0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

прогестерон
« -: Юни 04, 2012, 14:18:38 pm »
От 5 месеца правим опити да забременея, но без резултат.Ходих на доктор и се установи че липсва хормона прогестерон. Придишната ми бременост беше по същия начин с този липсващ хормон и сега пак. И преди и сега се налага да го набавям с хапчета - Дуфастон. Искам да знам имали начин да го набавям този хормон по естествен начин тоест с храна или напитка, а не само с лекарства? 
*
Re: прогестерон
« Отговор #1 -: Юни 04, 2012, 17:42:56 pm »
С храни или напитки едва ли можеш да достигнеш нормални нива на прогестерон в организма си, не съм чувала досега подобно нещо , и звучи доста налудничево  8O
Дуфастона е за това той не е храна, нито напитка а препарат който при правилен прием ще ти помогне да имаш нормален баланс на прогестерона в организма си и да забременееш.  :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: прогестерон
« Отговор #2 -: Юли 03, 2012, 15:05:17 pm »
А как се установи това?
Прогестерон се пуска на 7 ден след доказана О.
На кой ден беше О. и кога пусна Прогестерон?
Дай да видим резултата от изследването

Сега погледнах, че е коментирано миналия месец , но въпреки това е добре да разгадаем случая :)
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 15:09:03 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: прогестерон
« Отговор #3 -: Юли 24, 2012, 22:04:14 pm »
Здравейте, нова съм във форума, но имам нужда от мнение, по възможност на специалист.
От години ходя по лекари за изследване на хормони и липса на менструация. Последно, което стана ясно е ниски нива на прогестерон (около 1.2 nmol/l) и леко завишени нива на тестостерон и андростендион. Лечението, което ми предписа лекаря ми е Дудастон, тъй като от противозачатъчни преди години образувах образувание в гърдите). Дуфастон приемам по схема- от 16 до 25 ден. Цикълът обаче ми е дълъг, понякога е 33 дни, понякога 24. На 15 ден от цикъла има доминантен фоликул 9 мм и други до 7-8 мм.
Притеснява ме, че четох за Дуфастона, че подтиска овулацията и факта, че цикълът е дълъг и тя се измества около 21 до 24 ден може би.
Моля за съвет би ли попречило това за забременяване, тъй като вече се замислям за това. И според лекаря ми трябва да пия по тази схема препарата до забременяване.
Благодаря предварително!
Re: прогестерон
« Отговор #4 -: Юли 25, 2012, 11:48:39 am »
denis го е написала по-горе, но да кажем пак:Прогестеронов препарат( Дуфастон, например) има смисъл да се пие само при доказана овулация.Тоест, ако правиш фоликулометрия и знаеш кога и дали се пука фоликулът, тогава има смисъл. Иначе наистина подтиска овулацията, води до излющване на лигавицата на матката като се спре и до цикъл, но без ову, а без овулация няма как да се постигне бременност.
Изписването на Дуфастон е честа практика на кварталните гинеколози и при жени с по-късна овулация е нанесло доста щети.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: прогестерон
« Отговор #5 -: Юли 25, 2012, 12:09:02 pm »
