0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #20 -: Юли 08, 2012, 11:05:28 am »
много обичам анимация  :P мога по цял ден на гледам томи и джери, ну погоди и подобни, повече класика, че тия новите са ми малко ръмбави  :lol:
с меци последните години гледаме филми от този фестивал
http://www.pozorcompany.com/flowers_istanbul_2012.html
един различен поглед, отдавна американските филми не са ми интересни.
стари италиански филми с мастрояни също харесвам  8)

*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #21 -: Юли 08, 2012, 22:32:01 pm »
2 мой любими филми :)
"Fluke"- Флюк
"Black beauty" - Черният красавец , и двата ги има в Замунда.нет
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #22 -: Юли 12, 2012, 17:07:25 pm »
Добре, че беше Блу, да ме насочи насам :oops:
Та да препоръчам един филм, който гледах наскоро - невероятна женска история. Филмът е коопродукция - Франция, Италия, а актрисите са от арабски произход. Много женски, много хубаво измислен и невероятно изпълнен. Отдавна не бях гледала така топъл филм.
La source des femmes
Тъй като има други почитатели на европейското кино - ето и един английски филм, изпълнен с много хумор и комични ситуации, но много много добре направен - Saving Grace
И ако харесвате руското кино - една невероятна комедия с прекрасната дъщеря на Михаил Боярски - Пять невест
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #23 -: Юли 12, 2012, 17:18:53 pm »
от европейското кино понасям единствено британското.

много ще се радвам, ако препоръчате и други британски филми!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #24 -: Юли 12, 2012, 20:55:45 pm »
Като гледам колко възвишени филми харесвате, взех да се чудя само аз ли харесвам комедийни сериали  :lol: Нещо в последно време всякакви социални филми и драми ме натоварват в повече, особено ако са замесени и страдания и болести на деца... Искам филмите/сериалит,е които гледам да ме успокояват и зареждат позитивно.
Гледах на 3Д филмите от поредицата "Боговете", ами ахресаха ми и откъм ефекти и сюжет. Имаше и малко несъответствие с митологията (хоби ми е и ги хванах сценаристите  :lol: ), но в рамките на поносимото.
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #25 -: Юли 12, 2012, 21:25:35 pm »
Мими26, и аз като теб се почувствах  :lol:

И аз напоследък предимно европейско кино гледам - скоро по ТВ7 имаше седмици с немски филми - леки и приятни. А и доста гледаме шведски и норвежки филми - Милениум (трилогията) засега ни е №1. Гледах и американската версия, но някак сдъвкана като за американския зрител ми беше.

Гане, обичам хубавите комедии, така че веднага ще дам шанс на Да спасиш Грейс   :)

Джам, този с Ема Томпсън гледах наскоро и ми хареса http://www.imdb.com/title/tt1046947/
« Последна редакция: Юли 12, 2012, 21:47:51 pm от sia »
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #26 -: Юли 12, 2012, 22:08:20 pm »
Като гледам колко възвишени филми харесвате, взех да се чудя само аз ли харесвам комедийни сериали  :lol: Нещо в последно време всякакви социални филми и драми ме натоварват в повече, особено ако са замесени и страдания и болести на деца... Искам филмите/сериалит,е които гледам да ме успокояват и зареждат позитивно.
Гледах на 3Д филмите от поредицата "Боговете", ами ахресаха ми и откъм ефекти и сюжет. Имаше и малко несъответствие с митологията (хоби ми е и ги хванах сценаристите  :lol: ), но в рамките на поносимото.
Не само сериали, а просто комедии също обичам. И аз искам като имам време за филм той да ме разтовари и усмихне. Също гледам с удоволствие приключенски  :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #27 -: Юли 13, 2012, 00:05:45 am »
Мими, аз възвишени филми не гледам, гледам филми за душата. Сериозни гледам когато имам нужда наистина да се отпусна, наскоро гледах един за Втората световна война, за изселването на френските евреи. Отдавна не бях ревала така, наревах се като за година напред, но поне ми олекна. Ползвам ги за пречистване. А комедии трудно си избирам, особено ако са американски, изобщо не са ми смешни :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #28 -: Юли 13, 2012, 00:19:50 am »
аз филми и книги, които ме натоварват по какъвто и да е негативен или разстройващ начин, не чета и не гледам. нервната ми система е прекалено разбита. гледам само лековати и простички неща с добър завършек и по възможност - хумор.

