0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #120 -: Юни 10, 2012, 11:01:30 am »
Гери, прегръщам те...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #121 -: Юни 10, 2012, 14:04:50 pm »
Гери, нищо не ми идва на ум да кажа:( Прегръщам те.

Лиско, мерси за дългото обяснение. Да ме извиняват немските генетици, но с тяхното изледване могат да отхвърлят някой тип фиброматоза, за съществуването на чийто ген знаят. Имаш ли името на това, което са изледвали генетиците?
Вие вече възелчетата знете, че са там. Генетично изледване не може да каже от какво за направени. До колкото помня  май биопсия правихте, какво каза тя?

Боби, сега като те чета, разбирам, че "съм си измислила" половината:) Генетичното излседване го правихме тук в БГ, в София. Имаше съмнения за Ювенилна Фиброматоза и изследването отхвърли тази диагноза, но незнам защо аз реших, че означава, че се отхвърля изобщо диагноза Фиброматоза. А сега помня, че миналата година точно това ми обясниха в София-имало много видове Фиброматоза и за да се разбере каква е, трябва биобсия.
Да биопсия на възлите взеха минлата година при ортопедичната операция. Изпратих я във ВМА в София. От нея се оказа, че няма доказателства за фиброматоза или поне не такава каквато се срещала при децата според проф. Обрешкова (тя прави изследването и била най-добрия хистлог в БГ според думите на лекарите, които ме свързаха с нея). Професорката каза, че най-хубавото било, че нямало нищо злокачествено, но беше доста затруднена да изследва парченцата (възлите) защото били много малки и дори се усъмни в правилното им изрязване.
Боби, тази хистология и липсата на доказателства за фиброматоза означава ли, че няма фиброматоза. Кое от двете изследвания (генетично или хистлогично) дава по-добра представа за наличието или не на фиброматоза. Или както аз разбирам при генетичното не може да се търси всякаква фиброматоза в гените а само точно определн вид. така ли е?
Такава ми е каша в главата:)
Ще ти пусна на ЛС резултата от генетичното изследване.
(да ама не става на лични:)-прилагам го тук, то и без това няма нищо тайно в него)
« Последна редакция: Юни 10, 2012, 14:14:44 pm от Lisko »
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #122 -: Юни 10, 2012, 14:17:21 pm »
Гери, прегръдка и от мен...

Лис, дано скоро излезете от омагьосания кръг и всичко да е наред с Ники :bighug:

*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #123 -: Юни 10, 2012, 16:02:48 pm »
Гери, не знам какво да ти кажа. Бъди силна!

*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #124 -: Юни 10, 2012, 22:29:10 pm »
Гери, много съжалявам да чуя това :( Дано има шанс за обрат не нещата.
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #125 -: Юни 10, 2012, 23:07:44 pm »
Гери, мила  :( Стискам палци за добър обрат!


Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #126 -: Юни 10, 2012, 23:34:00 pm »
Гери, мила, бъди силна :( Силно гуш от мен :bighug:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #127 -: Юни 11, 2012, 05:58:22 am »
Ще ти пусна на ЛС резултата от генетичното изследване.
(да ама не става на лични:)-прилагам го тук, то и без това няма нищо тайно в него)

Лиско, ще се опитам да ти обянся накратко. Знае се, че мутации в еди кой си ген причиняват ювенилна фоброматоза. Вас са ви изследвали за тези мутации и няма такива. Това не означава, че няма фиброматоза,а че няма такава приченена от тези мутации.  Това е и което са написали на изледването, понеже липса на фиброматоза могат да отхвърлят само с биопсия. Генетиката казва какво има в гените, не какво има реално. Ще ти дам пример. Аз може да имам ген за рак на гърдите, но да нямам рак на гърдата. А може да го нямам този ген, пък да го имам рака. Ако ми направят биопсия на бучка в гърдата и кажат че имам ( или нямам ) рак, би било напълно безсмислено да ходят да гледат дали имам или нямам подобен ген, освен ако това няма някакси да промени лечението. Обпределено няма да промени диагнозата. Разбираш ли какво искам да ти кажа?
Точно за въпроса ти - какво има реално може да се каже само като се погледне и види. Хистологията би трбявало да я потвърди или отхвърли, ама при вас не разибрам защо не е така. Звучи ми като на некадърно свършена работа ( не от хистоложката, а от взимащият биопсията или от приготвящият я за гледане) и направо побеснявам.
   Аз не съм хистолог и познанията ми по  хистология свършват с нормалните тъкани, от болестни състояния нишо не разбирам. Обаче имам много близка хистоложка, която от колегите и знам че била много добра. Работеше в раковата и като изчезна от България преди години колегите и се чудеха какво ще правят без нея.Сега по ирония на събата работи на горният етаж над нас. Ще я попитам нея като отида на работа, ако разибра от това да каже какво мисли.
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 06:08:40 am от Bobbie »