0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« -: Август 13, 2012, 14:03:29 pm »
Бъдете здрави и само положителни емоции да има!

Ей така ми харесва времето :D

Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #1 -: Август 13, 2012, 15:10:24 pm »
Успешна седмица и от нас :D
Здрави да са всички дечица и мами!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #2 -: Август 13, 2012, 15:11:42 pm »
И на мен така ми харесва времето, макар вечер да си е направо студ!
Лека и успешна седмица на всички.
*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #3 -: Август 13, 2012, 15:17:18 pm »
Мили момичета, желая ви хубава седмица и здрави дечица!

От неделя и аз ще съм в България и съм много доволна.  :)

*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #4 -: Август 13, 2012, 15:23:47 pm »
Хубава,здрава и весела седмица!

Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #5 -: Август 13, 2012, 17:59:59 pm »
Дайте идеи от така полезната арония какво може да се приготви за децата ни. Имаме огромен храст в къщи, пробвахме сироп, компот или да я коснумираме сурова, но не се получава много много.
*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #6 -: Август 13, 2012, 18:12:17 pm »
Хубава и прохладна седмица и от мен. Весели и здрави дечица.

За положителните емоции - мен ме пропуснаха днес.
Днес реших да отида при майка ми на временното й работно място/(заведение) с малкия. Еее, голяма грешка!!
Като взе там една позната да нарежда, че бил като гимнастик, т.е. слабичък, ако съм го дала за една седмица да го гледам как щяла да го върне; вече трябвало да му давам всичко; другата пък, защото бях споменала, че не дъвче много много и се дави чат пат, да съм му сдъвквала яденето  8O 8O 8O и т.н. Така, викам си, айде културна съм, ще си трая.
Да ама като извадих шишето с АМ (признавам си нарочно  :) , но си му беше и време) и те ахнаха, как съм му давала още??!Сетиха се че имало и пъпеш и дай да му дадем. Малчо яде пъпеш, ама аз им казах, че няма да му дам. А те дай му, та дай!! osi_7 osi_7 ,познатата ми "Внука ми като яде всичко, да не би да е дебел" все едно това е причината да не го храня с всичко това дете.
ЕЕее, като ми кипна........ като се развиках, че ще си храня детето както аз реша и ако трябва само АМ и вода ще яде. Врътнах се с количката и да ме няма. Ама чак се разревах от яд, казвам ви. osi_8 и отидох и си купих 1 кутия цигари  :lol:
Като заключение им казах, че това дете повече няма да го видят.

Казвам ви много ме е яд.  :x Разбирам това дете да го гледам по книга и да не давам да му падне прашинка отгоре му. НЕ!! "Прегрешавала"  съм с някоя някоя храна и съм му давала да опита. Яде почти всичко. Не мога да разбера какъв им е проблема. Така съм решила, така го храня. За никъде не бързам- цял живот ще яде това, което сега не му давам.

И най-ме дразни това, че не казват например " аз на моето дете/ внук и т.н на неговата възраст му давах това и това, защо не му дадеш и ти? А почват дай му това, дай му онова, голям е, защо го пазиш? Или пък косвено - тази детето й на еди колко си месеца, а яде ....... А бе децата са си техни,както искат така ще си ги гледат.
 :twisted: :evil: :twisted:

По принцип съм мълчалива и си трая, ама днес ми дойде множко и избухнах. А и тези подмятания ги слушам откакто го захраних( да не кажа и преди това)

Поолях се с писането, ама така като го написах и ми поолекна  :)


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #7 -: Август 13, 2012, 19:41:58 pm »
Къди, аз арония съм я яла само на сладко и съм пила сироп. Тя е стипчива и не знам как би се приела от децата :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #8 -: Август 13, 2012, 22:37:16 pm »
Нашите правят компот от ябълка и арония, но понеже има захар та затова. Купувала съм детски пюрета с арония, утре ще пробвам да пасирам и да прецедя през марля.
Иначе е доста стипчива наистина, аз повече от 2-3 зрънца не мога да изям.
Да се оплача аз. Онзи ден бяхме на плаж и мъжът ми се плацика с Елиа в басейна, наоколо се завъртя едно малко момченце. Заиграха се и се заговориха нещо с него и то попитало онази там жена баба на бебето ли е!!! 8O
Под "онази жена" има предвид моята скромна личност. Направо се опулих - бях с нова прическа и нов доста добър бански, не се приемам ич като баба!!
Някой да има координати на д-р Енчев :D
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #9 -: Август 13, 2012, 23:40:07 pm »
Ivanita, стегни се малко. Не позволявай уж доброжелателни сеирджии да влияят на настроението ти, а още по-малко на нормалния ход и режим на детето. Понякога се налага да не си толкова дипломатична. Ще свикнеш и постепенно намериш своите начини за адекватен и твърд отговор.
Интересно и полезно ми е да разбера още за арония. Само бях чувала досега, но не знам как да я прилагам.

Усмихната седмица за всички! :) :) :)
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #10 -: Август 14, 2012, 00:49:40 am »
Иванита, не позволявай на никой да ти казва как да си гледаш детето!
Според ситуацията и човека насреща - туширай отначало и край! Няма смисъл да се ядосваш заради нечии "умни разсъждения"  :wink:
А пък дистанцирането от подобни особи е най-сигурното спокойствие  :wink:

Около мен почти никой не се е опитвал да ми дава акъли, по простата причина, че ги отрязвам в зародиш /ако все пак някой се е осмелил/  :lol: Но то май не останаха такива  :wink: Знаят си мястото - радват му се на малкия и дотам!
И все пак - не им се сърди - те не го правят с лоши мисли - просто това знаят - това са правили и така!

Здрава и прохладна седмица на всички ви!
Е, при нас по морето може да е по-топличко де  :wink: Че да си довършим плажа!
*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #11 -: Август 14, 2012, 02:22:13 am »
blue, сега виждам, че имаш и втора лентичка :) на добър час в пътуването ти :)

Косето е на небето.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #12 -: Август 14, 2012, 06:29:25 am »
Къди въобще не го взимай присърце. Моята дъшеря по магазините крещи като луда „баба, баба“ след някакви жени, които са някъде на не повече от 40. децата въобще не могат да преценят, но поне е добре, че тук не разбират какво казва :-).


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #13 -: Август 14, 2012, 08:21:11 am »
ох, моята Стефания постоянно се цепи трябва и не трябва
като бяхме във Велинград например, тя в басейна, минават жени около 45 да речем, пълнички бяха, и тя ми се провиква- мамо, мамо- виж, дебели жени  :oops: :oops:
изкарах я, говорихме си, обяснявах какво е възпитано и какво не
на следващият ден, пак в басейна, минават млади момичета, добре сложени, другите жени и те в басейна- Стефания констатира- Мамо, виж тези жени какви са красиви, те са слаби  :oops: :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #14 -: Август 14, 2012, 09:01:22 am »
Хаха, Мини, децата са си толкова откровени  :D В магазина до нас едната касиерка си слагала силикон в устата, ама той като се разтекъл... грозна картинка. Криси само като я видя и вика "Мамо, тоз много страшен" горкото за мъж я помисли. Добре, че касиерката не го чу, ама си беше право детето де  :lol:
Иначе моите на всички жени казват каки  :lol: Трябва да е наистина много възрастна, за да кажат "баба". Така, че Къди трябва да се срещнем, за да ти повдигнат малко самочувствието  :wink:
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #15 -: Август 14, 2012, 09:59:17 am »
ох, моята Стефания постоянно се цепи трябва и не трябва
като бяхме във Велинград например, тя в басейна, минават жени около 45 да речем, пълнички бяха, и тя ми се провиква- мамо, мамо- виж, дебели жени  :oops: :oops:
изкарах я, говорихме си, обяснявах какво е възпитано и какво не
на следващият ден, пак в басейна, минават млади момичета, добре сложени, другите жени и те в басейна- Стефания констатира- Мамо, виж тези жени какви са красиви, те са слаби  :oops: :oops:


 :lol: :lol: :lol: Добре сте си поговорили, ама е право детето. Какво да очакваме да се приема за красиво с тази кукли Барби. Пред тях аз съм слон :)
[/url][/url]
*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #16 -: Август 14, 2012, 12:03:16 pm »
ivanita , аз явно имам зловещ вид, та никой не е пробвал да ми дава акъли за малкия... :lol: Иначе подкрепям barbaron0708 , ако не искаш в бъдеще да изпадаш в подобни ситуации - режи още на първите три думи, като виждаш накъде ще тръгне разговора и толкова.
Аз нали съм си на село лятото и тук разните баби - сещай се колко им врат главите за захранване и пр. "мУдерни неща", та как дали боб яхния на 3-месечно бебе и медец и пр. си е редовно споделяне. Като се изкажат им тръсвам едно: "Ами така сте правили, защото едно време не е имало информация, книги, интернет и сте вършили глупости, което не прави тези глупости правилни". И мерака за даване на акъл секва. Пък в село клюките се носят бързо, та за няма и две седмици - всички баби разбраха, че аз съм "проклета и никого не слушам" та не се хабят повече да се изказват относно Дани. ;) Имаше само една неразбрала, която ме подхвана отдалече как баш сега било времето да махам памперса, да уча на гърне... Пресякох я насред изречението с: "нямам никакво намерение да се занимавам с това преди следващото лято". Тя обаче упорита и: "Ама защо?" Какво да й обяснявам на тая патица детайли и казах: "Защото ме мързи и не ми се занимава" и тя вече  8O Все пак да кажеш, че те мързи е срам и позор, хич не го очакваше. След няма и 10 мин. пак опита да ми обясни, че откъм пари поне ще ми е по-изгодно с гърне, на което получи отговор, че хич не са ми дерт парите и шах и мат с пешката по темата. Сега в село съм известна като "мързелива, богата и вироглава майка"  :lol:, баш ми дреме за което. Та мисълта ми е, че като ти тръгне такава "слава" сред познатите - никой няма да смее повече да ти дрънка глупости.
Моето хлапе също яде всичко, височко е, не е дебело, не съм чула критики по въпроса досега. Вече е опитвал и разни боклуци за хапване, не по моя инициатива, но пък не съм правила скандал в тези случаи, защото са един-два и не си заслужава да си развалям отношенията със съседите си, че го черпили една вафла без да ме попитат. Те са интелигентни хора, като вметнах в разговор небрежно, че аз не давам такива неща - повече не са му дали никога. Държа "златната среда" аз и съм рахат. ;)

Иначе за лафовете на малките - редовно се смея с комшийското момиченце, което е на 4. Толкова са откровени и сладки! Онзи ден пием кафе с майка й и Деси разсъждава на глас: "Мамо, трябва да отслабнеш малко, ей така като кака Ета, виж какви са й хубави краката. Ама пък твоите цицки са по-хубави, защото нейните са много малки".  :lol: Еми право е детето, пък и наблюдателно, моичкият като се разприказва - страшни бисери ще са и там сигурно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #17 -: Август 14, 2012, 15:13:06 pm »
Хаххаа, много сладки лафове.
*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #18 -: Август 14, 2012, 19:09:15 pm »
Jbrul, Barbaronche, аз така и смятам да процедирам вече. Режа от началото, и край. Ама то моето хленчене може и да е било ПМС  :lol:  :lol:

Малките наистина са много сладки като започнат да ръсят бисери. Аз си спомням моя племенник беше си харесал в един магазин меч, и беше казал на магазинерката, че го искал за да бие тати, когато биел мама 8O 8O
Сестра ми беше умряла от срам. Иди обяснявай в какъв разговор е дочул нещо такова. А те нещо са се бъзикали двамата и той на шега "ще те бия" , и ХОП малкия доносник са каже  :lol:


*
Re: Прохладна седмица 13 - 19.08.2012
« Отговор #19 -: Август 14, 2012, 21:01:53 pm »
Влизам да мрънкам и предварително моля за извинение, ама имам нужда да си го излея някъде.  :? Този "майстор" дето ми прави банята на село - ми съкрати живота с месец поне и от два дни съм с уж безпричинно главоболие, ама то какво ти безпричинно, то от нерви ме цепи глава и просто от безсилие ми идва вече да се пукна откъм гърба.

И този същия екземпляр, взел да ми обяснява каква била скапана държавата, хората в нея, на всичко кусур намира...пък себе си и "трудовата си дейност" - не ги вижда. Ами да, скапана ни е държавата, понеже доста хора в нея "работят" като него самия. То е просто и логично, ама то като си тъп - няма как да ти хрумне нали. Въпреки уговрка за 9ч. - редовно се идва на работа след 10.30ч., пък пие кафе, пък се почесва, пък къде обяд се захваща да върши нещо. Никакво подбутване и подканяне не го трогва - почес, почес, абе все едно на теле говоря. Направи елементарна грешка при реденето на плочките и освен кофти визуален ефект, ме набута с още два квадрата плочки, за да му поправям тъпотиите. Реакцията - ожали се как се прецакал и сега колкоооо много работа си отворил по този повод...  8O Пък, че аз още 2 дни ще го прескачам и, че летят едни пари за глупости - няяяя проблем бе. Няма и 3 часа след тази изцепка - откърти емайла на чисто новичкито обзавеждане за баня, точно докато настоятелно му казвах: "внимавай, по-леко, ще го потрошиш". Реакцията - уффф да му еба майката, бе карай ще го лепнем с малко силиконче. Ми да, що да не, аз затова се ръснах за керамика с 10 години гаранция, че да ми е лепена със силиконче още преди да съм я ползвала. То е логично все пак, а и "да не ми е уруки". Ден пореден, не съм в къщата, вечерта гледам какво е сътворил цял ден и съм  8O Броя, смятам - 10 плочки налепени - ни повече, ни по-малко. Беше ми бедно въображението да предположа "защо така", но на другия ден получих отговор и без да питам. Естествено, пак във вид на самосъжаление: "Уххх вчера хич не ми беше ден. Лепя, лепя, а един кабел все ми се мота и го бутам и като налепих стената се сетих, че това е кабела за бойлера, че пак отлепях всичко, че кабел слагах наново. Направо се убих!!!" За протокола - в банята има точно 3 кабела, не са 30, че нещо да се объркаш чаааак пък толкова. Освен ако не си идиот де. Вече ми идваше да плюя отрова от яд и да го изгоня тоя, ама стиснах зъби и си викам: "още малко остана, пък и друг да дойде - може и по-зле да е". Мина и този ден, /за мен 7-и пореден без тоалетна/, издивявам тотално и давам зор, удряйки на обяснения, че няма кой да ми гледа малкия, че без тоалетна все пак толкова време и пр. дано се трогне. "Еми и той искал по-бързо, ама то бавно ставало" и продължава да се подмотква и почесва, аз се замислих къде държим голямата брадва... osi_7 Ден пореден, почти 12ч., онзи звъни с репликата: "Днес не ме чакай, че снощи много се напихме". Идваше ми вместо кафе да стана и да дрънна и аз едно. ГОЛЯМО! Днес вече тоалетната ми беше обещана, тръпна все едно някой ще ми подарява "Порше", често ходя да го наглеждам - споко съм, има мегдан да стане. Към 19ч. небрежно ми се казва, че имам тоалетна, ама вода нЕма, понеже нямало мека връзка и по това време няма откъде да се купи вече. Та с цялата си наглост - опитва да изкара мен виновна, понеже аз не съм била купила... Интересно с парите, които съм му дала за материали какво прави и защо "майстора" не се е сетил за тази част, ми аз трябвало. Одеве на тръгване му напомням да купи утре хънтър за тавана - той ме гледа невярващо и ми вика: "Ама и хънтър ли ще слагаш?" Казвам, че да, нали сме го говорили още в началото, а той ми казва: "Еми знам ли, може да си се отказала..." хахахах. И като не съм казвала, че се отказвам, защо пък това го приема за по-вероятно от вече договореното - за мен остава пълна мистерия. Та като го върнах - яко се разсмърдя, че сега пък трябвало да взима размери и да смята. Бре каква мъка е това и то нямаща никаква пряка връзка със служебните му ангажименти.  8O Реакция все едно го накарах да ми измие чиниите и да ми простре прането, докато врътне една мусака. Вече ме е страх утре какво ще е...

Обаче все повече се убеждавам, че в България сме на този хал всички, точно защото повечето ни сънъродници си гледат задълженията по гореописания начин. Но пък очакват и държат околните да са коректни към тях персонално нали. Идея, че и те трябва да бъдат такива - нула. :(
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!