0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #20 -: Декември 06, 2011, 14:35:14 pm »
Споделете мнение за това захранване.Не помня точно на кой ден започнах да давам пюрета някъде преди 10-15 дена,но преди това давах няколко дена да сок от ябълка и морков.После започнах с пюрета
картоф + морков-2 дена
ябълка + морков-3 дена
ябълка + круша-1-ден,но не го харесаха
тиква + морков-3 дена
ябълка + морков-вчера и вече доста си похапват
днес мисля да дам
тиква + морков + мляко + ориз
мислите ли,че правилно ги храня,първите дни от новия вид пюре давам само по 4-5 лъжички и така увеличавам,но ако им дам повече и него ще изядат не знам кога да почна да давам повече количество сега давам 1 бурканче 3 дена,но могат и за ден да го хапнат:)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #21 -: Декември 06, 2011, 14:55:35 pm »
Морков е зеленчук от основно хранене.
Ябълка е вид десерт.
Не се смесват тези неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #22 -: Декември 06, 2011, 14:59:25 pm »
Мами какво правите като излизат зъбчетата болезнено, давате ли хомеопатия или нещо друго? Моето момче снощи като започна едни опити за рев да прави и така заспа с подземане и стряскане и пак се гушкахме цяла нощ.
До днес бяхме все по улиците, но вече застудя и ще се включвам по-редовно :)
Да се похваля ние вече имаме изкарал зъб - долу, като иглички е. От 2-3 дни все ревеше и пищеше, нищо не го успокояваше. По препоръка на п-ра, взех дентокинд, дентинокс и Калгел, те са за мазане, но ще видим дали имат ефект, т.то от снощи го мажа...... :?


И аз имам нужда от съвет. На коремчето на Крис се появки едно петно зачервено, п-ра каза атопичен дерматит. Чудя се какъв крем да взема: на Мустела - Стелатопия, или на А-дерма ?
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 15:02:54 pm от Breiv »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #23 -: Декември 06, 2011, 15:14:52 pm »
 И аз искам да питам нещо по повод захранването. Ние сме на 5 месеца. От три дни започнах да давам оризова безмлечна каша. Давал съм по 1/4 от написаното на кутията / о,25мл вода с половин лъжица сухо вещество / . Детето я понася много добре и с охота. Това го правех по причина, че при възстановяване на цикъла ми имахме няколко дни с критично, недостатъчно кърма вечер за последното хранене. Та, искаше ми се по този повод да го захраня с каша и при следваща такава криза да мога да реагирам.
 Днес обаче, бяхме на преглед и педиатъра каза да не захранвам още един месец. Били сме големи и щял до една годинка да стане много едър. Тежим в момента 8560мл и до сега сме били само на кърма. роди се 4кг.

 Толкова ли ще наедрее, ако му предлагам толкова малко количество оризова каша?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #24 -: Декември 06, 2011, 15:27:05 pm »
Breiv аз взех Калгел върши работа за момента, той е с лек ментов вкус, но после имаше мрънкане и хлипане, не можах да го сложа в леглото му, стряска се и реве.

didon не мисля, че чак толкова ще се отрази ( такава ли е пропорцията на кашата или си имала предвид 25мл).

бина много и различни неща на веднъж сякаш, аз предлагам около 5 дни новия зеленчук в комбинация със вече приетите. Плодовете ги давам отделно като второ хранене с не-мляко. Правя ги в къщи предимно и смесвам първия ден около 10-20% от новия към другите и увеличавам напред в дните, като давам колкото иска. Ако не изяде 100гр давам и кърма. Има отделна тема за хранене и захранване, там ще получиш повече отговори и различни мнения.
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 15:28:40 pm от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #25 -: Декември 06, 2011, 15:28:55 pm »
 М-и, благодаря за корекцията. Имам предвид  25мл вода
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #26 -: Декември 06, 2011, 15:32:46 pm »
Breiv,относно петънцето на корема и ние имахме такива няколко по крачетата.Взех първо А-дерма и изобщо нямаше ефект.После купих Нахткерцен балсам и за нула време изчезнаха.Не са се появявали повече :).

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #27 -: Декември 06, 2011, 18:39:29 pm »
АД първо мазах с Нахткерцен, не е понесе добре, доктор Бърди съветва за А-derma exomega, отличен резултат  :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #28 -: Декември 06, 2011, 19:03:42 pm »
 Така е, защото това, което мажете, е различно.
Ако има инфекция "отгоре" Нахтк... ще е по-добро.
Но ако е само суха кожа и екзема, от овлажняващото кремче ще има добър ефект.

Детските екземи често са инфектирани- със стафилокок, най-вече. Затова, без да овладеете инфекцията, няма трайно лечение на екземата. Същото важи и за АД.
И затова често препоръчвам "Фусидин"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #29 -: Декември 07, 2011, 14:01:03 pm »
Д-р Бърди,от снощи моя мъник се обрина по лицето,днес видях че има и по ръчичките и корема,може ли да е някакъв обрив или дребна шарка/няма по слабините и под мишниците/или алергия.На лекар сме записани за 19 ч.
Ще сложа 2 снимки ако успея.

Благодаря ви предварително!



*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #30 -: Декември 07, 2011, 16:21:07 pm »
Топси, пиши после какво ви е казал лекарят.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #31 -: Декември 08, 2011, 07:30:39 am »
Добро утро,за нашия обрив казаха че било от претопляне и нищо не ни дадоха за мазане,да съм го изкъпела и щяло да мине.Аз го намазах с балсама на Нахткерцен и сега го гледам че вече не е толкова обринат.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #32 -: Декември 08, 2011, 12:56:07 pm »
Какви шапки му слагате при излизане?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #33 -: Декември 08, 2011, 14:55:17 pm »
Нашият младеж е на 3 месеца и вече 15 дена лекуваме хрема първо с виброцил , а после и и сребърен нитрат. Не виждам подобрение, запушва с енослео основно нощем, докато спи. Ние излизаме всеки ден независимо от времемто - мислите ли , че трябва да спрем излизането? Не знам вече какво може д апомогне. Иначе гърдичките му са чисит, гърлото съшо, през деня рядко има хъркане..
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #34 -: Декември 08, 2011, 15:04:26 pm »
пуснете изследване на секрет от носа, със ребърна вода нищо няма да постигнете. а излизането няма нищо общо с носа, напротив, по-хубаво от това детето да е навън в подходящо време, няма.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #35 -: Декември 08, 2011, 15:52:44 pm »
пуснете изследване на секрет от носа, със ребърна вода нищо няма да постигнете. а излизането няма нищо общо с носа, напротив, по-хубаво от това детето да е навън в подходящо време, няма.

Абсолютно подкрепям. Ние бяхме преди няма и месец така- 2 седмици течащ нос. Пуснахме секрет от носа и се оказа, че сме се "обзавели" със стафилокок. Лекувахме по АБ и още на втория ден сополите спряха, сякаш с копче :) Слава Богу, благодарение на д-р Бърди, успяхме да се отървем само с един курс АБ. Контролната посявка излезе чиста.

П.С: Вече ще ми е за урок и още първия ден като пуснем сополи съм в лабораторията, въпреки че се налага да си плащам на частно, защото нашия педиатър ми отказва направление за такива неща. Когато се хване на време такава бактерия, положението може да се овладее и само с локални АБ...

Виола, късмет с детенце и пиши какво е станало.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #36 -: Декември 08, 2011, 16:45:42 pm »
На прегледа днес при ортопеда, ни казаха, че малкия има стръмни сводове и му предписаха да носи ортопедични гащи, фрейка.

Има ли някое бебче да е носило такива гащи?
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 16:48:45 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #37 -: Декември 08, 2011, 17:00:03 pm »
ВСъщност сребърен нитрат са онези черните капки, предписа ни ги педиатърката. Ние във втроник сме на детска консултация, така че ще я помоля д апусне секрет. А ваксините най-добре да ги пропуснем този път, как смятате?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #38 -: Декември 08, 2011, 17:04:40 pm »
До вторник има доста време, самото изследване ще се забави поне още 3 дни...става още седмица. Защо не и се обадиш по тел?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #39 -: Декември 08, 2011, 17:17:04 pm »
В която и лаборатория да заведеш детето ще му вземат секрет, не е нужно да чакаш педиатърката да ви изпрати. Нито е болезнено, нито е стресиращо, не виждам причина да се чака, мисля че достатъчно сте чакали, а и бебето е много, много малко, за да продължавате да чакате, достатъчно време е с хрема, мисля.