0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #340 -: Април 06, 2012, 11:31:12 am »
И СПИН се поема от касата, пуснала съм кодовете в темата за задължителните изследвания преди ин витро.
Доплащането е за Тотал Хепатити...(малко не съм наясно, признавам си, на бележката пишеше 'total' и в лабораторията ни обясниха, че трябва да доплатим за това.)
Отделно всяка лаборатория взема по 3 лв мисля на човек за вземане на венозна кръв и ... абе събират се. Но доплащане от 48 лв за двамата за голям списък от изследвания си е нищо.

Или, не ги прави в Бургас, в АГ-то държат да са направени в техните две лаборатории, това си е тяхна политика. Няма смисъл да ги пускаш два пъти, излишни парички са.
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #341 -: Април 06, 2012, 16:10:28 pm »
Момичета (и ra4o  :D), потребител daninka80 предлага Прегнил, видях в друга темичка... Който се интересува, може да и пише на ЛС.
(май нещо търсехте наскоро...)
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #342 -: Април 06, 2012, 17:13:30 pm »
Здравейте,абонирам се за темата.
Днес приключи 2-рия ми опит ин витро ,първия беше в Олимед,а този за който пиша в АГ ,дори не мога да кажа че съм била при Александров,той само ме прегледа 3-4 пъти по време на стимулацията,работели в екип,но това научих по късно.Разочарована съм и заради отрицателния тест и заради отношението.На 42г съм,при 1-то ИКСИ с дълъг протокол имах 18 яйцеклетки (с 1 яйчник съм),16 се оплодиха,на 5-ти ден ми сложиха 3 перфектни морули,но не се получи.
Александров,през цялото време ме убеждаваше че няма се получи при мен защото съм била с ИЯР,не знам как го определи без изследвания и всеки път ме убеждаваше че не е възможно да съм имала толкова Я. при 1-то.Излъгали ме,но аз ги виждах всеки на ехографа.
Назначи ми къс протокол,6 Я.,6 оплодени,след 2 дни ме викат на трансфер...Е,исках поне морули,но...така си и бях предубедена че ембрионите не бяха отгледани както трябва,защото бяха на някакви си 5,6,6 и половина клетки,сложиха ми ги трите...такива ембриони трудно преживяват в матката където не им е средата.Имах чувството че ме претупаха.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #343 -: Април 06, 2012, 17:30:08 pm »
бяха на някакви си 5,6,6 и половина клетки,сложиха ми ги трите...такива ембриони трудно преживяват в матката където не им е средата.
Преживяват и още как .... преживелият ми 4клетъчен ембрион скоро ще вади зъб. Съжалявам, просто не е бил този Твоят опит.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #344 -: Април 06, 2012, 18:00:18 pm »
бяха на някакви си 5,6,6 и половина клетки,сложиха ми ги трите...такива ембриони трудно преживяват в матката където не им е средата.
Преживяват и още как .... преживелият ми 4клетъчен ембрион скоро ще вади зъб. Съжалявам, просто не е бил този Твоят опит.

Навярно си по млада,и си имала с късмет,да ти е живо и здраво детенцето.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #345 -: Април 06, 2012, 20:20:20 pm »
 Ей :) ,аз моите ги пуснах още там,в сряда.Питах за мъжлето ,но решихме,че ще ходим двамата в понеделник.


А за отношението на Александров...И на мен много ми ги говори такива- " стига де  :) , не се отказваш и т.н. "Става ми тъпо и на мен ,но...НЯМА да се откажа !!!
Гледа от позицията ,че вече имам дете.Но аз имам втори брак и искам това дете !!!
И аз съм на 39,но какво от това...

Предния опит - 9 Я=9ембриона= 5 бластоцита ,разделени на 8 :)
« Последна редакция: Април 06, 2012, 20:22:38 pm от ili7372 »
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #346 -: Април 06, 2012, 21:32:29 pm »
Алекса знае, че ние по-възрастните нямаме голям шанс, но не бива да се отказваме.
Роси, опиши как ти мина процедурата, моля те. Ще пробваш ли пак?
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #347 -: Април 07, 2012, 07:03:11 am »
Алекса знае, че ние по-възрастните нямаме голям шанс, но не бива да се отказваме.
Роси, опиши как ти мина процедурата, моля те. Ще пробваш ли пак?

о,ако ,мога още от утре,но след 2 опита и един ЗЕТ,финансовото ни състояние е на минус,мъж ми обеща да направи всичко възможно и да опитаме пак след няколко месеца.Притеснявам се че времето минава и шансовете ми намаляват.
Бях по къс протокол с гонал 225 ед,после ми го вдигнаха на 300,1 седмица стимулация.
Но в АГ метода им е абсолютно различен.След ЕТ си слагах само утрогестан 3х2 и фолиева.От 8-мия ден започнах естрофем 2х1.Никаква имплантазия ,ЧХГ-0.10
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #348 -: Април 07, 2012, 07:05:47 am »
Алекса знае, че ние по-възрастните нямаме голям шанс, но не бива да се отказваме.
Роси, опиши как ти мина процедурата, моля те. Ще пробваш ли пак?
За шанса ни...определя се по това че организма ни произвежда по малко яйцеклетки,в случая проблема е имплантацията,защото как една баба на 60г забременява от донорскии Я,а ние не можем??
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #349 -: Април 07, 2012, 11:54:53 am »
Алекса знае, че ние по-възрастните нямаме голям шанс, но не бива да се отказваме.
Роси, опиши как ти мина процедурата, моля те. Ще пробваш ли пак?
За шанса ни...определя се по това че организма ни произвежда по малко яйцеклетки,в случая проблема е имплантацията,защото как една баба на 60г забременява от донорскии Я,а ние не можем??
rosicaal ,съжалявам за неуспеха ти.Сама виждаш,че д-р Александров е излязъл прав с диагнозата ИЯР(аз съм също с такава )-втория път си имала тройно по малко яйцеклетки(18,после 6).А относно имплантацията-повярвай ми никой не може да ти каже защо при едни се получава,а при други не.По мое мнение той казва нещата такива каквито са.И аз като чух за ИЯР направо бях си тръгнала от съпруга ми.В главата ми все думите на предния доктор-ти си за донорска яйцеклетка или си осиновете дете.Не чувах какво ми говори Александров,не исках да приема нещата такива каквито са.Доста плахо тръгнах при стартирането на опита,че и до края,за това и може би приех доста спокойно неуспеха от 1-я си опит(при мен нещата не стават така лесно  :) ),но ще тръгна с огромна вяра в успеха на следващия си опит. Искрено се надявам ,че ще намерите вариант за постигане на мечтата ви.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #350 -: Април 07, 2012, 12:29:45 pm »
Алекса знае, че ние по-възрастните нямаме голям шанс, но не бива да се отказваме.
Роси, опиши как ти мина процедурата, моля те. Ще пробваш ли пак?
За шанса ни...определя се по това че организма ни произвежда по малко яйцеклетки,в случая проблема е имплантацията,защото как една баба на 60г забременява от донорскии Я,а ние не можем??
rosicaal ,съжалявам за неуспеха ти.Сама виждаш,че д-р Александров е излязъл прав с диагнозата ИЯР(аз съм също с такава )-втория път си имала тройно по малко яйцеклетки(18,после 6).А относно имплантацията-повярвай ми никой не може да ти каже защо при едни се получава,а при други не.По мое мнение той казва нещата такива каквито са.И аз като чух за ИЯР направо бях си тръгнала от съпруга ми.В главата ми все думите на предния доктор-ти си за донорска яйцеклетка или си осиновете дете.Не чувах какво ми говори Александров,не исках да приема нещата такива каквито са.Доста плахо тръгнах при стартирането на опита,че и до края,за това и може би приех доста спокойно неуспеха от 1-я си опит(при мен нещата не стават така лесно  :) ),но ще тръгна с огромна вяра в успеха на следващия си опит. Искрено се надявам ,че ще намерите вариант за постигане на мечтата ви.

Не знам дали е прав,той ми го каза преди стимулацията,а тя беше с къс протокол,с гонал,той се дава не само при инвитро ,а и при жени които имат проблеми с яйцеклетките,имам такава приятелка,на 25г не можеше да прави годни яйцеклетки,не е правила инвитро.Та със гонал повече от 7-8 Я. не могат ти се образуват,той каза че му трябвали 2-3,аз исках повече,да ми останат за замразяване,но той беше против ин витро със замразени ембриони.
Не мисля че с 1 инвитро ми се е изчерпал ЯР,но все пак ще си пусна едно изследване да проверя,има жени правят по 9 опита и накрая успяват!Мисля че повече Я,повече шансове,и категорично съм против ЕТ на 3-ден,на нашата възраст ни трябва ИКСИ,и бластоцид.Може да не е гаранция,но статистиката показва точно това!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #351 -: Април 07, 2012, 12:46:31 pm »
rosicaal, съжалявам за неуспеха ти. Виждам, че си много объркана.
Имала си ЕТ на 5 ден с " перфектни" морули - на 5 ден Е са бластоцисти и ако не са достигнали тази фаза по никакъв начин не могат да бъдат наречени " перфектни". Това е първата ти заблуда.
Основно ЯР се определя по броя на антралните фоликули преглед на 2-3 ден от цикъла. ЕТ на 5 ден се определя не от желанието или нежеланието на док. или пък твоето, а има стриктни критерий за отглеждане до 5 ден, а както се вижда твоите Е не са могли да достигнат фазата в която трябва да са на 5 ден. Имплантацията / забременяването/ зависи от качеството на Е/ Я и в този смисъл 6 качествени са много повече от 18 некачествени. С възрастта се образуват все по-малко качествени Я. Не е вярно, че с Гонал не се образуват много Я, ако антралните фоликули са малко то каквото и лекарство да се използва няма как и от къде да се образуват много Я. Когато за замразяват Е те трябва да са с много добро качество и в достатъчно количество, защото при размразяването една част от тях не преживяват.
Успех.
« Последна редакция: Април 07, 2012, 13:04:56 pm от шматка »
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #352 -: Април 07, 2012, 13:01:38 pm »
rosicaal мисля,че след като не си сигурна в д-р Александров-потърси доктор на който имаш доверие.Напълно подкрепям  казаното в поста на Шматка.От сърце ти желая късмет каквото и да решиш,но определено трябва  да имаш вяра в доктора си!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #353 -: Април 07, 2012, 13:14:40 pm »
Подкрепям изразеното мнение от шматка и sugari75. Това, че шансовете при една жена около и над 40 са доста по малки не мисля че трябва да те обижда. Опитай се да елиминираш съмненията независимо при кой лекар смяташ а продължиш!
rosicaal мисля,че след като не си сигурна в д-р Александров-потърси доктор на който имаш доверие.Напълно подкрепям  казаното в поста на Шматка.От сърце ти желая късмет каквото и да решиш,но определено трябва  да имаш вяра в доктора си!

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #354 -: Април 07, 2012, 15:28:50 pm »
Алекса знае, че ние по-възрастните нямаме голям шанс, но не бива да се отказваме.
Роси, опиши как ти мина процедурата, моля те. Ще пробваш ли пак?
За шанса ни...определя се по това че организма ни произвежда по малко яйцеклетки,в случая проблема е имплантацията,защото как една баба на 60г забременява от донорскии Я,а ние не можем??
rosicaal ,съжалявам за неуспеха ти.Сама виждаш,че д-р Александров е излязъл прав с диагнозата ИЯР(аз съм също с такава )-втория път си имала тройно по малко яйцеклетки(18,после 6).А относно имплантацията-повярвай ми никой не може да ти каже защо при едни се получава,а при други не.По мое мнение той казва нещата такива каквито са.И аз като чух за ИЯР направо бях си тръгнала от съпруга ми.В главата ми все думите на предния доктор-ти си за донорска яйцеклетка или си осиновете дете.Не чувах какво ми говори Александров,не исках да приема нещата такива каквито са.Доста плахо тръгнах при стартирането на опита,че и до края,за това и може би приех доста спокойно неуспеха от 1-я си опит(при мен нещата не стават така лесно  :) ),но ще тръгна с огромна вяра в успеха на следващия си опит. Искрено се надявам ,че ще намерите вариант за постигане на мечтата ви.

Докато не си направя иследването,не мога да се съглася със предположението му,той обича да се застрахова,а и ние не сме паднали от небето,съвсем на ясно сме че с годините е така.Да,знам за ФСХ,но има и друго изследване.А той ми го изръси още на първа среща без да съм правила изследванията.Имах предвид че с гонал ,който е за къс протокол се образуват малко Я.Може би другия път ще има база и ще ми назначи друга дозировка или друг протокол...зА морулите им трябва по малко от ден да станат бластоциди,границите се размиват,може да съм броила деня на ЕТ и затова да ми излиза 5-ти ден,но бяха морули,според лекарката перфектни.Принципно при малко яйцеклетки не им се рискува да ги отглеждат до 5-ти ден.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #355 -: Април 07, 2012, 15:34:37 pm »
Подкрепям изразеното мнение от шматка и sugari75. Това, че шансовете при една жена около и над 40 са доста по малки не мисля че трябва да те обижда. Опитай се да елиминираш съмненията независимо при кой лекар смяташ а продължиш!
rosicaal мисля,че след като не си сигурна в д-р Александров-потърси доктор на който имаш доверие.Напълно подкрепям  казаното в поста на Шматка.От сърце ти желая късмет каквото и да решиш,но определено трябва  да имаш вяра в доктора си!
Във Варна не е голям избора,Олимед или АГ.
« Последна редакция: Април 07, 2012, 15:41:14 pm от rosicaal »
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #356 -: Април 07, 2012, 15:48:51 pm »
Вече не знам на кого да вярвам, Александров през цялото време ми казваше че са ме излъгали за 18 яйцеклетки,но нали и аз гледам монитора,те се виждат....и ми беше 1-во ин витро тогава.

rosicaal, не съм пациент на тази клиника. Споделям своя опит, 1-ви опит в клиниката на Владимиров, дълъг протокол 12 Я, 6 ембриона на балстоцист, - резултат. Другите два опита в клиниката на Щерев, и двата - резултат. По къс протокол, на 2-рия опит имах 8 Я, 4 ебриона на 3-ден, при третия опит 5 Я, 4 ембриона на бластоцист. Никога не е имало имплантация, с мъжки фактор сме, аз съм на 40 год. Давам ти пример как с всеки опит броя на Я намалява, съответно възрастта ми от 37година стана на 40 години.
Възрастта е от голямо значение, нищо че аз се чувствам на 30год.  :D Факт е, че шансовете ни намаляват. Не се чуди, кой те е излъгал или не. Това е вече минало. Помисли и реши на кой лекар, ще се довериш. Вярата в лекуващият лекар е много важна. Успех!

Забравих: при 1-вият и при 3-тия опит бях на Гонал и Мерионал
« Последна редакция: Април 07, 2012, 15:50:28 pm от stoeka71 »
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #357 -: Април 07, 2012, 16:24:39 pm »
Вече не знам на кого да вярвам, Александров през цялото време ми казваше че са ме излъгали за 18 яйцеклетки,но нали и аз гледам монитора,те се виждат....и ми беше 1-во ин витро тогава.

rosicaal, не съм пациент на тази клиника. Споделям своя опит, 1-ви опит в клиниката на Владимиров, дълъг протокол 12 Я, 6 ембриона на балстоцист, - резултат. Другите два опита в клиниката на Щерев, и двата - резултат. По къс протокол, на 2-рия опит имах 8 Я, 4 ебриона на 3-ден, при третия опит 5 Я, 4 ембриона на бластоцист. Никога не е имало имплантация, с мъжки фактор сме, аз съм на 40 год. Давам ти пример как с всеки опит броя на Я намалява, съответно възрастта ми от 37година стана на 40 години.
Възрастта е от голямо значение, нищо че аз се чувствам на 30год.  :D Факт е, че шансовете ни намаляват. Не се чуди, кой те е излъгал или не. Това е вече минало. Помисли и реши на кой лекар, ще се довериш. Вярата в лекуващият лекар е много важна. Успех!

Забравих: при 1-вият и при 3-тия опит бях на Гонал и Мерионал
Да,това всички го знаем,имам чувството че всички ме убеждават в нещо което много добре знам.Разликата м/у 2-те ми ин витро е 5 месеца,като не споменавам ЗЕТ(2-ри поред),там няма стимулация,но пък имаше някаква имплантация...
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #358 -: Април 07, 2012, 20:48:05 pm »
Роси, много малко гонал ти е слагал. интересно,.... Иначе проблема не е в имплантацията, а в ембрионите. На 60 годишните им слагат ембита на 20 годишни, а ние трябва да  се борим с яцеклетки на нашата билогична възраст. Алекса, според мен е просто реалист, за мое съжаление. Той просто не обича да лъже пациентите.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #359 -: Април 07, 2012, 21:05:39 pm »
 Темата е доста мрачна...
Не съм съгласна ,че с Гонал и на къс протокол се правят малко яйцеклетки.Аз съм с един яйчник и при предната стимулация си имах 9 яцеклетки.Логично е с два яйчника да имате повечко :)  Така ,че всичко е много индивидуално.Ще ми се и тоя път да е така. 9= 9  ...5 бластоцита - 2 замразени :D ,2 върнати.