани, децата не правеха проблеми, напротив играеха си много добре, дори Деси се заигра с едното. Но, за какво го разказвам. Едното детенце беше дори босичко, другото с някакви обувчици, абе видимо много зле хората. Вечерта преди лягане след като на моите принцеси в буквалния смисъл сме им изслогували всичко с баща им, тя направи някакъв коментар, дори не си спомням, но беше нахално. Лелееее като ми падна пердето и какви ги наговорих, да си спомни дечицата от градинката които може и гладнички да са си легнали и нямат дрешки, нямат книжки, играчки и прочие, абе ужас ви казвам, чак на мен ми се дорева като се слушах. И тая мити Деса като се разрева едно жално, половин час не можа да спре. Реве и вика - не мога да спра, много ми е мъчно.... та чак на мен ми стана де. Но все се надявам да е имало някакъв резултат от цялата тази драма, и то по-голям ако й бях плеснала два шамара за нахалното държание или да отмина коментара й, за да не разстройвам детето, видиш ли. :x
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #2 -: Август 27, 2012, 11:14:51 am »
Успешна седмица и от нас!
Толкова е сложен въпроса с удрянето :? И на мен на моменти ми идва да го ударя моя, въздържам се, обяснявам до посиняване, но ефект няма :( Ако е решил да направи нещо, ще го направи. Тази сутрин, докато му приготвям закуската вадя и чистите съдове от съдомиялната. Той видя черпак и реши, че го иска. Дадох го, но в този момент ми звъни тел и в момента, в който вдигам моя юнак със засилка ме халоса по ръката с черпака. Посини ми пръста :( Пляснах го по дупето - никаква реакция, но като му заявих, че мама я боли и му се сърди, рев та рев. А това с удрянето много ме притеснява, защото от известно време постоянно посяга да удря. Забелязах, че посяга на по-малки деца. Казвам веднъж, втори път и при третия си тръгваме, но това нещо много ме притеснява :( Период ли или аз нещо бъркам в подхода си към него, но на моменти се чувствам адски безсилна :( Съвети приемам всякакви!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #3 -: Август 27, 2012, 11:50:47 am »
Здравейте и прохладна седмица на всички! :D
По темата: ние със съпругът ми сме единодушни, че първите 7 годин изпуснат ли се, после нищо не може да ги навакса. Та в този ред на мисли правим всичко което е по силите ни за момента, за да не допускаме да ни "ходи по главата" малкия. Предимно се говори и обяснява и забелязвам, че когато му обясня защо не може дадено нещо има по-добър ефект отколкото ако му кажа, че не може защото аз така казвам и точка. Разбира се в моментите когато си го търси - си го получава. Наказваме го да стои сам в другата стая (като държиме вратата). За 2 минути рев после му държи 1 седмица като му кажа, че ако продължава да се лигави отива наказан. Не крия и не се срамувам, че съм го пляскала. Определено е било рядко и не мисля, че не ме е разбрал защо е изял боя. Моето лично мнение е, че днешните тенденции за прекалена протекция на правата на детето дават обратен ефект т.е. в един момент детето изземва функциите на родителите и започва да "командва парада". Родителят си е родител и децата никога не трябва да забравят това. Това разбира се пак казвам е мое лично мнение, с което нито искам да ангажирам някой, нито пък бих искала да предизвикам някой да ме убеждава колко не съм права. Много здраве за всички дечица и техните родители! Успешна седмица! :D
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #4 -: Август 27, 2012, 12:01:26 pm »
Здрава и успешна седмица!
По-въпроса с удрянето-удрям по дупето.На моменти просто няма начин.Говоря,говоря докато пенясам и ефект никакъв.Като плесна и се скарам се кротва за определено време :)

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #5 -: Август 27, 2012, 12:11:34 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #6 -: Август 27, 2012, 12:22:47 pm »
вижте тези снимки:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2193986/The-real-life-Mowgli-Schoolboy-Matteo-Walch-forms-special-relationship-colony-alpine-marmots.html

много красива история и много красиви снимки за приятелството между момченце и мармоти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #7 -: Август 27, 2012, 12:52:56 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.

Хахахаха! И аз така си мислех преди. Но сега моите като минават през този период друга песен пея. За тръшкането, пищенето... Това е съвсем нормално и всички деца минават през този период. Между другото, за да не се тръшка много се действа точно така-не се обръща никакво внимание и се игнорира напълно. Колкото повече обръщаш внимание, толкова повече започва да квичи и да "опипва почвата" до къде ще ти стигнат нервите.. Твоето детенце е твърде малко, но след половин година ще си пишем отново.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #8 -: Август 27, 2012, 12:54:50 pm »
всички сме минали през тая амбициозна идея :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #9 -: Август 27, 2012, 13:08:22 pm »
Аз дочитам тази книга и съм много доволна от нея: http://e-vestnik.bg/1490!!!

Вече приложихме на практика съветите за приучването към спане в собственото легло и наистина действат!!! Снощи за първи път от 5 години цяла нощ си спах на спокойствие в леглото. Дано да продължи така и занапред!!!
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #10 -: Август 27, 2012, 13:11:19 pm »
всички сме минали през тая амбициозна идея :)


Мдааа....
Трябва обаче да не се поддадеш дори и една секунда - контрол и приказване. Засега успявам, дано и занапред да е така.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #11 -: Август 27, 2012, 13:57:31 pm »
Аз съм си поставила амбициозната идея моето дете да не е като никое друго, което наблюдавам на улицата, по площадките, в магазина, в ресторанта и прочие. Полудявам като видя невъзпитано дете, тръшкащо се, тропащо с крак, как тича между сурвитьорките, как се търкаля по земята, как пищи инатски, направо козината ми настръхва! Повече яд изпитвам към коконата, която изобщо не му обръща грам внимание. Много отдалече си личи, кои деца са желани, чакани, искани и кои са се получили по погрешка или в неподходяща за родителите възраст. На някои хора просто не им се занимава с децата, самите те още са в някаква детска възраст или просто им липсват първите седем години. Ужасно.. И чакат от тия мъници да стане нещо, ми как да стане, то от родителите нищо не става.

Хахахаха! И аз така си мислех преди. Но сега моите като минават през този период друга песен пея. За тръшкането, пищенето... Това е съвсем нормално и всички деца минават през този период. Между другото, за да не се тръшка много се действа точно така-не се обръща никакво внимание и се игнорира напълно. Колкото повече обръщаш внимание, толкова повече започва да квичи и да "опипва почвата" до къде ще ти стигнат нервите.. Твоето детенце е твърде малко, но след половин година ще си пишем отново.

Успешна седмица на всички. :D

И мен ме напуши на смях като прочетох коментара на Мишлето, защото и аз си казвах - Моето дете НИКОГА няма да допусна да се държи така. :? :x Ама ела ни виж сега всеки ден в Заимов са циркове, тръшканици, опити да ме удари и т.н. Вкъщи се справям много по-лесно както е написала Туто оставям го без да обръщам никакво внимание и всичко приключва за две минути. Но навън не мога да го оставя да се търкаля по земята и обикновено го вдигам и го наказвам в количката да не играе с децата, пак всичко приключва за две минути като разбере, че ще стои вързан, но не съм сигурна, че подхода ми е правилен, защото след 30мин следва същата картинка.
И вярвай ми Мишле моето дете е чакано 9години и бих направила всичко за да го възпитам по най-добрия начин, но ето че не ми се получава и ако ме видиш от страни и за мен ще си помислиш как не полагам никакви усилия сигурно. :wink: А само допреди 3-4 месеца имах най-доброто и послушно дете на света. :D
Относно плесването...ами за жалост си го позволявам( и после ми иде да си отрежа ръката, но има моменти, в които не ми издържат нервите), но ми прави впечатление, че той започна да удря децата :(, което смятам, че е заради това, че съм го подплясвала аз и сега се чувствам още по-зле, а да не ви казвам съвестта ми какво ме прави относно това аз колко "добър" родител съм на толкова чаканото ми дете. :(
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #12 -: Август 27, 2012, 14:20:20 pm »
Всички сме имали подобни амбициозни идеи :) Аз издържах до миналата зима, когато писах за най-голямото тръшкане на света, продължило 30 мин. Понякога игнора е много по-действащ при тръшкания, дори и навън :lol:
[/url][/url]
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #13 -: Август 27, 2012, 14:32:07 pm »
Много родители проявяват твърдост и с помощта на силата не допускат децата им да проявяват своеволия и капризи. Ако се изкушите да постъпите така запомнете, че това ваше поведение помага на Вас, за да имате спокойствие вкъщи, но вреди силно на детето ви. Помислете кое е по-важното – да имате примерно и послушно двегодишно дете или да стиснете зъби и философски да приемете неприемливото поведение за една година, но пък да имате син или дъщеря след време, който умее да прави избор и да отстоява решенията си, който е наясно със себе си и с това какво иска от живота?

Цитат от тук: http://babysling-bg.com/2011/04/11/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D1%82-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-1/#.UDtPoHJKSdY
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #14 -: Август 27, 2012, 14:32:58 pm »
Мими26, както винаги е права  8), поддадеш ли се един път и край. Затова като ги заплашвате, че ако правят еди какво си ще се приберете и не го направите, децата ще си знаят, че е само заплаха, но не се изпълнява и си правят каквото искат.

Мими, ти цяла книга за възпитание вземи напиши! Идва ти от вътре!  :) На мен супер ми допада начина на възпитание на твоите мадежи. Последното от което се впечатих е как и защо не се четат приказки преди лягане. Отвори твоя тема за възпитанието, ние ще задаваме въпроси, а ти ще ни съветваш-съвсем сериозно. Не знам каква си по професия, но определено ставаш за детски психолог!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #15 -: Август 27, 2012, 15:22:14 pm »
Последното от което се впечатих е как и защо не се четат приказки преди лягане.

