0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Метфогамма и забременяване
« -: Октомври 10, 2011, 15:03:17 pm »
Здравейте, след недобри хормонални изследвания гинеколога ме изпрати при ендокринолог, който ми откри инсулинова резистентност и ми изписа метфогамма. Сега трябва да го пия поне 2-3 месеца. Преди това гинеколога ми изписа и инофолик, който съшо си го пия все още. Но се чудя дале през това време е добре да правим опити за забременяване, защото ако се случи нещо такова, в описанието пише, че не е за бременни. Да не взема да направя някоя белясе чудя?
*
Re: Метфогамма и забременяване
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2011, 20:42:48 pm »
Виж в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29421.540, не съм я чела подробно, но мисля, че ако не намериш отговори, момичетата ще те насочат.
Мисля, че не трябва да те притеснява метфогаммата. Изписва се понякога преди инвитро и се приема и след положителен тест, докато лекарят, който я е назначил, я спре.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Метфогамма и забременяване
« Отговор #2 -: Март 02, 2012, 07:03:46 am »
Давай смело...няма от какво да се притесняваш...ако настъпи бременност ще спреш може би второто лекарства, а първото мисля че няма проблем да се пие...но трябва лекар да каже
Re: Метфогамма и забременяване
« Отговор #3 -: Март 02, 2012, 08:54:52 am »
Преди това гинеколога ми изписа и инофолик.....
 ако настъпи бременност ще спреш може би второто лекарства,,,?!?
 
     Мила Женя,инофолик е фолиева киселина и не се спира
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Метфогамма и забременяване
« Отговор #4 -: Март 02, 2012, 15:14:53 pm »
При инсулинова резистентност задължително се продължава терапията с метформин(метфогамма) по схема от ендокринолога. Спира се при кърмене, защото се отделя в кърмата.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.