0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #640 -: Октомври 15, 2012, 00:28:54 am »
Не се отваря клапата ( остиум максиларе), намиращи се в средния назален меатус, поради много по-малкото налягане. Освен това, при много хора има и добавъчен канал, дрениращ максиларния синус, и намиращ се над задната част на долната носна конха.
В точно тези две места обикновено "забиват" върха на спринцовките, и цялото гнойно носно съдържание, под "прекрасно налягане" се "инжектира" директно в максиларните синуси. И част само да се инжектира- достатъчно е.
После- нормално е да се кашля 3 месеца, нали??

Синус ринз има широк отвор, и попада като "тапа" в нослето. Течността, която се отделя запълва кухинта и упражнява минимално налягане. Освен това, тя е течност със съставки, а не обикновен физ. разтвор.
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 00:36:14 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #641 -: Октомври 15, 2012, 01:44:23 am »
Това не е точно така, защото в крайна сметка уреда вкарва течност в синусите - това е, за което го продават, да плакне точно синусите.
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 02:14:57 am от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #642 -: Октомври 15, 2012, 02:21:36 am »
За съжаление, няма какво повече да добавя по въпроса, и се придържам към написаното от мен по-горе.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #643 -: Октомври 15, 2012, 02:31:10 am »
ако детето има хрема и кашлица за облекчаване на симптомите, така ли? Ако да - може ли да ми препоръчате някой(инхалатор)
Ние сме с този омрон http://www.technopolis.bg/b2c/details/831922/P11130508/INHALATOR-OMRON-NE-C801
Води се от по-безшумните.Компактен е.Има си всичките маски и накрайник.Засега съм  доволна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #644 -: Октомври 15, 2012, 02:52:43 am »
Ще ме извините, аз нещо не разбрах..
В крайна сметка тези спрейове от рода на Стеримар, Маример, аз използвам в момента това  http://www.armandhammer.com/personal-care/nasal-care/Products/simply-saline-baby-nasal-relief.aspx?gclid=CKvcvp7ZgbMCFYaDQgodLXEAmA са опасни или не? Мога да преценя едиствено, че впръскват много фини капчици, като мъгла, ама дали е високо налягането???
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #645 -: Октомври 15, 2012, 10:00:09 am »
Ще ме извините, аз нещо не разбрах..
В крайна сметка тези спрейове от рода на Стеримар, Маример, аз използвам в момента това  http://www.armandhammer.com/personal-care/nasal-care/Products/simply-saline-baby-nasal-relief.aspx?gclid=CKvcvp7ZgbMCFYaDQgodLXEAmA са опасни или не? Мога да преценя едиствено, че впръскват много фини капчици, като мъгла, ама дали е високо налягането???
Нямате проблем с тях.
За спринцовките под налягане говорим.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #646 -: Октомври 15, 2012, 14:31:33 pm »
Здравейте!
След упорита и повтаряща се хрема/секрета беше винаги бистър на детето/,педиатъра й взе секрет от носа.Днес ни излезе резултата  STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE.
Лечението ни е Бактробан за 5 дни.
Искам да попитам дали тази бактерия налага пиенето на Антибиотик на всяка цена или може да се мине само с използването на крема?!
Благодаря предварително!
Само да добавя,че в момента нослето не тече,но от време на време хърка предимно вечер!
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 15:31:10 pm от toni_21_I »


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #647 -: Октомври 15, 2012, 15:15:43 pm »
Който се включи, ще съм благодарна! :)

Знам (от този форум), че АБ за да има ефект се приема минимум 7 дни. На дъщеря ми ѝ е назначен Зинат за 5дни (10 таблети). Нормално ли е това?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #648 -: Октомври 15, 2012, 15:27:13 pm »
Здравейте!
След упорита и повтаряща се хрема/секрета беше винаги бистър на детето/,педиатъра й взе секрет от носа.Днес ни излезе резултата  STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE.
Лечението ни е Бактробан за 5 дни.
Искам да попитам дали тази бактерия налага пиенето на Антибиотик на всяка цена или може да се мине само с използването на крема?!
Благодаря предварително!



Ние преди година бяхме същите- повтаряща се хрема, бистър секрет, упорита- по две три седмици се проточваше, след около 10-тина дни се повтаряше всичко и така няколко месеца поред. При нас само че се изолира Стафилокок в носа. Спомням си, че след като помолих за помощ тук, доктор Бърди ни пита дали сополите са от дълго време и че ако е така няма да се разминем с пиенето на аб /кремчето само няма да помогне/. Трябва да ти кажа, че в началото ми беше много мъчно, че за едни сополи ще тровя детето с аб, но на втория ден сополите спряха като с копче и вече не се съмнявах, че сме на правилния път. Завършихме си лечението, което мисля продължи 10 дни и направихме контрола, която беше отрицателна. От тогава насам, да не чуе дявола, но детето не е боледувало, като изключим на два пъти лека хрема, при една от които отново се изолира същата гад, но този път я "хванахме" още първите дни и се оправихме бързо само с аб капки. Дано и при вас се размине всичко, че е много неприятно. Успех!


