0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #20 -: Септември 07, 2011, 15:43:05 pm »
gery_k77, стискам палци за адашчето. И за татко му.

Първата страница на тази тема в бг-мама има на едно място полезна информация за очни специалисти: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=597071.0. Може да пишеш лично на "октопод в рокля", нейното детенце е с висок диоптър далекогледство и на двете очички. Моят Дани е с около 3 диоптъра далекогледство и на двете очи. Носи ги от 11-месечен, след операция за конвергентен страбизъм и на двете очи. В началото чупеше наистина по чифт на 2 седмици, в оптиката ми съчувстваха и ми даваха всевъзможни отстъпки. После свикна. Сега един чифт изкарва 6-8 месеца, после и без това си трябва смяна, защото главицата расте. Има такива с гъвкави рамки за малки деца, в оптики Мадрид имаше поне 2-3 модела миналия месец. Ще се справите :)

Аз съм доволна от д-р Димитрова, чувала съм мн добри думи и за д-р Лолова. А Колето на Fussii е пациент на д-р Топов, тя имаше много добри впечатления от него.
=====

Мише, успех!
Здраве на всички!
=====
Да се похваля - вчера мармотите качиха Черни връх, много бяха горди да си вземат сами печатче в книжките със 100-те национални обекта.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #21 -: Септември 07, 2011, 16:03:24 pm »
Жаси, мерси за инфото! :)

Гери, Цвете, и аз мисля, че е рано за гърнето. Попитах понеже всички около мен са се юрнали да приучават децата на гърне - голям зор. То с папмерса е донякъде и по-лесно :)

Гери, познавам една добра очна лекарка, но не съм убедена, че е специално детски офталмолог. Ако искаш ще ти пратя на лични телефон да се обадиш да попиташ.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #22 -: Септември 07, 2011, 16:24:51 pm »
Мише, дано си го взела:)

Цвети, много ми хареса метода ти с махането на памперс. Ще се възползвам пък да видим какво ще стане. Вчера за първи път ги сложих на гърнетата, като Алекс беше на тоалетната чиния със седалка да дирижира мероприятието. От тримата само Никол "разбра" защо е сложена и се изпиша. Алекс и Дани си дърпаха чурките и се хилеха и викаха "нани-нани". Те винаги като са голи си ги пращат да спят, което значи да слагаме памперс и да ги скриваме:))))))))))))
Утре ще пробвам отново за да видя какво ще правят и после ще опитам "схема Цвети":)

Вече пият прясно мляко за сън, като на Алекс му слагам и АМ в млякото за да му мирише на ванилия, че иначе не иска да го пие:) тарикатче:)
Прибрахме се от село преди 2 дни но пак ще отидем преди да се развали времето, че тук истериите са 3 пъти повече:)
До нас комшиите правят ремонт и мислех, че като си дойдем ще са приключили но не са. Личи си обаче културата и мисленето при хората. Дори не съм ги молила да спират от 2 до 4 с чукането. В 13.30 спират и в 16.02 започват пак. Децата спят по принцип до към 17.00ч. но не винаги се събуждат от блъскането. А и аз съм доволна, че на етажа до нас ще има постоянно хора и ще има на кой да разчитам при нужда.
Свекърва ми получи разрешение за събаряне на къщата в която живее и където след месец започват да строят и сега е ангажирана с пренасяне и изнасяне но в новият и дом под наем, който не е на 100 метра от нас ами на 150:) има 4 пъти по голям двор:) И тъй като ще е там поне година и половина ще го пооправя малко, ще засадя цветя и ще изчистя за да могат децата и Бари да играят на воля.
Бари беше с нея ние докато бяхме на село, че не остана место в колата да го взема. Подозирам, че го е хранила с какво ли не защото целият е в рани. Водих го днес на лекар, че се притеснявам за децата като го пипат но те затворили клиниката до нас. Утре на колата и на друг доктор:) Слава богу след месец се прибира мъжа ми и поне с Бари а и с играта с децата ще има помощ.
Продължават да падат от новите си легла, но Мими Близначкова 26:))) е добра душа и пусна поръчка в май тойс за решетките им.
Искам да си правя пачуърк за легълцата им (вместо шалтета), но предвид времето което имам, може ако някой си е купувал отнякъде и е доволен от изработката да сподели.
Спокойна и хубава седмица със здрави деца:)
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #23 -: Септември 07, 2011, 16:49:06 pm »
В средата на седмицата да се запиша и аз. Снощи се върнахме от моренце. Никол както винаги беше на седмото небе. Не иска да излиза от водата. опитва се да скача от лодчицата, хвърля пясък насвсякъде... абе веселба голяма.
Раши моята е така от седмица. Даже от днес сме с първата цицина  :? Катери се по всичко, пълзи, пада, става... Като държана на въже е  :lol:

Лисе  надявам се да ти се получи без да стигаш до "схема Цвети"  :lol:

*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #24 -: Септември 07, 2011, 16:53:58 pm »
Lisko, дай снимка на леглата (линк), ако не те затруднява, че съм на същата вълна  :)
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #25 -: Септември 07, 2011, 19:07:08 pm »
Лисе, преди време бях разглеждала сайта на едно момиче, което пише под псевдонима Арт Мама в бг мамата. Има атилие във Варна и шие точно такива неща, ако ти остане време да се разтърсиш в сайта на бг мама, мисля че имаше някакъв линк в профила си и аз така й разгледах нещата, може би под това име има и страница във ФБ. Днес няма да мога, но утре ще потърся и аз.
Сещам се за още едно -две места, където шият, но са все в София.

Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #26 -: Септември 07, 2011, 22:50:49 pm »
Лисе, това момиче тук прави много интересни неща : http://www.nenios.com/index.php?id=73
Може да ти съдейства  :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #27 -: Септември 08, 2011, 07:31:40 am »
- скъсаха ме...много цифри, габарити и други безумности има в тея листовки...
и моята артистична душа не ги назубри и понесе! :oops:
През августовските нощи не се учеше добре, сега септемврийските дано да по-прохладни!

Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #28 -: Септември 08, 2011, 08:49:12 am »
Мише  :bighug:

Някои неща са си точно зубрене, после даже не ти са нужни, но това е!

Здрави да сте!

И Вики често я намирам на земята, голямо въртене, голямо мятане!
Лис, покажи на каква преграда си се спряла. Бях гледала в брошурата на Кауфланд една, но бяхме на почивка, докато се приберем бяха свършили :(
Около нас върлува стомашния вирус, доста деца и болницата посетиха и съм на тръни! Гледаме се в къщи сега двете, дано го пропуснем! :?
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #29 -: Септември 08, 2011, 09:38:39 am »
Мише  :bighug: съжалявам миличка! Сигурна съм, че ще се справиш втория път! Вярно е, че глупостите са много и мен хич не ме бива по зубренето :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #30 -: Септември 08, 2011, 09:47:11 am »
Мише, следващият път ще го вземеш :) Тъпите листовки са за зазубряне, друг начин няма. Мен ме късаха веднъж на листовки също, заради един безумен въпрос, ама...карай, ще го вземеш и ще станеш най-добрия шофьор :)
[/url][/url]
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #31 -: Септември 08, 2011, 15:10:22 pm »
Лисе, за пачуърк - бях на същата вълна преди 1 година. Купих си готови квадратчета през ибей, хасе за гърба и вата за вътре и си ги направих. Имам видео уроците от ютюб във фейвъритс, не можех да шия преди това, но по тях се научих. Ако решиш сама да го правиш, кажи, ще ти пратя. Но си иска време, де... Сега чакам да ми се отвори малко такова (неясно кога) и ще започна една покривка за спалнята, че отдавна съм я намислила.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #32 -: Септември 08, 2011, 15:17:01 pm »
ха аз съм подготвила материалите от 3 години, още за Алекс и  отлежава всичко
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #33 -: Септември 08, 2011, 15:55:51 pm »
Mary, ми те не случайно са казали хората - не оставяй днешната работа за утре  :lol: :lol: :lol:

Ако не свърша нещо в рамките на 2-3 дни, след като го започна, направо го пиши бегАло ;) Но така е, като сме ограничени в едни 24 часа на денонощие...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #34 -: Септември 08, 2011, 18:32:29 pm »
Но така е, като сме ограничени в едни 24 часа на денонощие...

мдааа, колко ли пъти ми се е искало това денонощие да е с някой друг час повече! :wink:

Мише, не унивай в никакъв случай и никакво отказване - ако случайно ти минават подобни  мисли :wink: Съвсем нормално е да те скъсат както на листовки, така и после на кормуването, малко са тези дето са си взели изпита от раз - аз, например, съвсем не съм от тях.

Лисе, ето тук можеш да разгледаш въпросното варненско ателие, за което писах по-горе. Нямам преки впечатления, не съм пазарувала нищо от там, но ако ти е удобно мястото, не пречи да погледнеш.
http://domoshar.com/pages/233809
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #35 -: Септември 08, 2011, 22:00:33 pm »
охххх, охххх, ооххххх!
не ни върви на нас със зъбите и това си е!
сега и Антон - паднал, ударил устата и единият горен резец набит с около 1/3 навътре :(
хайде пак по зъболекари, тъкмо приключихме със случая на Симона
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #36 -: Септември 08, 2011, 22:02:47 pm »
Мише, споко бре мила! Аз взех изпита от четвъртия път. Не са ме късали на листовки, но ме късаха два пъти на градско и веднъж не намерих промененото място на изпита. Та така стигнах до четвъртия път :) Хич да не ти дреме и не се отказвай!

Камбозолле, ти си жива машина. Не знам кога успя и да шиеш! То гледането на дете си е има няма 16часов работен ден :)


*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #37 -: Септември 08, 2011, 22:20:29 pm »
Ех Цветенце, дано да няма последствия за постоянните зъбки и всичко да се оправи благополучно  :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #38 -: Септември 08, 2011, 22:32:51 pm »
Цветенце мило, стискам палци да няма последици за постоянните!

Ех палчовци... и Калина вчера падна назад и пукна кожата на старата цицина...
е този път освен плача, цицината и кръв имаше  :?

 :flower: Благодаря за подкрепата днес ми дадоха дата за поправката 26.09
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 05.09 - 11.09.2001
« Отговор #39 -: Септември 08, 2011, 23:07:35 pm »
Привет на всички!

Мише, безумни въпроси има в тези листовки!!! Чудя се кога най-после някой ще седне и ще ги направи читаво, да учат курсистите наистина важните неща, а не да зубрят безумия  :x Аз ги взех от първия път /умея да помня глупости  :lol:/, но и до днес помня един въпрос и особено безумния му ВЕРЕН отговор.
Въпросът беше: "Ако вашето МПС се повреди на ЖП прелез и остане на релсите, как ще сигнализирате на идващия влак за това?" /цитирам по смисъл/
Отговорът: Ще размахвам запалена факла с кръгови движения  8O

Ами да ви кажа, в колата ми има какво ли не, даже и фенерче, но факла - нямам.  :( И у нас нямам, а и самоделна едва ли мога да си спретна, ей така докато колата ми си седи на релсите в очакване да я блъсне влак...явно съм егати смотаната неподготвена шИфьорка  :lol: В такава ситуация, честно казано бих се изнесла от колата скорострелно, ще пусна всички светлини и ще звъня на 112 да кажа къде съм, каква е ситуацията, те да се свържат с БДЖ и пр....нЕма да клада огън и да ръкомахам със сигурност. Та...така за листовките. И други бисери се сещам от тях, ама ще пиша до утре, ако захвана.

Иначе да се похваля, днес се прибрахме от морето с дребния човек, случихме приказно време, изкарахме много готино  :D Ако днес на връщане, по пътищата на родината нямаше толкова "топ-шофьори", "взели книжка от раз", които да карат срещу мен бързайки за онзи свят явно...Дани нямаше да чуе толкова много "мили слова" от устата на мама  :oops: по адрес на някои хора. Някак "много готино" ти се смръзва кръвта, когато един камион изпреварва друг на завой и вторият цъфва срещу теб и трябва да се спасяваш в банкета, внимавайки да не правиш рязка маневра... А шибаните катаджии, вместо да ги съдират такива, дремят в храсталака да те заковат дали караш с 50 при поредния малоумен знак за ограничение 40. Сори за излиянията, ама ми е прясно още впечатлението колко камикадзета фучат по пътищата :( и мЪ е яяяяд на тях ама, думи нямам чак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!