0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #560 -: Октомври 07, 2012, 16:27:47 pm »
Благодаря ти Джиджи! Писах като започнахме АБ, но Доктора явно е зает или не може да коментира от разстояние на нашия Педиатър практиките. Ще търпим до утре явно, но сега и лаборатория само в болницата работи, а от там бягам като дявол от тамян, та затова не водя и в спешния.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #561 -: Октомври 08, 2012, 15:51:59 pm »
един доста по-несериозен въпрос - ади, която е на 16 месеца (боби, май ме пита в тази  тема - не мога да си оправя лентичката, имам, но не се показва) не ми дава да й мия зъбите вече. преди с голям кеф й ги миех, после пожела тя да си ги търка, или преди или след като аз ги измия. смених четката да не от тези, които се слагат на пръста да не би да й влезе надолу в гърлото, защото тя цялата е дъвче. откакто има "нормална" четка за зъби напълно отказва аз да й ги мия, тя де разхожда  с четката дъвчи си я и там си прави някакви неща с нея. аз не искам да настоявам твърде много, за да не се превърне в неприятно занимание миенето на зъби, но все пак ми се ще да мога аз да ги измия. ще съм благодарна за всякакви идеи.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #562 -: Октомври 08, 2012, 16:40:38 pm »
Елена, защо не опиташ по друг начин?
Ние с моя правим така... казвам му "Ела да си мием зъбите" и го забирам с мен в банята. Връчвам му четката, намазвам му я с малко паста /детска разбира се/, за да е досущ като мама :) Вземам моята четка и правя същото пред него и започваме да търкаме :) Ако видя, че не го прави както трябва /а то обикновено така става/ му казвам, че не се прави так и вземам неговата четка за да му покажа. После пак продължава сам. Хвалене, пляскане с ръце за БРАВО, при нас в повечето случаи помагат :) Дано и при вас се получи, но си права, че не бива да настояваш ако не иска, просто опитвай различни варианти от време на време. Успех!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #563 -: Октомври 08, 2012, 19:01:27 pm »
един доста по-несериозен въпрос - ади, която е на 16 месеца (боби, май ме пита в тази  тема - не мога да си оправя лентичката, имам, но не се показва) не ми дава да й мия зъбите вече. преди с голям кеф й ги миех, после пожела тя да си ги търка, или преди или след като аз ги измия. смених четката да не от тези, които се слагат на пръста да не би да й влезе надолу в гърлото, защото тя цялата е дъвче. откакто има "нормална" четка за зъби напълно отказва аз да й ги мия, тя де разхожда  с четката дъвчи си я и там си прави някакви неща с нея. аз не искам да настоявам твърде много, за да не се превърне в неприятно занимание миенето на зъби, но все пак ми се ще да мога аз да ги измия. ще съм благодарна за всякакви идеи.
да аз питах. Ми сега ми дава. Първо тя си ги мие (сега вече доста по-добре търка) и после и аз и ги мия. дори сама си плакне устата с вода и после с конец чистим между зъбите като тя ме командва „горе“, „долу“ ... :-). Не я натискай но не се и отказвай, това според мен е период, после пак ще започне да дава. Аз съм и мила зъбите и викаща,макар и за секунди и не много качествено, след като няколо дена не ми е давала, понеже не може все пак въобще да не ги мием, понеже на нея така и се иска. Обаче вече отмина този период, сега Андреа е наред.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #564 -: Октомври 08, 2012, 21:43:55 pm »
Ами и ние сме горе долу с миенето за зъби като при Боби. Аз ги мия с накрайник, че малкия не се сеща още, но дава горе долу. Само трябва да търкам зъбките и да го вадп, че май му идват позиви за връщане, но иначе после пак отваря устата  :) Миенето е много кратко, но мисля, че е по-добре от нищо. :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #565 -: Октомври 08, 2012, 22:37:13 pm »
И моят син иска сам да мие и бърза да ми вземе четката и да ме избута. Джиджи това е доста идейно с виж аз го правя по-добре  :D ще пробвам.
Аз днес изгубих деня по болници. Кръв, урина, ехография и вс. е в норма. Т съответно беше 37 сутринта и като чу за доктор се уплаши и се скри  :D дано добре да се е скрила, че не ми се обикаля пак.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #566 -: Октомври 09, 2012, 04:32:18 am »
Здравейте Д-р Бърди!
