0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« -: Септември 05, 2011, 21:28:27 pm »
Да пусна и аз първата си седмична тема (удоволствието е огромно) :D

Здрави да са децата и майките спокойни :D
Който е на почивка да я изкара прекрасно!

Ние вече сме в София, но само за няколко дни. На 8-ми заминаваме с приятелско семейство на река Струма. Наели сме вила в село Пастух. Мъжете ще ловят риба, майките ще гледат децата, а вечер купон на двора :D За такава почивка съм мечтала осем години, мечтите се сбъдват.

Иначе две седмици бяхме на село и в Кюстендил. За детето розкош, спеше по цял ден на въздух. Кротанка е София, расте всеки ден, раздава усмивки и вече гука. Много е емоционална момата и когато се радва на нещо събира слюнка в устата и се дави от нея. Та сме нащрек, че една вечер ни изправи на нокти.

Това от нас, бебешки работи... :D
« Последна редакция: Септември 05, 2011, 21:39:59 pm от Ники »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #1 -: Септември 06, 2011, 13:26:53 pm »
Честит празник на всички! 2bg
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #2 -: Септември 06, 2011, 21:31:18 pm »
Здравейте момичета!

Ей, Ники, много ще е хубава темата щом ти я пускаш.  :lol:

Честит празник!

Моята дребна дивачка днес ожули челото. Льосна се в опит да гушне един батко.  :lol: Както не лазеше, за два дни пролази и започна да се изправя по мебелите. Започва явно моята одисея с тичането и навеждането. Хехе  :wink:

Хубава и спорна седмица на всички ви!


Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #3 -: Септември 06, 2011, 22:43:01 pm »
Честити проходили крачета Раши! Айде прощъпулнииик :)

Ние пак бяхме по селата, малкия го направихме пътешественик :) Много хубаво си изкара той поне. Аз писах дипломната на свеки и се ядосвах и давах на Кало да ме смени, та той да се поядосва :)
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #4 -: Септември 07, 2011, 06:35:46 am »
В средата на седмицата да ви пожелая да е усмихната и слънчева!
Здрави и щастливи деца и майки!
Нека циганското лято продължи още малко...

ШАРКИ В ПАРКА

Колко щедро и красиво
есента нашари парка,
върху дънерите сиви
грейна шарка подир шарка.

Само малката елхичка
се оглежда натъжена -
падна й се пак боичка
от зелена пò зелена!

Ангелина Жекова


Пия едно кафе в чашата на "Зачатие" за късмет,
решавам още 2-3 листовки и отивам на изпит!
Стискайте палци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #5 -: Септември 07, 2011, 07:55:39 am »
Стиснати палци, Мише :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Мома София от няколко дни се буди в 4-5 часа и големи игри играе. То е викане, пеене и смях. Ама с пусто давене със слюнки не мога да я оставя сама. Та и аз ставам с нея :wink: Досега игра и когато аз съм се разсънила тя заспива :)

Хубав ден!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #6 -: Септември 07, 2011, 08:12:30 am »
Мише, успех и стиснати палци за хубави резултати
Ники- период е, и при Стефи го имаше, ще отмине, след месец-два :))) Да пишеш за пратката ;)
Морски поздрави от нас, хубаво си е на морето, макар и за малко, разпуска човек и забравя проблемите, оказа се че Преславка се плаши от морето, но пък в басейн е наудържима, Стефи обаче вече сама броди морското дъно без помощни средства
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #7 -: Септември 07, 2011, 08:59:28 am »
Здрава и слънчева седмица!
Мише,успех!
Мини,и Митко беше като Преслава :D.
Ние отидохме със рев на градина,на обяд ще видим какво е положението.Радва ме това че от миналите дни е плакал само докато го оставя.А и яде двойно :D,и там си беше изял всичко и вкъщи обядва 8O.Това сигурно е от стреса :lol:

Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #8 -: Септември 07, 2011, 09:43:46 am »
Здрава и слънчева седмица, усмихнати мами и дечица!
Мише, стискам палци!
Аз днес ще ходя до яслата, да се видя с директорката И на нас ни предстои да тръгваме на ясла, да видим как ще се справим :) Притеснението ми е, че малкия не иска да сяда на гърне, нито на тоалетна чиния :? Пищи яко, а зимата беше свикнал и изведнъж какво стана не знам! Не го насилвам, но докога ще продължи това, дайте съвет, какво да правя?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #9 -: Септември 07, 2011, 10:21:19 am »
Вени, то прощъпулник не се ли прави, когато детето проходи, а не когато пролази? :)


*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #10 -: Септември 07, 2011, 10:21:49 am »
Розовелке,според мен изчакай малко без изобщо да го слагаш.Има такива периоди.Може би 2-3 седмици като го позабрави пак ще поиска. :)
Раши,кога пролазило,кога проходила,важното е купон да става :D

*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #11 -: Септември 07, 2011, 10:24:44 am »
И на мен ми е проблем слагането на гърне. Хич не иска, в памперса си му е добре, ако е току-що сменен още по-добре. От гърнето пищи като че го колят, може да хапе, знам ли :D Давайте идеи как да го прилъжа да го ползва, че сме до никъде.
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #12 -: Септември 07, 2011, 10:38:36 am »
Rashi аз разбрах, че е проходила:) Иначе, да прощъпулник се прави като проходи :)
Розовелка, Шаноар, сменете мястото на гърнето. Нашето го ползва като играчка, но чат-пат върши малката работа в тоалетната.

Снощи го подстригвах и по едно време спрях, за да изчистя машинката. Ники като видя косата си и като ревна...леле хора, няма такъв рев! Как не викнаха полиция не знам :(
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #13 -: Септември 07, 2011, 11:53:48 am »
Здравейте! Слънчева и здрава седмица!

Шани, rozovelka, и при нас беше същото с гърнето и просто го оставих на мира. Един ден стана от сън и каза "мамо, гънето"  8O , но това е от яслата. Явно, като гледа другите деца, реши да пробва. Бях ги предупредила и в яслата да не го стресират и насилват, ако не иска. Оставете ги за няколко седмици и после пак.
Парси, това че плаче само сутрин е супер. Тео цивреше през цялото време близо месец и затова ходеше по 2,3 часа на ден. Дано бързо свикне.
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 11:55:50 am от midge »
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #14 -: Септември 07, 2011, 13:27:14 pm »
Сменях мястото, взех адаптер за тоалетната, все тая :? гърнето се ползва за игра, но не и по предназначение! Преди малко се връщам от яслата, обясних на директорката, каза че ако има страх от гърнето трябва да се консултирам с психолог 8O Иначе не било проблем, в яслата бързо свиквали! Ние ще тръгваме от 21 ноември живот и здраве Днес гледаше децата как си играят и искаше при тях, което ми дава надежда, че може и да няма много сълзи :? но времето ще покаже!

Мише, какво стана, още стискам палци :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #15 -: Септември 07, 2011, 14:05:14 pm »
Момичета, а то кога започнахте да ги учите на гърне? На мен ми се струва рано сега да я мъча. Мисля си да стане поне на година и два три месеца.

Жаска, ми как се прави тоз прощъпулник? Има ли някакви специфики?


Мини, на морето сте значи! :) Браво! Септември най-обичам на море. ;)




Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #16 -: Септември 07, 2011, 14:32:44 pm »
хаххаа, виж тук има теми :) Една питка се търкулва на бял чаршаф, детето трябва да я гони. Накрая на чаршафа има наредени неща и всяко се нарича за някаква професия. Първите три които хване- между тези професии ще е или ще комбинира :)
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #17 -: Септември 07, 2011, 14:33:37 pm »
:flower: Благодаря за стиснатите палци!
Резултати след 17 часа....50/50 съм...както дойде! :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #18 -: Септември 07, 2011, 14:47:33 pm »
Мише, стиснати палци и от мен! Знам, че си го взела!

Аз да докладвам, че никаква не я свършихме... Записах час при доктор Димитрова за 5 октомври за частния и кабинет. В медицинска академия, телефона им постоянно дава заето и им теглих една майна и така. Щеше ми се да минем по рано при добър специалист и да почваме с носенето на очила или поне със свикването да ги носим, но явно ще трябва да почакаме.

Мини, Стефуняка, не само от морето го беше страх, ами и от пясъка или по точно от това да му попадне по краката. Много бях рахат, слагам го на кърпата и той не мърда от там, рови си отстрани и всички са доволни. После на заведение край плажа, само тича по цимента, като стигне пясъка и обръща ;)  :lol:

Раши, много ви е рано за гърне, преди да стане на 2 няма смисъл, а като гледам моите и преди две и половина, няма смисъл. Елена на 2г.10м. го махнахме, Стефан още е с памперс и по рано от Коледа не виждам да го махнем. Аз не го слагам на гърне, просто му следя реакциите дали се чувства дискомфортно като се наака или напишка и по това ще разбера дали е готов, с Ели така направих и го махнахме за 1 ден памперса.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #19 -: Септември 07, 2011, 15:33:58 pm »
Мише, стискам плаци и още как! :wink:

Раши, моето мнение е, че ви е твърде рано за гърнето.
Аз не съм приучавала моите на гърне с цел да разберат за какво служи с месеци преди да започнат наистина да го използват. Когато им дойде времето, много бързо разбраха кое за какво служи, без да им е бил създаван някакъв навик предварително. Със Симона махнахме памперса на 2г, сега с Антон го махнахме на 1г и 10м. И с двамата процедирах така - при наближаване на тази възраст, за която аз смятам, че вече може да се очаква някакъв по-осъзнат резултат, просто махам памперса от раз. Следя за реакциите им - ако си ходят напикани и мокри без да им прави впечатление, бих изчакала още; ако забелязват и реагират на ситуацията - запасявам се с търпение, кофа и четка и не слагам повече памперса. И при дватама отне три дена, за да започнат да си казват и не напишкват повече гащи.
Имам приятелка с детенце на възрастта на Тони, то от 6 месечно е слагано на гърне, но все още са с памперс, дори от известно време вече не иска да сяда на гърнето. Антон, както писах, не е слаган на гърне изобщо, но вече е без памперс. Съдейки по опита с двете ми деца, прекалено ранното приучаване, не означава по-бързо махане на памперса.
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 15:57:47 pm от tzvetenze »