0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #100 -: Декември 14, 2011, 09:58:50 am »
Само по езичето е.

А по колко пъти се маже и колко време?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #101 -: Декември 14, 2011, 10:39:03 am »
Бина, Силве, д-р Бърди няма да е на линия до след Коледа, затова моят съвет и към двете ви е да не давате и да не мажете децата с нищо без да сте се консултирали с педиатъра си.
Бина, превантивно лекарства не се дават. Възможно ли е пъпчиците да са от претопляне?
Да са здрави дечицата ви.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #102 -: Декември 14, 2011, 10:52:26 am »
 Защо ви притесняват езичетата на бебчетата, нормално е да са белички, те все пак пият само мляко. Никога не съм измивала устната кухина с водичка след хранене. Една баба преди няколко дни ми каза " ау, езика ви е обложен". Да, ама не, не е обложен. Педиатърката го потвърди. Съвсем нормално си е...

 На Коко се появиха пъпчици по челцето. Сигурна съм, че са от шапките. Това го казвам само като информация, да имате предвид, че наистина може обрива да е от претопляне или дрешки. Не е нужно веднага да се дават лекарства.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #103 -: Декември 14, 2011, 12:45:13 pm »
Давала съм Дактарина само при млечница,да иначе е нормално да е беличък

А за нашите пъпчици се потвърди,че нещо му е подразнило за сега спираме пюренцата и Фенистил 3 пъти по 7 капки за една седмица
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #104 -: Декември 14, 2011, 19:10:52 pm »
Момичета,имали ли сте подобен проблем:
   когато дойде моята майка на гости, Калоян става невероятно изнервен. Като го подържи малко дори започва да плаче / абсолютно непривично за него / и след като си отиде ни отнема поне два часа да влезем в релси.
 
 Предполагам, че майка ми му предава от нейната нервност. Тя е такъв тип човек. Също говори високо. Има, обаче и предистория, която според мен е основен фактор. Преди около месец го оставихме сам с нея за три часа. По това време се падаше и едно хранене, което трябваше да стане с шише, а той е кърмаче. Да, от мен се е хранил с шише няколко пъти, но от друг човек не. Та, тогава рева 1,5ч при нея и се наложи да се приберем преждевременно. Онзи ден отново дойде. Той веднага застана нащрек. Усмихваше и се, но някак с подозрение. И може би направих грешка, защото отново използвах момента да свърша една работа за 15 мин навън. Посрещнаха ме с рев, когато се прибрах.

 Иначе лятото навън е стоял с нея, но дали тогава е бил по-малък  и не е разбирал, не сме имали проблем. Вече сигурно сме влезнали във фазата на осъзнатото, че нещата ги има, дори и когато не ги виждаме и си ги искаме. Пък за мама какво остава...

 Свекървата като го гушка и стои в друга стая, той отново започва да нервничи след 10тина минути, ако не ме е вижда, но тя идва при мен и всичко се оправя. На нея, обаче не съм го оставяла, без да ме има в къщата...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #105 -: Декември 15, 2011, 18:22:00 pm »
дидон, според мен е нормално тази раекция. опитай да правите нещо заедно с бабата преди да го оставиш, да го храните с шише, да го приспите поне веднъж. така ще се отпусне и ще свикне постепенно, а и тя ще види как точно го правиш и после ще го прави по твоя начин (ако не е опък човек де  :wink:).
Малкото до сега не е ревал за мен, поне не сме забелязали това да е причина.

Момичета, спешно се нуждая от съвет, ако някой е ползвал Камомила за успокоение на зъбоникненето, да не звъня пак на педиатърката само затова.. Каква беше дозата за тази 15ch? Вчера следобед имахме криза с температура и рев, дадох Панадол и едва го успокоих. От два дни поникна първо зъбче и имам чувство, че и други са се засилили да никнат, защото постоянно се чеше. Нощта беше много жален, едва спахме, дано тази нощ е по-добре  :? А и доста покашля днес, почвам да се чудя дали е само от слюнката..  :?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #106 -: Декември 15, 2011, 21:27:11 pm »
Срам не срам, ще задам може би много тъп въпрос  :oops:
Чета за това онова, водичка, мляко и т.н., преварената вода да не е по-топла от еди колко си градуса, не всички АМ до колкото разбирам се приготвят с вода с еднаква температура... как се преценява до колко градуса е изстинала преварената вода? Има ли някакви специални термометри?

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #107 -: Декември 15, 2011, 22:04:40 pm »
Здравейте,

Днес при нас се е появило някокво обривче по срамните устнички. Кожата е зачервена и има ситни пъпчици. Има ли начин по вида да разбера дали е гъбично?

Също така, не съм много наясно как да почиствам там, тя се стиска и не мога да отворя да почистя отвътре, отделно постоянно се събира вътре кремче против подсичане и не мога да го изчистя. Пробвах с тампон с бебешко олио и с клечка за уши пак напоена с бебешко олио, но нещо не ми се получава много. Има ли някакви специални правила за почистването на срамните устнички на момиченцата?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #108 -: Декември 16, 2011, 08:53:02 am »


Момичета, спешно се нуждая от съвет, ако някой е ползвал Камомила за успокоение на зъбоникненето, да не звъня пак на педиатърката само затова.. Каква беше дозата за тази 15ch? Вчера следобед имахме криза с температура и рев, дадох Панадол и едва го успокоих. От два дни поникна първо зъбче и имам чувство, че и други са се засилили да никнат, защото постоянно се чеше. Нощта беше много жален, едва спахме, дано тази нощ е по-добре  :? А и доста покашля днес, почвам да се чудя дали е само от слюнката..  :?
Аз давам Хамомила 30ch написали са ми на опаковката 5 пъти по 3, но аз давам 1 колкото пъти се сетя(2-3)
Дидон, нормално е да реагира така ако основно ти се грижиш за него. Трябва повече време и бабата да е с вас за да се отпусне детето и да и са довери.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #109 -: Декември 16, 2011, 16:26:39 pm »
 Благодаря момичета, да основно аз се грижа за бебока. Изненадах се от реакцията му, понеже лятото навън не е реагирал така, но може би е бил много мъничък все още и не е усещал липсата ми толкова бързо
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #110 -: Декември 16, 2011, 16:41:35 pm »
Момичета, препоръчайте ми добър детски ортопед?

В Горна Баня може ли да се направе УЗ по ЗК, не само обикновен преглед?
С предварително записване ли става, кои лекари са добри?

И някакъв телефон на ортопедията, че на тези телефони отговарят, че са сгрешени.http://mu-sofia.bg/node/214
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #111 -: Декември 17, 2011, 16:43:43 pm »
Има ли някакви специални правила за почистването на срамните устнички на момиченцата?

На мен в родилния дом ми обясниха, че се чисти с памуче с физиологичен разтвор. Със съпротивата обаче не знам как да се пребориш ;)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #112 -: Декември 18, 2011, 18:31:16 pm »
Има ли някакви специални правила за почистването на срамните устнички на момиченцата?

На мен в родилния дом ми обясниха, че се чисти с памуче с физиологичен разтвор. Със съпротивата обаче не знам как да се пребориш ;)

A става ли почистването д физл.р-р и за момченца. Ние Зай също имаме обрив с ситни пъпчици :-(  педиатърът каза че е от памперса обаче на мен не ми се вярва. Затова ако научиш нещо за това, пиши. Ох, малко тъпо се изразих ама....


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #113 -: Декември 18, 2011, 18:58:42 pm »
Иванита, напълно възможно е да е от памперса.

В нас и при трите деца се получават такива обриви при отварянето на нов пакет въпреки, че ползвам от раждането им (вече 2 години) само "Памперс". Първия път когато се случи бях изненадана и не съм допускала, че може да е от това. Обривите или по-скоро зачервяването е по слабините и точно под коремчетата, там където е лепката на памперса.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #114 -: Декември 18, 2011, 19:01:24 pm »
Срам не срам, ще задам може би много тъп въпрос  :oops:
Чета за това онова, водичка, мляко и т.н., преварената вода да не е по-топла от еди колко си градуса, не всички АМ до колкото разбирам се приготвят с вода с еднаква температура... как се преценява до колко градуса е изстинала преварената вода? Има ли някакви специални термометри?
Мишле, специални термометри няма. Можеш да опитваш (ако не знаеш) да капнеш една-две капки от вътрешната страна на китката си. Ако не ти пари, значи е добре.
Признавам си, че няколко пъти в бързината съм опитвала и с уста млякото им, но не ви го препоръчвам от хигиенна гледан точка.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #115 -: Декември 18, 2011, 19:05:07 pm »
Мерси, Лисе! Значи не е толкова фатално да бъдат спазени точно градусите, просто проверявам по стария изпитан метод да е приятна температурата на китката. Ще свикна (надявам се по-нататък като се наложи, не сега), но реших да питам предварително ;)

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #116 -: Декември 18, 2011, 19:12:51 pm »
Ами то при нас е от едната страна на тестиса точно при сгъвката с крачето и малко над пишлето- червено е и има много ситни бели пъпчици :-(
Майка ми казва че е от мокрите кърпички с който го бърша.
В този ред на мисли вие как почиствате интимните зони при всяка смяна на памперса - когато е само мокър и когато има и ако ?


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #117 -: Декември 18, 2011, 19:27:23 pm »
Ами то при нас е от едната страна на тестиса точно при сгъвката с крачето и малко над пишлето- червено е и има много ситни бели пъпчици :-(
Майка ми казва че е от мокрите кърпички с който го бърша.
В този ред на мисли вие как почиствате интимните зони при всяка смяна на памперса - когато е само мокър и когато има и ако ?

До около годинката на децата ги миех при всяка смяна на памперса. Само с вода когато са напишани и с шампоана им за тяло когато са наакани. Това когато сме си били в нас. На вън с мокри кърпички и в двата случая. И нощем също само с мокри кърпички.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #118 -: Декември 18, 2011, 19:53:14 pm »
И аз като Лиса -мия през деня ,вечер с мокри кърпи .Подсушавам с тензухени пеленки-невероятно удобни са ми за тази цел.Като по малък миех и през ноща.
Замислям се обаче вече как ще го държа ,че ми натежава -мия на мивката с едната ръка  ,държейки го на другата ръка.

Момичета,имаме проблем напоследък със съня през деня.Ако сме навън в количката-ясно-спи си пича,но става студено ,не може все навън.
 И у дома ли сме ,когато му се доспи ,става крив ,мрънка ,но сложа ли го в леглото ,следва рев.
Ако го усетя навреме и го метна в люлката преди да му дойде сънливото ,както се люшка и играе и заспи.Другия вариант е разходка с количка у дома .Но не винаги сработват.Гушкане не помага-той почва да търси гърдата ,хитреца с хитрец.Е,понякога заспива докато суче и си стоим гушнати .
Добре ,че люлката още има аванс за допустимите кг :) .
С приспиването вечер нямаме проблем -слагам го в кошарата,ако не му се спи много , се бори малко с някоя играчка,пусна му нещо музикално ,дори излизам от стаята и си заспива .
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 20:18:07 pm от nimika »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #119 -: Декември 18, 2011, 20:06:19 pm »
Иванита,и ние инахме такъв обрив(предполагам е същия).Интересното беше,че там където й се беше появил,не бърша с мокра кърпича - точно по самия триъгълник.Педиатърката ни каза да го мажа с цинкова паста(без да беше видяла обрива).Като започнах цинковата паста,пъпчиците се "изместиха" в гънките на крачката и даже стана по-зле.Тогава взех да я мажа с Бепантен и за няколко дни минаха.
Иначе аз почиствам само с мокри кърпички.
[/url]