0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #740 -: Септември 30, 2012, 02:25:59 am »
мишле на ади й е ставало така и след това обикновено много зачервява. но аз съм много доволна от canisten има го и в бг, той е срещу гъбички и когато го проучвах дали става за бебета, писаха, че традиционни се използва за обриви и др проблеми под памперса. така че успех.

криси, аз бих започнала с авеено-то. обикновено екземите, особено ако не са твърде тежки си повлияват с добра хидратация. не можеш да ползваш кортизоновия крем като първа стъпка и повече от 5 дни, но дано и доктора да се включи, има доста по това назад в темите, но едвали ще имаш време да четеш. честито за зъбите.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #741 -: Септември 30, 2012, 21:09:41 pm »
vaci, пробвала съм да не мажа с нищо, но един ден ако имаме такъв, вечерта виждам кожата леко зачервена. Затова мажа още с крем против подсичане. Сега с този на Себамед забелязвам, че се повлия добре.

Ели, благодаря, ще имам предвид и това кремче. Не съм чувала до сега за него.
Мина ми през ума дали не е нещо на гъбична основа, даже се чудех може ли с Певарил да мажа, но не посмях  предвид зоната. В петък ще сме при педиатърката, ако не е минало до тогава ще се консултирам. Надявам се да мине.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #742 -: Септември 30, 2012, 21:50:38 pm »
Здравейте. Случайно да знаете добър детски гастроентеролог в Бургас, който да прегледа бебчо на УЗИ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #743 -: Октомври 01, 2012, 01:56:42 am »
КЪДИ да, вече и втори ни изби, за сега още е леко :)

Елена аз вече трети ден мажа с тоя крем, май се оправя, незнам. Да, не съм чела назад по темите по въпроса, но така реших и вече я мажа 3ри дни. Остават още 2, ако не стане ще мажа с друго. По случайност имам лекарка на гости и тя също ме посъветва да не губя време с авена. Както и да е, кой прав кой крив, ще мажа утре и други ден, ако не се махне - с друг и така. Нямам избор, а и все пак стои под въпрос дали това въобще е екзема...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #744 -: Октомври 01, 2012, 05:19:31 am »
Нямам избор, а и все пак стои под въпрос дали това въобще е екзема...
Защо да стои под въпрос, нали лекарката лично го е видяла. Екземата ( или Ад) е доста специфична, аз вече съм „спец“ по тях :-) ( ама на снимката не мога да кажа) понеже и двете ми момичета имаха. Така че щом лекарката е казала, значи е екзема. Не е задължително да мине за 3 дни.Андреа имаше доста кофти екзема по сгъвките на ръцетя и не минаваше лесно, но вече отмина с възрастта.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #745 -: Октомври 01, 2012, 10:10:58 am »
Здравейте. От няколко дни забелязвам, че в момент на раздразнение нашият бебок си удря главата в таблата на кошарата съвсем целенасочено, което много ме притеснява. Случвало ли се е и при някое друго детенце, нормално ли е това?
Ако може и д-р Birdie да се включи с коментар по въпроса ще съм много благодарна.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #746 -: Октомври 01, 2012, 13:55:04 pm »
ra4ko75, нормално е, не е само при твоето. Събира негативна енергия и е нужно да се освободи от нея. Други деца в такъв момент пък удрят или хапят.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #747 -: Октомври 01, 2012, 21:21:29 pm »
Мишле аз открих, че на моя син някой кремове му идват силни. Сега мажа само вечер.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #748 -: Октомври 02, 2012, 13:12:15 pm »
ra4ko75, моята мома е по-голяма от твоете детенце, но да ти кажа и аз :wink:
В момент на раздразнение започва да си бие главата. Първо се опитва да удари най-близкия човек до нея и като не успее започва да си налага главата.
Не съм се притеснила, според мен е период.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #749 -: Октомври 02, 2012, 16:14:53 pm »
Преди малко ме ухапа оса, бранех количката и ме захапа за пръста гадната твар, та се замислих, че ако недай Боже се беше случило на малкия, не знам какво да правя.

Какво се прави пи ухапване на малко дете, какви трябва да са първите реакции, с какво се маже, някакви инжекции бият ли се?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #750 -: Октомври 02, 2012, 18:20:17 pm »
Успокоих се като разбрах, че не сме само ние дето си удряме главата. Малко ми се стори доста мазохично за такова малко човече. :lol: Като чуя че се блъска и ме заболява и мен, а като го видя с червено чело.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #751 -: Октомври 02, 2012, 19:30:50 pm »
Знам само, че при ухапване се дават капки Фенистил. За друго ще ми бъде полезно и аз да науча.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #752 -: Октомври 02, 2012, 21:29:44 pm »
Преди години ме ухапа оса посред зима, казаха ми да го натрия с амоняк разтворен във вода и вс. се оправи за минути. От тогава все така си ги лекувам, но не съм алергична. За бебе не знам как се процедира. Те тия капки дали са ефективни, аз ги давах при един обрив и нямаше ефект.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #753 -: Октомври 02, 2012, 21:31:44 pm »
За ухапване не сме ги тествали(и дано не се налага), но 2 пъти лекувахме обриви с тях и на нас ни действат.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #754 -: Октомври 04, 2012, 10:21:27 am »
Здравейте,Жаклин вече 5 дни не е акала,само пръцка.Коремчето и не е твърдо и не дава признаци да се чувства зле,но все пак се тревожа.Само на кърма е,не мисля че не и стига,защото не плаче и си спи по цяла нощ.Имали ли сте подобни случаи,да предприемам ли нещо или да чакам?Колко най много време може да не се изходи?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #755 -: Октомври 04, 2012, 12:26:29 pm »
Теди, няма за какво да се притесняваш! Получава се така, защото на тази възраст бебетата вече усвояват много добре кърмата. Севи на вашата възраст ходеше веднъж седмично, а понякога и на 10 дни (и все още си ходи веднъж на няколко дни де ;) ) Щом виждаш, че бебка не изпитва дискомфорт, не е нужно да предприемаш каквото и да е.

За ухапването от насекоми (пчела, оса):
-и аз съм чувала за амонячната вода, че действа;
-от старите хора пък знам, че ухапаното място се натърква с чесън;
-ухапаното място може да се наложи с домат или оцетен компрес, за да вземе температурата
-таблетки, капки или крем някакъв антихистамин (фенистил, алергозан...)
Но тези мерки са, ако няма алергия към даденото насекомо.
В случай на алергия веднага потърсете лекарска помощ!

Ще ви дам пример какво представлява алергията - случвало ми се е на няколко пъти оса да ме ужили по някой пръст на ръката - цялата ми длан заедно с пръстите се подува за по-малко от минута и става синьо-черна.
Майка ми пък, независимо къде е ужилена, й се надува езика и гърлото и се задушава.

Не искам да стряскам никой, просто казвам, че такива ухапвания и ужилвания не винаги са безобидни.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #756 -: Октомври 04, 2012, 19:43:28 pm »
Теди, както и краси ти е писала, не е проблем това, остави си детето на спокойствие, щом пръцка и е спокойна, значи всичко е наред.

като почнете да се захранвате пак ще има периоди на ходене по-рядко и дори на истински запек. в интерес на истината ади престана да има проблеми със запека като на мен ми писна да мисля коя храна запича, коя - не и започна да си яде отново каквото и колкото си иска. та така. 
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #757 -: Октомври 06, 2012, 18:29:11 pm »
Мога ли да дам вече манджа свинско и зеле?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #758 -: Октомври 06, 2012, 19:03:10 pm »
Момичета , в колко часа приспивате бебетата си вечер?
Питам ви , защото винаги съм се водила по бебето си и до сега я приспивах в 21 , 21,30 часа , като преди това е дремнала поне 15,20 мин.В последно време обаче всяка вечер настава ад. Беба примерно като яде в 17 и 30 или 18 часа и отказва да спи след това .Опитах всичко и на ръце вкл, ама за това абсурд . Тя на ръце иска само права и това е .Криви се и все едно я колят . Та така й се събират около 4 часа и нещо да не спи и до като я окъпем и приспа вече зверски й се спи и е изтощена ужасно . Защо така ? Нещо неправилно ли правя.Изместих й последното ядене да е максимум в 20 часа 20 и 30 ч. При вас как е ?На тази възраст да не би вече да е така , защото спят по -малко.Мисля си и ,че е защото чака да я окъпем .То това е така , ама не мога да я сложа да легне още в 18 часа . Или пък ако я сложа в 19 и 30 , ами дали ще спи вечер.Тя така или иначе почна да се буди в 3,4,4 и30 понякога , та се питам дали няма да се буди и по два пъти вечер. Знам ,че всяко бебе е различно , но все пак искам да видя и при вас как е било или е !
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #759 -: Октомври 06, 2012, 19:09:21 pm »
Това с чакането на банята си мисля, че е напълно възможно. Дани например имам чувството, че след баня знае, че трябва да спи и спи. Не го ли изкъпя, часа може да е дошъл, но не заспива. Една вечер не знам какво стана, че не го изкъпахме, ей това дете се побърка до 0.30ч някъде... няма заспиване, хленчи, беснее, ужас. Аз вече се бях поизнервила доста, на мен много ми се спеше. Накрая като последна мярка с баща му го вкарахме в банята по нощите, това дете заспа още докато сучеше.
На възрастта на твоето бебче и Дани започна да спи по-малко, явно е нормално. Сега има дни, в които пропуска изцяло следобедния сън. Не се притеснявай, ще се нагоди детенцето. Може и ранното смрачаване вече да му влияе, знае ли човек. Аз на твое място не бих му променяла нищо в режима насила.