Момченцето ми в края на този месец ще навърши 5 годинки,вече повече от 3 седмици е с хрема - бистър секрет.В началото пръсках Олинт (5 дни),правих компреси с хрян,имаше ефект,почти беше спряла хремата,но на шестия ден след терапията с Олинт,всичко започна наново.Слагахме капки коларгол,без ефект.Заведох го на УНГ,казаха ,че сме направили алергична хрема с Олинт-а  и хрян-а ,а коларгола е раздразнил още повече лигавицата и от 1 седмица сме на лечение с Аериус сироп,Тантум Протект спрей и Виброцил капки - отново никакъв ефект.Преди около месец изследвахме секрет от нос и гърло - нос-чист;гърло - стафилококи ауреус.Педиатърът изписа капки Цилоксан,но още не сме стигнали до тях - обърках се вече и не знам какво да правя.Детето ми не може да се храни нормално,да спи,диша през устата,сутрин кашля доста сериозно,отхрачва,явно събралите се скерети.За първи път не можем да се справим с хремата,няма температура,оплаква се ,че му заглъхват ушите.Моля ви дайте ми съвет!
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 05:03:53 am от joy_333 »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #567 -: Октомври 09, 2012, 10:53:41 am »
Този ад ми е много познат. Ние сме на същата възраст и този филм го прожектираме поне веднъж месечно. При нас помагат: инхалации за овлажняване на секрета и след това с Бейби вак на прахосмукачката вадя всичката гад от носа и носоглъдката. Така в повечето случаи спасявам положението от АБ. В нослето слагам само сребърна вода последно време. Давам и Саменто от септември по препоръка на педиатър!
Дано бързо се оправите!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #568 -: Октомври 09, 2012, 13:57:14 pm »
Благодаря ти yana-v !Аз давам Колактив3 и Зелена енергия на "Аквасорс" (заради сина ми станах дистрибутор на тази фирма),но този път и те не помогнаха.Напоследък съм се замислила и аз за Саменто,а сега като прочетох твоя коментар,реших да го купя.Днес ходихме на вторичен преглед при специалист УНГ,взеха секрет от нос и гърло и след като казах,че е започнал и да кашля,изписаха като допълнение и капки Проспан -по 10-15 к.(аз му ги давам редовно при кашлица).Препоръчаха ми да направим противогрипна ваксина преди да тръгне на градина,но времето минава,а детето ми е с хрема,как да му се сложи ваксина.В понеделник трябва да се обадя за резултата от взетите секрети,дано да не се изолира нищо този път!Хубав ден на всички!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #569 -: Октомври 09, 2012, 14:14:11 pm »
Забравих да кажа,че в момента му никнат последните кътници,единият горен изби,може би затова е занижен имунитетът на детето и се разболява по-често.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #570 -: Октомври 09, 2012, 18:39:14 pm »
А според мен цялата работа е от стафилококите. Пусни пак гърлен и носен секрет и лекувай по антибиограма. Явно от гърлото са преминали и в носа.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #571 -: Октомври 09, 2012, 20:22:38 pm »
И това може да е,днес пуснахме отново носово-гърлен секрет.В понеделник,най-късно във вторник ще разбера резултата.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #572 -: Октомври 09, 2012, 20:39:31 pm »
Противогрипната ваксина е противопоказна само ако има температура, това пише в листовката. Изрично пише на сайта на центърът по контрол на болестите, че ако имаш респираторна болест, но без температура или друга лека болест, няма проблем да я бият http://www.cdc.gov/flu/about/qa/flushot.htm  Много ми е странно защо ви казват да чакате, грипа е много коварна болест, добре е да има време да направи антитела преди грипа да се развихри.
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 20:41:05 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #573 -: Октомври 09, 2012, 21:36:40 pm »
Здравейте доктор Birdie,
Пиша Ви по повод моя племенник на 2 години и половина, който получи за първи път нетемпературен гърч.Последва постъпване в болница и диагноза епилепсия, на база отклонения в ЕЕГ.Кръвните му изследвания са в норма. Може ли да се постави диагноза епилепсия на база само на тези изследвания? Препоръчано е лечение с конвулекс, което родителите са отказали до получаване на становище и от друг лекар.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #574 -: Октомври 09, 2012, 22:20:14 pm »
Въпросът е адресиран директно до доктора, но на мен ми се струва пресилено. За съжаление много неща ги водят "епилепсия" за да си усвояват клиничната пътека. Какво точно му има на детето, обаче лекарите могат да кажат, но със сегашната система на здравеопазване, до последно не си сигурен от какво те лекуват.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #575 -: Октомври 09, 2012, 23:15:18 pm »
Здравейте доктор Birdie,
Пиша Ви по повод моя племенник на 2 години и половина, който получи за първи път нетемпературен гърч.Последва постъпване в болница и диагноза епилепсия, на база отклонения в ЕЕГ.Кръвните му изследвания са в норма. Може ли да се постави диагноза епилепсия на база само на тези изследвания? Препоръчано е лечение с конвулекс, което родителите са отказали до получаване на становище и от друг лекар.

