0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #40 -: Февруари 01, 2012, 12:30:09 pm »
Пеше, душо, микровеле нямаш ли??За една шепичка кус-кус да мръзнеш на терасата.
То верно тая седмица тва време съвсем откачи!!! :(
Не помня да съм виждала термометъра във Варна толкоз ниско! :( Добре, че има парно, чак пъшкаме от жега! После и от сметката му, ама дано да сме здрави!!!
 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #41 -: Февруари 01, 2012, 12:44:41 pm »
Съгласна съм със Стефка на 100%.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #42 -: Февруари 01, 2012, 13:27:23 pm »
Пеше, душо, микровеле нямаш ли??За една шепичка кус-кус да мръзнеш на терасата.

За малко да нямам.  :lol: Пък и тя също е на терасата.
А и не знам как да го направя там.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #43 -: Февруари 01, 2012, 13:33:32 pm »
Пеше, вие нали сте на "твърдо гориво"? Защо не сложиш канче с водичка там да заври итам кус-куса? Или няма да стане? Направо не ти съчувствам на тоя студ...

Редактирам се: А що не накараш татето сутринта докато се оправи за работа да направи и кус-куса, нали той е виновника да е на терасата печката, поне в студа де:) :wink:
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2012, 13:37:16 pm »
Хихихи, а пък аз съм с привилегии - мъжа ми сложи радиатор на терасата на кухнята  :wink: Не, че мисли за мен толкоз, колкото нямаше място в кухнята, а трябваше да вържем още един радиатор  :lol:
Та сега съм облагодетелствана - готвя и пуша на топло  :balk_71:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2012, 15:24:44 pm »
Таткото сутрин сменя казанчета, пали печка, прави мляко, слага на гърне, мие дупе и гърне ... и пие кафе де. И сега в снега и студа, понеже не може да прибере колата в гаража, слиза малко по-рано да сложи акумулатора, че иначе я запали, я не.
Барбаронче, най неблагородно ти завиждам.  :lol: Но Кънчо не обича да си дава зор за нищо. Щом е сработвала така тази подредба 40 години, значи и още 40 може. Лошо е мъжа ти да е живял на едно и също място цял живот с изключение на 4 години, 2 от които в казармата.:D Всичко се ремонтира на принципа - „бе да върши работа и без много усилия". За разтуряне на всичко и дупчена за локално парно дори не иска да чуе. Пък и тати е дърводелец и си е правел всичко сам. И щом той веднъж е казал, че нещо не може да стане, значи не може. Водих дълга война за една мрежа на прозореца и за една лампа над мивката. В общи линии са ненормални цялата фамилия. Най-железния довод на всички е - „не съм чувал/а, не съм виждал/а такова нещо". И това важи от повиване и солене, до обезопасители за чекмеджета. Щом те не знаят, че съществува такова нещо, значи просто не съществува. Да не говорим, че въпросната тераса е остъклена 1-2 години преди да се нанеса. Преди това свеки просто си готвела вън на студа. И си правела завет на пламъка на котлона с едно парче шперплат. 8O
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2012, 16:02:27 pm »
Лелей, Пеше, и аз като един виден скорпион таквоз нещо не трайвам, за тебе не знам!
Пожелавам ти да скоро да си имате ваше жилище, а там ти да си диригента!!! :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2012, 16:32:04 pm »
Сиа беше просто шега. Работя сама в една стаичка, няма кой да заразя ако не влезе да си говорим на кафенце, но хората биват предупредени и влизат на собствен риск  :)

Какво написак, какво стана.  :)
Стефи разбрах ти намека. Няма да ти се обяснявам сега, кога и къде съм ходила и с какво съм помогнала.  :) Идвала съм когато е трябвало и където е трябвало и с Радина съм се виждала и сме говорили, макар, че тя едва ли ще ме помни сред народа. И теб и Ирина и Ултра познах, и други познах. И Мини и мъжа и видях и познах. Не съм ви се обаждала, така съм преценила. Не идвам на събрания и срещи, имам си причина!  :) И други неща правя, ама не и е мястото тук да ги обяснявам. Може би някой ден на чай или кафе, ако оцелея тази седмица.  :)

 Не харесвам Бат Бойко, пошегувах се, защото около мен го обвиняват и за скъсаните им чорапи! Ядосвам се, защото моите интелигентни съседки изхвърлят няколко пъти котета и котки. Събират бездомни кучета на улицата и те не ни нападат за сефте. Изхвърлят си боклука в градинката с количката и си изкарват овците, а уж сме квартал на София. Бълхи и кърлежи... Болести...
Съвет с поста си не съм дала. Просто изразих възмушението си. Написах, че точно тези хора всеки ден охкат и ахкат, че искат да се като в Холандия, но те не се държат по Холандски.
Тук има много интелигентни хора, с тях обичам да водя диалог. Затова пиша. Чета с голямо нетърпение и тяхната гледна точка, защото е ценна за мен. Попринцип обичам да общувам с хора. Е в група от 1000 човека, нормално да има хора на различно мнение. Извинявам се, че отново се включих с разсъжденията си, верно никой не е написал: Лиде бе, кажи си мнението ти за съседката, що така и се ядоса. Не мога да кажа на хората как да живеят живота си, когато засяга само техния живот!  :) Повече с мен и моята съседка няма да ви занимавам  :)

« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 16:34:30 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2012, 16:33:45 pm »
Повече с мен и моята съседка няма да ви занимавам  :)

ааа, що? на мен ми е интересно... :)

п.п. lidia, сигурна съм, че Стефка не визираше теб лично в постинга си.
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 16:35:22 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2012, 16:35:00 pm »
Повече с мен и моята съседка няма да ви занимавам  :)

ааа, що? на мен ми е интересно... :)

:lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2012, 16:42:01 pm »
Не мисля, че Стефка изобщо е отправяла някакви намеци към някого в поста си. Жената просто си каза истината за болшинството от българите, такава, каквато е. Пък намеци кой какво правел за сдружението и каузата, още по-малко вярвам, че е имала предвид 8O
Вярно интернет общуването понякога е доста сложно.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2012, 16:48:16 pm »
Стефка си знае.
 jam  визирала, не визирала мен, отдавна се канех да го напиша, защото от доста хора го чувам.  :) Отивам да спя. От хрема и кашлица просто не виждам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #52 -: Февруари 01, 2012, 16:51:35 pm »
Леле, от един боклук и бездомните кучета къде отидохте 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #53 -: Февруари 01, 2012, 17:03:26 pm »
И аз се връщах да препрочитам назад, реших, че нещо съм изпуснала, ама не бях :)

И при нас стана студено, ама сняг няма :( Таткото отказа да води сутринта баткото на училище заради студа, аз пък не го заведох следобяд в българското училище, че 4 часа на минусови температури ми се сториха много за бебето. В стаята на Мони е 15 градуса, през нощта сигурно още ще падне :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #54 -: Февруари 01, 2012, 17:07:23 pm »
Таткото отказа да води сутринта баткото на училище заради студа

стига бе, Ани - вие, калени естонски юнаци, да се плашите от некакво си белгийско студче...

ние тука вече минус 21 по Целзий за нищо ги нямаме. ходим си на градината и това е. мен по ме тревожи ледът, не студът.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #55 -: Февруари 01, 2012, 17:27:16 pm »
По повод поста на моя приятелка във Фб да ви попитам:
бихте ли заразили умишлено детето си с варицела, защото било по-добре да я изкара като малко?

Аз ли бъркам или варицелата като всеки вирус има различни щамове?
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2012, 17:29:24 pm »
Аз бих си изчакала да си се зарази само и да си я отболедува, не бих заразявала умишлено.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #57 -: Февруари 01, 2012, 17:45:29 pm »
По повод поста на моя приятелка във Фб да ви попитам:
бихте ли заразили умишлено детето си с варицела, защото било по-добре да я изкара като малко?

Аз ли бъркам или варицелата като всеки вирус има различни щамове?

не бихме, а и никой лекар не би препоръчал такова нещо. варицелата може да е тежко заболяване.

http://www.puls.bg/illnes/issue_260/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #58 -: Февруари 01, 2012, 17:51:13 pm »
знам, Джам, знам.
Ама реших, че може да бъркам, знам ли, сигурно съм със закостенели мисления а-ла - вярвай на лекарите, не на бгмама.
Нали цяла София е пламнала с тая варицела та "дерта" е дали да се гледат децата у дома и да се пазят от варицелата или да се пуснат в инкубатора.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #59 -: Февруари 01, 2012, 18:00:41 pm »
Моята шантава майка навремето решила да ме „зарази" с някаква шарка, че на 4 по-лесно се карала. Завела ме да си играя с едно хлапе от махалата, прегръщали сме се, целували сме се, но - цъ. Изкарах всички видове шарки в начален курс + една втори път. Сигурно единия път не е било точно това, но така пишеше в картона ми. Мен ме притеснява татиту, че на 40+ не е карал никаква шарка и ако малката донесе някога в къщи ....