0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #960 -: Ноември 20, 2012, 09:59:17 am »
така да е, нека са 2 часа!!!!!! :lol:
ако иска може и след 3 дни да я занесе ако пък я сложи и във фризера :lol:
важното за мен е да намери причината, ако има такава, разбира се, за това посъветвах да пусне една урина, защото предполагам в болницата са му пускали кръвна картина. Ето Яна споделя и друг случай, така че нека се посъветва с лекаря си какви евентуални изследвания може да направи на детето.
Нека го държи и 2 дни гладно, нямам против, така че Боби, спора е излишен, права си, не се кОси :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #961 -: Ноември 20, 2012, 10:12:25 am »
Урината и стерилната и нестерилната при децата (а и при възрастни) тук (Истанбул) се дава не по- късно от 30 минути от изпишкването. Питала съм поне на 4-5 места- това тук е стандарта, може би е свързано с методите на изследване или апаратурата, не мога да кажа.
За това ние винаги чакаме в болницата, там слагаме и колекторната торба.
За справка се допитвайте до лаборатотията, която ще я изследва,няма да стане със съвети тук.....
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #962 -: Ноември 20, 2012, 10:19:36 am »
Силванче за стерилна урина е хубаво първата да е извън колектора и после и 2 капки са достатъчно да събереш, въпроса е да не се докосва чашката до кожата. Мисля, че за нея до 2ч е времето.
При продължително неядене аз бих пробвала метода на Боби, то иначе прелива едно ядене в следващо и детето не е гладно, че да прояви интерес. Моят син има такъв период. Слагам да яде с нас, той става от масата на 5-а минута, викам го и ако не се върне ние се нахранваме и вдигам масата. Евентуално ако стане нервен и реша че е глад предлагам следващото ядене по-рано.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #963 -: Ноември 20, 2012, 11:01:03 am »
Силванче, чувала съм от една друга майка за такъв случай като вашия. Дете беше отказало да яде след престой в инфекциозна, след чреван инфекция. Но, не знам как са постъпили, само знам че все пак прояде.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #964 -: Ноември 20, 2012, 11:03:29 am »
момичета, четете, моля ви, силванче няколко пъти написа, че детето от 9м. е така, а сега е на 13м., не е само след престоя в болницата и за тези 4м. е наддал 500 гр. Не казвам, че са малко, има и такива моменти, но момичето се притеснява, и аз бих се притеснила, признавам.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #965 -: Ноември 20, 2012, 12:00:13 pm »
Чакайте, чакайте!

Да обясня пак, че не съм се изразила добре сигурно одеве.

До 9 месец детето хапваше завидно добре, добре се захранихме и вървеше даже напред спрямо възрастта си.
След това почнаха зъбките, две наведнъж, после пак две, общо са 7 вече, после хрема.И изведнъж почна да яде половината количество храна, но поне с мляко си дояждаше, и горе-долу бях доволна все пак.
Преди месец го хвана вирусна чревна инфекция, и оттогава не яде, само мляко, и то по малко, не проявява интерес към никаква храна, сърди се.Ако хапне едно плодово пюре за седмицата и едно нишесте, попара с 50-60 мляко, пак е добре, но е много малко.
От 9 месец досега е качил само 500 гр., но това не ме притеснява толкова, а факта, че не яде полезни храни, месце, сиренце, плод, зеленчук, затова се чудя какво да направим вече.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #966 -: Ноември 20, 2012, 12:05:51 pm »
silvanchence, първо поискай наистина да се назначат всички изследвания, за нещо което би могло да има връзка с такъв проблем. За твое успокоение поне, въпреки че аз не считам в конкретния случай, че нещо ще излезе, все пак 9 месеца малкия се е хранил охотно и с всичко. Но аз не съм лекар, та не мога и да преценя обективно. Това е ясно.

Също знам за немалко случаи на "злоядство" продължило с месеци, без някаква видима причина т.е. подобни периоди не са чак изключение и невинаги са само за по 5-6 дни.
Може би, ако предлагаш храните намачкани, а не пасирани - ще събудиш интерес. Или ако предлагаш по-разнообразно меню, включващо всичко, което може да яде пък белким му хареса нещо и поне него вземе да яде охотно. За АМ точно - не се тревожи за количеството, все пак пие някакво, детето е над годинка вече - няма драма. Някакви подправки слагаш ли в храната му? Нямам предвид естествено 2 супени лъжици сол  :lol:, а съвсем мъничко, колкото да се овкуси даден продукт или ядене?
При Дани всичко картофено е на огромна почит, но един сварен картоф без нищо - не би го близнал. С щипка сол и капка зехтин - съвсем друга е реакцията. Помисли и затова.

А и като чета, просто при твоя хубавец има поредица несгоди, които намаляват мерака за хранене при почти всички деца - раздразнени венци, запушен нос, това пък последното дето му се случи да не говорим. Натрупаха се едно след друго и периодът стана значителен. Ако търпеливо изпробваш варианти - все ще улучиш си мисля. А дано!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #967 -: Ноември 20, 2012, 12:16:44 pm »
Силванче, колко е висок и колко тежи? Педиатъра притеснява ли се? Ако предлагаш бисквити и солети м-у храненетата той хапва и не може да огладнее като хората. Мисля, че тези междинни храненета много бъркат нещата. Ти се притесняваш, че не е ял нищо, предлагаш бисквитка, поне нещо да хапне и това разваля и следващото хранене... Млякото го даваш след хранене, ако не е ял или как?

Ако се срещате с братовчедите и те се хранят проявява ли интерес и той да яде?

Пусни кръв и урна, консултирай се с педиатър и дано да няма нищо тревожно.
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 12:21:02 pm от midge »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #968 -: Ноември 20, 2012, 14:04:43 pm »
По никакъв начин не се впечатлява от това какво ядът братовчедите му, реши ли, че няма да яде, не става.И при тях дребничкия е малко злояд, но с песнички, с висене при мацата, при кокошките на село, с тропането с черпаците, и го излъгват.При нашето диване не става, пробвала съм да му отклонявам вниманието, и на тишина, не се получава.

Пробвала съм от детска кухня, от кухнята на близнаците, от пюрета, от нашите манджи, излъгва се да хапне нещо много рядко.От всичко предлагам, преди два дни си бяхме взели кюфтета на скара, и дадох, за моя изненада изяде цяло кюфте, на следващия и другия ден не искаше вече, после хапна 3-4 лъжици ориз единия ден, но само тогава.Ако хапне нещо различно от мляко, то е 2 път в седмицата, и малко.

Остава да чакам да мине периода, а до тогава да му давам саностола.

В тази връзка, изписан ни е за 14 дни.Но ако продължа да давам още толкова време, проблем ли ще е, предвид това, че детето не приема витамини с храната си?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #969 -: Ноември 20, 2012, 14:25:28 pm »
Здравей,и при нас се получи същото след прекарана чревна инфекция,даже откриха след това и че е развил алергия към кравия белтък.Няколко месеца не сядаше на стола за хранене ,ядяхме на ръци обикаляйки входа на блока защото правеха ремонт и боядисваха.Рядко имаше повече от две хранения за деня.Знам ,че много трудно се възстановява чревната флора и изисква време.Затова ще чакате.Междувременно може да пробвате  с пробиотици.Друго което се сещам като номер който минаваше е да му давам сам да рови в чинията и да яде с пръсти или в краен случай несесера с козметика.Голяма цапаница падаше но изяждаше всичко.Знам ,че не трябва да се насилва и децата трябва да ядат с апетит,но като всеки родител на който детето е злоядо и му се къса сърцето и той самия не може залък да сложи в устата пробвах какво ли не.Така че Успех и дано отмине бързо.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #970 -: Ноември 20, 2012, 14:38:53 pm »
силванче, ти се притесняваш, но пък детето си наддава сравнително добре. 500 грама за 4 месеца на тази възраст са си ок. в млякото има достатъчно протеин и е обогатено с витамини, желязо, знам, че това не е решение, но ако излязат добри изследванията, поне е успокоение за теб. при нас най-лесният начин да събудя интерес е аз да заръфам ябълка или морков или нещо, но това сигурно си го пробвала.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #971 -: Ноември 20, 2012, 16:14:01 pm »
На това се успокоявам, че млякото си е хранително, и на килограми си дръпна в началото добре.

Не е зле да хапва месце, сирене, плодове, но като не става така, трябва да чакаме.

Като нарежа ябълка и ям пред него, ми взима парчето, близва и го хвърля, така е с банана, с картофчето, с кроасана, но пък ми дава от неговата солетка  :) , която съм дала когато не е ял нищо до следобед и мрънка вече.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #972 -: Ноември 20, 2012, 16:26:30 pm »
Според мен Силванче направи си общите изследвания кръв урина и т.н, но микробиологията (което е стерилната урина) няма нужда да правиш. Пусни си просто една обикновена урина. Въобще никакви микробиологии няма да ти кажат защо не яде детето. Съгласна съм с ани2626 за пробиотиците да пробваш - ако можеш и кисело мляко да пробуташ би било много добре.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #973 -: Ноември 20, 2012, 23:28:46 pm »
момичета, четете, моля ви, силванче няколко пъти написа, че детето от 9м. е така, а сега е на 13м., не е само след престоя в болницата и за тези 4м. е наддал 500 гр. Не казвам, че са малко, има и такива моменти, но момичето се притеснява, и аз бих се притеснила, признавам.
Стефи нищо му няма на килограмите, всички наддават различно моят син до сега е качил 500гр, а е жизнен и аз пък съм с обратното притеснение, ако има месо той нищо друго не яде.
Когато отказваше храна аз упорито давах една купичка с нарязани плодове, зеленчуци, месо и той си ги изхвърляше от масата, ама все нещо се излъгва да гризне.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #974 -: Ноември 21, 2012, 00:16:45 am »
Моето момче се храни много, много добре (малки изключения по време на зъбоникнене), а за 3 месеца е качил 800 грама. Аз знам, че е важно на височина да дърпа.
Чувала съм, че при ниско ниво на желязото в кръвта стават злояди децата. Така или иначе изследването сякаш няма да е излишно, дано да се разбере от какво е и да мине бързо. Голяма е вероятността да е просто период....
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #975 -: Ноември 21, 2012, 10:27:02 am »

Остава да чакам да мине периода, а до тогава да му давам саностола.

В тази връзка, изписан ни е за 14 дни.Но ако продължа да давам още толкова време, проблем ли ще е, предвид това, че детето не приема витамини с храната си?

Какво мислите за саностола?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #976 -: Ноември 21, 2012, 13:42:27 pm »
Аз не съм давала Саностол, но ти нали даваш и АМ, а в него също има витамини.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #977 -: Ноември 21, 2012, 18:12:42 pm »
На това се успокоявам, че млякото си е хранително, и на килограми си дръпна в началото добре.

Не е зле да хапва месце, сирене, плодове, но като не става така, трябва да чакаме.

Като нарежа ябълка и ям пред него, ми взима парчето, близва и го хвърля, така е с банана, с картофчето, с кроасана, но пък ми дава от неговата солетка  :) , която съм дала когато не е ял нищо до следобед и мрънка вече.

На обед малкия хапна от нашата мусака с вилица  8O , не знам вилицата ли беше причината, пробвах да дам, и му хареса, и въпреки, че беше солено за него, все пак хапна нещо различно.А вчера на закуска хапна малко пържена филия с яйце, утре мисля да пробвам принцеса с яйце и сирене.

При нас май големия проблем е яденето с лъжица, като я види, и почва да реве, всички неща, които се е излъгал да хапне  :) , са били с ръка, печено кюфте, ориз, картоф от мусака, филия пържена.

Моля давайте идеи за неща, които се ядът с ръка, за закуска, за обяд, и да пробваме, пък все нещо да му хареса!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #978 -: Ноември 21, 2012, 18:21:45 pm »
Всичко, което не е течно - може да яде с ръце и с вилица. Ако не ти е проблем да чистиш "пропуснатите попадения"  :lol: - предлагай де що може да яде и се сещаш, различно от супа, каша, попара.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #979 -: Ноември 21, 2012, 19:14:43 pm »
На това се успокоявам, че млякото си е хранително, и на килограми си дръпна в началото добре.

Не е зле да хапва месце, сирене, плодове, но като не става така, трябва да чакаме.

Като нарежа ябълка и ям пред него, ми взима парчето, близва и го хвърля, така е с банана, с картофчето, с кроасана, но пък ми дава от неговата солетка  :) , която съм дала когато не е ял нищо до следобед и мрънка вече.

На обед малкия хапна от нашата мусака с вилица  8O , не знам вилицата ли беше причината, пробвах да дам, и му хареса, и въпреки, че беше солено за него, все пак хапна нещо различно.А вчера на закуска хапна малко пържена филия с яйце, утре мисля да пробвам принцеса с яйце и сирене.

При нас май големия проблем е яденето с лъжица, като я види, и почва да реве, всички неща, които се е излъгал да хапне  :) , са били с ръка, печено кюфте, ориз, картоф от мусака, филия пържена.

Моля давайте идеи за неща, които се ядът с ръка, за закуска, за обяд, и да пробваме, пък все нещо да му хареса!
Браво на  детето, явно е от тези,които държат самички да хапват,няма лошо. Аз им давам почти всичко,което не е течно, да ядат с ръце. Ивана вече не, но  Андреа предимно така яде.