Благодаря за отговора, но ме притеснява, че доктора не е квартален, а доцент в Майчин дом, доста известен. Фоликулометрия не ми е правена и дефакто незнам въобще дали имамтакава и кога е. Знам само, че има доминантен фоликул. Ок, моля за контакти на добър специалист ако може, тъй като не съм от София и ми е трудно да намеря такъв. Благодаря!
Re: прогестерон
« Отговор #6 -: Юли 29, 2012, 15:45:15 pm »
Здравейте,на всички!Моля ако някой може да ми отговори биха ли ми навредили прогестероновите свещички,ако прогестерона ми е в граници?
Случаят е следният 4 години опити за забременяване -2 миседа през 2 години в 7ма и 8 ма седмица.
Според лекарят,който е специалист по стерилитет, е твърде вероятно да имам прогестеронов дефицит ,в което аз не съм убедена.Имам пускан прогестерон 3 месеца на предполагаем 7 ми ден след 0(овулация не е  била доказана с фоликулометрия-така се практикува тук)като две  от стойностите са съответно  35 и 33.1 при референтни 3-68.Другия месец се оказах с по-дълъг цикъл и съответно прогестерона е бил измерен на 4 ти ден след О и резултата беше 2 ,при което заключиха,че е бил ановулаторен,но според този лекар може просто прогестеронът да е бил нисък.
Този месец правих фоликулометрия и имах фоликул 16мм и на следващия ден положителен овулационен тест .След 2 дни започнах прогестероновите свещички,назначени от лекаря.Във вторник имам час ,за да видим какво се е случило с фоликула.
Семптември ще пускам генетичните и имунологичните в България,както и щитовидната.Но,ми е малко притеснено,ако има някакви последици от тези свещички,при положение ,че може би нямам нужда от тях.
Re: прогестерон
« Отговор #7 -: Август 01, 2012, 19:00:41 pm »
Думата "предполагаема" овулация е ключът към отговора на въпроса ти. Щом не е сигурно,че е минала, всякакъв прогестеронов препарат може да я подтисне. В този смисъл, могат да навредят.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: прогестерон
« Отговор #8 -: Август 03, 2012, 09:54:44 am »
Ами,засякохме овулацията.Фоликула се спука на около 18-19 мм,(лигавица 11мм,3 дни след овулация).Доктора каза 12 дни да слагам свещичките(1на на ден от 400мг).Следва тест за бременност ,като при отрицателен ги спирам и чакам цикъла.Мисълта ми беше дали прогестерона като хормон би ми навредил при допълнителен прием,ако моя си е в граници?
Re: прогестерон
« Отговор #9 -: Август 03, 2012, 19:10:43 pm »
Не. Няма опасност.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: прогестерон
« Отговор #10 -: Август 04, 2012, 09:46:24 am »
Благодаря ,Inke Tinke.Обаче, вчера се  сексахме, за първи път ,след овулация  този месец, и прокървих.Беше едно розово -оранжево,но си беше количество ,не само  малко зацапване,но и не приличаше на чиста кръв.Продължих прогестерона,защото с доки мога да осъществя контакт чак  в понеделник.Съмнявам се, това да  е имплантационно зацапване,въпреки че е на 7ми ден след О.
Доколкото четох листовките на прогестероновите свещички,като страничен ,макар и рядък ефект, може да предизвикат кървене.
Re: прогестерон
« Отговор #11 -: Ноември 06, 2012, 18:33:11 pm »
Здравейте !

Днес ходи на преглед при гинеколога ми.Спомена ми за кървене, което аз не забелязвам все още.Спомена ми, че може да ми се наложи повторно абразио, след това през Май и че съм имала някаква инфекция, за което ми взе секрет и в Петък ще ми каже резултата.Спомена ми, че кървенето може да се дължи на прогестерона и ме прати да го изследвам на 19-ти и 21-ден.Днес ми е 19-ти ден и отидох - резултат 18.35 nmol/l. Ж(фол 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут 5.3-86, мен. до 2.5). По принцип овулацията ми е около 17-ти - 19-ти ден, а цикъла ми варира около 32-34 дни.Още ми каза, че яйчниците ми били .Принципно сме подали документи за инвитро, одобрени сме и си взехме заповедта.Мислихме да ходим утре да направим част от изследванията и другите след около 2 седмици, но явно ще пропуснем този месец.Отгоре на всичко съм и с Хашимото... Посъветвайте ме какво е най-добре да направя.Доктора искаше да ми предпише Дуфастон, но  явно реши първо да провери Прогестерона.Като нисък или висок да го смятат този резултат от днес.
 

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: прогестерон
« Отговор #12 -: Ноември 06, 2012, 20:03:09 pm »
Прогестерон се изследва 7 дни след доказана овулация. Ако твоята е тогава когато си пускала изследването резултатът не е достоверен.
Re: прогестерон
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2012, 21:58:23 pm »
Здравейте,
тъй като и аз съм с много нисък прогестерон чух за някаква хранителна добавка ДИВ ЯМС! Някой пил ли е и знае ли как действа...Знам че с такива добавки се изисква поне няколко месеца прием за да има резултат!  :ask:
*
Re: Опити за забременяване
« Отговор #14 -: Декември 19, 2013, 19:32:23 pm »
Здравейте отново! Днес правих изследвания на 5 ден от цикъла в Кандиларов. Моля ви за мнение, тъй като от година почти правим опити за бебе, но не се получава все още!

LH 6.9 U/I (2,4- 12.6)
FSH 8.1 U/I (3.5- 12.5)
Prolactin 359 mIU/I 102- 496
Estradiol 199.1 pmol/I 46- 607
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Опити за забременяване
« Отговор #15 -: Декември 20, 2013, 13:01:57 pm »
Здравейте отново! Днес правих изследвания на 5 ден от цикъла в Кандиларов. Моля ви за мнение, тъй като от година почти правим опити за бебе, но не се получава все още!

LH 6.9 U/I (2,4- 12.6)
FSH 8.1 U/I (3.5- 12.5)
Prolactin 359 mIU/I 102- 496
Estradiol 199.1 pmol/I 46- 607

Добре са

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: прогестерон
« Отговор #16 -: Октомври 01, 2014, 21:03:18 pm »
Здравейте момичета.
Имам нужда от мнение.Ситуацията е следната.
Правим опити за бебче от доста време(година и половина).
Проблема в началото беше с овулацията.С приема на Колостилбегит 2 месеца...,за щастие на третия имах доказана овулация в ляво(с една тръба съм,в ляво..в следствие на извънматочна бременност преди години и отстраняване на дясната тръба).
Хормоните изследвани на 3 ден са добре.Сега този цикъл на 13 ден Е2 беше 300,фоликул 20мм,лигавица 9.Сложихме Прегнил 5000 ед.На 14 ден след обяд се видя жълто тяло и съответно пукнат фоликул.
Днес на 20 ден изследвах(сега съм почивка и нямаше как да го пусна утре 21 ден) Прогестерон и резултата е 37 при реф.гр. 5,3-86 лут.ф.
Как ви се струва Прогестерона...нисък ли е ?
*
Re: прогестерон
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2014, 09:22:59 am »
Здравей, моя прогестерон изследван на 7ми ден след овулация беше 38 и момичетата казаха, че е нисък така че най-вероятно същото ще е при теб.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: прогестерон
« Отговор #18 -: Октомври 09, 2014, 15:22:24 pm »
Здравейте момичета и аз имам проблем с прогестерона ,от изследването вчера стана ясно че е на долна граница т.е е нисък и съответно ми дойде на 18 ден от цикъла.Ще изследвам и другите хормони утре да видя те как са,иначе 6 месеца назад имам проблеми с цикъла или не ми идва когато трябва или е кратък в смисъл на между 23 и 25 дни.Разочарована съм много от лекарите които все едно нищо не разбират и не пускат никакви изследвания ,тези хормони си ги назначих сама защото виждам че проблем има.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: прогестерон
« Отговор #19 -: Октомври 10, 2014, 19:24:06 pm »
Здравейте момичета и аз имам проблем с прогестерона ,от изследването вчера стана ясно че е на долна граница т.е е нисък и съответно ми дойде на 18 ден от цикъла.Ще изследвам и другите хормони утре да видя те как са,иначе 6 месеца назад имам проблеми с цикъла или не ми идва когато трябва или е кратък в смисъл на между 23 и 25 дни.Разочарована съм много от лекарите които все едно нищо не разбират и не пускат никакви изследвания ,тези хормони си ги назначих сама защото виждам че проблем има.
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Мери БТ и прави тестове за О.
ЛХ, ФСХ и Е2  се изследват на 3 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум