0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #80 -: Март 22, 2012, 10:26:10 am »
ох първите дни са много вълнуващи  :lol: Аз лично бях силно неадекватна. Сега ще видиш как точно за 3 дни детето ще е абсолютно различно на цвят  :lol: :lol: :lol:
Моето го взех зелено после порозовя  :wink:
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #81 -: Март 22, 2012, 14:58:55 pm »
Снежи, чета те и се разтапям...
Пиши ....и целуни малкия изследовател!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #82 -: Март 22, 2012, 23:07:50 pm »
Честито и от мен!
Бъдете много щастливи с малкия усмихнат Марти!Голям сладур!Целувки!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #83 -: Март 25, 2012, 10:13:32 am »
Фуси права си за третия ден!
 Марти вече почти свиква с новата обстановка. Вече познава целия апартамент и го обикаля уверено. Изправя се сам, почти пристъпва сам, вече е излекувана хремата, а кашлицата си е на отиване! вече дава да го гушкаме по-дълго и да го целуваме! 
Ходихме вече на гости на баба!
А сега основната му дейност е да си приличаме повече и тъй като той е плешив и аз трябва да оплешивея, ей голямо скубане!
честит празник на всички! Днес ще водя Марти за първи път на църква.
« Последна редакция: Март 25, 2012, 10:17:57 am от cofee lungo »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #84 -: Март 26, 2012, 11:10:53 am »
cofee lungo,
Честито и от мен! Чак сега прочитам цялата тема от начало до край. Много хубава новина. Знам, че изживяването е страхотно и знам какво те очаква - само прекрасни, хубави моменти в обгрижване на малкия нов член на семейството.
Да сте живи и здрави!
Голям е сладур на снимките!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #85 -: Март 27, 2012, 06:28:40 am »
Малък, сладък, прекрасник!
Усмивката му е поразителна,
нека не слиза от личицето му,
а топлината сияеща от твоето е омайваща!

 :bighug: ви
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #86 -: Март 29, 2012, 12:57:37 pm »
Честито и от мен!
Бъдете много щастливи с малкия чаровник Марти!
Обещах на Ganka:)
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #87 -: Април 27, 2012, 15:51:32 pm »
От миналата седмица се каня да пиша тук...
Мина вече един месец откакто Марти си е вкъщи. Адаптацията върви добре, свикна той с нас, а и ние вече имаме нов режим на семейството :) аз заспивам около 30-40 мин. след него. През този месец детето сякаш стана много различно - вече има здрав тен от разходки, показаха се две зъбчета, ходи като се държи за мебелите, прави физиономии, имитира ни, научи вече при кой какъв номер минава и ни действа много успешно. Захраних го с повечето от храните, подходящи за неговата възраст. Още не съм го записала на детска кухня, но си хапва добре мамини пюрета по рецепти на Фуси...
Спи през цялата нощ спокойно, още е по режима от Дома - заспива около 20ч. и се буди сутрин около 7.30-8.00ч.
Вече не плаче когато го къпя, даже си играе с Мишока и Мецанка в коритото.
Правим все по-дълги разходки, вече не протестира че е вързан в количката. Но вчера изхвърли шапката си и аз нали съм блейка не съм разбрала кога, та вече ще внимавам повече, а играчките са вързани за количката с панделки за цветя...
Ще допълвам с новите неща...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #88 -: Април 27, 2012, 17:12:18 pm »
Спи през цялата нощ спокойно, още е по режима от Дома - заспива около 20ч. и се буди сутрин около 7.30-8.00ч.

което е отличен режим за малко дете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #89 -: Април 27, 2012, 18:52:56 pm »
И Самуил спи цяла нощ - от 20.30-21.00 до 05.30, давам млякото, сменям памперса и пак го приспивам до 07.30-08.00ч.
Само на втората сутрин не пожела да заспи и от 5ч. си играхме.
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #90 -: Май 03, 2012, 07:55:41 am »
Забравих да пиша за най-големите проблеми:
    В Дома са давали храна та смесено манджата и десерта - всичко пасирано и в шишето с голямата дупка на биберона. Голям проблем беше да отделя "соленото" от десерта и по-малък проблем беше да се научи да се храни с лъжичка. Преодоля се като давах 1 лъжичка пюре и 1 десерт; после 2-3 пюре 1 десерт и след около 10 дни вече ги ядеше отделно. 1:0 за мен!
    Другият проблем е смученето на палците. Истината е, че кътниците вече пробиха, а той продължава да смуче палците. Още от Дома има чак  мазоли по палците от смучене. Мазах го с Daum-exol - това е супергорчиво лекарство специално за отказване от вредния навик, но Марти започна да плаче и да трие очите и носа си и мисля, че си пипна и очите и го измих и резултата е 1:0 за него в тази битка ;) сега му слагам лекопласт на пръстите и се надявам на някакъв резултат, но за сега продължава. Очаквам предложения за справяне с проблема! Благодаря!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #91 -: Май 03, 2012, 09:12:24 am »
И Дани е с този проблем ,постоянно десния палец е в устата му.Когато зъбите са на ход най-вече. Преди 10 дни излязоха 3 наведнъж и сякаш малко разреди смученето но сега пак започна.Не знам как ще се преборим .Ако успея с някои похват ще споделя :)
За храненто не сме имали проблем,бяха го захранили включително  с лъжица се хранеше с добре.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #92 -: Май 03, 2012, 09:48:49 am »
Момичета, първо ви прегръщам много силно,
а на прекрасните ви момчета много целувки!

Мишоците не са си смукали палчетата, но ми дойде идея
ако това е от зъбките, а не просто навик който ги успокоява,
предложете им нещо за гризане!Има едни гризалки грапвки, пълни с гел,
който се слагат за кратко във хладилник и според мен доста облекчават!
Митака имаше доста болезнено зъбоникнене, до почти две години и нещо
ходеше с лигавник, купувах подплатени с найлон като ежедневен консуматив.
Дори навън ходеше така, защото блузките му бяха все мокри!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #93 -: Май 03, 2012, 11:50:25 am »
Я не си го слагайте на сърце  :wink:
Никола си смучеше двата пръста нон стоп до преди една година. В началото какво ли не пробвах, ама всичко, което се сетите. После ми писна и тази битка я изоставих, периодично му махах ръчичката и мърморех. Като стана на 4 и малко сам престана
В очакване ....
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #94 -: Май 03, 2012, 12:44:20 pm »
Да ви е жив и здрав Мартин и цялото семейство да бъдете много щастливи.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #95 -: Май 03, 2012, 13:30:01 pm »
И нашата госпожица постоянно е с лигавници и кърпи, тъй като блузките иначе ще са направо подгизнали... И тя смуче пръстче... До скоро беше само при заспиване и честно казано не ме е притеснявало това нещо, но напоследък лапа пръстчета и през деня... Първоначално се чудех, какво да правя (смущаваше ме рязката промяна и това, дали се чувства добре), ноооооо може би наистина са зъбчета... :) Каквото и да е, и аз ще правя като Фуси - ще и казвам от време на време (без много драма), че не е хубаво... пък каквото дойде... :)

Относно отказването от смучене на палче четох някъде, че не е хубаво да става по насилствен начин, тъй като е възможно това да е механизъм за успокоение, който ако се отнеме, детето ще се търси друг, може и по-лош... Иначе изглежда най-ефективно действат ръкавички, бинт на ръчичките и подобни, но звучи ужасно и аз не бих пробвала!... Преди доста време Аниша беше в болница, получаваше венозно медикаменти и затова имаше абокатче на китката... Ръчичката беше бинтована, при това само едната, но действително беше спряла да лапа пръстче...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #96 -: Май 03, 2012, 15:37:04 pm »
Благодаря за коментарите!

Повече ме притеснява, че има чак мазоли от смукане на палците. А и нали съм обременена виждала съм деца с изкривени зъби и челюсти от смукане на пръсти, което влияе и на звукопроизношението  :(

Мишанка, Марти не слага в устата си нищо друго освен лъжица, биберон /шише/ и палци. Дори бисквита не иска за гризка. Опитвах да заменя пръста когато си чеше венците с гризалки, биберон-залъгалка, морковче, парче краставица и какво ли не - не става и това е!

Вероятно и той като Никола ще откаже пръстите след година, две, три... Все още се владея и не ми е такава драма, но реших да споделя проблема, пък може да се намери решение!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #97 -: Май 03, 2012, 23:00:36 pm »
Снежке, и ние сме на същия хал. Така се успокоява моят син. Засега сме решили да не го закачаме.

*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #98 -: Май 04, 2012, 10:00:49 am »
Кофи, моят син е на 4 г. и 2 м. Мазолът му е сериозен :D, но отказване няма. Говорих, обяснявах, не помага. При него не става нищо насила. Докато сам не реши, никой не е в състояние да го принуди.
Зъбите му са в прекрасно състояние, слава богу.
Сега ви е време да се гушкате. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #99 -: Юни 15, 2012, 22:36:06 pm »
Не съм писала много отдавна, та да разкажа за Марти
Мисля, че вече свикнахме един с друг и сега сме на етап "изграждане на доверие". И понеже за добро или за лошо нямаме баби, дядовци лели и стринки и този процес върви с добри темпове. В началото нямаше никакъв проблем да отиде в ръцете на всеки, който му се усмихне. Сега продължава да е контактен и да ходи при всички, но не ме изпуска от поглед и определено ми показва, че аз съм "неговия човек".
Развива се с бесни темпове, много е любопитен и попива с поглед всичко, до което се докосне. Играем, пеем, "танцува", казва думички - мама, тата, баба, дай, ам, бръм-бръм (за скутера на баща си), ав (за куче), с жест показва здравей, довиждане, ела. Има много жива мимика и непрекъснато прави някакви физиономии, които са много смешни.
От два дни вече тича :) така и не проходи това дете ;)
Проблема със смукането на палеца вече отшумява - смуче го само когато ще заспива, а по време на сън не го смуче. В друга тема вече писах - гледа си палеца и го нарича "не" ;)  
Вече има много приятелчета, с които играят на детската площадка.
Вече направихме първото по-далечно пътуване. Около 24 май бяхме за четири дни в Шумен на състезание, пътуването мина перфектно, само нещо колата ни не може да събере всичкия багаж (за великото преселение на народите ако някой не е чувал просто трябва да ни види). Сега предстои почивката на море...
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 22:49:03 pm от cofee lungo »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!