0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Направих трето инвитро в клиниката на д-р Владимиров. Тази сутрин установих, че е било неуспешно - ОТНОВО !!!!
Моля ви, ако има други със същият проблем да ми пишат.Как се преживяват толкова разочарования?Аз съм отчаяна!Помогнете ми!!!!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #1 -: Юни 08, 2006, 16:40:05 pm »
Здравей, имаме специален под-форум за АРТ - може би модераторите да ти преместят темата там, или пусни нова и разкажи по-подробно. Най-вече там пишат момичетата с опит в АРТ.

Аз поне наскоро съм на тематика имунологични причини - правила ли си консултация с имунолог? Твърди се, че жени с няколко неуспешни опита при върнати качествени яйцеклетки се повлияват добре от имуномодулираща терапия.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    kpo

Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #2 -: Юни 08, 2006, 17:03:24 pm »
Благодаря за съвета. Ако може модераторите да ми преместят темата ще съм им много благодарна.Както се сещате това е първото ми влизане, даже току що се регистрирах и не съм наясно кое къде е.
*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #3 -: Юни 08, 2006, 19:35:33 pm »
Мила КРО, съжалявам, наистина!:balk_144: Тук със сигурност много момичета ще те подкрепят. Не се отчайвай, поплачи си спокойно, но не се отчайваи! Аз също съм пациентка на д-р Владимиров. Първият ни опит не успя и наесен ще опитваме пак. Кажи нещо повече - какви са проблемите при вас, как протекоха нещата, какво смятя доктора... :balk_21:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #4 -: Юни 08, 2006, 19:44:01 pm »
Най-добре ще е да обсъдиш евентуалните причини за неуспеха с доктора. Тъй като нищо не знам за теб, единственото което се сещам е да те попитам дали си правила имунологични изследвания. Ако искаш разкажи повече - за стимулацията, ембрионите.  И горе главата!
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #5 -: Юни 09, 2006, 10:12:28 am »
Благодаря на всички за подкрепата!Наистина имах нужда от нея.А иначе какво да ви кажа - проблема е в мъжа ми и според доктора няма никаква логична причина да не мога да забременея.Аз съм на 26г. здрава като "кон", нямам аборти или венерически заболявания, всички изследвания са нормални и т.н.Просто не става и това е!Единственното което ми хрумва е да е от нерви - аз толкова го искам това бебе, че се треся от нерви, а със всеки следващ неуспех става по-зле.Опитах да си повтарям неща от рода на "каквото стане - такова" , "не ми пука" и т.н. но се събуждах посред нощите, защото сънувах, че ми е дошло - можете да си представите колко съм изперкала.
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #6 -: Юни 09, 2006, 10:55:52 am »
Мила Kpo, много съжалявам.  :cry: Само не се оставяй на отчаянието. Продължавай да се бориш за бебче! Понякога нещата просто стават бавно...

Наистина е добре да разкажеш в подробности какви изследвания си правила, как е протекла процедурата. Мацките от форума са половин доктори (само защото нямат тапия, иначе направо са цели  :wink: ), но трябва да бъдеш малко по-подробна. Стресът със сигурност оказва голямо влияние върху здравето ни въобще, но едва ли някой може точно да го обясни. Пролактинът е много чувствителен на стрес и реагира доста бурно. Това е само пример за връзката между стреса и неуспеха, за която споменаваш, но едва ли е твоят проблем. И естествено поговори с док.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #7 -: Юни 09, 2006, 11:20:32 am »
Цитат на: kpo
А иначе какво да ви кажа - проблема е в мъжа ми и според доктора няма никаква логична причина да не мога да забременея.Аз съм на 26г. здрава като "кон", нямам аборти или венерически заболявания, всички изследвания са нормални и т.н.

Дааа, и аз бях така. Но в последствие се откри ендометриоза при мен, която брече първото ми икси на неуспех. Нещата от  мъжки фактор се обърнаха в категорично жески фактор. В тази връзка да те питам лапароскопия правила ли си?

*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #8 -: Юни 09, 2006, 12:54:35 pm »
Ето линк, относно имунологичните - www.invitro-bg.com/display.php?page=m7
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #9 -: Юни 09, 2006, 13:27:16 pm »
Цитат на: kpo
Единственното което ми хрумва е да е от нерви - аз толкова го искам това бебе, че се треся от нерви, а със всеки следващ неуспех става по-зле

A доктора какво ти казва по повод неуспешните инвитра? Къде може да е причината? Аз съм негова фенка-пациентка и съм 100% убедена, че има мнение по въроса. Сподели го.

Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #10 -: Юни 10, 2006, 19:24:42 pm »
Скъпа Кро, опитай се да намериш начини за релаксация. Стресът е също едно от нещата, които водят до неуспешно опити. Не се отчайвай. Млада си. Ще стане.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #11 -: Юни 10, 2006, 20:09:05 pm »
Мила Кро,бъди силна,не се отказвай,бори се до край,6те види6 4е 6те успее6.
И както са те посъветвали другите моми4ета,поговори с док.
Късмет ти желая yahoo_17  :crossfingers:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #12 -: Юни 12, 2006, 09:29:12 am »
kpo, къде изчезна?!
Дай ни отговор на въпросите. Все пак отделяме време, за да ти отговорим и поне ни върни жеста.

*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #13 -: Юни 12, 2006, 09:58:53 am »
Бях при док в Неделя и обсъдихме положението. Според него е възможно лигавицата ми да има нещо като "непоносимост" към ембриомите /не мога да го обясня по-ясно/ и да ги отхвърля.Другия възможен проблем е яйцеклетките ми да са генетично увредени, но единствения начин да се установи това е изследване в чужбина, което струва 10000 евро! Все пак ме успокои, че не мисли, че това е проблема и в крайна сметка решихме на есен да опитаме пак, като преди това ще направя изследване на лигавицата.Аз също съм му 100% фен и въпреки неуспешните опити нито за миг не съм се усъмнила в професионализма му и вярвам на преценките му.Лапароскопия не съм правила, защото нямаше нужда, а и доколкото знам проходимоста на тръбите няма отношение при инвитро.Не знам какво да ви пиша за предишните опити - освен че бях на много ниски дози пурегон, защото хормоните ми реагират много бурно на стимулация,все пак вадехме м/у 18-20 яйцеклетки.Притеснява ме факта, че едва 30% се оплождаха и развиваха нормално. При вас как е?
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #14 -: Юни 12, 2006, 10:04:06 am »
Извинявай oganche не си мисли, че не ценя вашите отговори!!! Просто аз нямам интернет в къщи и ви пиша от работата.Първото нещо, което направих тази сутрин беше да ви отговоря. Извинявам се още веднъж за закъснението.
*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #15 -: Юни 12, 2006, 12:16:25 pm »
Кро, правила ли си имунологични? Това оплождане от 30% наиситна не звучи добре. Може би имаш някакви антитела? за подобни случаи на твоя препоръчват вливане на имуновенин. Моят съвет е  - тичай при Конова в Плевен. Направете имунологични и вливай при следващия опит имуновенин. Поне нямаш проблем с яйцата и ембрионите / На колко се разделят?/Има светлина в тунела, все има причина да не става и ще я откриеш! Стискам палци и никакво предаване, ей :goodluck:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #16 -: Юни 12, 2006, 13:32:20 pm »
Цитат на: kpo
Притеснява ме факта, че едва 30% се оплождаха и развиваха нормално. При вас как е?

И при мен беше толкова нисък процента. Причината при мен беше ендометриозата, която увреждаше яйцата ми. Но това д-р Тачева го видя под микроскопа. При теб под микроскоп ОК ли са изглеждали яйцата, пита ли?
Хм, това за лигавицата е ново двайсет за мен. Не съм предполагала, че има и такъв феномен. Егати!!! Колко гадно?! Важното е, че докторът знае и ще ти намери начин да ти помогне, сигурна съм в това.
А лапароскопия по принцип е хубаво да се направи. Не само заради тръбите. Тогава също изкачат скрити зайци.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #17 -: Юни 12, 2006, 13:32:54 pm »
Цитат на: kpo
Извинявай oganche не си мисли, че не ценя вашите отговори!!! Просто аз нямам интернет в къщи и ви пиша от работата.Първото нещо, което направих тази сутрин беше да ви отговоря. Извинявам се още веднъж за закъснението.

Споко, извинена си.

*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #18 -: Юни 12, 2006, 13:53:12 pm »
Да ви кажа, направо ме е срам колко малко знам по отношение на това какви тестове са ми правени и какви не! Наистина не бяха малко, но и мен ме интересуваше само дали са добри - в момента в който разбера че са - не ме интересуваше повече. А и това беше преди три години и аз си мислех само за процедурата и разбира се бях сигурна, че ще стане след първия опит.
Яйцеклетките ми се деляха най-много на 8, д-р Тачева ми ги показа и каза, че са добри.
Като гледам какви въпроси и отговори давате вие сте наистина цели "доктори" момичета.Аз не знам и половината дори след три трансфера!!!!
*

    Anonymous

Re: Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #19 -: Юни 12, 2006, 15:58:25 pm »
Цитат на: Anonymous
Направих трето инвитро в клиниката на д-р Владимиров. Тази сутрин установих, че е било неуспешно - ОТНОВО !!!!
Моля ви, ако има други със същият проблем да ми пишат.Как се преживяват толкова разочарования?Аз съм отчаяна!Помогнете ми!!!!

Здравей и от мен аз съм на същия хал преживявам 3-ти неуспешен опит,няма да повярваш че не съм на себеси и напълно те разбирам .
Какво мислиш да правиш?На мен ми препоръчаха да направя скриннингов тест ,не знам точно какво значи ,но се отнася за имплантацията и развитието на плода ,ако правилно го запомних.
Не знам какво да кажа и аз търся отговор.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #20 -: Юни 12, 2006, 21:18:34 pm »
Цитат на: kpo
Бях при док в Неделя и обсъдихме положението. Според него е възможно лигавицата ми да има нещо като "непоносимост" към ембриомите /не мога да го обясня по-ясно/ и да ги отхвърля.


Кро как точно ще изследват лигавицата?????Док.  обесни ли ти????
*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #21 -: Юни 12, 2006, 21:56:43 pm »
Мисля, че става чрез ендометриална биопсия.
http://www.webmd.com/hw/healthy_women/hw4583.asp

Кро, кажи ако на теб са ти предложили нещо различно?
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #22 -: Юни 12, 2006, 23:08:14 pm »
Цитат на: Lila

http://www.webmd.com/hw/healthy_women/hw4583.asp


Браво мила, страхотен сайт.

 :youwoman:


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #23 -: Юни 13, 2006, 06:48:53 am »
Мили момичета много ви моля някой да преведе  на БГ  за ендометриална биопсия .Сигурна съм че сайт е страхотен
но за жалост не съм учила английски! :oops:  :oops:  :oops:



Кро ако при теб доктора сподели нещо друго молете пиши!! :lol:
*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #24 -: Юни 13, 2006, 09:04:33 am »
Съжалявам Кро и аз съм в такава ситуация и те разбирам.При първия ми опит се оплодиха 50 % от яицеклетките,при втория-едва 30%, а сега през пролетта направих третия си опит и се оплодиха почти 90 %.Аз също реагирам доста бурно и при първите 2 опита бях с хоперстимулация.Сега при третия опит промениха протокола и  замениха Декапептил депо с Оргалутран.И така на 36 години отделих повече качествени  яицеклетки отколкото  преди няколко години.Което лично за мен означава,че  в предните стимулации нещо не е било "изпипано" .Друг е въпроса,че не се получи отново :( ,но аз не съм си правила имунологични,може от там да излезе нещо.Имам замразени 5 душички и преди да опитам с тях трябва да се опитам да открия причината за неуспеха,ако има такава :(
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #25 -: Юни 13, 2006, 09:46:49 am »
Съжалявам момичета, но не знам нищо конкретно за това изследване!То ще бъде чак през Септември и не сме обсъждали самата процедура. Мисля, че ще ме разберете като ви кажа, че съм готова на ВСИЧКО, на всякакви изследвания, стига да ми дадат някаква надежда за успех!!! Обещавам при първа възможност да ви информирам подробно /ще внимавам повече какво ми обяснява Док :))) /
Мила "Гост" благодаря ти за отговора и искренно съжалявам за твоя неуспех! А аз ще опитам пак, и пак... докато не стане - стига да не се побъркам през това време!
Лила наистина страхотен сайт - аз разбирам английски и ще се опитам да преведа нещо. Лошото е, че има прекалено много медицински термини а с тях не се справям:
"Ендометралната биопсия е процедура при която се взима проба /малко парче/ от лигавицата. Пробата се изследва под микроскоп в лаб. усл.Ендометралната биопсия проследява ендометралните промени при месечния цикъл на жената и показва евентуални проблеми засягащи настоящето и състояние.
 Ендометралните промени протичат през цялото време на мен. цикъл. В началото на цикъла ендомет. растат, докато яйцеклетката не достигне овулация. Ако тя не е оплодена ендомет. ще продължат да нарастват до менструалното кървене."
Сори, трябва да прекъсна.Скоро ще продължа с превода.
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #26 -: Юни 13, 2006, 10:09:42 am »
Присъединявам се към съветите на момичетата. Наистина е много важно да направиш имунологични и генетични исзследвания, както и на вяка цена да провериш тръбите!!!  Виж: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=252

Не се отчайвайте!!! При мен стана при четвъртият опит. Бях решила да ми е последен и след това да търся донор на яйцеклетки...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #27 -: Юни 13, 2006, 11:35:13 am »
Сетакап, защо донор на яйцеклетки? Проблем с яйцеклетките ли имаше?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #28 -: Юни 13, 2006, 12:42:31 pm »
Не исках да правя повече стимулации, защото не реагирах добре и излизаха малко яйцеклетки...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Anonymous

Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #29 -: Юни 13, 2006, 13:25:04 pm »
Има няколко начина за взимане на проба:
1.Най-разпространения начин е с тънък механичен инструмент, чрез всмукване да се вземе биологична тъкан /проба/ от лигавицата. Този метод е най-бърз и причинява най-малки неудобства на пациента в сравнение с др. методи.
2. Чрез кюртаж - с ръчно приспособление за всмукване се взима проба.
3. При Vabra метода пробата се взима чрез механичен всмукател/аспиратор/. Може да причини неудобства на пациента.
4. При "Лигавичното измиване" се използва спрей с чиста течност за измиване на тъканите и очертаване контурите на матката. С "четка" се взима проба преди измиването да е приключило.
Когато жената има трудности при забременяване ендо.биопсия може да установи дали контурите на матката са правилни, а също дали е хормонално подготвена/нива на естроген и прогестерон/ лигавицата.


Това не е целият превод,но не мога да преведа целия сайт:)
Надявам се да съм ви помогнала поне малко.
Някой вижда ли разлика между методи 1 и 3?
Или превода ми не е точен или разликата е в инструмента!?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #30 -: Юни 13, 2006, 17:26:55 pm »
Сетакап, би ли обяснила малко по-подробно, защото аз също реагирах зле на стимулацията!!! Колко яйцеклетки направи при предходните си опити и с какви протоколи и лекарства беше? Благодаря ти, надявам се, че не те затруднявам!!!


Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #31 -: Юни 13, 2006, 17:43:55 pm »
Не си спомням схемите и лекарствата при първите два опита, защото бяха отдавна и протоколите стояха при лекаря. При първият опит ми извадиха 4 яйцеклетки, а при втория 5. При третият опит бях на Гонал 3х75  и беше супер, защото излязоха 9 яйцеклетки. Сега бях на Пурегон 100 +100 единици и за малко да се провалят нещата, защото в деня на прегнила Е2 ми беше 600 8O  Доста се изплаших, но все пак ми извадиха 6 яйцеклетки и трансферираха 4 ембриона ( май лабораторията нещо...) Слава Богу по-важно е качеството, а не количеството!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #32 -: Юни 14, 2006, 10:07:56 am »
Благодаря ти за отговора, Сетакап!!! И моят естрадиол последно преди прегнила беше 600 и аз май нещо не отговарям както трябва на стимулация. Имах 4-ри фоликула, но извадихме една яйцеклтка!!! Сега на есен ще сме с нов протокол и се надявам да свършим по-добра работа!!!


*
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #33 -: Юни 14, 2006, 17:05:46 pm »
Това за ендометр. биопсия ми звучи добре, но аз не разбрах това изследване прави ли се в Б-я? Аз също си блъскам главата, защо не се имплантира нито един от 4 ми "перфектни" ембриони, при положение, че в деня на трансфера ендометриума ми беше 14мм, което според доктора е много добре? Дали пък това, че съм правила 2 аборта по желание не е увредило нещо лигавицата ми??? Аз не съм си правила имунологични изследвания и за следващият опит ще започна от тях.
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #34 -: Юни 15, 2006, 09:04:56 am »
Да ST, прави се в Б-я и дори не е скъпо/колко точно струва не знам/.И аз се чудя защо "идеалните" ми трансфери нямат резултат???Ти задължително си направи имунологичните пък ще видим, може да изскочи нещо от там!?А колкото до абортите възможно е, но пък аз нямам нито един и пак не става.Какво да ти кажа - "Божа работа" - ходи че разбери!
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Трето неуспешно инвитро - какво да правя?
« Отговор #35 -: Юни 15, 2006, 09:16:06 am »
Мила Дивна надявам се твоите душички да се "хванат здраво" за теб и да не те пуснат 9 месеца :)) Аз реагирам бурно на всякакви стимулаций пробвах и с Декапептил депо и с Оргалутран.Док се е видял в чудо и съм на много малки дози Пурегон /50-до 5 ден/.През есента ще пробвам отново и се надявам този път да стане!