а, това съм го пропуснала! може ли разяснение?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #16 -: Август 27, 2012, 15:24:49 pm »
Хахха, Смарайди, направо ме развесели  :lol:
По-добре да не пиша книга, че от "защита на децата" да не ме погнат за прекалена строгост  :lol:  Шегувам се естествено  :lol:
Много ти благодаря за мнението, но и аз си имам трески за дялане. Незнам колко е правилен подхода ми, но за момента смея да кажа, че имам послушни деца т.е. слушат ме, уважителни са и внимателни към другите. Сбутвали са се от време на време с други деца в градината, но то е когато е трябвало да се защитят - примерно Валери съборил Криси, ама Дани отишъл и той го съборил, защото закачал братчето му  :lol: а тоз Валери е най-големия хайванин в групата, но явно вече го е страх от численото превъзходство и слушал  :lol:
А както има една приказка за това дали действам правилно "плодовете ще ги берем наесен". Като пораснат или ще стане хора от тях, или аз ще ям бой на дърти години  :lol: (пупу, да не чуе дявола)
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #17 -: Август 27, 2012, 15:33:43 pm »
Хахахахах, не ме отчайвайте сега  :lol: :lol: Не съм искала да обидя никого с тезата си за искани и неискани деца, нека не се възприема в контекстта на нашия форум. Говоря принципно и от гледна точка на наблюденията, които имам върху свои познати най-вече - колко й е дотегнало на една майка, на която просто й се е паднало да има дете, ама на нея не й е сега момента и какви усилия полага друга, която наистина изпълнява мисията си да направи от това дете човек. Усилия, да, може не винаги да дават резултат, както казвате, но си личи кога с тези деца се "работи". Ще видим де, може пък догодина да разбера, че сте били прави, но на този етап невъзпитани деца + безхаберни майки е картинка, която съществото ми не може да издържа!
А да попитам: как немското дете на тези години разбира какво му се говори, как му се говори тихичко? Нали е все дете на 2-3 години? На плаж като отиде човек, само нашите ганьовци крещят и всички ги слушат. Била съм и в чужбина на плаж, и в Бг, гледам как говорят хората и какви деца има... Наблюдавах едно семейство, с две деца на не повече от 3 години. Едното удари другото по главата с кофичката. Удареното писна, разбира се, бащата стана да го гушне и то се успокои за секунди, а майката започна да шепне нещо на побойника. Какво му каза не зная, беше тихичко, дори не различих езика,  детето се разплака, защото му стана мъчно какво е направило, отиде и гушна братчето си. След малко пак си играеха. А тука какво става "Какво правиш беее? Колко пъти да ти казвам да не го удряш? Виж го как пищи сегааа!Цял ден с тебе ли ще се разправям?" и бой, бой...и още повече викове. Бащата грам внимание не обръща..."Айде ела малко се занимавай и ти с това дете беее, няма ли да се мръднеш, писна ми само аз да се занимавам" и т.н. и т.н.
Отплеснах се малко, но имам чувството, че понякога не е само до дете. Без никой да го приема лично, просто мое мнение, засега ;)

*
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #18 -: Август 27, 2012, 15:48:12 pm »
Започвам да се питам къде точно ходите на плаж и по градинки  8O Аз живея в малко по-друга България явно  :wink: Не, че не съм виждала всичко от изброеното, но чак пък ежедневие не ми е. Или прага ми на търпимост е друг, или съм страхотна късметлийка с относително нормални хора наоколо.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна седмица от Август 27.08 - 02.09.2012
« Отговор #19 -: Август 27, 2012, 15:50:07 pm »
Наблюдавах едно семейство, с две деца на не повече от 3 години. Едното удари другото по главата с кофичката. Удареното писна, разбира се, бащата стана да го гушне и то се успокои за секунди, а майката започна да шепне нещо на побойника. Какво му каза не зная, беше тихичко, дори не различих езика,  детето се разплака, защото му стана мъчно какво е направило, отиде и гушна братчето си. След малко пак си играеха. А тука какво става "Какво правиш беее? Колко пъти да ти казвам да не го удряш? Виж го как пищи сегааа!Цял ден с тебе ли ще се разправям?" и бой, бой...и още повече викове. Бащата грам внимание не обръща..."Айде ела малко се занимавай и ти с това дете беее, няма ли да се мръднеш, писна ми само аз да се занимавам" и т.н. и т.н.
Отплеснах се малко, но имам чувството, че понякога не е само до дете. Без никой да го приема лично, просто мое мнение, засега ;)
Аз установих, че Ивана вече има наченки на разбиране на такова говорене. Казвам и виж сега как плач Андреа, отиди да се извиниш и тя отива да я гушне. Много е смешно и трая точно една минута, до следващото скарване, ама пак е напредък пт преди. Но не си мсили, че не сме минали през тръшкането и золумите и писъците. Нали за да го възпиташ, трябва да стигнете до там. Аз не обръщам внимание вече. Сега от 2-3 седмици Андреа е на вълна тръшкане и ние мъжа ми само я заобикаляме и никакво внимание като се тупне по очи на земята и се разреве. А и тя е по-искрена от Ивана, понеже и сължи има. Ивана реве без сълзи като и няма нищо.Но мисля, че още малко игнориране и ще се научи, че няма ефект.