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #649 -: Октомври 15, 2012, 15:32:31 pm »
Само в носа ли е бактерията или има и на гърлото. Ние също лекувахме тази бактерия, при нас обаче беше в гърлото, по антибиограма - пихме 10 дни Зинат!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #650 -: Октомври 15, 2012, 15:49:03 pm »
Само в носа ли е бактерията или има и на гърлото. Ние също лекувахме тази бактерия, при нас обаче беше в гърлото, по антибиограма - пихме 10 дни Зинат!
Секрет е взет само от носа. :(


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #651 -: Октомври 15, 2012, 20:16:42 pm »
Здравейте!
След упорита и повтаряща се хрема/секрета беше винаги бистър на детето/,педиатъра й взе секрет от носа.Днес ни излезе резултата  STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE.
Лечението ни е Бактробан за 5 дни.
Искам да попитам дали тази бактерия налага пиенето на Антибиотик на всяка цена или може да се мине само с използването на крема?!
Благодаря предварително!
Само да добавя,че в момента нослето не тече,но от време на време хърка предимно вечер!

Направих консултация с друг педиатър и УНГ ,педиатъра каза антибиотик Клацид,а УНГ в никакъв случай,само капки.
Вече тотално се обърках,защо няма съвпадение в мненията?!
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 20:18:14 pm от toni_21_I »


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #652 -: Октомври 15, 2012, 20:28:22 pm »


Направих консултация с друг педиатър и УНГ ,педиатъра каза антибиотик Клацид,а УНГ в никакъв случай,само капки.
Вече тотално се обърках,защо няма съвпадение в мненията?!


Ако имаш доверие на педиатъра мисля, че е по-добре да послушаш него. Не знам защо нямат единно мнение,може би всеки си има основание, но педиатъра е по-добре запознат с конкретния случай.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #653 -: Октомври 15, 2012, 21:50:07 pm »
Здравейте!
Моето момиче също е с хрема от една седмица.До днес пръсках Стеримар,но педиатърката ни каза да капем Макситрол.Още съм в чуденка дали да ги давам....Моля,ако някои има наблюдения върху тези капки,да сподели!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #654 -: Октомври 15, 2012, 23:58:41 pm »
Благодаря на Бърди за уточнението за спрейовете за нос.

Макситрол знам, че са капки за очи, но масово чувам, че ги изписват за нос, което ми е странно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #655 -: Октомври 16, 2012, 18:06:11 pm »
Благодаря за отговора!
Снощи започнах да капя Макситрол и днес значително има подобрение.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #656 -: Октомври 17, 2012, 16:58:29 pm »
Нашата педиатърка изписва за упорита хрема с гъсти секрети "Тобрадекс" - антибиотични капки, които по принцип също са за очи. Понеже и имам доверие - изпълнявам и всеки път при моето дете е имало ефект това лечение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #657 -: Октомври 17, 2012, 17:15:16 pm »
И в Макситрол, и в Тобрадекс освен антибиотик има и кортикостероид.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #658 -: Октомври 17, 2012, 18:07:01 pm »
И аз тук с въпрос. В събота си пуснахме с Александра гърлени и гърлени секрети и на двете. И на двете в гърлото не се изолира нищо, въпреки че се сдрахме да кашляме. На Алекс носния още не е готов, явно нещо там се развива, но моята е готов и пише  Coagulase negative Staphilococcus. На въпроса ми защо нямам антибиограма, ми отговориха, че това било нормална флора и затова не са правили антибиограма. :?
Така ли е наистина или има нужда от лечение?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #659 -: Октомври 17, 2012, 19:57:26 pm »
И аз тук с въпрос. В събота си пуснахме с Александра гърлени и гърлени секрети и на двете. И на двете в гърлото не се изолира нищо, въпреки че се сдрахме да кашляме. На Алекс носния още не е готов, явно нещо там се развива, но моята е готов и пише  Coagulase negative Staphilococcus. На въпроса ми защо нямам антибиограма, ми отговориха, че това било нормална флора и затова не са правили антибиограма. :?
Така ли е наистина или има нужда от лечение?

Така е по принцип повечето са, но интересно, че не са индентифицирали кой стафилокок точно та не знам как могат със сигурност да кажат, че е нормална флора, като не знаят кой е. Може би това са критериите, когато е отрицателен за коагулазата, да не търсят повече, не знам със сигурност.