0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #60 -: Февруари 01, 2012, 18:09:17 pm »
А пък при нас е пролет, вчера беше 10 градуса.
Не знам какво става с времето, но това определено не е нормално. :)

Лиде, одисеите със съседката са много забавни, винаги те чета с интерест.Ти в кой квартал живееш?Като бяхме в Симеоново, там имаше такива екземпляри.

Пешек, премести си готварската печка на топло, може в хола срещу телевизора.Не се шегувам.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #61 -: Февруари 01, 2012, 19:26:26 pm »
Пете, аз няма да изтърпя да готвя на студа. Моля те вземи се в ръце, като не му се иска миризми , да ти купи и абсорбатор/аспиратор. Хем няма да мирише, хем ще си на топло. Повечето мъже са много праволинейни и мойто е като твоето, аз мога да си искам, да си фантазирам, но не, ако каже обаче мама, може да е пълна безвкусица, но ще се замисли.На мен изобщо не реагира  :? :x :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #62 -: Февруари 01, 2012, 19:29:07 pm »
След една седмица без компютър се завръщам във виртуалния свят!
Дано тази студена седмица е здрава и спокойна за всички!
Ние сме грипави, но тъпо и упорито сме навън по обед за поне час- такова слънце грее- как да го пропуснеш!
Тия щуротии с варицелата миналата година ги чух и от лекар- като се диагностицира, че детето е с варицела, една доХторка ме посъветва да организирам "варицелено парти" за всички желаещи! 8O

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #63 -: Февруари 01, 2012, 21:08:36 pm »
Лиде. Ти в кой квартал живееш?Като бяхме в Симеоново, там имаше такива екземпляри.
На другия край на София.  :) Но е квартал с къщурки и баби.  :)
Ема, колко са температурите при вас в момента, от чисто любопитство питам.
Аз, жаднея за малко слънчице и едно кокиченце...

Вени тва с варицелата, след като я изкарахме миналата година, не бих го причинила на никого нарочно, сериозно.  Просто не е човешко.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #64 -: Февруари 01, 2012, 21:22:43 pm »
Лидия, изобщо, ама изобщо нямах теб предвид в поста си, много съжалявам, че си се разпознала. Не знам от кой какво си чувала, но повярвай ми на никой нищо не съм казвала за теб, боже опази, нито ми е в природата нито би ми дошло на ум. Аз каквото мога правя за Зачатие, а и който има желание, нито се тупам в гърдите, нито благодарности чакам, нито пък очаквам някой зорлен да прави каквото и да е. Всеки прави това което може и чувства. Никак не ми е приятно, ама никак, при положение че изобщо не съм имала теб предвид, повярвай, щеше да разбереш, защото поста ми щеше да зпочне с лично обръщение, та никак не ми е приятно някой да използва зачатие за каквото и да е, още повече за оправдание. Зачатие за мен е нещо голямо, наистина голяма, защото хората които отделят от времето си го правят от сърце, не го правят за слава, признание или собствена облага, затова никой никога не е каран да прави нещо... Мисля да спра, защото наистина ми стана обидно.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #65 -: Февруари 01, 2012, 21:27:31 pm »
Таткото сутрин сменя казанчета, пали печка, прави мляко, слага на гърне, мие дупе и гърне ... и пие кафе де. И сега в снега и студа, понеже не може да прибере колата в гаража, слиза малко по-рано да сложи акумулатора, че иначе я запали, я не.


Пеше, ами ай да ги менкаме мъжете за малко, та да бъдат пополезни и у другата къща  :wink:  :lol:  :lol:
Моя ще ти свърши доста работа из къщи като ремонт, но с малкия изобщЕ не се занимава! Оня ден в яда си го оставих за първи път да му сложи памперс и да го облече! Ами препоти се 100 пъти  :lol:

П.с. Лелеееее, добре, че не сяда на компютъра да види как го предлагам  :oops:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #66 -: Февруари 01, 2012, 21:29:15 pm »
знам, Джам, знам.
Ама реших, че може да бъркам, знам ли, сигурно съм със закостенели мисления а-ла - вярвай на лекарите, не на бгмама.
Нали цяла София е пламнала с тая варицела та "дерта" е дали да се гледат децата у дома и да се пазят от варицелата или да се пуснат в инкубатора.

варицелата е сезонно заболяване - зима-пролет й е пика, има си я всяка година. просто сега ти е на дневен ред. значи, моята логика е такава - нарочно не бих събирала с болно или карантинирано (контактно) дете. но не бих го затваряла у дома, защото имало "епидемия" от варицела.

когато щерката на StefiZ се разболя от варицела, попитах д-р Масларски дали е идейно да я събера с Мартин, за да се зарази и той - по примера на прочетеното за американските майки, които организирали специални chicken pox parties за услужливо заразяване на всички желаещи съседчета. човекът се възмути от дъното на душата си от моята идея и ми обясни това, което сега написах и на теб - варицелата не е безобидна работа, нарочно не бива да се разболява никой. ако ти е писано, това е друга работа.

тоест, не затваряй малкия зад решетките, но и не го води при болни деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #67 -: Февруари 01, 2012, 21:34:03 pm »
Пешек,

и моята кухня (в частта печка-хладилник) е на остъклен балкон, отделен от останалите помещения. като правихме ремонт на кухнята, нарочно не съединихме балкона с кухнята, за да имаме място за пушене през зимата.
балконът, обаче, затворен с изградени от Итонг стени и има ПВЦ дограма. не се отоплява, но в момента там е 10 градуса. при по-нормални зимни температури навън, на балкона ми е 15 градуса - при това държим винаги леко открехнат прозореца.
нямам никакъв проблем да готвя там при тия условия. ако Кръстьо не иска да има печка в кухнята на никаква цена, тогава оправете балкона както трябва и ще ти се реши въпроса.

намирам го за много удачно, и аз не искам миризми вътре, щото ще ме прощавате, ама виждам какво може и не може аспираторът. когато се готви нещо по-миризливо, дори и с пуснат аспиратор, отворен външен прозорец и затворена врата към апартамента - пак проникват миризми. па какво оставаше да е вътре печката...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #68 -: Февруари 01, 2012, 21:54:26 pm »
А Джам, ще ме прощаваш. Миризма може да има, но съвсем  лека, ако аспиратора е читав. У дома не мирише, дори когато печем риба на скарата. верно аз съм много зиморничав човек и тези температура ме убиват направо, но майка ми готви на терасата, еми не мога да си го причиня. Все пак съм живяла тама еди има няма 25 години. Спомням си сутрин, баща ми ни правеше кафето на всите женуря, че ние да не премръзнем...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #69 -: Февруари 01, 2012, 22:35:58 pm »
Лиде, вчера беше +10, днес падна на +6.Тази зима сме много доволни, изобщо не е студена.
Ние тук имаме ваксина против шарка, на малките сложиха около 2- те годинки.
Аз карах шарката на 30 години и беше ужасно :(
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #70 -: Февруари 01, 2012, 22:36:49 pm »
Лидия, изобщо, ама изобщо нямах теб предвид в поста си, много съжалявам, че си се разпознала. Не знам от кой какво си чувала, но повярвай ми на никой нищо не съм казвала за теб, боже опази, нито ми е в природата нито би ми дошло на ум. Аз каквото мога правя за Зачатие, а и който има желание, нито се тупам в гърдите, нито благодарности чакам, нито пък очаквам някой зорлен да прави каквото и да е. Всеки прави това което може и чувства. Никак не ми е приятно, ама никак, при положение че изобщо не съм имала теб предвид, повярвай, щеше да разбереш, защото поста ми щеше да зпочне с лично обръщение, та никак не ми е приятно някой да използва зачатие за каквото и да е, още повече за оправдание. Зачатие за мен е нещо голямо, наистина голяма, защото хората които отделят от времето си го правят от сърце, не го правят за слава, признание или собствена облага, затова никой никога не е каран да прави нещо... Мисля да спра, защото наистина ми стана обидно.
Стеф написа лесно дават акъл и нищо не правят. Само и единствен моят пост беше с подобен контекст. Явно тази седмица аз нещо не съм добре.С никой за нищо не сме си говорили, просто както преди така и сега е имало хора и все още има, които ми задават въпроса и ме укоряват, че реагирам и щадя хората създали сайта, а дори не съм виждала повечето. За инвитрото съм и се ядосвам на простотиите, пък не съм ползвала подобни методи. Затова обясних надълго и нашироко, макар че не съм длъжна.
Не съм направила нищо за Зачатие, но пък си държа на хората посещаващи го и ми е изключително приятно да контактувам с тях. Явно температурата не ми влияе добре тази седмица. Извинявай. Разбрах.
Мони току що си сцепи челото, отивам до Пирогов с 39 и баща и за придружител, който е с разстройство...  :(
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 22:42:49 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #71 -: Февруари 01, 2012, 22:44:34 pm »
Аз Ники не съм и мислила да го затварям, но като прочетох за тези идеи за "варицела парти" и се втрещих.
Мъжо я е карал на 24 и две седици е сънувал розови слонове, защото майка му е блъскала с диазепам и лексотан, за да не се чеше. И две седмици е бил на хапчета-сън-храна-баня-хапчета.
Аз я карах като малка и още сънувам кошмари за тъпите пъпки.

Нещо много сериозна стана седмичната тема.
Някой няма ли да се включи с бисер на говорещите деца? Моето освен с художествени изяви и невероятна изобретателност да краде торта от масата...друго няма.
[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #72 -: Февруари 01, 2012, 22:51:53 pm »
Лиде, явно съм чела по диагонал и не съм те разбрала правилно.
Дано всичко с Мони да е наред.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #73 -: Февруари 01, 2012, 23:05:21 pm »
Вени, специално за теб- не е бисер, но е добро.
Снощи и двамата с дребния седим на дивана. Понечвам да го гушна, а той се обръща с много сериозен вид и казва :"Таи ме малко!"(Остави ме малко!)

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #74 -: Февруари 01, 2012, 23:09:02 pm »
Аз: Стефания, отивай да си лягаш!
С: Мамо, обещавам довечера да си легна рано, нека не спя сега!
бащата: Стефи, ние това сме го чували, ще ни излъжеш пак
С: Абе татееее,как ще те лъжа, нали те обичам, не мога да ти го причиня. Просто понякога забравям обещаванките!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #75 -: Февруари 01, 2012, 23:20:22 pm »
Стефи - президент!  :lol:

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #76 -: Февруари 01, 2012, 23:46:28 pm »
А те бисерите са денонощни де, ама има един от преди лятото дето ми е топ в класацията.

(чертая сперматозоида за брошуркат)
- Мамо, това какво е?
- Сперматозoид
- Хапе ли?
- Не
- Гъделичка ли?
- Не
- Ами какво прави тогава?
- Опложда яйцеклетката за да се роди бебе
- И къде живее, в Пловдив ли?

Специално за Мели, естествено :)
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 23:50:23 pm от cygnus »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #77 -: Февруари 01, 2012, 23:47:52 pm »

Моето дете от нова година насам е по сборни групи.Много болни ,много нещо.Даже учителките му ги няма.От неговата група са само 4 деца и само обикаля другите горкото.Поне за сега е здрав пу пу ,дано ни пропусне.
Жорето сега е много загрижен за подаръците за РД.Много се разочарова,че няма да носим торта в градината-нямало как децата да разберат за празника и да му носят подаръци. :DТо уж закон един,пък май само нашата градина го спазва,защото масово на приятелски дечица по градините,торти разрешават.
 Пътуваме си онзиден и Жоро: мамо ,ние скоро не сме ходили в Макдоналдс.
баща му :събираме парички за детска стая и за рожденият ти ден
Жоро: еее,ми какво за РД ,ми те гостите ще си оставят подаръците и ще си ходят.
аз: ми нали трябва да ги почерпим
Жоро:ще изядат по една торта и айде чао. :D
 В събота гледахме "такъв е живота" и жоро вижда едно току що родено бебе и ми казва:
мамо ,искам ти като си имаш нашето бебе в корема,да спреш да ядеш ,за да не изцапа .Виж това как е мръсно."
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 23:51:12 pm от z22 »
<br />
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #78 -: Февруари 01, 2012, 23:53:43 pm »
Поне ти го е казал :lol: Аз днес исках да гушна Ники докато играеше на пода иотнесох плесник зад ухото :?
Мини, разбирам го детето :) Много мразех като малка да ме пращат в леглото като не мис е спи и се пазарях поне час преди лягане :lol:
Дони, а нямаше ли последвал разговор за ролята на сперматозоида и яйцеклетката? Ей сега с рекламата на Шуър Чек може да обясниш всичко :lol:
Зори, ми дететнце е спестовно и рационално :lol:
По повод Макдоналдс, една мама от Канада ми прати линк за едно филмче Логорама, което още не съм гледала, но явно набива в главата на децата какво е джънк фууд и защо не се яде.
Аз след онзи филм в ютюб за експеримента Макдоналдс не мога да изгледам такива филми.
[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #79 -: Февруари 01, 2012, 23:57:16 pm »
Вени, още не, не са се сетили за повече подробности, обаче явно е направила връзката като сме си говорили със сестра ми за спермограмата :)