добре, че като млада съм се начела достатъчно, иначе щях да си остана безпросветна. сега вече нямам сили.
а филм, в който се случва нещо лошо с дете, просто не мога да гледам, откакто имам свое дете. разболява ме физически.

простете за лиричното отклонение, исках да покажа на мими26, че далеч не е сама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #29 -: Юли 13, 2012, 01:13:08 am »
Аз напоследък съм на сериали - общо взето съм "всеядно" животно.
Последно гледах Game of thrones, но нещо съм разочарована, защото четох книгата и втория сезон ми се стори постен откъм сценарий.

Харесва ми The good wife (този е адвокатски). Харесвам Джулиана Маргулис и изобщо сериалчето си го бива. В тази категория друг добър - Damages - с Глен Клоуз.

Обичам и Sci-fi сериали, но напоследък не е излизало нищо впечатляващо.

За филми нямам много време напоследък, защото трябва да следя препоръки (за да избера какво да гледам) и т.н., че и да отделя 2-3 часа за гледане.

Много отдавна не съм гледала хубава комедия. Дърпам някакви (уж) хитови и се чудя къде да се смея...
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #30 -: Юли 13, 2012, 08:27:17 am »
Ех, успокоихте ме  :lol:
Последно сме гледали няколко сериала (от американските), които доста са ми допаднали. Гледаме сериали, защото са по-половин час и можем да използваме да гледаме по някоя серийка между ангажиментите с децата.
Има един "По добре с теб" - там са сравнени връзките в еднакви ситуации на 2 сестри и родителите им (всеки на различен етап - едните млади гаджета, другите 9 години заедно, а родителите 30). Много е леко.
Другия е "Търсачът" - малко от сорта на "Монк", но общото е основно, че и двамата имат някаква своя лудост, но това ги прави уникални следователи.
И сега доглеждаме "Войната в къщи" - семейство с 3 деца - тийнеджъри. Освен разговорите между тях, дават и какво си мисли всеки герой в ситуацията. Доста често това, което се казва на глас е различно от мислите, само и само да не нараниш партньора или критикуваш на глас детето, но вътрешно се радва, че така е реагирало.
Бях очарована от "Спартак - кръв и пясък" и следващите сезони. Много силни чувства и взаимоотношения, макар че беше тъжен на места. Но много кръв, гладиаторска работа...
А "Game of thrones" и ние го гледаме (исках и книгите да чета, но не ги намерих) - сюжета ми харесва, но понякога е много брутален и ми идва в повече.
Филми гледаме също много (с мъж киноман нямам друг избор), но имена не помня  :oops:
На кино ходим само на 3Д, харесва ми да съм във филма  :lol: Гледах и "Титаник" и имах чувството, че гледам нов филм, не заради ефектите, а заради годините - с разликата от 13 години и опита ми натрупан през тях, съвсем различни неща ме впечатлиха сега и на различни места си поревах... Преди пусках сълзи за любовта, сега за децата разделени от родителите си...
Улях се  :lol:
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #31 -: Юли 13, 2012, 08:45:14 am »

А "Game of thrones" и ние го гледаме (исках и книгите да чета, но не ги намерих) -

има ги в "читанка" - първите 4 части


Аз пък много харесвам от българските в момента "Столичани в повече" -  разтоварвам се с нашенски манталитет.
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #32 -: Юли 13, 2012, 10:09:44 am »

А "Game of thrones" и ние го гледаме (исках и книгите да чета, но не ги намерих) -
има ги в "читанка" - първите 4 части

Аз ги пазя на моя компютър. Пиши ми на скайпа, за да ти ги изпратя. Петата я чета сега, но я взех от библиотеката.

Мими, на мен пък Спартак ми дойде по-брутален.
А "Войната вкъщи" е много свеж сериал - няма ги типичните захаросани семейни идилии, въпреки че е американски.
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #33 -: Юли 13, 2012, 10:13:50 am »
Обичам и Sci-fi сериали, но напоследък не е излизало нищо впечатляващо.
нали ти казах за Continuum започна обещаващо, канадски е и рейтинга му е 8
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #34 -: Юли 13, 2012, 10:18:00 am »

А "Game of thrones" и ние го гледаме (исках и книгите да чета, но не ги намерих) -
има ги в "читанка" - първите 4 части

Аз ги пазя на моя компютър. Пиши ми на скайпа, за да ти ги изпратя. Петата я чета сега, но я взех от библиотеката.

Мими, на мен пък Спартак ми дойде по-брутален.
А "Войната вкъщи" е много свеж сериал - няма ги типичните захаросани семейни идилии, въпреки че е американски.
Благодаря, ще си ги поискам :)
За "Спартак" си права, но психически бях подготвена какво да очаквам, заради сюжета - все пак гладиаторите няма да се галят с перце  :lol:
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #35 -: Юли 13, 2012, 10:26:32 am »
от европейското кино понасям единствено британското.

много ще се радвам, ако препоръчате и други британски филми!

Смърт по време на погребение - ама английския вариант - жестока комедия
В очакване ....
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #36 -: Юли 13, 2012, 10:28:15 am »
Обичам и Sci-fi сериали, но напоследък не е излизало нищо впечатляващо.
нали ти казах за Continuum започна обещаващо, канадски е и рейтинга му е 8
Да, намерих го още вчера, благодаря  :)
*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #37 -: Юли 13, 2012, 11:17:25 am »
аз филми и книги, които ме натоварват по какъвто и да е негативен или разстройващ начин, не чета и не гледам. нервната ми система е прекалено разбита.

В голямата си част британските филми, които съм гледала, са точно такива :wink:
В никакъв случай тогава не гледай Булевард Лондон - изключително натоварващ филм за британското ежедневие, пълен с тинейджъри убийци, перверзии и всякакви ексцентрични гадории. Сюжетът не е някакъв особено драматичен, "тежък", но това за мен е точно натоварващ филм.

"Взлом" с Джъд Лоу ми хареса горе-долу.
Иначе харесвам британските комедийни сериали (по-старите) и с удоволствие ще изгледам някоя хубава британска комедия, ако някой препоръча!

Чак възвишени филми :D За мен филмите се делят на пълна загуба на и без това ограниченото време (понякога и пари - ако си потишъл на кино) и такива, които са ме развълнували, разсмели, докоснали. Вторите биха могли да бъдат всякакви филми :) Но факт е, че повече ме влече към Дома на Киното, вместо към киното в Мола :)
Последно обаче бях точно в Мола и гледах Снежанка и ловецът. Но нещо не можах да възприема тази актриса Кристен Стюарт в ролята на Снежанка.
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 11:20:31 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #38 -: Юли 13, 2012, 11:56:53 am »
аз филми и книги, които ме натоварват по какъвто и да е негативен или разстройващ начин, не чета и не гледам. нервната ми система е прекалено разбита.

В голямата си част британските филми, които съм гледала, са точно такива :wink:

ами, ами... черни комедии колкото искаш :)

този, дето го цитира Фусси, е супер. филмите със Саймън Пег също са много подходящи. разни политически комедии техни също съм харесвала, ама пусто не помня имена...

ей тоз също:
http://www.imdb.com/title/tt1235189/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Да ти препоръчам - филми
« Отговор #39 -: Юли 13, 2012, 16:10:10 pm »
Джам, ще си ги потърся, благодаря!

Сетих се, че преди време ми бяха препоръчали хубав комедиен британски филм (дали пък не беше и сериал) за...зомбита :lol: Бил много забавен, действието се сразвивало в някакво английско градче. Но така и не запомних името, а вече и забравих кой ми го препоръча, че да го питам. На някой говори ли му нещо?


Блу скай
, съвсем наскоро ми препоръчаха някакъв немски филм и се сетих за теб - нали питаше по-горе. Така и не съм си го търсила още, обаче.
Ако проявиш интерес - Див Живот (Луд живот)