0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1220 -: Май 07, 2012, 17:04:47 pm »
Ще се радвам на коментар и аз.
Започнах тестовете-дано не е късно като днешния е отрицателен.
Ама перфектно отрицателен.  :wink:
В четвъртак съм явно при док. - останалото в Лс,
какво е положението с тая графика?  :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1221 -: Май 07, 2012, 20:13:38 pm »
Здравей Denis!Моля те посъветвяй ме какво да правя...МЦ ми закъснява доста (по принцип ми около 27 дни).Днес ми е 6-ти ден откакто спрях Дуфастона и все още нямам МЦ, а и не съм бременна защото си направих тест сутринта и беше категорично отрицателен...А пък и с тая ниска Т хич не съм се и надявала де, ама си направих тест за да съм сигурна, че няма бременност...Питането ми е още колко дни да изчакам и да отида на доки ако не ми дойде?!Аз смятам да си запиша час за четвъртък или петък и да отида на лекар, ама незнам дали не трябва да изчакам до дугата седмица...?!

До 10 дни след последния прием на Дуфастон трябва да ти дойде М.
Изчакай да станат 11-12 и ако няма М. - отиди на лекар.
Това, обаче ако нямаш болки - ако имаш / корем, кръст и т.н./ - отиваш и по-рано на лекар
Дано всичко да е наред

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1222 -: Май 07, 2012, 20:15:47 pm »
f_27 
Според графиката ти / и според мен/ - има повече от 1 фоликул
В този случай не трябва да се вярва на  тестовете за О. и БТ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1223 -: Май 08, 2012, 12:43:46 pm »
Много ми е притеснено,мисля че и този месец няма да имам овулация.Незнам дали съм споменала,че единия ми яйчник е поликистозен.Може и това да е причината.Все пак има ли още надежда за този месец.Цикъла ми варира между 29 и 36 дни 

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=anelia_zdravko
« Последна редакция: Май 08, 2012, 13:01:27 pm от anelia_90 »
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1224 -: Май 08, 2012, 12:53:07 pm »
Денис,извини ме отново но би ли погледнала графиката ми.Не е пълна знам,но няколко дни след овулация се появи едно кафеникаво зацапване което вече доста дни не спира,но е по няколко капки.Изследванията на хормоните са ми наред.От какво може да е?Вече взех да се притеснявам,след няколко дни чакам да ми дойде и пристъпвам към лапароскопия след това,но все пак може ли да имам някакъв шанс с бебчо да е станал въпреки това зацапване?Благодаря ти.......
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1225 -: Май 08, 2012, 15:06:11 pm »
Забравих да кажа,че последната стойност-от днес е малко объркана.Нали по принцип меря с живачен,но съм забравила да  го изтръскам и си беше останал на миналата стойност 36.7 .Като измерих и се усетих.Станах и взех дигиталния,а той показа 36.6.Незнам коя е вярната.
« Последна редакция: Май 08, 2012, 16:30:29 pm от anelia_90 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1226 -: Май 08, 2012, 16:30:18 pm »
Много ми е притеснено,мисля че и този месец няма да имам овулация.Незнам дали съм споменала,че единия ми яйчник е поликистозен.Може и това да е причината.Все пак има ли още надежда за този месец.Цикъла ми варира между 29 и 36 дни 

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=anelia_zdravko
Графиката ти до тук не показва да е имало О.

ПП. При ПКЯ не трябява да се вярва много на графиките / т.е може графиката да показва, че не е имало О. а да има и обратното/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1227 -: Май 08, 2012, 16:33:59 pm »
В такъв случай какво да правя, и тестовете за ову ли няма да ми помогнат.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1228 -: Май 08, 2012, 16:34:27 pm »
Денис,извини ме отново но би ли погледнала графиката ми.Не е пълна знам,но няколко дни след овулация се появи едно кафеникаво зацапване което вече доста дни не спира,но е по няколко капки.Изследванията на хормоните са ми наред.От какво може да е?Вече взех да се притеснявам,след няколко дни чакам да ми дойде и пристъпвам към лапароскопия след това,но все пак може ли да имам някакъв шанс с бебчо да е станал въпреки това зацапване?Благодаря ти.......
Зацапването може да е от много неща. Дано да е имало О.
Стискам палци да е станало :)
Утре може да пуснеш кръвен тест / ако си нетърпелива/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1229 -: Май 08, 2012, 16:37:14 pm »
Имах в предвид че дори и ако сме улучили момента дали с това зацапване съм изхвърлила и евентуално оплодената яйцеклетка преди да се е имплантирала.Знам че можеш само да гадаеш какво е станало,но все пак ми се иска да чуя и друго мнение а не само да си блъскам главата.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1230 -: Май 08, 2012, 16:37:27 pm »
В такъв случай какво да правя, и тестовете за ову ли няма да ми помогнат.
Да, така е - нито БТ нито тестовете за О. са достоверни при ПК /и  СПКЯ/
Ползвай ги, но  имай това предвид и ако нещо те съмнява - отиваш на лекар - за да потвърди или отхвърли някакво предположение

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1231 -: Май 08, 2012, 16:40:40 pm »
Имах в предвид че дори и ако сме улучили момента дали с това зацапване съм изхвърлила и евентуално оплодената яйцеклетка преди да се е имплантирала.Знам че можеш само да гадаеш какво е станало,но все пак ми се иска да чуя и друго мнение а не само да си блъскам главата.

Ако е имало зачеване оплодената яйцеклетка се изхвърля с менстуалната кръв / и МЛ/ - не и преди да е свършила ЛФ
По вероятно е да е от имплантация  - при вгнездяването се разкъсват малки кръвоносни съдове и от там може да се получи зацапване.
Но, на този етап, само може да гадаем

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1232 -: Май 08, 2012, 16:41:57 pm »
Забравих да кажа,че последната стойност-от днес е малко объркана.Нали по принцип меря с живачен,но съм забравила да  го изтръскам и си беше останал на миналата стойност 36.7 .Като измерих и се усетих.Станах и взех дигиталния,а той показа 36.6.Незнам коя е вярната.
Живачния терм-р се държи 10 мин
Провери го - може да се е повредил и това да е причината за по-ниската БТ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1233 -: Май 08, 2012, 16:42:44 pm »
Денис,благодаря ти отново ми вдъхна надежда,дано този път те тормозя за последно за следващите :cloud9:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1234 -: Май 08, 2012, 16:50:52 pm »
Благодаря ти denis,ако и този месец ме навести лелката отивам на фоликулометрия др месец  :) Трудно,но все пак чудото ще стане preggo  Надеждата умира последна
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1235 -: Май 09, 2012, 09:10:33 am »
Denis, каква ли може да е причината да ми е толкова ниска БТ? :ask:То е ясно, че е нямало О. с тази Т,но.......все ми се ще термометъра ми да се е скапал :oops:
Ако не ми дойде до края на тази седмица ще посетя доки,но все пак възможно ли е нещо да не се е изчистило при несполучливата ми бременност преди 3 месеца и сега да има някакъв проблем?

*

    vitanova_1981

  • ***
  • 418
  • аз съм твоя подарък,пази ме
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1236 -: Май 09, 2012, 16:39:20 pm »
Дени погледни ми моля те графиката,имало ли е ову и не е ли мн.рано,този месец меря в 5:00ч ректално със живачен.Благодаря!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1237 -: Май 09, 2012, 17:36:41 pm »
Когато е възможно и един коментар при мен!
Утре съм при док. иначе се оказа че днес БТ пак ми скочи
и беше 37 и 0, меря към 6 и 30 сутринта -ще я нанеса но  теста за
О. този път е с 2 наситени черти , а цял ден имам водниста ЦС
но с ПК не бива да се вярва но все пак какво се случва?
И без гадаене!  :wink:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1238 -: Май 09, 2012, 22:07:41 pm »
Denis, каква ли може да е причината да ми е толкова ниска БТ? :ask:То е ясно, че е нямало О. с тази Т,но.......все ми се ще термометъра ми да се е скапал :oops:
Ако не ми дойде до края на тази седмица ще посетя доки,но все пак възможно ли е нещо да не се е изчистило при несполучливата ми бременност преди 3 месеца и сега да има някакъв проблем?
Провери си терм-ра - сравни го с нов.
Графиката ти не показва да е имало О.
Според мен МЦ е ановулаторен.
Трябва да се консултираш с лекар.
След като е имало зачеване - възможно е хормоните още да не са се нормализирали.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1239 -: Май 09, 2012, 22:09:13 pm »
Денисче правилно ли съм си определила О? Според теб кога е била?