0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1240 -: Май 09, 2012, 22:09:45 pm »
Дени погледни ми моля те графиката,имало ли е ову и не е ли мн.рано,този месец меря в 5:00ч ректално със живачен.Благодаря!!!
Имало ли е някакъв проблем миналия МЦ?
М. само 1-2 дни не е нормално

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1241 -: Май 09, 2012, 22:12:13 pm »
f_27 
Както ти писах вече, прилича ми на ПК
Продължавай с тестовете - дано те да покажат кога може да е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1242 -: Май 09, 2012, 22:15:08 pm »
Денисче правилно ли съм си определила О? Според теб кога е била?

Да, и аз мисля, че може да е била на 15 ден от МЦ

Дано да е станало   
Графиката ти е добре до тук

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1243 -: Май 10, 2012, 13:59:06 pm »
Денис,мила засега надявам се в близките 9 месеца те оставям малко намира.Вчера си направих кръвен тест и имам положителен резултат 18,74.Още е много рано да се радвам,но все пак вътрешно се чувствам много щастлива.След две седмици съм на преглед да видим плоден сак(21.05),по принцип трябваше да ми дойде на 12-13 май.Тоест още нямам закъснение.Като отида на 21.05 дали ще се види сърдечна дейност?Ходя във Щерев,там имат добри УЗ.Как мислиш?Това много ме притеснява.И още един въпрос ако знаеш,откриха ми стара инфекция(нелекувана)от хламидия,която в момента докторката каза че не е активна.На този ранен етап тя не иска да я лекува,а каза че и след това е опасно.Според теб тази инфекция може ли да навреди в ранен етап на бебчето или да направя спонтанен аборт или не знам и аз,много ме е страх.
*

    vitanova_1981

  • ***
  • 418
  • аз съм твоя подарък,пази ме
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1244 -: Май 10, 2012, 16:14:49 pm »

Имало ли е някакъв проблем миналия МЦ?
М. само 1-2 дни не е нормално
[/quote]Имах задържан фоликул,но се пукна след прием на утрогестан 5дни 2х1,а иначе аз съм си с такова кръвотечение 1-2дни след прекарани 6 спонтанни аборта,последния преди 2год,съответно по-тънка лигавица най-много 7-8мм при ову,
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1245 -: Май 10, 2012, 17:18:25 pm »
Денис,мила засега надявам се в близките 9 месеца те оставям малко намира.Вчера си направих кръвен тест и имам положителен резултат 18,74.Още е много рано да се радвам,но все пак вътрешно се чувствам много щастлива.След две седмици съм на преглед да видим плоден сак(21.05),по принцип трябваше да ми дойде на 12-13 май.Тоест още нямам закъснение.Като отида на 21.05 дали ще се види сърдечна дейност?Ходя във Щерев,там имат добри УЗ.Как мислиш?Това много ме притеснява.И още един въпрос ако знаеш,откриха ми стара инфекция(нелекувана)от хламидия,която в момента докторката каза че не е активна.На този ранен етап тя не иска да я лекува,а каза че и след това е опасно.Според теб тази инфекция може ли да навреди в ранен етап на бебчето или да направя спонтанен аборт или не знам и аз,много ме е страх.

 Много се радвам за теб
Тихичко Честито! :)
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност


За Хламидията - как ти я откриха? ДНК тест или кръвен? / дай да видя резултата/
Иначе:
При бременни, които не са се лекували против хламидии, може да се получи преждевременно раждане.
Бебета родени от заразена с хламидии майка, могат да получат инфекция в очите или в дихателната система.
Хламидиите са основна причина за пневмония и конюнктивит при новородените.
 Говори с лекаря си - има лечения подходщи и за бременни / след първи триместър/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1246 -: Май 10, 2012, 17:24:56 pm »
Имах задържан фоликул,но се пукна след прием на утрогестан 5дни 2х1,а иначе аз съм си с такова кръвотечение 1-2дни след прекарани 6 спонтанни аборта,последния преди 2год,съответно по-тънка лигавица най-много 7-8мм при ову,

Според графиката ти до тук - О. може да е била на 10 ден от МЦ?
Колко дни средно е МЦ при теб?

Добре е да правиш и тестове за О.

Говори с лекаря си - не е нормално да има 1-2 дни М.
Правила ли си хормон. изследания? Как ти е Пролактина, напр.?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1247 -: Май 10, 2012, 17:30:05 pm »
Здравей Денис, може ли един поглед по моята графика- и нормално ли е така плавно да се повишава БТ, благодаря предварително  :P


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1248 -: Май 10, 2012, 18:27:37 pm »
Здравей Денис, може ли един поглед по моята графика- и нормално ли е така плавно да се повишава БТ, благодаря предварително  :P
Графиката ти е супер до тук
Стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1249 -: Май 10, 2012, 18:29:29 pm »
Точно това каза и лекарката че сега е опасно да се лекуват,може би след трети. месец.правих го с кръв от вената.резултата няма стойности,само пише + или -,резултата е Yg M-отриц., Yg G-положителен, Yg A-положителен,каза че била стара инфекция,никога до сега не бях правила тлва изследване незнам от кога съм така,с мъжа ми сме заедно от 7год.и поне аз съм била само с него ьа сигурно е.от преди това.може ли да доведе до аборт в ранен етап на бременността?много ме е страх.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1250 -: Май 11, 2012, 15:01:55 pm »
Може ли едно мнение и на моята графика,  може ли да се каже до тук кога ми е била овулацията?
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1251 -: Май 11, 2012, 15:37:59 pm »
Регистрирах се във http://www.fertilityfriend.com и там овул ми е засечена така-миналия месец на 26 ден,като Т ми е била 36.6 ,на 27 ден-36.8,но на следващия ден пада пак на 36.6 и след това като се вдигне и не пада чак ден преди менст.Този месец ову е на 19 ден- 36.55,на др ден-36.7,на др. ден  пада на 36.45 и след това пак се покачва на 36.8. Нормално ли е на 2 ден от ЛФ да пада така Т?
*

    vitanova_1981

  • ***
  • 418
  • аз съм твоя подарък,пази ме
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1252 -: Май 11, 2012, 18:10:29 pm »


Според графиката ти до тук - О. може да е била на 10 ден от МЦ?
Колко дни средно е МЦ при теб?

Добре е да правиш и тестове за О.

Говори с лекаря си - не е нормално да има 1-2 дни М.
Правила ли си хормон. изследания? Как ти е Пролактина, напр.?
[/quote]Благодаря Дени.МЦ е 28-31 дни,а за хормоните правила съм прогестерона по-принцип ми е по-нисък,а пролактина ми е 221.9UL/I,на 5 ден от МЦ,и да този месец май съм с ранна овулация,улавяла съм я с тестове на 13-14 ден :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1253 -: Май 11, 2012, 18:17:43 pm »
Здравейте!
 Дали е възможно да коментираме моите графики? Трудно ми е да определя датата на овулация. http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=77868
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=78044
« Последна редакция: Май 11, 2012, 18:20:44 pm от lyubka74 »
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1254 -: Май 11, 2012, 19:04:32 pm »
lyubka74   Не се отваря нищо  

Доколкото за моя проблем-незнам дали ме разбрахте.Два дни след овуто темпер ми пада доста(под хоризонталната линия) и след това се покачва продължително(над хор линия) и така до Менстр.Питам,защото прочетох някъде,че ако Т падне 1 или повече пъти в ЛФ означава,че яйцеклетката е упряла.Дали не съм го разбрала грешно  :ask:
« Последна редакция: Май 11, 2012, 19:17:17 pm от anelia_90 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1255 -: Май 11, 2012, 19:50:15 pm »
Точно това каза и лекарката че сега е опасно да се лекуват,може би след трети. месец.правих го с кръв от вената.резултата няма стойности,само пише + или -,резултата е Yg M-отриц., Yg G-положителен, Yg A-положителен,каза че била стара инфекция,никога до сега не бях правила тлва изследване незнам от кога съм така,с мъжа ми сме заедно от 7год.и поне аз съм била само с него ьа сигурно е.от преди това.може ли да доведе до аборт в ранен етап на бременността?много ме е страх.

Нещо не е както трябва, не може:
Иг.А (+)
Иг.М (-)
Иг.Г (+)

Повтори изследването на Иг.А и Иг.Г


ПП. Ако Иг.А и Иг.Г са (+) това говори за разгърнат имунен отговор - имаш инфекция в момента и ако е така Иг.М също ще са повишени

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1256 -: Май 11, 2012, 19:55:27 pm »
Може ли едно мнение и на моята графика,  може ли да се каже до тук кога ми е била овулацията?
Графиката е добре до тук - ако Бт се задържи висока - О. може да е била на 16/17 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.
Стискам палци да е станало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1257 -: Май 11, 2012, 19:59:16 pm »
Регистрирах се във http://www.fertilityfriend.com и там овул ми е засечена така-миналия месец на 26 ден,като Т ми е била 36.6 ,на 27 ден-36.8,но на следващия ден пада пак на 36.6 и след това като се вдигне и не пада чак ден преди менст.Този месец ову е на 19 ден- 36.55,на др ден-36.7,на др. ден  пада на 36.45 и след това пак се покачва на 36.8. Нормално ли е на 2 ден от ЛФ да пада така Т?
Трудно ми е без графика :) да преценя какво става с МЦ

Всеки МЦ си е сам за себе си - не може МЦ-и да се сравняват

По-ниската стойност може да е инцидент.
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1258 -: Май 11, 2012, 20:01:50 pm »
Благодаря Дени.МЦ е 28-31 дни,а за хормоните правила съм прогестерона по-принцип ми е по-нисък,а пролактина ми е 221.9UL/I,на 5 ден от МЦ,и да този месец май съм с ранна овулация,улавяла съм я с тестове на 13-14 ден 

Да погледнем графиката отново след 3-4 дни :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1259 -: Май 11, 2012, 20:04:11 pm »
Здравейте!
 Дали е възможно да коментираме моите графики? Трудно ми е да определя датата на овулация. http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=77868
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=78044

 Не се отварят
Дай името, с което си регистрирана в Ову-Календара / без паролата/ и датите на МЦ, които искаш да се коментират

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум