0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Заповядайте в новата тема  :)

Част III
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1 -: Септември 12, 2011, 12:05:17 pm »
Ели, и при мен стана така - Кай беше спрял нощното хранене и след месец изведнъж започна отново да се събужда гладен. Само че ние сме на АМ и беше лесно да се справя - просто почнах да давам по 2 лъжички сухо вещество спрямо същото количество вода за последното хранене и сега си изкарва без проблем до 7.30.
Ако Ади още не иска никакъв биберон обаче, идея си нямам как би могло да се справиш - иначе евентуално да дохраниш след последното кърмене с АМ...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #2 -: Септември 12, 2011, 14:44:47 pm »
здравейте,
по повод на нощния сън вече съм писала, че в книгата ми (американска) педиатърът казва, че на 4-5 месеца се препоръчва 10 часов нощен сън но като цел. Не при всички е възможно да се постигне и може да се храни, ако друго не минава. Масларска е казвала, че ако иска кърмене не е грешка, но също препоръчват да се отказват от нощно хранене. Ние се храним към 5-6ч. -незнам нощно ли е това, но тези часове са от втори месец и още не мога да ги изместя.
При нас се буди нощем като най-често се е преметнал по корем и не може да спи така, а се мъчи и аз трябва да стана да го обърна  :o и така по няколко пъти на нощ.. при вас става ли така?? Също започна жадно пиене на вода и ми казаха, че от зъбите идва и повече жажда. Ами то наистина що слюнка изтича.. все се надявам с тези зъби да е период а не до 2г. по този начин  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #3 -: Септември 12, 2011, 15:04:08 pm »
Оле, за мен 10 часа сън на Крис, направо си е мисия невъзможна :D
Ние заспиваме към 22.00, спи по 3-4 часа и се събужда да яде. Май сме от неспящите и ревящите деца :lol: Нямам време да чета в нета въобще. :(
Грешка или не, ще го храня докато иска....Крис все още няма 2м.

Кога най-късно трябва да се спре нощното хранене?

Сега сме на биберон размер 1,а кога минаваме на 2? Толкова въпроси имам.... :lol:

Кърмата безпроблем я изпива, но кагато му приготвя АМ май трудно тече, и той лесно се отказва да яде. Изпива по-малко като количество, отколкото е при кърмата. :(

Ще се допитвам до вас, мамите с повече опит :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #4 -: Септември 12, 2011, 15:06:00 pm »
При нас се буди нощем като най-често се е преметнал по корем и не може да спи така, а се мъчи и аз трябва да стана да го обърна  :o и така по няколко пъти на нощ.. при вас става ли така??
Същото и при нас става  :) Аз в просъница като го чуя да сумти (то е едно специфично пъхтене) и веднага знам, че е по корем и иска някой да го обърне по гръб. Да, обаче като отида да го обърна, той ме вижда и почва да реве. Иска да го взимам, и после иска и да суче и няма оправия  :lol: Та така и при нас, нощем си се храним, къде се събужда от глад, къде, защото се нерви, че не може да се преобърне...

Сами, на мен педиатърът ми каза през деня да го държа максимално дълго по корем, за да може по-бързо да свикне сам да се обръща. А тази сутрин намерих бебчо направо заспал по корем, милият. Бил е толкова уморен, че не е могъл да ме събуди :? Но спа за пръв път от доста време 10 чàса непробудно  :D

Другото обяснение, което педиатърът ми даде, за нощното будене и неспокойство, е това, че сме били на почивка и че бебето е отвикнало от стария режим вкъщи. И наистина, като бяхме на море, бебчо спеше с нас в една стая, а сега вкъщи си е в неговата стая - сам. Просто му се е объркал нещо режима, но педиатърът каза, че до две седмици трябва да се оправи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #5 -: Септември 12, 2011, 15:19:41 pm »
Briev, няма граница до която бебето задължително да се откаже от нощното хранене. Когато то реши!
Какви биберони ползва?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #6 -: Септември 12, 2011, 16:45:27 pm »
Момичета, до каква възраст бебето трябва да спи преди обяд?


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #7 -: Септември 12, 2011, 17:25:00 pm »
Докато не ти представлява трудност да спи през ноща :)
Ники се отказа от дневния сън на 11 месеца. Сам.
[/url][/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #8 -: Септември 12, 2011, 17:28:31 pm »
Жаси,ама изцяло дневния ли?
Митко ми спеше по 2 пъти до 1г.6м.,сега спи следобяд по 2-3 часа.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #9 -: Септември 12, 2011, 18:26:03 pm »
не, не целия. Ляга е 13-14 и спи 2-3 часа, понякога 4, ако е много изморен и е жега навън :)
[/url][/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #10 -: Септември 12, 2011, 20:29:05 pm »
не, не целия. Ляга е 13-14 и спи 2-3 часа, понякога 4, ако е много изморен и е жега навън :)
А,така по-става :D

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #11 -: Септември 12, 2011, 23:27:20 pm »
сами, благодаря ти за това за 10те часа сън, че щях да питам, щото малката заспива към 12-13 и спи до към 11.30 -12 на другата сутрин, макар и с две хранения към 5 и 9. аз щях да питам дали е добре да спи толкова дълго сутринта, но сега вече знам.

брейв, нека си яде колкото си иска, още е много малко, аз питах, не за друго, а защото беше много приятно да не се събужда нощем, но тя спи при мен и не е такъв проблем да я нахраня през нощта. а и май писах по-нагоре, че това, което аз съм чела е, че се смята, че бебето спи през цялата нощ като спи 6 часа без да се събужда.

лориане, ади пък точно на морето спеше най-добре :)), и аз така, много ми беше хубаво там.

благодаря ви за инфото и за подкрепата, че се бях притеснила за тези пусти 8 часа
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #12 -: Септември 13, 2011, 16:22:11 pm »
Момичета, до каква възраст бебето трябва да спи преди обяд?

Научих децата да спят по веднъж на ден на 1г.3м.. В началото си беше трудно да ги накарам да издържат до 12.30-13.00ч. но свикнаха и сега спят по 2-3 часа. Преди това имаха 2 съня по час и половина в най-добрия случай.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #13 -: Септември 13, 2011, 23:22:10 pm »
Мерси Лисе! А колко ти спят през нощта?  :)


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #14 -: Септември 14, 2011, 00:07:20 am »
Ели,  просто почнах да давам по 2 лъжички сухо вещество спрямо същото количество вода

Надин, само да кажа, че д-р Бърди многократно е писал и се е изказвал много против въпросната технология. Получавал се електролитен дисбаланс или нещо такова. Не твърдя, че съм запомнила правилно
Според него трябва да се спазва стиктно отношението вода - сухо АМ.

Поздрави
« Последна редакция: Септември 14, 2011, 00:11:35 am от albenanedelcheva »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #15 -: Септември 14, 2011, 00:24:28 am »
Раши, моят син почна на 1,5 г. ясла и бяхме решили преди това да го свикнем да спи веднъж дневно. В яслата спи по 2-2,5 часа (от 12,30 ч. някъде). Вкъщи следваме същия ритъм с тази разлика, че го оставяме да спи колкото иска и той откарва по 3-4 часа. Вечер заспива към 20 ч., но имам чувството, че вече взе да му става рано този час. Преди много се уморяваше от яслата и беше в наш интерес в 19,30-20 ч. да е в леглото.

Брейв, каква марка са ти бибероните?

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #16 -: Септември 14, 2011, 04:08:12 am »
Тереза заспива към 18,30-19,00, едвам я събуждам за баня и последно хранене, след 20 мин. е "одрала". Обикновено спи до 5,30-6,30. Обаче през деня е много активна, изобщо не й се спи. Не я и насилвам.
Тази сутрин я намерих да спи по корем.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #17 -: Септември 15, 2011, 00:38:03 am »
елле, моята девойка е на няма и 4 месеца и вече спи или настрани или по корем, както е в момента. мен ми е тревожно от това, но тя си спи както се казва като бебе. опитвам се да я обърна, но тя си се обръща сама вече и приключва въпроса. а за спането през деня ще си мълча, защото таман реших, че съм схванала схемата и тя днес спа 80 % от времето през деня исега пак спи. да се надяваме, че е от жегата, а не нещо по-лошо.

а да питам, събуждате ли ги за баня, това не ги ли разсъннва. един-два пъти когато е заспивала по-рано от обикновено съм пропускала банята, защото ми се струваше, че само ще я разбудя?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #18 -: Септември 15, 2011, 09:45:17 am »

а да питам, събуждате ли ги за баня, това не ги ли разсъннва. един-два пъти когато е заспивала по-рано от обикновено съм пропускала банята, защото ми се струваше, че само ще я разбудя?

Случвало ми се е да заспи малко преди баня, но винаги съм го събуждала. Банята го е разсънвала естествено, но той си се приспиваше после на мама на гърдата :wink: или сега с шишето. Не съм имала проблем и мрънкане заради това, че сме го събудили.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #19 -: Септември 15, 2011, 10:58:50 am »
А моят толкова трудно заспиваше, че никога нямаше да го събудя заради къпането. Елена, прецени си ти според детето!