Не, не може.
ЕЕГ не се прави на всички деца с неусложнени температурни гърчове, а само при определени обстоятелства.
Не се прави също по време на гърча или скоро след него, що се касае до неусложнени температурни гърчове.

Ако сте абсолютно сигурни че е нямало дори и лека температура, нещата са в друга посока, и ЕЕГ се прави.

п.с. Коригирах, след като видях че сте писали за "липса на температура".
Простете.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 12:33:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #576 -: Октомври 10, 2012, 02:48:33 am »
джиджи, все пак вие сте с годинка по-големи от нас. при нас картината е -аз си мия зъбите, тя стои с четката в устата гледа ме и се хили и я дъвче, но не съм сигурна, че ги мие, показвам, сложих я и пред огледалото, но това не е особено добър вариант, май.

ади пак е с хрема и тя, от нищото.
ще съм благодарна за мненията ви за противогрипната ваксина за деца, много се чудя, чудя се и дали аз да си сложа. тя има всички други ваксини, но се чудя дали да слагам противогрипната?

колкото до епилепсията, аз не бих дала нищо без поне още едно мнение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #577 -: Октомври 10, 2012, 07:39:58 am »
ще съм благодарна за мненията ви за противогрипната ваксина за деца, много се чудя, чудя се и дали аз да си сложа. тя има всички други ваксини, но се чудя дали да слагам противогрипната?
az sum za (izivniavam ne ne namiran Kredor, a tyk niamam kirilitza)


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #578 -: Октомври 10, 2012, 08:49:12 am »
Здравейте, Докторе!
От известно време моето момиче се изхожда твърдо. Изхожда се всеки ден по 1-2 пъти, та затова не го наричам запек. Но изпражненията са твърди. Спрях да давам сухари(по някаква си моя логика реших, че препечен хляб се дава на хора с разстойство и реших, че запича).
Покрай неволите с е-колите, нефроложката каза, да не допускам запек. То не е запек в момента, но знам ли дали няма да се получи за в бъдеще.
Мога ли да направя нещо, за да подобря положението?

Предварително благодаря за отделеното време!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #579 -: Октомври 10, 2012, 09:01:28 am »
Здравейте доктор Birdie,
Пиша Ви по повод моя племенник на 2 години и половина, който получи за първи път нетемпературен гърч.Последва постъпване в болница и диагноза епилепсия, на база отклонения в ЕЕГ.Кръвните му изследвания са в норма. Може ли да се постави диагноза епилепсия на база само на тези изследвания? Препоръчано е лечение с конвулекс, което родителите са отказали до получаване на становище и от друг лекар.

Не, не може.
ЕЕГ не се прави на всички деца с неусложнени температурни гърчове, а само при определени обстоятелства.
Не се прави също по време на гърча или скоро след него, що се касае до неусложнени температурни гърчове.

Ако сте абсолютно сигурни че е нямало дори и лека температура, нещата са в друга посока, и ЕЕГ се прави.

п.с. Коригирах, след като видях че сте писали за "липса на температура".
Простете.


Благодаря за отговора д-р Birdie! Със сигурност ще направим и консултация с втори лекар.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 12:34:22 pm от Birdie »