0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #20 -: Януари 30, 2012, 22:45:47 pm »
Гери, ние май и нямаме много шанс за вашето ОДЗ, а и като казваш, нещо не си го представям да ги мъкнат зимата по басейни. То не че ще е по-различно от това аз да я мъкна, но... :? Толкова много Но има при нас, че вече незнам. Не се знае и къде изобщо ще работя септември, много малко вероятно е да съм на сегашната си работа, съответно и варианта - градина в района около работа отпада. Има още малко време...ще му мислим.
Абе хора не знам за вас, но тия с тези кодове - червено, пембено по ТВ много ме дразнят. Била съм студентка в Свищов и такива зими помня там, такъв леден вятър, че имах чувството, че ушите ми ще се превърнат в ледени блокчета, ще се счупят и ще опадат...И тогава никакви кодове не обявяваха, хората си се разхождаха съвсем спокойно по улиците и ей на - нищо ми няма, а сега кодове! :x
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #21 -: Януари 30, 2012, 23:36:39 pm »
и за мен ситуацията доста е преекспонирана
винаги ще помня например преди три години като раждах Преслава, понеже ме приеха от предната вечер с разкритие /имах три седмици до термин и бях в Пловдив за редовният преглед/ и недоспала, непила кафе в 8 без нещо ми цъфва д-р Даскалов, аз ми е криво че не са ми дали кафе, а той констатира-"Навън е много приятно, само -18 градуса" :)
и аз съм бивша студентка в планински район- Габрово, спомням си като отидехме зимната сесия за изпит, като не е вървяла печка ръцете ни залепваха по дръжките на вратите от студ- едва си отключвахме стаите в общежитието
хич не ми е било колко градуса е, никой не ме е предупреждавал
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #22 -: Януари 31, 2012, 00:31:13 am »
за тия кодове, днес една колежка ми разви теория - може и да е вярна. в задълженията на електроснабдителните дружества пишело, че при различните кодове имат различен срок за отстраняване на аварии в електропреносната мрежа. а ако няма обявен код за опасни метеорологични условия - срокът им за отстраняване, след който дължат обезщетение, е много по-къс.
та така - тури му един код оранжево и после сто хиляди души цяла седмица без ток в студа, а ЧЕЗ не плаща неустойки.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #23 -: Януари 31, 2012, 08:41:12 am »
.....
та така - тури му един код оранжево и после сто хиляди души цяла седмица без ток в студа, а ЧЕЗ не плаща неустойки.


божкеееее все си знаех, че нещата са много зле и всичко се прави за определни "играчи", но това просто изби рибата... е как да ти се живее в тая държава, като всеки ден се сблъскваш с нещо подобно :( честно ви казвам, това ме съсипва най-много, и мизерията и мръсотията, всичко мога да преглърна, но тази корупция, това безочие, безхаберието за хората, това не мога :?
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #24 -: Януари 31, 2012, 10:45:50 am »
за тия кодове, днес една колежка ми разви теория - може и да е вярна. в задълженията на електроснабдителните дружества пишело, че при различните кодове имат различен срок за отстраняване на аварии в електропреносната мрежа. а ако няма обявен код за опасни метеорологични условия - срокът им за отстраняване, след който дължат обезщетение, е много по-къс.
та така - тури му един код оранжево и после сто хиляди души цяла седмица без ток в студа, а ЧЕЗ не плаща неустойки.

Хе...хееееее...виж ти!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #25 -: Януари 31, 2012, 10:56:08 am »
По логигично е да е точно обратното, при -21 колкото отчете колата ми сутринта да работят повече екипи за да се отсранят повредите максимално бързо.. При -15 момчетата за интернета кацнаха на стълба след няма и 15 минути. Тук говорим за ток, нали разликата е огромна. Ще взема да се кандидатирам за депутат да им внеса малко яснота по въпроса  :lol:
Плюс това могат да се измислят алтернативи, така, че дадено село да не зависи само от едно подаване на електроенергия, ама там трябват пари. Що да се влага, като може само да се прибира.
Изобщо тука можем да говорим много. Можем да спорим и да се обясняваме с дни и месеци..
Вчера се видяхме със съседката, която ми се оплаква, че видиш ли вече задължително трябвало билети да дупчи, щото имала 30 лв за месеца актове в градски транспорт.
Точка 2, съседско момче ударило нарочно с колата куче, което тя храни на улицата и много обича. Сега куцало и тя много го обичала и плачела. Викам има ли причина да не харесва момчето кучето? Ами скочило няколко пъти върху детето му като минавало с колелото! Викам аха, а ти като толкова държиш на кучето, защо не си го вземеш в двора за да го храниш? И моето дете излиза с колелото, само че е по-малко и все още е с нас, затова кучето не смее да нападне. Еми разсърдиха ми се... Днес не ми казаха и добро утро! Искаме да сме като в Европа, обаче не ни изнася да живеем европейски. Ще продължаваме да си храним кучетата на улицата, да ги оставяме да се плодят и да изхвърляме животинките в компект с майка им. Ще продължаваме да не си дупчим билетчетата, въпреки, че взимаме и пенсия и работим и аз и мъжа ми. Ще продължаваме да се сърдим на всеки, който ни моли и ни обяснява, че на 60 години не сме прекалено стари, за да променим с малко възгледите си, като например да кастрираме животинките, дори без парички и да спестим и на двете страни подобни преживявания. Ама ей, всеки ден се оплакваме от България а не виждаме, че ние сме България  :) Докато Българите не се научат да мислят и да живеят като Французите например, България няма да заприлича на Франция. Аз всеки ден виждам промяната, тя е с малко отгоре, но я има. Вчера например гледахме изискванията за кокошките. Мислили били за кокошките чувам аз, а народа измира от глад. Какво общо имат кокошките с гладуването на народа? Европа дава пари, има изисквания и те трябва да се спазват. Де се чукна, де се пукна. Тва кат ромите. Ти му викаш, че не може да краде, то ти вика: Знш ли как дживеем бе брато? Чудесно обаче чувам аз, че бездомни хора не желаят да ходят в приюти и да им се помага, защото имало правила, трябвало до 8 например вечерта да са се прибрали... еми какво мога да кажа аз? Всичко разбирам, ама и ми е ясно, че точно тези хора просто си имат начин на живот и само мрънкат колко са зле за да им се даде, за да си пиинат и изпушат кутииката с цигарки. Еми докато този човек не се вземе в ръце, кой и как насила да го направи. Докато Българите не се научат да живеят като Европейци, няма как България да стане Европа. Бавно става това, виждам го и ме радва много, но повечето хора си лежат и не си дават изобщо зор, остават без работа и пари и кой да е виновен? Еми държавата кой. Искат България да е като Холандия, ама продължават да си изхвърлят обелките и фасовете по улицата и да си хранят племето от кучета и котки по улиците, кой е виновен, еми Бат Бойко кой  :lol: Той строи магистрали, не вземе да им дава помощи, че те с две пенсии и две заплати не могат цигарите и водката да си платят. Ей чесно идва ми в повечко, верно хора на години, ама  :lol:
Ей сега съм 38 и хрема на работа, кой е виновен? Еми Бат Бойко и държавата, тва ако бех в Австрия например ехеее ... :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #26 -: Януари 31, 2012, 11:59:16 am »
Ей сега съм 38 и хрема на работа, кой е виновен? Еми Бат Бойко и държавата, тва ако бех в Австрия например ехеее ... :)

Лиде, ако беше в Австрия - ако ти е приятел лекаря, можеше и да си полегнеш у вас, иначе пак щеше да си бачкаш като пич :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #27 -: Януари 31, 2012, 15:31:20 pm »
Опппа! Студ, ама и той ще мине  :wink: После ще искаме сянка  :lol: Ние угода нямамеееееее!
Поне се поизлежавахме из къщи сега!
Но аз имам едно въпросче: Кога махнахте от кошарата пръчка на решетката? Нашата е доста дълбока, но Златно диваненце май почна доста сериозно да се набира и ме е страх да го оставям сам вече!
Та - да чакам ли да ми изтръпне мозъчето, ако падне или е време да разреждаме решетката, та да си слиза и качва?
А вечер така се върти, че ми се струва дали няма пък да падне от по-голямото разстояние, което ще остане?
Не - знам - затова се обръщам към препатилите  :wink:

Здраве на всички ви!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #28 -: Януари 31, 2012, 16:19:19 pm »
Барбаронче, аз я махнах, след като Алекс откърти една пръчка, да е бил около година и половина-две... С Мила още не съм я махнала, тя си прескача сама презоградно :lol: Иначе тя си ги вади сама като реши. Но щом те притеснява и той се набира да излиза, по-добре махни пръчките, за да излиза сам, да не стане някоя беля.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #29 -: Януари 31, 2012, 18:13:21 pm »
Мойта работа тия дни е като на малкото ромче: „бате, ку мъ видиш лятото на сянка, удри ми един шамар".
Че е студено - студено си е - факт. Но и че аз одъртявам също си е факт. :lol: Преди 14 - 15 години края на май, когато аз по потниче и къса поличка (слабичка бях) едва дишах, 79 годишния ми дядо седеше на слънце с риза с дълъг ръкав и наметнат с жилетка. Като му се карах, че ще получи топлинен удар той ми каза „ти като станеш на моите години и почне да те кара на измръзване, ще видиш какво е". Далече съм от неговите години, но май го разбирам.
Но пък сватята ме успокои, че в критическата ще ми става и топло. Та съм спокойна. Засега. :D
Дано е последния студ за тая зима, че ми писна. Глобално затопляне ли - ама-ха.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #30 -: Януари 31, 2012, 18:36:35 pm »
Е, споко де - януари, февруари, МАЙ - така броят братята роми  :lol:
Януари изтече, февруари - малък - не остана ейййййййй  :wink:
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #31 -: Януари 31, 2012, 23:50:07 pm »
Е, Ганка, сега пък и ти. Че можеше и без бележка да си остане да си боледува у дома.  :D
А французите няма да ги стигнем скоро. Те си имат 35-часова работна седмица и стачкуват до дупка.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #32 -: Януари 31, 2012, 23:57:49 pm »
Е, сега, поне привидно трябва да има документ, за да се оправдае оставането. Наскоро четох за един немец, който не се чувства добре, та работата по проекта е прехвърлена на колега, като видиш ли той се преуморил и си почива вече шести месец... Явно има кой да му помага с оставането в къщи, а и като има кой да ти върши работата, всичко е наред :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2012, 09:20:44 am »
Добро утро.Студенко си е спор няма  :lol:.В  градинката ходят едва 10-тина деца, но поне им е топличко.

Блу скай права си за Франция,но както самия Саркози каза наскоро,този 35-часов модел на работна седмица,не е особено добра идея,следкато за толкова години нито една др. държава не го е възприела като модел за подръжание :)Скоро и на франсетата,май ще им се наложи да поработят по-здраво.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #34 -: Февруари 01, 2012, 09:41:39 am »
Дели, как студенко бе душо. То това е някакъв отврат. Вчера му замръзнала кафеварката, днес видях една четвъртинка лук на камък. И това на остъклената тераса, да не си помислите. Имам още работа аз върху половинката, докато му набия в канчето, че модела на мама не е задължително най-правилния. Не може при 100 (почти) квадрата апартамент, да готвя на терасата, па била тя и остъклена. Ама нееее - мирише им на готвено на аристократите. Някой добър ден ще се сдобия с пари и ще я изтърбуша тая кухня.
Извинявайте, че ви занимавам с моите глупости, но варих кус-кус на малката и набрах студ.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #35 -: Февруари 01, 2012, 10:07:03 am »

Ей сега съм 38 и хрема на работа, кой е виновен? Еми Бат Бойко и държавата, тва ако бех в Австрия например ехеее ... :)

Е що пък държавата да ти е виновна? Аз съм болничен заради остър бронхит от 19 януари и изтича днес - цели 14 календарни дни. Личната лекарка ми го продължи, дори когато й казах, че имам неотложна работа и трябва да отида на работа с мотива, че тя не може да рискува да ме прати болна да заразявам и други, и има риск да се задълбочи заболяването. А съвсем не ми е приятелка.
Работата си е работа, ама аз съм си по-важна някак. Реших, че с болно дете, болна и дишаща като Дарт Вейдър няма смисъл да се правя на мъж и да се доказвам, и при все че никой няма да го оцени.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #36 -: Февруари 01, 2012, 11:17:20 am »
Делица, Саркози сега се мазни на Германия, затова ги говори тези работи. Но никой няма да посмее да им отнеме благинките на французите, защото ще стачкуват.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #37 -: Февруари 01, 2012, 11:20:26 am »
Сиа, мисля, че Лидия го каза на шега, по-скоро иронично, по отношение на хората, които винаги се оплакват и все някой друг им е виновен /често бат' Бойко :lol:/, но е и самите те :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #38 -: Февруари 01, 2012, 11:22:52 am »
аз не съм сигурна, че 35-часовата работна седмица е благинка и е поради мързела на франсетата. това се прави, за да се отварят повече работни места. освен това, нали се сещате, че на 35 часа седмично парите не са като на 40 часа, а по-малко?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #39 -: Февруари 01, 2012, 11:36:16 am »
абе вижте сега, само и единствено ние сме си виновни, защото ние позволяваме да се случва всичко това в милата ни родина. защото да ме прощават всички, но 95% от нас сме много компетентни на маса, по форумите и т.н., но реално какво правим - нищо, мрънкаме си и се самонавиваме, иначе разбираме от всичко и даваме всякакви съвети -поискани и непоискани :wink: