0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #940 -: Ноември 17, 2012, 15:54:33 pm »
Лиза, докторът няма да има възможност да консултира нашия форум за известно време.

Ларингит - със сина ми имаме голям опит в това, за сега ефективно е хладен въздух, често проветряване на стаята, даване на приятно топъл чай на всяко кашляне и от медикаментите синекод и ериус сироп вечер. Ларингит направи като беше на девет месеца и сравнително често му се случва. Справка за октомври и ноември имаме два ларингита, но слава Богу минахме без антибиотици и за два дена се овладя кризата.  При много тежък пристъп на кашлица и задушаване давам солдесанил на капки, пише за него във форума и поради тази причина и аз си го набавих.

Тези лекарства, за които пишеш са ми непознати.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #941 -: Ноември 17, 2012, 16:15:34 pm »
 При много тежък пристъп на кашлица и задушаване давам солдесанил
vera откъде го купувате? Търсих го из онлайн аптеките и не мога да намеря нищо.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #942 -: Ноември 17, 2012, 23:23:09 pm »
От Гърция ми го донесоха. Без рецепта.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #943 -: Ноември 18, 2012, 01:40:22 am »
Така и предположих.Мерси за инфото.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #944 -: Ноември 18, 2012, 08:05:15 am »
здравейте!искам едно мнение от birdie ,за което предварително благодаря   [2:24:09] LIZZA: става въпрос за детето ми ,което на 2 г. и 7 м. имаше една упорита след прекаран ларингит кашлица, за което бяхме в болница.Там ни лекуваха с метилпреднизолон за 3 дни и ни изписаха с кашлица!   [2:24:51] LIZZA: която не спираше,педиатърката ни даде пулмикорт за инхалиране и сингулар през устата вечер   [2:25:30] LIZZA: пулмикортът 1 седмица беше сутрин и вечер по 1 мл сега е сама сутрин по 1 мг и сингулар за 28 дни!Питането ми е става ли въпрос за някаква алергия,защоте те отказват да я тестват заради възрастта и колко дълъг е приемът на тези лекарства!
p.s.една седмица след тази терапия кашлицата спря,имаме само лека хрема
на моето дете се дава това за предотвратяване на бронхоспазми.
 Защо отказват да я тестват? Аз бих си я  завела на алерголог сама щом те не искат. На мен детски алерголог ми е кавал, че след годинка може и на малко след годинка и направиха тестовете.  Сега преди около 2-3 седмици втори алерголог, който е и специалист по астма също и направи тест за алергии, а сме с 3 месеца по-малки от вас.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #945 -: Ноември 19, 2012, 12:26:00 pm »
Момичета, имам нужда от съвет...
Някой ако знае как се дава Примперан на дете около 13 кг, възраст 2,8 моля да ми пише!
Имам купен Примпран от Гърция, но не мога да си преведа дозировката, а ми трябва спешно. Благодаря!


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #946 -: Ноември 19, 2012, 18:37:54 pm »
Момичета, положението при нас си е същото, от месец малкия хапва само мляко, и то на 5 часа по 100-120 гр., малко е.Ако хапне 3-4 бисквити и няколко солети, това е, по едно плодово пюре на седмица, и понякога няколко лъжички ориз.

Има ли мами, на които децата са имали такъв продължителен период на неядене, как са прояли?

Някакви съвети моля!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #947 -: Ноември 19, 2012, 21:04:02 pm »
силванче, аз бих търсила причината, пусни на детето урина-обикновена и стерилна, ако там всичко е наред, гърлен и новен секрет, например. не ми се струва много нормално дете на година да се храни с 500 мл. мляко на денонощие само. нищо че сега ще ми скочат естественичките, но за мен не е нормално, аз бих търсила причина някаква.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #948 -: Ноември 19, 2012, 21:31:21 pm »
силванченце, аз май съм набедена да съм от "естественичкити", но имам питане, пие по толкова мляко защото само толкова иска, или защото толкова му даваш (или с други думи яде на поискване или ти преценяваш кога и какво да предложиш?)? също така ако му предлагаш зеленчуци, хляб и плодове на парчета не проявява интерес или не ги иска, или ти още не предлагаш храни, с които да се храни сам?

споделяла съм и друг път около мен доста деца отказаха да се хранят на около неговата възраст, освен ако не се хранят сами, затова питам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #949 -: Ноември 19, 2012, 22:00:17 pm »
Момичета, имам нужда от съвет...
Някой ако знае как се дава Примперан на дете около 13 кг, възраст 2,8 моля да ми пише!
Имам купен Примпран от Гърция, но не мога да си преведа дозировката, а ми трябва спешно. Благодаря!


Превода от тук http://www.farmasiku.com/index.php?target=products&product_id=30849 е по 0.5мл на кг тегло
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #950 -: Ноември 19, 2012, 22:55:59 pm »
Благодаря ти м-и. Аз пък от това, което намерих дозата е по съвсем друг начин разпределена  :? Но ставаше въпрос за препарат с друго наименование, просто съставът е същия.... Дано не объркаме нещо!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #951 -: Ноември 19, 2012, 23:03:29 pm »
Джиджи а може ли концентрацията да е различна? Просто въведи в гугъл точното име и мл и ще излезе все някъде.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #952 -: Ноември 20, 2012, 07:02:33 am »
Момичета, положението при нас си е същото, от месец малкия хапва само мляко, и то на 5 часа по 100-120 гр., малко е.Ако хапне 3-4 бисквити и няколко солети, това е, по едно плодово пюре на седмица, и понякога няколко лъжички ориз.

Има ли мами, на които децата са имали такъв продължителен период на неядене, как са прояли?

Някакви съвети моля!
моите са карали по 5-6 дена така, но аз не се и опитвам да ги храня друго, ако не искат и след няколко дена пак прояждат. 500мл е  количеството мляко, което казват да не превишават на ден след годинка но някои деца ядат и по-малко за сметка на храната, така че може да не е гладен. аз бих пробвала да го оставя да огладнее и не бих го карала да яде въобще -пробваш в часовете за ядене и ако не иска прибираш до следващото хранене. аз лично давам мляко само 2 пъти на ден едната причина за тожа е, че не искат да си ядат хранат. Остави го така на вода през деня (сутрин и вечер млякото само)нищо няма да му стане ако не яде един два дена и не насилвай и не мъчи с хранене.
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 07:09:30 am от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #953 -: Ноември 20, 2012, 08:29:22 am »
силванченце, аз май съм набедена да съм от "естественичкити", но имам питане, пие по толкова мляко защото само толкова иска, или защото толкова му даваш (или с други думи яде на поискване или ти преценяваш кога и какво да предложиш?)? също така ако му предлагаш зеленчуци, хляб и плодове на парчета не проявява интерес или не ги иска, или ти още не предлагаш храни, с които да се храни сам?

споделяла съм и друг път около мен доста деца отказаха да се хранят на около неговата възраст, освен ако не се хранят сами, затова питам.

Правя винаги 150-160 мляко с надеждата да го изпие и да иска още, но рядко става, повечето пъти пие 100-120 и спира, след 20 минути още 20-30 евентуално, не винаги.Предлагам всеки ден храна, от нашата, супи, но не иска, хляба го хвърля, банана го смачква и хвърля, даже не го и опитва, с парчето ябълка си играе, ако хапне едно плодово пюре на няколко дни, и това е, пасирани не ми ги харесва, по едно нишесте с мляко на седмица, и нищо не го съблазнява да хапне.Направо в чудо съм се видяла.Преди да хване чревния вирус поне хапваше по малко супа, попарка, каша, от нашето ядене и мляко си пиеше доста.А за периода до девети месец само мога да мечтая, ядеше по много и от всичко.

На лекарката мнението е, че всички деца имат такива периоди, и ще отмине.Но вече месец е така.

Трябва да ходим следващата седмица да пускаме кръв и урина за изследванията, които се правят на годинката, пък да видим.

За урината, ако я вземем с колектор, до колко време трябва да се занесе до лабораторията?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #954 -: Ноември 20, 2012, 08:38:34 am »
За урината, ако я вземем с колектор, до колко време трябва да се занесе до лабораторията?
2 часа.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #955 -: Ноември 20, 2012, 09:08:04 am »
за стерилна дори по-бързо, аз бих я занесла веднага, в рамките на 30-40 мин.

Боби, 5-6 дни не са проблем, силванчето говори за месеци с този режим на хранене. Аз не бих я успокоявала, честно, защото не става дума за 5-6 дни, което е нормално и разбираемо....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #956 -: Ноември 20, 2012, 09:11:52 am »
Не искам да те притеснявам излишно, но е хубаво да се види и сърце и бял дроб на детенце.
Моята племеница ядеше много малко, оказа се че има незатворена междукамерна преграда на сърцето, от там и белодробна недостатъчност и след като назначиха лечение, започна да се храни добре. Сега вече яде дори повече от моята фурия.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #957 -: Ноември 20, 2012, 09:40:23 am »
А откога е ядяла по малко, от раждането ли?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #958 -: Ноември 20, 2012, 09:41:26 am »
за стерилна дори по-бързо, аз бих я занесла веднага, в рамките на 30-40 мин.
2 часа е! Ако я сложи в хладилник може и до 24 часа.

 
Цитат
Боби, 5-6 дни не са проблем, силванчето говори за месеци с този режим на хранене. Аз не бих я успокоявала, честно, защото не става дума за 5-6 дни, което е нормално и разбираемо....
Нищо не и пречи да го пробва за 2 дена, според мен.


Силванче, качва ли си нормално детето?

П.П. Сега се сещам, че бяхте в инфекциозна болница за растройство, нали? И от тогава е така.
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 09:46:10 am от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #959 -: Ноември 20, 2012, 09:47:26 am »
До девети месец вървеше много добре, даже беше в нормите за по-големи деца, и оттогава за тези четири месеца е  качил 500 гр. само.

Как се дава стерилна урина, трябва ли първата струйка да не е в контейнерчето, и как точно се взема на малко детенце?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.