0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: прогестерон
« Отговор #20 -: Декември 21, 2014, 13:17:50 pm »
Не знам къде да пусна запитването си ,за това ще питам в тази тема.Преди известно време попаднах в някой от форумите относно това колко трябва да е нивото на Прогестерона по-време на ин-витро процедура и как д-р Стаменов и казвал на доста момичета че над 2 шансовете за имплантация на ембрионите е много малък. Разрових се из моите изследвания и видях,че на 5 ден от стимулацията моя прогестерон е бил 3,69 nmol/l.Много ми стана криво и реших,че там е бил проблема за да не се захване нито един  от двата ембриона.Сега обаче чета едно мнение на една дама и тя казва че има значение дали референтните стойности са   nmol/l или ng/mL .Тя обяснява как нейните са еди какви и това в другите единици означава други стойности .(стойности на прогестерона са 6.44nmol/L, което е равно на 2.02ng/mL) Та въпроса ми е наистина ли има значение измервателната единица и как да разбера дали моя прогестерон е бил в нормалната граница под 2.
Re: прогестерон
« Отговор #21 -: Декември 21, 2014, 14:35:27 pm »
Прогестеронът може и да нарастне по време на стимулация, но е по-важно да спадне след това, като последно се гледа в деня на прегнила или предния ден. Защо просто не коментираш това с лекаря си.
С различните мерни единици е много объркващо, наистина.