0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ерозиo на шийката на матката
« -: Юни 14, 2006, 19:10:21 pm »
Здравейте,лекарката ми откри раничка-не била много голяма,и 2 пъти ходих да я маже с  напоено памуче с някакво кафяво-червеникаво лекарство.След 10-15 дена ще отида на профилактичен преглед,дано се е излекувала-ама не ми се вярва.Голяма грешка,че не попитах какво е лекарството,та нали и се доверявам като лекар все пак.Но прочетох,някаде във форума,че някои мазила изгаряли раничката-та ме интересува дали това лекарство би било опасно,ако нещо ви говори де.Толкова се отвратих от начина по който се отнасяше с мен тази гинеколожка,че не ми дойде на акъла да я питам как се казва мазилото-знаете как е като отидете в най обикновенна поликлинка,внимание НИКАКВО!Но нямам възмойност да ходя по други лекари за съжаление :?
Откриха ми раничка...
« Отговор #1 -: Юни 14, 2006, 20:16:40 pm »
А колпоскопия прави ли ти лекарката преди да обгори?. Предполагам, че поне цитонамазка имаш със сигурност. Съветвам те да прочетеш останалите теми относно раничката, има ги нялколко от последните дни, още са на дневен рад, както и темата "инфекция с HPV".


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

Откриха ми раничка...
« Отговор #2 -: Юни 14, 2006, 22:00:46 pm »
Цитат на: minikky
А колпоскопия прави ли ти лекарката преди да обгори?. Предполагам, че поне цитонамазка имаш със сигурност. Съветвам те да прочетеш останалите теми относно раничката, има ги нялколко от последните дни, още са на дневен рад, както и темата "инфекция с HPV".


Да цитонамазка имам преди това,каза че е чудесна за мазане.А защо казваш"обгаряне"-такова ли са ми направили? 8O Въобще не подозирах...казах и преди това че не съм раждала,и че сигурно обгаряне няма да е подходящо,а тя ми отговори,че ще ме намаже с едно лекарство и ще се оправя.А пък за колпоскопия сега чувам от теб,трябва да видя да прочета някаде какво е това!Благодаря за бързия отговор.
Откриха ми раничка...
« Отговор #3 -: Юни 14, 2006, 22:09:39 pm »
Цитат
А пък за колпоскопия сега чувам от теб,трябва да видя да прочета някаде какво е това!



Колпоскопията е метод изследване и  откриване на промени ("ранички") на маточната шийка, влагалището и външните полови органи. Не боли повече от колкото когато ти правят цитонамазката. Ето няколко адреса :arrow:

http://womenshealth.about.com/cs/cevicalconditions/a/colposcopy.htm
http://www.mjbovo.com/Women/Colpo.htm
http://familydoctor.org/082.xml
http://www.emedicinehealth.com/colposcopy/article_em.htm
*
Откриха ми раничка...
« Отговор #4 -: Юни 14, 2006, 22:17:58 pm »
Е много благодаря за инфото :!:
Откриха ми раничка...
« Отговор #5 -: Юни 14, 2006, 22:35:45 pm »
Та, аз също имах раничка, наличието на такава се установява по резултат от ционамазка. Моята е третирана с лекарството Солкожин - киселинен разтвор, което си е пак обгаряне. Май беше прозрачно вещество, при теб вероятно става въпрос за друго. Явно лазер и ток се ползват при по - големи лезии, моята беше малка, казваш че и твоята е малка. Гинеколожката ми обясни, че раничката може да зарастне сама, но обгорена зараства по-бързо. Колпоскопия е важно да се прави, шийката се оглежда с нещо като микроскоп. Ако прочетеш в темата "HPV инфекция", ще разбереш, защо е задължително да се прави колпоскопия. Дали съм правила колпоскопия, беше първият въпрос на специалиста, при когото ходя за лечение на безплодие, когато разбра че имам раничка. Затова попитах и теб. Същият този специалист каза, че според него раничка на нераждала жена не се обгаря, защото тази тъкан при раждане се сцепва зле, но че Солкожина е по-щадящ вариант. Сега прочетох, че след третиране със Солкожин възстановяването става до 3-4 седмици, като проникването е до 2,5 мм. Вероятно и твоето лекарство има подобно действие.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Откриха ми раничка...
« Отговор #6 -: Юни 15, 2006, 22:01:04 pm »
. Сега прочетох, че след третиране със Солкожин възстановяването става до 3-4 седмици, като проникването е до 2,5 мм. Вероятно и твоето лекарство има подобно действие.[/quote]

Ей това не го разбрах-за кое проникване става въпрос,че е до2,5мм.Защото не мога с нищо да го свържа,извинявай за некомпетентноста ми :wink:
Откриха ми раничка...
« Отговор #7 -: Юни 15, 2006, 22:17:25 pm »
Става въпрос за проникване навътре в тъканта, която се обгаряу, т.е.  в пластовете тъкан. Идеята е да се обгорят повърхностните слоеве клетки, за да стане по-леко реепителизирането, уф, ама и аз съм един спец. Поне аз така си представям нещата, дано да не съм написала някакъв абсурд :oops: Абе, пишеш в гугъл Solcogyn и листва резултати, на разни чужди езици. Здраве да е!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #8 -: Юни 25, 2008, 21:41:43 pm »
права си миники,аз сищо съм имала раничка след първия си аборт,но ми я обгориха,след това ми кажаха да се мия с Тантум роза,започна да ми пада едно като белтък,но било нормално.Така че нее болка за умиране,обгоряват ти я и след това збравяш че си и имал такова нещо
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #9 -: Септември 02, 2008, 23:34:33 pm »
И аз имам раничка и ми я лекуват вече трети месец обаче с хапчета. Задължително ли е да се гори?
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #10 -: Септември 05, 2008, 09:40:55 am »
И аз имам раничка и ми я лекуват вече трети месец обаче с хапчета. Задължително ли е да се гори?

Не е задължително. При нераждали жени дори е противопоказано.
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #11 -: Септември 05, 2008, 09:54:31 am »
И аз имам раничка и ми я лекуват вече трети месец обаче с хапчета. Задължително ли е да се гори?

Не е задължително. При нераждали жени дори е противопоказано.
Имам горяна раничка 2 пъти и все още не съм раждала.
С това че раничките не се лекуват при нераждали въобще не мога да се съглася.
Биопсията на моята раничка показа прекарцероза-какво трябваше да чакам да се премине в карцином и тогава ли да я лекувам.
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #12 -: Септември 05, 2008, 13:13:32 pm »
На мен не са ми правили никакви изследвания на раничката. И до колкото разбрах е доста голяма, даже лекаря ме пита дали съм правила аборт. Аз не съм раждала нито имам аборти. Задължително ли се правят тези изследвания на самата раничка? Благодаря за отговорите който ми дадохте за момента.
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #13 -: Септември 08, 2008, 16:12:53 pm »
Моят доктор винаги ги е изследвал, а тази не ми е първата. Трябва и да се лекуват. При нераждали жени е желателно да се мажат, а не да се горят.
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #14 -: Септември 08, 2008, 16:33:22 pm »
А то каква е разликата м/у мазането и горенето. Защото до колкото разбрах ги горят като ги мажат с някакви лекарства. А някой др лекувал ли си е раничката с хапчета?
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #15 -: Септември 09, 2008, 08:45:12 am »
А то каква е разликата м/у мазането и горенето. Защото до колкото разбрах ги горят като ги мажат с някакви лекарства. А някой др лекувал ли си е раничката с хапчета?
Горенето се прави с ток или лазер. При мазането с лекарство се получава същия ефект.
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #16 -: Септември 09, 2008, 11:58:15 am »
Имам питанка към момичета, на които са обгаряли раничката.
Имахте ли след това леко кървене/зацапване/ и колко време продължи. Моето не спера повече от седмица, т.е. от момента на обгарянето.  8O
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #17 -: Септември 09, 2008, 12:33:17 pm »
Имам питанка към момичета, на които са обгаряли раничката.
Имахте ли след това леко кървене/зацапване/ и колко време продължи. Моето не спера повече от седмица, т.е. от момента на обгарянето.  8O
Спомням си, че имах после ръждиво течение, може би няколко дни, не помня точно, че беше отдавна /преди 12 год/
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #18 -: Септември 09, 2008, 13:07:48 pm »
Питах гинеколога си- било нормално.  8O
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #19 -: Септември 09, 2008, 21:40:42 pm »
Имам питанка към момичета, на които са обгаряли раничката.
Имахте ли след това леко кървене/зацапване/ и колко време продължи. Моето не спера повече от седмица, т.е. от момента на обгарянето.  8O
Аз нямах-и при двете обгаряния.