0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Направих трето инвитро в клиниката на д-р Владимиров. Тази сутрин установих, че е било неуспешно - ОТНОВО !!!!
Моля ви, ако има други със същият проблем да ми пишат.Как се преживяват толкова разочарования?Аз съм отчаяна!Помогнете ми!!!!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #1 -: Юни 08, 2006, 16:40:05 pm »
Здравей, имаме специален под-форум за АРТ - може би модераторите да ти преместят темата там, или пусни нова и разкажи по-подробно. Най-вече там пишат момичетата с опит в АРТ.

Аз поне наскоро съм на тематика имунологични причини - правила ли си консултация с имунолог? Твърди се, че жени с няколко неуспешни опита при върнати качествени яйцеклетки се повлияват добре от имуномодулираща терапия.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    kpo

Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #2 -: Юни 08, 2006, 17:03:24 pm »
Благодаря за съвета. Ако може модераторите да ми преместят темата ще съм им много благодарна.Както се сещате това е първото ми влизане, даже току що се регистрирах и не съм наясно кое къде е.
*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #3 -: Юни 08, 2006, 19:35:33 pm »
Мила КРО, съжалявам, наистина!:balk_144: Тук със сигурност много момичета ще те подкрепят. Не се отчайвай, поплачи си спокойно, но не се отчайваи! Аз също съм пациентка на д-р Владимиров. Първият ни опит не успя и наесен ще опитваме пак. Кажи нещо повече - какви са проблемите при вас, как протекоха нещата, какво смятя доктора... :balk_21:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #4 -: Юни 08, 2006, 19:44:01 pm »
Най-добре ще е да обсъдиш евентуалните причини за неуспеха с доктора. Тъй като нищо не знам за теб, единственото което се сещам е да те попитам дали си правила имунологични изследвания. Ако искаш разкажи повече - за стимулацията, ембрионите.  И горе главата!
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #5 -: Юни 09, 2006, 10:12:28 am »
Благодаря на всички за подкрепата!Наистина имах нужда от нея.А иначе какво да ви кажа - проблема е в мъжа ми и според доктора няма никаква логична причина да не мога да забременея.Аз съм на 26г. здрава като "кон", нямам аборти или венерически заболявания, всички изследвания са нормални и т.н.Просто не става и това е!Единственното което ми хрумва е да е от нерви - аз толкова го искам това бебе, че се треся от нерви, а със всеки следващ неуспех става по-зле.Опитах да си повтарям неща от рода на "каквото стане - такова" , "не ми пука" и т.н. но се събуждах посред нощите, защото сънувах, че ми е дошло - можете да си представите колко съм изперкала.
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #6 -: Юни 09, 2006, 10:55:52 am »
Мила Kpo, много съжалявам.  :cry: Само не се оставяй на отчаянието. Продължавай да се бориш за бебче! Понякога нещата просто стават бавно...

Наистина е добре да разкажеш в подробности какви изследвания си правила, как е протекла процедурата. Мацките от форума са половин доктори (само защото нямат тапия, иначе направо са цели  :wink: ), но трябва да бъдеш малко по-подробна. Стресът със сигурност оказва голямо влияние върху здравето ни въобще, но едва ли някой може точно да го обясни. Пролактинът е много чувствителен на стрес и реагира доста бурно. Това е само пример за връзката между стреса и неуспеха, за която споменаваш, но едва ли е твоят проблем. И естествено поговори с док.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #7 -: Юни 09, 2006, 11:20:32 am »
Цитат на: kpo
А иначе какво да ви кажа - проблема е в мъжа ми и според доктора няма никаква логична причина да не мога да забременея.Аз съм на 26г. здрава като "кон", нямам аборти или венерически заболявания, всички изследвания са нормални и т.н.

Дааа, и аз бях така. Но в последствие се откри ендометриоза при мен, която брече първото ми икси на неуспех. Нещата от  мъжки фактор се обърнаха в категорично жески фактор. В тази връзка да те питам лапароскопия правила ли си?

*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #8 -: Юни 09, 2006, 12:54:35 pm »
Ето линк, относно имунологичните - www.invitro-bg.com/display.php?page=m7
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #9 -: Юни 09, 2006, 13:27:16 pm »
Цитат на: kpo
Единственното което ми хрумва е да е от нерви - аз толкова го искам това бебе, че се треся от нерви, а със всеки следващ неуспех става по-зле

A доктора какво ти казва по повод неуспешните инвитра? Къде може да е причината? Аз съм негова фенка-пациентка и съм 100% убедена, че има мнение по въроса. Сподели го.

Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #10 -: Юни 10, 2006, 19:24:42 pm »
Скъпа Кро, опитай се да намериш начини за релаксация. Стресът е също едно от нещата, които водят до неуспешно опити. Не се отчайвай. Млада си. Ще стане.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #11 -: Юни 10, 2006, 20:09:05 pm »
Мила Кро,бъди силна,не се отказвай,бори се до край,6те види6 4е 6те успее6.
И както са те посъветвали другите моми4ета,поговори с док.
Късмет ти желая yahoo_17  :crossfingers:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #12 -: Юни 12, 2006, 09:29:12 am »
kpo, къде изчезна?!
Дай ни отговор на въпросите. Все пак отделяме време, за да ти отговорим и поне ни върни жеста.

*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #13 -: Юни 12, 2006, 09:58:53 am »
Бях при док в Неделя и обсъдихме положението. Според него е възможно лигавицата ми да има нещо като "непоносимост" към ембриомите /не мога да го обясня по-ясно/ и да ги отхвърля.Другия възможен проблем е яйцеклетките ми да са генетично увредени, но единствения начин да се установи това е изследване в чужбина, което струва 10000 евро! Все пак ме успокои, че не мисли, че това е проблема и в крайна сметка решихме на есен да опитаме пак, като преди това ще направя изследване на лигавицата.Аз също съм му 100% фен и въпреки неуспешните опити нито за миг не съм се усъмнила в професионализма му и вярвам на преценките му.Лапароскопия не съм правила, защото нямаше нужда, а и доколкото знам проходимоста на тръбите няма отношение при инвитро.Не знам какво да ви пиша за предишните опити - освен че бях на много ниски дози пурегон, защото хормоните ми реагират много бурно на стимулация,все пак вадехме м/у 18-20 яйцеклетки.Притеснява ме факта, че едва 30% се оплождаха и развиваха нормално. При вас как е?
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #14 -: Юни 12, 2006, 10:04:06 am »
Извинявай oganche не си мисли, че не ценя вашите отговори!!! Просто аз нямам интернет в къщи и ви пиша от работата.Първото нещо, което направих тази сутрин беше да ви отговоря. Извинявам се още веднъж за закъснението.
*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #15 -: Юни 12, 2006, 12:16:25 pm »
Кро, правила ли си имунологични? Това оплождане от 30% наиситна не звучи добре. Може би имаш някакви антитела? за подобни случаи на твоя препоръчват вливане на имуновенин. Моят съвет е  - тичай при Конова в Плевен. Направете имунологични и вливай при следващия опит имуновенин. Поне нямаш проблем с яйцата и ембрионите / На колко се разделят?/Има светлина в тунела, все има причина да не става и ще я откриеш! Стискам палци и никакво предаване, ей :goodluck:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #16 -: Юни 12, 2006, 13:32:20 pm »
Цитат на: kpo
Притеснява ме факта, че едва 30% се оплождаха и развиваха нормално. При вас как е?

И при мен беше толкова нисък процента. Причината при мен беше ендометриозата, която увреждаше яйцата ми. Но това д-р Тачева го видя под микроскопа. При теб под микроскоп ОК ли са изглеждали яйцата, пита ли?
Хм, това за лигавицата е ново двайсет за мен. Не съм предполагала, че има и такъв феномен. Егати!!! Колко гадно?! Важното е, че докторът знае и ще ти намери начин да ти помогне, сигурна съм в това.
А лапароскопия по принцип е хубаво да се направи. Не само заради тръбите. Тогава също изкачат скрити зайци.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #17 -: Юни 12, 2006, 13:32:54 pm »
Цитат на: kpo
Извинявай oganche не си мисли, че не ценя вашите отговори!!! Просто аз нямам интернет в къщи и ви пиша от работата.Първото нещо, което направих тази сутрин беше да ви отговоря. Извинявам се още веднъж за закъснението.

Споко, извинена си.

*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #18 -: Юни 12, 2006, 13:53:12 pm »
Да ви кажа, направо ме е срам колко малко знам по отношение на това какви тестове са ми правени и какви не! Наистина не бяха малко, но и мен ме интересуваше само дали са добри - в момента в който разбера че са - не ме интересуваше повече. А и това беше преди три години и аз си мислех само за процедурата и разбира се бях сигурна, че ще стане след първия опит.
Яйцеклетките ми се деляха най-много на 8, д-р Тачева ми ги показа и каза, че са добри.
Като гледам какви въпроси и отговори давате вие сте наистина цели "доктори" момичета.Аз не знам и половината дори след три трансфера!!!!
*

    Anonymous

Re: Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #19 -: Юни 12, 2006, 15:58:25 pm »
Цитат на: Anonymous
Направих трето инвитро в клиниката на д-р Владимиров. Тази сутрин установих, че е било неуспешно - ОТНОВО !!!!
Моля ви, ако има други със същият проблем да ми пишат.Как се преживяват толкова разочарования?Аз съм отчаяна!Помогнете ми!!!!

Здравей и от мен аз съм на същия хал преживявам 3-ти неуспешен опит,няма да повярваш че не съм на себеси и напълно те разбирам .
Какво мислиш да правиш?На мен ми препоръчаха да направя скриннингов тест ,не знам точно какво значи ,но се отнася за имплантацията и развитието на плода ,ако правилно го запомних.
Не знам какво да кажа и аз търся отговор.