0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #80 -: Декември 10, 2011, 01:18:27 am »
Едва ли е диария това.
Диарията приключва там където са по 3 изхождания.
Последващото са нормални, по-редки изхождания на изключително кърмено дете.

Оценката обаче е въз основа на това, как изглежда детето при прегледа, и дали има други обезпокояващи белези от него.
Пълните памперси са също потвърждение за това, което пиша.
Но все пак окончателната оценка е след преглед.
Надявам се че детето няма отит, или уроинфекция, като една от причините за възможна диария.


Може да направите посявка на изпражнения и/или урина.
Не виждам смисъл да давате лекарства- тези, които пишете че давате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #81 -: Декември 10, 2011, 01:28:58 am »
Изхожданията й напълно попиват в памперса. Нищо не остава отгоре. Преди си бяха нормални, кашави.
Неправилно се изразих, че си омазва гръбчето. Изцапва го от воднистото изпражнение.
Няма симптоми за отит, а за уроинфекция ... не зная какви са...

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #82 -: Декември 10, 2011, 01:34:14 am »
Ами- такива са изпражненията на изключително кърмено дете.
Другите неща, за които писах, правят разликата.
Във всички случаи -продължаваме кърменето. Може да кърмите и по начесто. Но не под 2 часов интервал... .

Всичко е въпрос на оценка как е детето при прегледа и дали има симптоми на обезводняване.
И дали има отит или уроинфекция... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #83 -: Декември 10, 2011, 01:45:17 am »
Благодаря Ви, Докторе! Бях доста притеснена, но сега зная какво да правя - посявка.
Иначе момчето си го кърмих 2г. и 1м. И момиченцето не мисля да е по-малко. Това си е моя избор.
Още веднъж Ви благодаря за късната консултация!
Спокойна вечер Ви желая.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #84 -: Декември 10, 2011, 01:47:39 am »
Внимавайте в оценката на ставащото- имам пред вид да изключите инфекция ( чревна, отит, уроинфекция, белодробна инфекция и други).

Може да кърмите до която възраст на децата желаете- не виждам тук проблем.
А и при диариите, нищо по-добро от кърменето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #85 -: Декември 10, 2011, 11:33:58 am »
Здравейте, Докторе!
Снощи преди кърменето дадох 6-7лъжички (под 2мл.) тиква  и 4-5 от същите лъжички оризово брашно. Пак се будеше, но на 2,5часа. Но към 4.00, 5.00 и 6.30 се будеше с рев и много се напъваше да пръцка, очевидно беше че я боли коремчето, защото се свиваше и опъваше както правеше при коликите. През деня недавах нито вода нито чай, само опитвах да дам кърма с шише.
Да дам ли и тази вечер тиква и оризово брашно?
Наобед смесих тиквата с банан, защото ябълките бяха изключително безвкусни и тя отказа да ги яде.

И още един въпрос: Вредно ли е за очите това че детето гледа ТВ през мрежата на кошарата? На ден ѝ се събира около 20мин. гледане.
Благодаря

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #86 -: Декември 10, 2011, 11:43:00 am »
Правете масаж на гърдите преди това последно кърмене- поради това че изяжда твърда храна, поема само по-рядката част от кърмата и затова има повече колики.
Освен това, писахме за по-малко количество.. не за 4-5 мезурки оризово брашно... .
Рано е още за банан.
Мисля ще се адпатира с времето- не бързайте с изводите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #87 -: Декември 10, 2011, 12:15:46 pm »
Разтворих мезурка и половина оризово брашно и от кашата дадох 4-5лъжички.
Днес ще купя друг сорт ябълки и ще пробвам пак.
« Последна редакция: Декември 10, 2011, 12:42:51 pm от Надеж »

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #88 -: Декември 10, 2011, 15:32:40 pm »
Здравейте докторе ще помоля и аз за мнение едното ми детенце от седмица,че може и повече започна да се буди много на често вечер и то в повечето случай защото е жаден на 5м.и 9 дни е и пие по 300-400мл.вода на денонощие и то по голямото количество вечер 7.700кг.На АМ са и бях започнала да захранвам,но от 2 дена спрях защото вечер миличкия започва едни газове с плач,но и след като е само на АМ същата работа.Изхожданията са 2-3 на ден кашеста консистенция,жълти,но със лека слуз от време на време.Иначе е жизнен и игрив.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #89 -: Декември 10, 2011, 16:48:42 pm »
Здравейте, Докторе!

Тази сутрин отново говорих с педиатъра за изхожданията на бебето. Попитах я дали няма да е добре след толкова дни на редки изхождания да пуснем посявка, а тя ми отговори, че за нея няма причина, но щом съм искала да съм ходела на своя глава да пускам посявки. За съжаление лабораторията ще работи чак в понеделник.
Нападна ме доста яростно, че само се кърмим, а нямаме трипъти дневно хранене. Детето нямало да оздравее така. Като не иска да яде двама да сме я хранили като единият я държи. Ако трябва и със спринцовка  8O. Ей-тука вече онемях. Не искам да описвам и израженията, които придобиха като разбраха, че сега започваме да се учим да пием вода. Тя изобщо не пие, а само си чеше венците с биберона.
Първото ми дете, Георги, го захраних по Вашите съвети. Въвеждах последователност на храните както Вие съветвате. Много съм доволна от резултата и за това реших, че Мария ще я захраня по същата схема. Тя обаче, се оказа по-злояда. С много търпение достигнахме до 80-100г. на хранене.
Сега, когато е болна отново й предлагам храна, но ако не иска не я насилвам. За тези 10 дни й се случи на два пъти да изяде по 50гр. банан + АМ + каша/ ябълка + АМ + каша.
Толкова ли е важно да се храни с твърда храна сега, та чак да си насилвам детето? Това не е ли малко крайно?
« Последна редакция: Декември 10, 2011, 17:09:59 pm от Abloy »

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #90 -: Декември 10, 2011, 18:09:27 pm »
Здравейте! Имам дъщеря на шест месеца. До четвъртия месец, включително, е кърмена на поискване (2-3 часа денонощно). Още първия месец качи 2кг, втория също толкова, през третия и четвъртия по около 1,400кг. След консултация с ендокринолог мина на диета, която се състоеше в 5 кратно хранене с 9 часова нощна пауза. Така издържахме един месец, според лекарката, най-много за седмица, малката трябваше да се приспособи към новия режим и да не иска повече да яде през нощта. Това, обаче, никак не се получи, стояхме си будни по 3-4 часа през нощта, докато не заспеше отново. През шестия месец започнах да я кърмя един път нощем, за да мога да поспя. Тогава започнах и да я захранвам, но малката си търси млякото и не забелязах да суче по-малко от преди. Като количество твърда храна яде около 80-90гр дневно, понякога само 2-3 лъжички. Когато я претеглихме в края на шестия месец, беше качила 1,100кг отново. В момента тежи 11,100кг (роди се 3,350кг). Къде греша, вече не знам какво да правя. Благодаря предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #91 -: Декември 11, 2011, 11:56:27 am »
Abloy ние също бяхме близо месец с разтройство,пихме лечебна хумана и после минахме за малко на безлактозно мляко,в болница лежахме за 5 дни но като се прибрахме разтройството се върна,давах му запичаща храна.
Бързо оздравяване,д-р Бърди тогава ми писа да спра прахчетата/био баланс/и постепенно всичко се нормализира.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #92 -: Декември 12, 2011, 16:35:51 pm »
Здравейте докторе, ние имаме следния проблем. Родих малкия 3,620 , а ни изписаха 3,330 от болницата. За 16 дни беше качил само 200гр. Имаме големи проблеми с храненето не иска да изяжда повече от 70мл. на хранене и то с много зор. Като почнем да се храним и се започва едно опъване, напъване и пръцкане. Иначе си ака по 1-2 пъти на ден обилно и нормално ако. Защо може да се получава така с храненето при нас.
П.П.: Изцяло на АМ сме на Лактана. Първо бяхме на Фрисолак, но него не го ядеше. После пробвахме на Аптамил , но него го повръщаше и едва изяждаше 30мл. пак не го хареса и така сега както казах сме на Лактана.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #93 -: Декември 13, 2011, 14:49:42 pm »
здравейте,

имам въпрос - от известно време забелязах по кожата на дъщеря ми сухи участъци - там кожата е суха и грапава, без да е зачервена. първоначално беше само на бедрото й, мислех, че е от кандидата, която борехме тогава - имаше обриви по дупето й, които с канистен крем значително се подобриха. сега обаче тези сухи петна са и на други места - по ръцете, по гърба й. къпя е веднъж на ден, с органичен бебешки шампоан. досега не съм я мазала след баня, но изглежда ще трябва да започна. та въпросите ми са:

възможно ли е това да са гъбички, които се разпространяват, ако да какво би било лечението
ако е атипичен дерматит с какво да мажа. имам Клоран бебе в българия, пък в англия й купувам органична бебешка козметика. дали лосиони или масажно олио би било по-добре, или по-мазни кремове?

не изглежда да я сърби. на шест месеца и половина е, мисля, че тези неща се появиха откакто живеем на парно и я обличам повече, защото е по-студено. дрехите й са памук, включително чорапогащните.

благодаря ви
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #94 -: Декември 13, 2011, 15:36:26 pm »
здравейте,

имам въпрос - от известно време забелязах по кожата на дъщеря ми сухи участъци - там кожата е суха и грапава, без да е зачервена. първоначално беше само на бедрото й, мислех, че е от кандидата, която борехме тогава - имаше обриви по дупето й, които с канистен крем значително се подобриха. сега обаче тези сухи петна са и на други места - по ръцете, по гърба й. къпя е веднъж на ден, с органичен бебешки шампоан. досега не съм я мазала след баня, но изглежда ще трябва да започна. та въпросите ми са:


И Алекс имаше такъв проблем, същото което описваш. Купих А-Дерма exomega всичко изчезна за два дни като с вълшебна пръчица. :wink:  Мажа сутрин и вечер.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #95 -: Декември 13, 2011, 16:00:27 pm »
 И Коко има такива. Като беше съвсем малък, бяха на ръцете. Сега има по коремчето и гърдичките. Питала съм педиатъра - нищо му нямало. Отвреме навреме ги мажа с едно забъркано кремче, но не съм постоянна. Те си изчезват и сами
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #96 -: Декември 13, 2011, 17:06:29 pm »
С какво премахвате белите налепи от мляко по езичето.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #97 -: Декември 13, 2011, 19:57:34 pm »
Нашите налепи като бяха на тази възраст ги махнахме с Дактарин.

И при нас на едното ми човече по крачетата си има такива участъци нито са зачервени нито го сърби просто като по груба кожа,докторката ми каза да мажа с Елоком не съм мазала.

Да ви питам може ли да дам на Фенистил капки превантивно,че на Марти от обяд му се появиха ситни пъпчици по коремчето зад ушичките малко и малко по гръбчето,утре ще го водя при педиатърката.Този обрив не е за първи път предния път го къпахме само с вода и изчезнаха за 1-2 дена без да давам нищо.дали може да е от тиквата не му,че неделя и понеделник им давах по някоя друга лъжичка,но не давам тиква за първи път само,че досега съм давала на Ганчев,а този път е на Хип,днес не дадох нищо.Ако мога да дам Фенистил колко?
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 20:50:52 pm от бина »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #98 -: Декември 14, 2011, 00:43:40 am »
С какво премахвате белите налепи от мляко по езичето.

Защо е нужно да се чисти езикът на кърмаче?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #99 -: Декември 14, 2011, 01:34:50 am »
ако езикът е бял от млякото е ок, но ако има и по небцето, тогава се мисли за млечица и се дават фунгоциди.

благодаря за инфото за сухата кожа