0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #800 -: Октомври 27, 2012, 17:43:39 pm »
ма те децата сами си се учат на неща, гледайки, опитвайки. ти само помагаш. това не е амбиция, а подпомагане на развитието според мен. виж да водиш три годишното си дете на уроци по мандарин и испански, не защото те са част от езиците на някой от семействоото, а защото са перспективни пазари и ще се търсят като проф умения, това на мен ми е доста прекалено. тук напоследък много говорят, че запълването на денят на децата с неща, които родителите смятат за важни (образователно), без да им се оставя време за игра и "шляеене" всъщност намалява потенциалът и мотивацията им за академични постижения.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #801 -: Октомври 27, 2012, 19:26:47 pm »
Бина, само за температура и леко зачервено гърло аз не бих дала АБ на детето ми. Ушите гледаха ли му? Ако и с тях няма проблем, по-добре изчакай. Най-вероятно няма да се наложи да даваш АБ.
 
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #802 -: Октомври 27, 2012, 19:50:12 pm »
Вмъкни Цитат
Бина, само за температура и леко зачервено гърло аз не бих дала АБ на детето ми. Ушите гледаха ли му? Ако и с тях няма проблем, по-добре изчакай. Най-вероятно няма да се наложи да даваш АБ.

напълно съм съгласна.

дори и да има температура може да си е вирусче, което да мине за една седмица без лекарства и за 7 дни със. последният път ади беше точно така 4-5 дни с температура (но намаляваше и като стойност и като честото за едно денонощие). тъй като всичко беше "чисто" на прегледите въобще и не помислих за АБ. детето се оправи за една седмица напълно. давах антипиретици при много вис температура - над 38.5 и ако я видя, че не се чувства добре. ако жизнена и ухилена, дори и с температура, не съм давала. но това стана възможно след третия ден, дотогава ми се е налагало по и по 2 или 3 дози за денощие да давам, или да ги редувам, щото дето си беше зле.

Бина, дано е това, да се разминето без антибиотици и да се оправя бързо детето.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #803 -: Октомври 27, 2012, 22:17:12 pm »

Защо го правиш, ако не си убедена, че е правилно?


Защото имаме проблем с изхождането (както споделих по-горе) и ми се струва, че гърнето помага в това отношение. Иначе, оценка дали е правилно или не, не съм давала и не мога да дам. Казах, че според мен е безсмислено и излишно усилие, ако целта е детето да се научи да не пишка в памперса на годинка и малко. Ако смятам нещо за неправилно, със сигурност няма да го правя  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #804 -: Октомври 27, 2012, 22:27:25 pm »
Бина това с изписване на АБ на по-редки приеми с по-голямо количество ми се случи като в спешния го гледа лекар, който не е педиатър, може  би за големите така дават АБ. Дали да даваш и кога да започнеш АБ не знам, мен лично Т ме плаши( но пък казваш, че е жизнен).
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #805 -: Октомври 28, 2012, 08:13:56 am »
Благодаря ви момичета за мненията,вчера вдигна Т само на обяд,тази нощ също не е, надявам се размине без АБ както казвате.А и вчера личната му си вдигна тел. 8O,а беше събота просто реших да пробвам,а тя взе че вдигна :),обясних и на нея как стой положението и тя ме посъветва да изчакам 24ч.,каза само ако започне да вдига по начесто и по висока тогава да дам АБ,в понеделник сме първи да го прегледа.

(днес ще им правим прощъпулник,мама е станала от ранни зори и вече е замесила две пити и сега ги чака да втасат)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #806 -: Октомври 28, 2012, 10:03:23 am »
Бина, дано малкия е оздравял и се разминете с АБ.

Да споделиш после какво са си избрали мъниците  :D


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #807 -: Октомври 28, 2012, 14:17:44 pm »
Мами, моля за съвет.
Детето /1г.11мес./ хапна пулмекс бебе. Успяло някак да вземе тубата, пробила я със зъби и си цръцнала в устата. Със сигурност е и глътнала. Видяхме я в момента на действието, така че не е изяла много, повечето беше в устата и го забърсахме, плакнахме с вода.
На листовкана на препарата пише, ако попадне в устата да се плакне и да не се поглъща.
Педиатърката не отговаря. Не зная как да процедирам - да я водя ли в спешен център? Детето видимо е без проблем.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #808 -: Октомври 28, 2012, 15:08:33 pm »
Аз бих я завела в спешен център заедно с тубичката и листовката. Просто за всеки случай и за мое успокоение


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #809 -: Октомври 28, 2012, 15:11:23 pm »
Бина, и аз съм на мнението на момичетата. При нас нашата лекарка отказва да го прегледа преди да минат 3-4 дена с температура. Ако дотогава не се е разминало, тогава го преглежда, и ако е нужно, изписва аб. Досега е пил само два пъти аб за повече от 3 г., а е ходещ на ясла и градина. Повечето пъти просто бяха вируси, които минаваха за няколко дена с нурофен, парацетамол и прочие.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #810 -: Октомври 28, 2012, 21:49:27 pm »
типин, не можеш ли да се обадиш на лекар по телефона, да питаш. пулмекс бебе би трябвало да е розмарин и евкалипт, тоест не особено токсично. дано да се разминете леко.

бина, не знам как се казва (честит прощъпулник не ми върви), ама да ти станат много вкусни питките за прощъпулника и да са ти живи и здрави децата
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #811 -: Октомври 29, 2012, 09:07:13 am »
Благодаря ви момичета,детенце не е вдигал Т от събота на обяд,храни се,жизнен е,предполагам ,че е преборил каквото и да е било :D,само с тази вода дето се тормозя варира 0.700,0.800, през час и половина,два ставам сменям памперс наливам водичка и така цяла вечер :D,като бебе не съм сменяла така вечер памперси и не съм хранил атака на често,ама нищо само да е добре.

А на прощапулника,единият си хвана клавиатура и хляб сигурно ще е сит компютърен специалист :lol: ,а другия кутийка от лекарства за фармацевт или доктор :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #812 -: Октомври 29, 2012, 10:28:49 am »
Мами, благодаря ви. Малката след процедурата по хапване на препарата заспа, по-късно през деня се свързах с педиатърката и тя каза само да я следя през следващато денонощие за повръщане, да давам течности и нямало нужда, ако погълнатото е малко да я водя на спешен център.
Засега детето няма проблем, най-вероятно наистина е хапнала малко.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #813 -: Октомври 29, 2012, 10:51:28 am »
бина, сигурно знаеш, де, но аз да си кажа - при температура трябва да се поемат повече течности. Така че, за случая е било добре, че детето обича да пие вода.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #814 -: Октомври 29, 2012, 14:46:11 pm »
Да,да blue_sky ,но то при него това с водата е системно,но да точно тогава това пиене беше добре дошло :D изписаха се няколко страници по повод тази негова вода :lol:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #815 -: Октомври 31, 2012, 14:37:18 pm »
Днес ходихме да пуснем на Криси гърлен секрет и антибиограма.Криси е детенцето дето пие вода през цялото денонощие :lol: и честичко е със зачервено гърло,Та да ви питам дали е проблем това,че беше пил вода 30мин.преди да му вземат пробата,не беше ял?
Та по този повод,лаборантката ме направи на "пет стотинки" защо съм била дала вода,поне последното му пиене трябвало да бъде към 4ч. сутринта е да,ама как да и обясня на жената,че той "жива ще ме изяде" за водичката си.Скара ми се жената въпреки,че се опитах на кратко да и обясня как стоят нещата по този въпрос и накрая тя се сепна "мене не ме бърка аз ще му взема проба,но не чакай точен резултат".
Та в този ред на мисли се надявам някоя мама да е по наясно от мен по този въпрос.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #816 -: Октомври 31, 2012, 15:01:50 pm »
Здравей Бина,да лекарката е права защото когато взимат гърлен или носен секрет искат да отидеш сутрин и да не си си мил зъбите или да си почиствал носа.Бактериите трябва да се хванат в постоянната им среда и  ако си третирал или в случая пил вода има вероятност да даде разлика в резултата.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #817 -: Октомври 31, 2012, 17:31:20 pm »
Здравейте! Някой давал ли е цинабсин за хрема? Дъщеря ми от снощи е с хрема и температура, започнах с цинабсин и хомеобокс, че веднага прави ларингит. Започна обилно с гъст зелен сопол. Възможно ли е да се чисти от цинабсина? Той да причинява това обилно сополивене?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #818 -: Ноември 01, 2012, 05:42:07 am »
Та по този повод,лаборантката ме направи на "пет стотинки" защо съм била дала вода,
Тук няма никакви официални изсквания освен  да не си на антибиотик. Кажи и ти на лаборантката, че ако така лесно се отмиваха, нямаше да имаме нужда да пиеме антибиотици, а лекарите щяха да ни предписват повечко вода :-).


ани2626,бактерии, които са колонизирали гърлото не се отмиват с вода. Ако се отмиват, значи не са там постоянно и без това.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #819 -: Ноември 01, 2012, 06:54:29 am »
Bobbie ,това е точно така,но аз казвам какви са изискванията на лаборантите и лекарите ,за да се види дали има патогенни микроорганизми.Иначе понеже цял живот съм била с гнойни ангини често са ми взимали проби ,почти в 80% не съм спазвала указанията.