0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #20 -: Септември 09, 2008, 21:49:48 pm »
На мен също ми мазаха раничката със Солкогин и спомням си че гинеколожката каза че няколко дни ще имам течение обаче аз нямам такова или поне незабелязвам,притеснявам се да не би нещо да не е направено както трябва.И да попитам колко пъти трябва да се маже с това лекарство,тя нищо не ми спомена че ще има следващо мазане,а някъде бях чела че се повтаря мазането или нещо се бъркам?

*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #21 -: Септември 10, 2008, 14:13:52 pm »
ninkata1, аз имам спомени, че преди да забременея имах раничка и мия намазваха  2 или 3 пъти.
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #22 -: Септември 12, 2008, 21:26:44 pm »
Във вторник трябва да отида да ми мажат раничката със Solcogyn, обаче аз трябва да си го закупя от аптеката. По принцип така ли се прави. Виждам че казвате,че сте ходили няколко пъти да ви ги мажат. А лекарството никак не е евтино- около 30лв.
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #23 -: Септември 16, 2008, 09:51:45 am »
lorka888, нямам спомени да съм си купувала лекарството.  8O
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #24 -: Септември 16, 2008, 11:36:07 am »
Лорка, ти трябва да си го купиш лекарството.струва около 26лв. при мен стигна за 3 намазвания.съхраняваш го в хладилник и всеки път си го носиш при доктора.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2008, 00:46:51 am »
Здравейте! Моля ви за съвет! Трябва да ходя другата седмица да ми тушират раничката със Солкожин, като преди това трябва да си слагам глобули - Гино Дактарин - 3 бр. Като ги свърша да отида да ми я тушира доктора. Преди 1,5 години ми е горена с лазер. Проблемът ми е следният: онази вечер,т.е. на 5-ия ден от менструацията ми (беше свършила на 5-ия ден) правих секс със съпругът ми, та питам- може ли, ако е имало случайно оплаждане на яйцеклетка, да се повреди нещо от слагането на Гино Дактарина и дали би било не добре да се третира със Солкожин ? Това за оплождането, май не ми се вярва, но първото ми забременяване беше на 7-ия ден след като ми дойде менструацията, та вече не знам.
*
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #26 -: Октомври 02, 2008, 09:29:18 am »
Лорка, ти трябва да си го купиш лекарството.струва около 26лв. при мен стигна за 3 намазвания.съхраняваш го в хладилник и всеки път си го носиш при доктора.

Хм!Аз си бях купила Солкоджин и доц. Маркова ми тушира раничката ЕДНОКРАТНО, след което не получих останалото обратно.Мисля, че сложи цялото количество.Друг е въпроса, че не помогна изобщо и след това я обгаряхме... :?
Re: Откриха ми раничка...
« Отговор #27 -: Октомври 27, 2008, 13:58:30 pm »
моята раничка ми я открихадже седмици след аборта когато заминах на обикновен гин.преглед,тога ми казаха че е тъкмо на време и е много малка и е по-добре да в изгорят с лекарство,но за всеми случаи поне джа пъти,така ходих два дена един след друг и ми я обгориха,след тожа ми зацапваше една ръждива кръв,но пък от раничка следа нямаше
Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2008, 00:06:01 am »
Наскоро бях на гинеколог, който ме преглежда с камера и виждах всичко на монитора. Каза ми, (а и видях), че имам ерозиo на шийката на матката (стоеше като зачервено петно, точно на входа), но ме увери, че това не е проблем и няма нужда да се взимат мерки. 8O Може ли да ми дадете инфо доколко е (без)опасно нелекуването му? Всъщност как така няма нужда от лекуване 8O, все пак не би трябвало да го има, нали така? Резултатите от цитонамазката и ЧПВ теста бяха нормални.
Благодаря!
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 00:40:51 am от butterfly_g »
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #29 -: Декември 19, 2008, 15:48:46 pm »
Здравейте!При профилактичен преглед доки ми откри раничка като я тушира със Солкожин,но чух,че солкожина не помага и сега ще ходя да ми я горат с лазер. Някоя от вас правила ли е така-след Солкожина-лазер.
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #30 -: Февруари 01, 2009, 09:46:00 am »
на мен по същия начин като на айва лекарката ми маза раничката може би със същото чевеникаво кафяво лекаство-също не му знам името, защото тя изобщо не ме предупреди че ще я маже, преди прегледа само й споменах че имам раничка тя дори преди да я погледне си беше приготвила напоения памук. Повече ме притеснява лекарството с което я намаза, защото не знам как се казва и дали не ми е навредила....Маза я преди цитонамазката а след цитонамазката имам същата диагноза Ерозио и тази седмица ще ходя при груг гинеколог, който вече съм проучила....
*
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2009, 18:28:41 pm »
На мен преди 4 години ми откриха раничка. Цитонамазките ми са били винаги Пап 1 и 2 , правила съм си биопсия и колпоскопия. Миналата година април месец на преглед се оказа че нямам раничка, не е горена, имах някаква инфекция подобна на бактериална вагиноза. Сега пак ми предстои колпоскопия, цитонамазката ми ще е готова на 13/02 , а на вас случвало ли ви се е такова нещо отново да ви се появи раничка?
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #32 -: Февруари 05, 2009, 15:59:13 pm »
на мен по същия начин като на айва лекарката ми маза раничката може би със същото чевеникаво кафяво лекаство-също не му знам името, защото тя изобщо не ме предупреди че ще я маже, преди прегледа само й споменах че имам раничка тя дори преди да я погледне си беше приготвила напоения памук. Повече ме притеснява лекарството с което я намаза, защото не знам как се казва и дали не ми е навредила....Маза я преди цитонамазката а след цитонамазката имам същата диагноза Ерозио и тази седмица ще ходя при груг гинеколог, който вече съм проучила....
Червеникавото мазило е Ваготил и за да има резултат е необходимо намазване поне две седмици през ден или всеки ден.С една дума с еднократно няма да има никакъв ефект.Аз също имам ерозио, което е туширано с Ваготил/доста пъти преди 6 години/ и Солкожин/2 пъти/,  след Ваготила.Солкожина е много малко флаконче, стига за еднократно  намазване.Цитонамазката ми винаги е била 2 група.
Казаха ми, че раничката се е получила от хламидийната инфекция, която лекувах тогава.Резултата от мазането беше незначителен.
В крайна сметка преди 2 години се навих на ел. обгаряне, защото постоянно ме навестяваше някой микроб/раничката създава  условия мисля/.Но ужасно много ме заболя и не позволих да я обгорят.
След раждането, което ми предстои живот и здраве, ще трябва отново да се заема с това.
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2009, 07:33:18 am »
Да Елфита Ваготил е лекарството ходих и на друга лекарка и тя потвърди- каза че от него ефект няма, ще я тушира със сухожил....Въпроса е че при мен раничката е горена преди 6-7 години и явно сега се е възстановила....и ще трябва да я тушират отново, проблема е че не съм раждала а плануваме бременност....и това с раничката никак не ми харесва,но май нямам друг избор- иначе резултата от цитонамазката е 2 група и ерозио...
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #34 -: Февруари 10, 2009, 19:35:14 pm »
Помогнете ми,моля!Търся да закупя лекарството солкожин,но не го намирам.Някой ако знае аптека в София моля да ми пише.Благодаря предварително!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2009, 19:34:36 pm »
barakuda,
мерси много за информацията прочетох всичко от предната тема. Аз също в момента имам ерозио и гинеколожката ми ще маже раничката със солкожин. Притеснява ме това че преди 7 години веднъж вече е горена с ток- тогава не се повлия от солкожина- бяха я мазали 3 пъти....Чудя се защо ако това замръзяване-криотерапия е толкова добре да се прави сегашната ми лекарка нищо не ми е спомена за него....Аз съм записала координатите на д-р Радева от теб 052/69 26 360....Също така съм от варна-можеш ли да ме посъветваш за лекар за второ мнение за раничката- мисля че с туширане няма да стане- първия път поне не стана....Планираме също така бебе и това с раничката ме притеснява...
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2009, 21:30:10 pm »
  палечка,ами определено зависи от състоянието на раничката,успешното лекуване със "Сулхожин".В последствие се запознах със много момичета,на които са им горили раничките,не са имали проблеми и някои от тях са бременни,а други раждали(но,пак казвам-не е за препоръчване).Та,аз се бях видяла в чудо с моята раничка,толкова дълго  ме лекуваха безуспешно,та чак се бях отчаяла.Затова,когато направих тази процедура със замразяването и след месец възстановителен период,сякаш бях нова.Проблемът бе зад гърба ми,комфорта отново се върна и съжалявах много,че съм загубила толкова много време.Моят съвет е да питаш гинеколожката си за този метод и бъди сигурна,че много-добре знае за него(не знам защо не ти е казала).След време,когато вече бях пациент на доц.Маркова,обсъдих с нея криотерапията и тя бе категорична,че това е най-добрият метод(а този факт не е за пренебрегване).Ами,успех!Това е моят споделен опит .
Re: Ерозиo на шийката на матката
« Отговор #38 -: Март 12, 2009, 17:45:14 pm »
Здравейте,
и на мен за съжаление ми предстои криотерапия, доста съм притеснена. Процедурата ще бъде при д-р Радева, във Варна, а съм доста стресната от негативните мнения за нея, моля ви напишете ми някой коментар, според вас заслужава ли доверие лекарката, как минава процедурата, болезнена ли е?