0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1180 -: Април 25, 2012, 19:14:44 pm »
Здравейте,
първо да благодаря на всички,че ви има.Почти една година правим опити за бебе,и всеки ден съм с вас. Гледам графиките ви,чета ви, просълсявам се и се радвам заедно с вас. Реших и аз най-сетне да се присъединя към вас.
Моля за коментар на графиката ми за изминалия месец.Четох във форума,че утрогестана повишава температурата.Дали е вярна графиката ми?
БТ меря с дигитален термометър- ректално.
Благодаря :)
Дигиталния терм-р се държи 2-3-4 мин след сигнала

24/03/2012 - графиката ти е добре, О. според мен е била на 16/17 ден от МЦ
Спазваш ли правилата при тестовете за О.?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1181 -: Април 25, 2012, 19:22:38 pm »
Много ти благодаря Denis!Днес вече Т стана 37, но може ли да ми кажеш кога според теб е била О или трябва да изчакам още няколко дни и да видя дали Т ще се задържи висока за да съм сигурна, че О е имало?!Според мен О е била на 22/23.о4., но не съм сигурна защото този път изобщо не съм имала никакви неразположения.А и друго нещо исках да те попитам възможно ли е от Дуфастона, който пия да имам главоболие, защото от няколко дни почти всеки ден съм с главоболие и мисля, че е откакто започнах да пия Дуфастона?!Благодаря ти предварително!

Рано е още за коментар
Ако БТ се повиши още и се задържи висока - О. може да е била на 19/20 ден от МЦ
Да, може от Дуфастона да те боли глава  - макар и рядко, има такива странични ефекти

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1182 -: Април 25, 2012, 19:27:33 pm »
Момичета бихте ли хвърлили един поглед от изследванията ми днес
ЛХ 31.17/реф.ст.9.6 до 80/,
ФСХ 9.57./реф.ст.6.3 до 24/
Е2-187.59 /93 до 573/.
Днес ми е 14 ден от МЦ. Благодаря ви

Пред О. си /3-4 дни според мен/
За О.Фаза изследванията ти са добре.
Добре е да даваш и дименсията след цифрите

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1183 -: Април 25, 2012, 19:48:33 pm »
Благодаря ти много Денис :bighug: Права си и веднага се поправям   :wink:
LH - 31.17 mIU/ml
FSH - 9.57 mIU/ml
E2 - 187.59 pg/ml
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1184 -: Април 25, 2012, 20:09:35 pm »

Благодаря на всички момичета, които ме подкрепиха и вдъхваха сили. Желая на всички от сърце, бързо забременяване и успешни бременности
Денис, благодаря ти за винаги бързите отговори. Благодаря ти !



Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1185 -: Април 25, 2012, 23:07:00 pm »
Много благодаря Денис.Спазвам правилата за използването на тестовете ,но винаги са негативни,за това се чудя дали изобщо е имало О или температурата се е повишила заради утрогестана.За този месец съм се въоръжила с 10 теста.Дано да се покаже :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1186 -: Април 26, 2012, 19:01:18 pm »
Knick 
За нищо :)
Лека бременност и след някоя и др. година, заповядай отново при нас  :wink: 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1187 -: Април 26, 2012, 19:06:25 pm »
Много благодаря Денис.Спазвам правилата за използването на тестовете ,но винаги са негативни,за това се чудя дали изобщо е имало О или температурата се е повишила заради утрогестана.За този месец съм се въоръжила с 10 теста.Дано да се покаже :)
Утрогестана или повишава малко БТ / 0,1 максимум 0,2 градуса/ или изобщо не я повишава.
Имала си О. - разликата в Бт е над 0,4 / около 0,4-0,5/
Най-вероятно на 16 ден от МЦ  теста за О. е щял да бъде (+)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1188 -: Април 27, 2012, 10:05:39 am »
Здравей Denis!Много се извинявам, че този месец ти досаждам толкова много, но днес БТ падна много и немога да разбера на какво може да се дължи това.Измерих я с около 1 час по-рано от обичайното, но не вярвам това да е причината за спада в БТ?!Може ли изобщо да се надявам чудото да се е случило?По принцип температурата този месец ми е много странна защото като си гледам графиките от предишните месеци по това време след О БТ си е висока?!Ще видя и утре как ще е БТ, но се притеснявам какво се случва при мен този месец и мисля, че нещо не е както трябва?!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1189 -: Април 27, 2012, 19:47:02 pm »
Не можах да се сдържа и да не пиша. Графиката ми не е пълна, знам. Но температурата тези дни много ми хареса. Само, където днес падна малко. Имам една неуспешна бременност и за това съм по-притеснена. Едва ли ще има какво да коментирате, но друго си е да споделя със съмишленици :)



*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1190 -: Април 29, 2012, 08:59:07 am »
Здравей Denis!Много се извинявам, че този месец ти досаждам толкова много, но днес БТ падна много и немога да разбера на какво може да се дължи това.Измерих я с около 1 час по-рано от обичайното, но не вярвам това да е причината за спада в БТ?!Може ли изобщо да се надявам чудото да се е случило?По принцип температурата този месец ми е много странна защото като си гледам графиките от предишните месеци по това време след О БТ си е висока?!Ще видя и утре как ще е БТ, но се притеснявам какво се случва при мен този месец и мисля, че нещо не е както трябва?!
Все още /по графика/ не е сигурно дали е имало О.
Ако е имало е била някъде 19/20 ден от МЦ
Ако е имало О. - Бт трябва да се повиши и да се задържи висока. / за теб, само за този МЦ - около/над 37,1/
Провери си терм-ра

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1191 -: Април 29, 2012, 09:00:24 am »
Не можах да се сдържа и да не пиша. Графиката ми не е пълна, знам. Но температурата тези дни много ми хареса. Само, където днес падна малко. Имам една неуспешна бременност и за това съм по-притеснена. Едва ли ще има какво да коментирате, но друго си е да споделя със съмишленици :)
Този спад - не е проблем
Дано да е имало О. и да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1192 -: Април 29, 2012, 21:52:33 pm »
Здравейте отново от мен,съвсем се обърках с моята температура.Повиши се,ено не мина 37.Спазвам правилата на мерене,всичко наред ли,може ли да се каже че е имало  О
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1193 -: Април 30, 2012, 18:18:59 pm »

Здравейте отново от мен,съвсем се обърках с моята температура.Повиши се,ено не мина 37.Спазвам правилата на мерене,всичко наред ли,може ли да се каже че е имало  О
Горе-долу е добре-графиката ти
Ако е имало О. може да е била 13/14 ден от МЦ
По- ниската БТ може да е от измерването или терм-ра да не мери точно

Колко ти е ТСХ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1194 -: Април 30, 2012, 19:08:43 pm »

Здравейте отново от мен,съвсем се обърках с моята температура.Повиши се,ено не мина 37.Спазвам правилата на мерене,всичко наред ли,може ли да се каже че е имало  О
Горе-долу е добре-графиката ти
Ако е имало О. може да е била 13/14 ден от МЦ
По- ниската БТ може да е от измерването или терм-ра да не мери точно

Колко ти е ТСХ?
Ами никакви изследвания не съм си правила,а точно ТСХ незнам какво е  :oops:Имам детенце на 8 години и една несполучлива бременност през миналият юни в 6 г.с. абортирах,не ме кюретираха.Казаха да изчакаме до януари и да започнем отново с опитите.Притеснявам се доста от всичко случило се  и започнах да си водя графика при вас.С какъв термометър е най-добре да се мери БТ?Казвате,че графиката горе-долу е добре,това заради стойностите на Т ли е или нещо друго имате в предвид?
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1195 -: Април 30, 2012, 19:41:21 pm »
Здравейте на всички,бъдещи мами и на всички ,които помагат на нас-тези,които само чакаме някой симптом да се окаже истинския.За първи месец си следя БТ,и съм на 100 % сигурна,че и този месец нищо не е станало.Само моля да ми видите графиката и да кажете кога е била точно овилацията ми,защото аз имам много силно обусобени признаци ,но теста беше отрицателен.Имам висок Пролактин,който лекувам с Достинекс и за сега е норма,следващия месец ще сменя лекаря си и ще си направя и фоликулометрия.
Благодаря ви предварително и успех на всички желаещи най-хубавото нещо на света да им се случи.

« Последна редакция: Април 30, 2012, 20:12:47 pm от tainstvenata »


Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1196 -: Май 01, 2012, 12:04:03 pm »
Денис,би ли погледнала графиката ми моля те.Знам че не е пълна,но кога според теб е била овулацията?Този месец я мерех по различно време сутрин и не мога да се ориентирам.Благодаря ти предварително
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1197 -: Май 02, 2012, 11:48:09 am »
Denis здравей отново!Би ли хвърлила едно око на моята много странна според мен графика този месец!Мислех, че днес ще ми спадне Т, а тя взе че се повиши...?!По принцип доки каза, че от 1 до 3 дни след като спра Дуфастона ако няма бременност ще ми дойде М, по принцип на мен лутеаллната фаза (незнам дали така се пише)ми е около 11-12дни и би трябвало според мен днес или утре да ми дойде, но каква е тази Т?! А и чак сега гърдите ми започнаха да са много чувствителни и наедряли, а при мен няколко дни преди да ми дойде М гърдите вече спадат и нямам силна чувствителност и за първи път зърната са ми доста чувствителни?!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1198 -: Май 02, 2012, 16:16:45 pm »
Един поглед при първа възможност, утре съм
при док , да видим, нали ти бях писала ЛС, иначе как ми е графиката
и кога горе долу да почна тестове за О. евентуално.
Тази в Бейбиплан е попълна, в нито една стойност не
съм сигурна но дано има О. :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1199 -: Май 02, 2012, 17:13:13 pm »
Ами никакви изследвания не съм си правила,а точно ТСХ незнам какво е  :oops:Имам детенце на 8 години и една несполучлива бременност през миналият юни в 6 г.с. абортирах,не ме кюретираха.Казаха да изчакаме до януари и да започнем отново с опитите.Притеснявам се доста от всичко случило се  и започнах да си водя графика при вас.С какъв термометър е най-добре да се мери БТ?Казвате,че графиката горе-долу е добре,това заради стойностите на Т ли е или нещо друго имате в предвид?

Да, заради стойностите на БТ / ниски са/ - за да е сигурно /по графика/ че е имало О. разликата в БТ трябва да е 0,4-0,6
Твоята до тук е 0,35

 Може да е и от терм-ра.
Най-добре живачен /или неговия аналог/


ТСХ
« Последна редакция: Май 02, 2012, 17:17:10 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум