0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #20 -: Март 16, 2012, 10:46:25 am »
Аз съм от Русе и напълно те разбирам относно пътуването ,но от личен опит ти казвам ,че парите които ще дадете за да ходите от лекар на лекар в областта и лекарствата ,които ще ви изпишат ще ви костват доста повече пари.За това по добре не си хаби нервите .Задължителна е спермограмата и в друга клиника по репродуктивно здраве .
greenlandy послушай валерия
Мой съвет е и да си подадете документите във фонда. Иследванията, които са ви нужни за там така или иначе ще ги направите. Диагнозата на мъжа ти е достатъчна за да ви одобрят. Нужна е още една спермограма от друга клиника, направена след един месец. Докато ви дойде реда можете да си опитате лечение и забременяване по естествен път. Не губите нищо.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #21 -: Март 16, 2012, 11:03:37 am »
Аз съм от Русе и напълно те разбирам относно пътуването ,но от личен опит ти казвам ,че парите които ще дадете за да ходите от лекар на лекар в областта и лекарствата ,които ще ви изпишат ще ви костват доста повече пари.За това по добре не си хаби нервите .Задължителна е спермограмата и в друга клиника по репродуктивно здраве .
greenlandy послушай валерия
Мой съвет е и да си подадете документите във фонда. Иследванията, които са ви нужни за там така или иначе ще ги направите. Диагнозата на мъжа ти е достатъчна за да ви одобрят. Нужна е още една спермограма от друга клиника, направена след един месец. Докато ви дойде реда можете да си опитате лечение и забременяване по естествен път. Не губите нищо.
Така и ще направим навярно. Но ... някакси свикнах с лицата в Тутракан, вече и те ме познават, бих казала, че ми е комфортно там. Защо да не опитаме там? Имам добро предчувствие, но знам ли...
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #22 -: Март 16, 2012, 19:54:13 pm »
 greenlady току що се поразрових и видях ,че клиниката на д-р Бойчев ,вече има подписан договор с ФАР ,така че се иска само да направите втора спермограма,за най близо се сещам за Варна ,всъщност как говоря аз не знам от къде си  :D,но явно си близо до Тутракан ,така че Варна ви е близо ,но един два пъти трябва да отскочите до София за консулт с андролог.След което със заключението на андролога ,втората спермогрма и хормони в Тутракан ще ви подготвят документите.
*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #23 -: Март 17, 2012, 13:02:31 pm »
Ако е от Русе, Плевен също и е близко.Тук има две клиники по репродуктивно здраве и в двете могат да направят втората СГ.

Успех!

Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #24 -: Март 18, 2012, 08:53:56 am »
Ако е от Русе, Плевен също и е близко.Тук има две клиники по репродуктивно здраве и в двете могат да направят втората СГ.

Успех!
В Плевен ,няма андролог,какъвто им е необходим.За ФАР вече се изисква заключение от специалист ,така че немогат да избегнат ходенето до София.
*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #25 -: Март 18, 2012, 11:39:03 am »
О, това не го знаех.Моя грешка.

Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #26 -: Март 19, 2012, 07:58:45 am »
Благодаря, момичета. По всяка вероятност това и ще ни посъветва док. Само да мине тая среща с него ... каквото ни кажат, това ще правим. А Плевен не ми е никак близо, Варна - да, там ще направим втората спермограма, а тази консултация с андролог, щом трябва ще ходим и в София  :? Какво да се прави
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #27 -: Март 20, 2012, 18:16:38 pm »
Би било добре, ако и д-р Мели Даскалова ме посъветва нещо и изкаже компетентното си мнение, ще бъда много благодарна  :(

В началото на пътя объркването е сериозно и въпросите са много, процедулите са скъпи, затова опитайте да си подредите нещата по важност. Първо подгответе документите за фонда, както вече са те посъветвали момичетата. Изискванията са да имате още една спермограма в друг център с разстояние между двете не по-малко от 1 месец и консултация с уролог. Не е задължително урологът да е андролог, така че това може да мине и с направление от личния лекар.

С втората спермограма ще имате яснота дали лошите показатели от първата са били случайност или не. Докато чакате да ви излезе номера по фонда, можете да направите допълнителни изследвания, като те могат да се правят на части, за да не се натоварвате финансово. Част от тях се поемат от касата. За другата част опитайте да получите финансиране - от общински фонд, от серията благотворителни инициативи, които се правят от Зачатие и от някои репродуктивни центрове и т.н.

Ще се справите, само без паника.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #28 -: Март 21, 2012, 08:27:16 am »
Би било добре, ако и д-р Мели Даскалова ме посъветва нещо и изкаже компетентното си мнение, ще бъда много благодарна  :(

В началото на пътя объркването е сериозно и въпросите са много, процедулите са скъпи, затова опитайте да си подредите нещата по важност. Първо подгответе документите за фонда, както вече са те посъветвали момичетата. Изискванията са да имате още една спермограма в друг център с разстояние между двете не по-малко от 1 месец и консултация с уролог. Не е задължително урологът да е андролог, така че това може да мине и с направление от личния лекар.

С втората спермограма ще имате яснота дали лошите показатели от първата са били случайност или не. Докато чакате да ви излезе номера по фонда, можете да направите допълнителни изследвания, като те могат да се правят на части, за да не се натоварвате финансово. Част от тях се поемат от касата. За другата част опитайте да получите финансиране - от общински фонд, от серията благотворителни инициативи, които се правят от Зачатие и от някои репродуктивни центрове и т.н.

Ще се справите, само без паника.
Благодаря Ви, Мели!
Няма да е лесно, но кого му е?
Нещата са ясни - правим спермограма, този път разширена в друга клиника
               - консултация с уролог
               - изследвания за СПИН, васерман, хив и прочее
               - подаваме документи и започваме лека полека и с останалите документи. Обаче тук идва една въпросителна, как да си направим изследванията на части, при положение че имат срок на годност. Сега имам правени хормони, но до евентуално одобрение те отдавна ще са изтекли. Както и с всяко друго изследване, имат 3 до 6 месеца срок, за всеки различно, а ако мине година докато(ако) ни одобрят? Обърках се вече  :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #29 -: Март 21, 2012, 21:05:08 pm »
Срокът важи към датата на подаване на документите, а не към датата на одобрение. Като решите да подавате, пускаш си изследванията и така. То няма как да съобразиш това с одобрението. Освен това, не всички изследвания, които ще правите ще са за Фонда. Някои от тях ще са за евентуална диагностика и насока в лечението, които можете да направите отделно от тези за Фонда. Едно по едно започнете нещата, ще ти се избистрят, не се притеснявай. Сега много информация ти дойде на главата изведнъж и е нормално да се дезориентираш. Всичко ще се нареди, няма страшно. Ще помагаме с каквото можем :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #30 -: Март 22, 2012, 07:59:27 am »
Срокът важи към датата на подаване на документите, а не към датата на одобрение. Като решите да подавате, пускаш си изследванията и така. То няма как да съобразиш това с одобрението. Освен това, не всички изследвания, които ще правите ще са за Фонда. Някои от тях ще са за евентуална диагностика и насока в лечението, които можете да направите отделно от тези за Фонда. Едно по едно започнете нещата, ще ти се избистрят, не се притеснявай. Сега много информация ти дойде на главата изведнъж и е нормално да се дезориентираш. Всичко ще се нареди, няма страшно. Ще помагаме с каквото можем :D
Това малко променя нещата ... Мислехме да подадем документи и в процеса на чакане да си направим всички онези изследвания, които искат от фонда. Но явно трябва първо всичко да свършим и чак тогава да подаваме документи  :? Наистина, определено се дезориентирах тотално, но това е защото още не е минала срещата с док - тя е довечера и много неща ще ми се изяснят  :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #31 -: Март 23, 2012, 01:57:39 am »
Е няма как да подадете документи за Фонда без да имате нужните изследвания, доказващи фактора, по който кандидатствате. То това са основните документи :wink: На каква база да ви одобрят иначе? Ти май се бъркаш със задължителните изследвания преди започване на ин витро процедура, които се изискват от всяка клиника. Там са повечко. За Фонда във вашия случай освен спермограми и някой друг хормон за теб, мисля нямаше други медицински документи, а, и една епикриза за доказване на стерилитета, но тя си се изготвя от клиниката на база спермограмите. Прочети в темата за Фонда, на първа страница е даден правилника и там е описано по кой фактор какви изследвания се изискват. Тях трябва да направите първо, а другите вече докато си чакате, поетапно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #32 -: Март 23, 2012, 08:21:17 am »
Премина срещата с док, ясно е - ще се прави инвитро. Това, което ще направим е разширена спермограма, консултация с уролог, няколко хормона за него, но те не са задължителни, моите хормони са в норма и това е. И след това вече започва голямото чакане  :D Ама тези хапчета, които док предписа са адски скъпи. Едните са 70 лв, а опаковката ще ни стигне само за месец  :? За да има някакъв ефект въобще трябва да минат поне 3 месеца  8O и другите хапчета са около 30 лв, това ще рече 300 лв за цялата терапия ... ееееее .....  8O 8O 8O Знам, че е за добро, но мисля за пробваме с нещо по - евтино за сега, повечко чайчета и витамини. Знам ли... Така и така драстичен скок в показателите не се очаква. Вие каво мислите?  :?
*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #33 -: Март 23, 2012, 08:59:06 am »
Не мога да те успокоя, всичко е пари и то много пари.Повечето от нас имат да изплащат заеми взети точно за тази цел.И знай, че макар да имате такава диагноза това си е доза късмет, защото можете веднага да разчитате на Фонда.Има двойки който не могат, трябва да правят опити със собствени средства.

И ние сме пили тези хапчета, по-точно мъжът ми.Обяснили са ти предполагам защо трябва да ги пие три месеца.

Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #34 -: Март 23, 2012, 10:10:27 am »
Не мога да те успокоя, всичко е пари и то много пари.Повечето от нас имат да изплащат заеми взети точно за тази цел.И знай, че макар да имате такава диагноза това си е доза късмет, защото можете веднага да разчитате на Фонда.Има двойки който не могат, трябва да правят опити със собствени средства.

И ние сме пили тези хапчета, по-точно мъжът ми.Обяснили са ти предполагам защо трябва да ги пие три месеца.
Така е, парите не са най - важното, но са нещо МНОГО важно. Не е достатъчно само да има какво да ядеш в случаи като нашите, което не става с пари, става с много пари, за жалост. Добре, че го има този фонд, че иначе не знам. Ясно е - банката дава, но щом може, ще се възползваме от фонда. Жалко и за тези, които не могат.
За хапчетата да наясно съм защо се пият поне три месеца, сперматогенезата се извършва за около 78 дни. И все пак, като за начало ще я караме с неща по джоба ни, по - нататък ако се наложи ще купуваме и по - скъпите продукти. При вас имаше ли някакъв ефект от тези хапчета? 
*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #35 -: Март 23, 2012, 10:13:10 am »
greenlady, аз избягвам да пиша за пари и цени :), защото...
Миналата година тримесечната терапия на мъжът ми струваше около 750 лв. - това в подготовка за опит. А минали години е имало целогодишна терапия с почивки между месеците, цена няма да пиша да не те изплаша съвсем :wink:
Подготовката след неуспешен опит за следващ, което не ти го пожелавам, измерено в  парични цифри също ще се въздържа :wink:

Всичко струва пари, но като премислите все ще намерите начин да степенувате нещата едно след друго постепенно.
Знам, че не те успокоих, но това е истината, никъде скъпи интервенции не са безплатни.
*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #36 -: Март 23, 2012, 10:19:57 am »
greenlady, аз избягвам да пиша за пари и цени :), защото...
Миналата година тримесечната терапия на мъжът ми струваше около 750 лв. - това в подготовка за опит. А минали години е имало целогодишна терапия с почивки между месеците, цена няма да пиша да не те изплаша съвсем :wink:
Подготовката след неуспешен опит за следващ, което не ти го пожелавам, измерено в  парични цифри също ще се въздържа :wink:

Всичко струва пари, но като премислите все ще намерите начин да степенувате нещата едно след друго постепенно.
Знам, че не те успокоих, но това е истината, никъде скъпи интервенции не са безплатни.


Това е истината, не ги копаем, не правим всичко по въсможностите си да изкараме повече и повече не зависимо от жертвата която правим със себе си.

Начини се намират, колкото и тъпо да звучи, мислиш мислиш и намираш начин.И ние не сме цъфнали и вързали, никой не е особенно в моментното финансово състояние.Но ето ние започнахме нашата борба аз бях на 27г сега съм на 31г и още не съм бременна.Та пари се изкарват, пари се харчат.Мисълта ми е не се тръшкай, че всичко е скъпо, вскяа една от нас го зне не добре, не прекрасно, а перфектно.Семейния бюджет се планира на база разходи за прегледи и манипулации и пътни.Но всичко сме го приели след като сме решили, че ще опитваме, нали!

За хапчетата не знам койт точно пиете, тези който пиехме ние не бяха от рода на Фертилаид и т.н. а цинк, антиоксиданти и още нещо.Цинка го спряхме много бързо, защото дразни много лигвицата на стомаха и това предизвика проблеми при нас, другите ди пихме.Какво стана от тях и дали има подобрение аз лично не мога да кажа.При нас изглежда имаше грешка в първата СГ, последвалите две в други клиника бяха на светлинно разстояние по показатели от първата.Оказа се че не сме с мъжки фактор.


Много сме OFF обаче от темата.

*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #37 -: Март 23, 2012, 17:19:30 pm »
На всеки му влияят различно добавките. Това, че един не се е повлиял, не значи, че твоят мъж няма да се повлияе. Но ако не опитате и то точно в реда, в който е предписано от доктора, няма да разберете дали няма да се подобрят показателите.

Успех!


Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #38 -: Март 23, 2012, 17:38:05 pm »
 :D миличка, мъжлето да спре цигарите, пък може и да стане естествено.  :crossfingers:

*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #39 -: Март 23, 2012, 18:05:53 pm »
Цигари, алкохол, килограми, стрес ..... изобщо целия начин на живот. При нас - след като се сдобихме с метаболитен синдром в резултат на изброеното резултатите стремглаво тръгнаха надолу. Възстановяването и подобрението става с мноооого бавни темпове, а понякога и не се случва, имайте търпение и чудото по един или друг начин ще стане. И все пак картинката не е пълна, вижте разширената спермограма какво ще покаже. Хубавото е че имате време, млади сте, надежда има докато фонда отпусне парички.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.