0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #100 -: Юни 07, 2012, 18:47:03 pm »
Като стана въпрос за пушене, от вчера се чудя да кажа ли на моя съседка, че синът и пуши. В 8-ми клас е и го виждам за втори път, а сега беше и в двора на училището, до оградата. Семейството им има 5 деца и тя и мъжът и се чудят по колко работи да работят, за да оцеляват, а този образ цигари купува. Как да постъпя, посъветвайте ме.
Разбира се, че трбява да и кажеш. Не ти е набор, че да се чувстваш доносничка, а е дете спрямо твоята възраст.


  
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #101 -: Юни 07, 2012, 23:51:49 pm »
В петък, събота и неделя ще бъда във Варна с Михаела. :)
Ако някой иска да се видим, да се обади. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #102 -: Юни 08, 2012, 12:27:29 pm »
Сия, съжалявам да чуя, че Алекс има проблем с очите. Аз малко късно се включвам, но Стефан не го спирах от ясла като му разширявахме зениците, а и честно казано не виждах разлика в поведението му докато беше с капките. Той е с 9 на едното око и 7 на другото далекогледство и сигурно и с капки и без капки все толкова е виждал. За лепенките не е нужно чак онлайн да поръчваш, аз поръчвам на аптеката под нас (срещу спортното училище на Славия), на NEXT мисля бяха 20 лепенки в кутийка за 8 лева. Е не са цветни, но при условие, че дълго време трябва да се слагат са по на сметка от тия с картинките, където една е за 1.20 лв.

Лиско, съжалявам да чуя за проблемите ти със свеки... Надявам се резултатите от ЯМР-то да са добри, най-важното е Никола да е здрава, не че нашите нерви са железни...

Не ми се разказва за моята свекърва - гледа ги 9 дена и да не ви казвам какво заварих. И двамата искат някой да ги облича, да им помага, лигнята е пълна, а моите нерви не издържат вече. Стефунчо да не ми е скучно се обзаведе с херп ангина и 3 дена си го водих в офиса, после рева, че не иска на детска - ей такива филми.
При майка ми нищо ново за съжаление.  :( Продължава да вдига температура и да е в интензивното. Последно казаха, че има гъбички в кръвта и от тях е температурата, но за тези гъбички няма лекарство което да ги мори, само такова което да спира размножаването, а те за месец умирали сами и сега чакаме... Знам, че там правят най-доброто за нея, но на моменти се чудя дали е достатъчно, а от интензивното няма как да я преместя...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #103 -: Юни 08, 2012, 13:40:25 pm »
Гери, мила, не ти е лесно на теб! Дано скоро се пребори майка ти с тези гъбички и с болестта изобщо! Стискам палци много силно.

Лисе, стискам палци и на вас за ЯМР-то.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #104 -: Юни 08, 2012, 15:15:50 pm »
Гери   :bighug: за теб и мама!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #105 -: Юни 08, 2012, 18:18:53 pm »
Гери, дано по-скоро се оправи майка ти.

Аз се предавам момичета, поне временно спирам да тормозя Никол с ходене по лекари в БГ. Ще чакам да ни повикат в Германия и тогава ще мисля какво и как, след като чуя тяхното мнение.

Нямаше ЯМР днес.

Още като отидохме главната лекарка ме разпита много подробно защо искаме ЯМР, кой ни е насочил, с каква цел го искат. Разказах всичко, гледа жената снимки, излседвания, епикризи и ме погледна и ми каза "според мен това, което искате да причините на детето и особено щом си го и плащате е напълно излишно. Това излседване няма да ви даде никаква яснота за диагнозата на Никол, нито ще ви помогне да си изясните нещо повече от това, което в момента знаете, а именно пак нищо няма да знаете:)". Обясни ми, че на резонанса ще се види дали е тъкан или течност, а то и с просто око се вижда, че е тъкан. И понеже ще се гледа само китката няма как да кажат дали тези възли ги има и на друго место по тялото и дали се разпространяват.
Помоли ме да помисля над думите и и влезе вътре за да преценят как да наместят леглото за да сложат Ники. Оказа се, че ще трябва да е по корем в което тя видя допълнителен проблем но помоли да изчакаме анестезиолога от когото зависеше крайното решение.
Дойде доктора и като чу ме погледна и ми каза "Ще е пълен абсурд за 20 минути резонанс на китка да интубирам дете на 2 години и да му сложа упойка като за мозъчна операция."
Налагало се точно заради това, че ще трябва да лежи по корем. Аз като чух ми прилоша:(
Малко преди това се опитахме да сложим Ники на леглото за да видим дали може да не е по корем но заради "приставката" в която трябва да влезе ръчичката и това нямаше как да се случи. Имало специален маншон за ръце при който не се налага лежане по корем, чиито протокол обаче бил настроен да гледат ръце на големи хора и с него нямало как да излседват Никол.
Докторката ми каза, че никога досега не са правили резонанс на толкова малко дете (на крайници). Имало такава възможност в София (сега забравих в коя болница ми каза)-точно с такъв маншон работели. Та, поговорихме още малко (разпитах за 5 скенера, който се използвал главно за ракови образувания и заради радиооблъчването лекарката ми каза изобщо да не мисля за него а и от рентгеновата снимка се виждало, че костите на детето са абсолютно прави, нормални и чисти-каквото и да означава последното) и си тръгнахме с Никол.

Вече ми е абсолютна каша в главата-честно ви казвам:) Хем се радвам, че ми спестиха упоено дете и не малко средства но и се чудя да вярвам ли 100% на чутото. На какво да вярвам!

Затова и ще чакам от Мюнхен или Берлин-където ни извикат първо и ще се надявам там да разбулим тайната.

Вече сме на село и само идват да оставят по някоя кофичка с ягоди или череши и пак с баба на разходки и из градината:))))))))
« Последна редакция: Юни 08, 2012, 18:26:30 pm от Lisko »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #106 -: Юни 08, 2012, 19:14:40 pm »
Лисе, няма по-вкусни от тези ягоди в кофичките,
макар и почти зелени!Ти можеш да четеш между редовете, разбра ме!
Ще чакаме Германия ...с теб, до теб...с вас!Прегръшам те с душа и сърце!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #107 -: Юни 08, 2012, 19:34:05 pm »
Лисе, всички се надяваме всичко да се развие по най-благоприятния за Никол начин, знаеш го - но пак да кажа! Дано в Германия наистина вече се получи повече яснота и д аняма лоши новини. Опитай се известно време да не мислиш, ако е възможно... Насладете се на лятото в бабината градина!

Сия, надявам се и при вас скоро да се уточнят нещата и да направите план за действие - Алекс ще е една малка пиратка :wink:

Гери, дано и вие скоро получите добри новини.
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #108 -: Юни 08, 2012, 23:35:15 pm »
Лиско:bighug: Дано в Германия всичко се изясни и всичко да се разреши по най-добрия начин за детето!  :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #109 -: Юни 09, 2012, 00:01:24 am »
Лис, поне са били благосклонни докторите, та не са ви подложили на стреса, който щяхте да изживеете с Ники!

Вярвам, че е за добро отлагането!

Малко извън това, но преди години, един доцент ми беше предложил пластика на тръбите. И аз - послушна колкото си искаш - ще тръгвам за София. Ами 3 пъти все уж  тръгвах и все нещо се случваше, така че да не мога да направя манипулацията. Ами накрая реших, че вероятно не трябва да минавам през това!
И така е било всъщност - пластиката е отживелица!

Надявам се и при вас да е подобен случая и да не е трябвало да минете през това!

Дано се обадят скоро от чужбина и да внесат яснота, та да спиш спокойно вече!

Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #110 -: Юни 09, 2012, 00:09:37 am »
Лис, за добро е отлагането и добре, че са спестили на детето упойката. Аз пък евала им правя на тези лекари, показват, че не всичко опира до пари, а са загрижени за майката и детето. Това, че костите са чисти, според мен значи, че няма анормални клетки и изменения/наслагвания.

Гери, дано се пребори майка ти. Много тис е събра :?
[/url][/url]
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #111 -: Юни 09, 2012, 00:19:07 am »
Лис, мисля, че правилно решение си взела.
Ако е Берлин, от края на юли си имате стая.  :bighug:

Гери, стискам палци майка ти скоро да се подобри.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #112 -: Юни 09, 2012, 05:37:29 am »
Лиско, как е иначе ръчичката на Ники - има ли подобряване или влошаване как движи пръстчетата? Аз малко не разбрах- ако знаят точната диагноза по различен начин ли ще го лекуват от колкото ако не я знаят? Питам, защото ако е примерно физиотерапия, която е еднаква, какъв е смисълът да се влачите по лекари и да се стресира детенце, а в крайна сметка същото да направят. Извинявам се ако нещо не съм разбрала.


  
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #113 -: Юни 09, 2012, 07:42:20 am »
Лисе, Гери, няма да повтарям останалите  :bighug:
С вас сме!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #114 -: Юни 09, 2012, 09:30:25 am »
:)Благодаря на всички ви отново:)

Деси, верно ли ще сте там от юли? Намерихте ли градина за Кай или тепърва всичко ще подреждате и нареждате? А твоята работа? Извини ме за любопитството:)

Боби, там е работата, че нямаме диагноза и никой в БГ не може да ни каже какво и е на Ники. "Проблема" са тези възли по лявата ръка (отгоре на пръстите и на китката) и на едното пръстче на дясната. Дерматолози, ревматолози, ортопеди, хистолози, генетици, педиатри, може би пропускам някой от специалистите, които я преглеждаха и изследваха, не успяха да кажат какво и е и каква е причината да ги има. Убедена съм, че пропускаме нещо обаче идея нямам какво. Направихме всичко, което до момента ни казаха, изследвахме (правиха генетичен анализ на цялото семейство) заради съмненията за ювенилна фиброматоза, но категорично се отхвърли наличието на фиброматоза с генетичния анализ.
Физиотерапия до момента никой не ни е препоръчвал да правим, дори ортопеда, който и прави операцията изрази съмнения, че може да направим по-голяма беля преди да сме разбрали какви точно са тези удебелявания.
Другият проблем е с дясната и ръка или само с безименния пръст, който вече е много удебелен (все едно са 2 пръстчета) и стои прав като колче. Тя изобщо не може да го свива а това и пречи и когато държи молив, химикал. Не, че е проблем да пише и с лявата ръка но то няма да е само писането а и е доста изкривен към кутрето заради това удебеляване.
Преди седмица забелязах, че и още едно от пръстчетата на лявата ръка е запонало да щрака (така започна проблема с безименния на дясната), което ме навежда на мисълта, че тези удебелявания започват да правят проблем със сухожилията и. Защото да има един щракащ пръст ок, да се повтори проблема и с друг пръст (палеца на лявата ръка), да речем лош късмет, но когато и трети пръст (безименния на лявата ръка) започва да щрака и да се свива по-трудно, вече не е само до лошия късмет:)

Като цяло, не виждам да са порастнали възлите или да са станали по-дебели пръстите. Тя си хваща, свива ги, не я боли като натискам възлите, има чувствителност на всички пръсти, все я боцкам с нещо:), дори и на този, който изобщо не свива.

Стискайте ми палци-отивам да представям "Бъди в час" пред няколко училища в Шумен, пред представители на РИО, РЗИ и БЛС. Дано не се притесня нещо, че ума ми е другаде:))))))
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #115 -: Юни 09, 2012, 10:10:28 am »
Гери,благодаря ти и на теб за включването. Реших да я оставя вкъщи, все пак, следващата седмица, така и така съм си в къщи, а след прегледа може да отиде и на гости на баба, че там има пълен двор с черешки, ягодки и други дребни забавления. Пък и паркът Гео Милев е наблизо и Алекс много обича да ходи там.
Почнахме днес с капането на капките - мислех, че не съм се справила, но виждам, че има ефект.
Стискам палци скоро да почне да се подобрява майка ти! :bighug:
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #116 -: Юни 10, 2012, 00:24:03 am »
Лис, вярно. Мъжът ми само ме натиска да си взема болнични и да се пренеса при него по-рано, ама моят доктор не дава току-така болнични, та ще бачкам още месец и половина (не че ми е неприятно, де).
За другото - на скайп.  :D

Приятна неделя на всички!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #117 -: Юни 10, 2012, 06:39:38 am »
Лиско, мерси за дългото обяснение. Да ме извиняват немските генетици, но с тяхното изледване могат да отхвърлят някой тип фиброматоза, за съществуването на чийто ген знаят. Имаш ли името на това, което са изледвали генетиците?
Вие вече възелчетата знете, че са там. Генетично изледване не може да каже от какво за направени. До колкото помня  май биопсия правихте, какво каза тя?


  
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #118 -: Юни 10, 2012, 09:14:17 am »
Благодаря на всички за подкрепата! За съжаление мисля, че я губя. Снощи ми казаха, че е пред интубиране, дишането и е лошо, била септична, а високата температура перманентна. Не била транспортабална, както се изрази докторката. Не знам къде сбъркахме, явно пропуснахме момента с местенето, а в началото всичко вървеше толкова добре. Пак се моля за чудо, но сякаш няма да се случи... :(


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #119 -: Юни 10, 2012, 10:12:57 am »
Гери, предгръдки ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит