0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,момичета след 2 неуспешни инсеминации,решихме че няма повече да чакаме да се случи чудо и ще преминем към следващата стъпка,т.е. ин витро.Въпреки всичко,което изчетох не се чуствам по-спокойна,даже напротив..Мисля си дали съм избрала правилните лекари(Варна-Маркова и Александров)?Ако някой има мнение за тях ,ще бъда благодарна да го чуя.Страхувам се и от пункцията,правела се с пълна упойка,дали боли след процедурата?Доц.Маркова смята ,че при мен е неоходима лека стимулация,това намалява ли шансовете ми?И голямата дилема ,ако имаме няколко ембриона,колко да сложа?Поради 2 тежки операции при мен многоплодна бременност е изключена.Въпроса ми е дали,ако за по голям успех сложа 2 ембриона,а те вземат че се закрепят и двата,има ли начин единия да се премахне?Безопасно ли е за другия?Някоя от вас правила ли е подобно нещо?Може би има и други момичета ,като мен които не спят нощем:))Ще бъда благодарна на всички,които споделят опита си с мен.Благодаря!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #1 -: Август 07, 2011, 23:19:54 pm »
  Спокойно, не се тревожи излишно, избрала си НАЙ-правилните доктори!Остави ги да си свършат работата, винаги можеш да питаш д-р Александров за въпросите, които те притесняват(а, той със сигурност ще ти отговори).Не си пълни главицата с тревоги, а се отпусни, защото на тези доктори можеш да имаш пълно доверие! Успех!  :goodluck:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #2 -: Август 08, 2011, 01:26:05 am »
Подкрепям мнението на Baracuda! Избрала си най-добрите доктори  :D Довери им се! Сподели тревогите си с д-р Александров и той ще ти обясни кое и как ще направите! Леката стимулация не намалява шансовете за успех, просто ще приемаш по-малки дози лекарства, за оптимален брой яйцеклетки, не е нужно да си на високи дози. От пункцията не бива да те е страх, след нея може да те понаболяват яйчниците като по-силни болки при цикъл. Ще ти дадат аулин, ако те боли ще го изпиеш и толкова. Няма нищо страшно, бъди спокойна, отпусни се и вярвай в екипа и в успеха!
Късмет!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #3 -: Август 08, 2011, 01:58:26 am »
И голямата дилема ,ако имаме няколко ембриона,колко да сложа?Поради 2 тежки операции при мен многоплодна бременност е изключена.Въпроса ми е дали,ако за по голям успех сложа 2 ембриона,а те вземат че се закрепят и двата,има ли начин единия да се премахне?Безопасно ли е за другия?

Всичко по реда си. Дилема няма, докато не се изправиш пред нея.
Първо ще се надяваш да отговориш добре на стимулацията, да извадят достатъчно зрели яйцеклетки, и от тях да се получат няколко хубави ембриона. Едва тогава според броя и качеството на ембрионите лекарят ще препоръча колко и кога да се трансферират - тогава ще му мислиш.

Аз много мислих един ли, два ли, много четох - и една тема за брой върнати ембриони и резултатите, и препоръки на разни организации на лекари по репродуктивна медицина... Но накрая като ме викнаха за трансфер на 3ти ден и рекоха, че ще връщаме три, не казах гък.
Хвана се един от трите, хартисалите четири не оцеляха за замразяване.

По-леко е ако мислиш само за следващата непосредствена стъпка. Късмет!
*
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #4 -: Август 08, 2011, 08:18:42 am »
Пълната упойка, която ще ти поставят няма нищо общо с тези, които са ти поставяли по време на операциите. Тя е кратковременна, не разбираш кога си заспала и кога се събуждаш. Направо е на светлинни години, а и като излизаш от нея няма да усещаш силна болка, пункцията като интервенция не може да се сравнява с една операция и слава богу!
По слънчевата страна на улицата
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #5 -: Август 08, 2011, 11:00:19 am »
Много ви благодаря,момичета за бързата реакция и за окуражителните думи.Днес някак си се чуствам по спокойна,цяла нощ сънувах,че имам бебете...две момчета:)))Сигурно мисля само за това,та мечтите ми се превръщат в сънища:))Когато започна стимулацията щв пиша пак и след пункцията,а ако даде Бог и след  :bfp1:Четох по форумите,че клиниката,която съм избрала има 54% успеваемост,а това е наистина много!След вашите мнения най-вероятно ще сложа два ембриона,дано да има качествени.На всички,които им предстои същтата процедура желая успех и дано след девет месеца пишем във други форуми..за бебешоци:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #6 -: Август 08, 2011, 11:29:48 am »
За твое успокоение ще ти напиша,4е имам две тежки операции,една по-лека и три прекрасни деца /не са дело на тази клиника,но са факт :D/.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #7 -: Август 14, 2011, 12:29:46 pm »
Здравей,

аз бях с много лека стимулация, по 150 ед. гонал на ден, последните два дни от стимулацията ми ги намалиха на 75 единици. Резултат - 20 яйцеклетки. При трансфера д-р Александров ме попита един или два ембриона желаем да върнем, не е ставало въпрос за три или повече. Ние казахме два. Лекарите преценяват качеството на ембрионите и оптималният брой ембриони за трансфер. Останаха ни и 7 ембриона, които замразихме. Пункцията не е страшна въобще. Късмет!


Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #8 -: Август 16, 2011, 17:59:15 pm »
Здравей,

аз бях с много лека стимулация, по 150 ед. гонал на ден, последните два дни от стимулацията ми ги намалиха на 75 единици. Резултат - 20 яйцеклетки. При трансфера д-р Александров ме попита един или два ембриона желаем да върнем, не е ставало въпрос за три или повече. Ние казахме два. Лекарите преценяват качеството на ембрионите и оптималният брой ембриони за трансфер. Останаха ни и 7 ембриона, които замразихме. Пункцията не е страшна въобще. Късмет!
Съдейки по графиката под профила ти и дата ембриона са станали бебчета:))Да са ти живи и здрави!Сега пък имам нов въпрос,дано можеш да ми помогнеш,та да не зъня пак на Ани,че ми е неудобно.Ако ми дойде днес през нощта,кога трябва да се започне стимулацията,утре или другиден?!Доста ме боли корема,а и обикновенно ми идва към 4-5 ч сутрин,не знам кога да тръгна.Събрала съм багажа и чакам....Колкото повече набижава деня,толкова по ми трепери под лъжичката...Ако някой е имал такъв казус моля за съвет.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплk
« Отговор #9 -: Август 16, 2011, 18:40:39 pm »
Стимулацията обикновено започва от втория ден на МЦ, така че, дори да ти дойде рано сутринта, можеш да започнеш на следващия ден.При мен единия път започнах от първия ден на МЦ, но ми дойде предната вечер, другия път чак от третия ден, понеже не бях започнала още да се чистя добре.
Не се плаши от пункцията, упойката е много лека, заспиваш си като първия човек и нищо не разбираш от манипулациите. После , както са писали момичетата, наболява леко, като по време на цикъл, но можеш да си пиеш обезболяващи.
Поздравления за избора на клиника и екип, остави се спокойно в ръцете им, те наистина знаят какво правят. А ако имаш притеснения, каквито и да било, смело питай, ще получиш отговор на всеки от въпросите си.
Колкото до броя на ембрионите, самият доктор Александров не е привърженик на многоплодните бременности, така че рискът ще бъде сведен до минимум. Зависи от качеството и развитието на ембрионите, те докторите си знаят.
Успешна процедура, стискаме палци!
« Последна редакция: Август 16, 2011, 18:51:07 pm от siska81 »

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #10 -: Август 16, 2011, 18:45:34 pm »
 :) станкова, ако ти дойде 4-5 часа си го броиш за първи ден, общо взето до 14ч се брои за първи ден, ако е следобяд - почваш да броиш от следващия  8) въобще не се притеснявай, упойката за пункция е краткотрайна, аз съм с астма и много други притеснения, но всичко мина много леко  :) :crossfingers:

Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплk
« Отговор #11 -: Август 16, 2011, 21:49:40 pm »
Стимулацията обикновено започва от втория ден на МЦ, така че, дори да ти дойде рано сутринта, можеш да започнеш на следващия ден.При мен единия път започнах от първия ден на МЦ, но ми дойде предната вечер, другия път чак от третия ден, понеже не бях започнала още да се чистя добре.
Не се плаши от пункцията, упойката е много лека, заспиваш си като първия човек и нищо не разбираш от манипулациите. После , както са писали момичетата, наболява леко, като по време на цикъл, но можеш да си пиеш обезболяващи.
Поздравления за избора на клиника и екип, остави се спокойно в ръцете им, те наистина знаят какво правят. А ако имаш притеснения, каквито и да било, смело питай, ще получиш отговор на всеки от въпросите си.
Колкото до броя на ембрионите, самият доктор Александров не е привърженик на многоплодните бременности, така че рискът ще бъде сведен до минимум. Зависи от качеството и развитието на ембрионите, те докторите си знаят.
Успешна процедура, стискаме палци!
Сиска,мецинка благодаря за бързите отговори!Сиска виждам,че ти вече имаш радост,желая ти лека бременност,много искам другия месец късмет и здраве да се прехвърля и аз в темата на бъдещите майки:)Значи да видим разбрах ли правилно,ако ми дойде днес през нощта и утре тръгна,няма проблем стимулацията да започне другиден сутринта,така ли е?Четох по форумите за някакъв сондаж,Сиска на теб правиха ли ти,той кога се прави,преди стимулацията,преди пункцията или преди трансфера :ask:Ти от кой опит успя,ако не е тайна?Сигурно задавам тъпи въпроси ,ама нали ми е за сефте:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #12 -: Август 17, 2011, 10:29:32 am »
Сондаж ми правиха в месеца преди процедурата, само първия път. Няма нищо страшно, като обикновен преглед е, просто се проверява с какъв катетър евентуално ще ти бъде направен трансфера и има ли проблем с преминаването му през цервикалния канал.
Колкото до опитите, аз имам 3 опита в АГ Варна. Първия път имах положителен тест, видяхме пулсации, но всичко приключи в 8 г.с.Втория ми опит беше неуспешен, и сега на третия надявам се и се моля всичко да е наред до края.
Много стиснати палци от нас :wink:
И да, ако ти дойде през нощта, можеш да започнеш вдругиден сутринта. При последния си опит както ти писах, цикъла ми дойде сутринта в понеделник, но доктора каза да започна от сряда.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #13 -: Август 17, 2011, 11:20:15 am »
Сондаж ми правиха в месеца преди процедурата, само първия път. Няма нищо страшно, като обикновен преглед е, просто се проверява с какъв катетър евентуално ще ти бъде направен трансфера и има ли проблем с преминаването му през цервикалния канал.
Колкото до опитите, аз имам 3 опита в АГ Варна. Първия път имах положителен тест, видяхме пулсации, но всичко приключи в 8 г.с.Втория ми опит беше неуспешен, и сега на третия надявам се и се моля всичко да е наред до края.
Много стиснати палци от нас :wink:
И да, ако ти дойде през нощта, можеш да започнеш вдругиден сутринта. При последния си опит както ти писах, цикъла ми дойде сутринта в понеделник, но доктора каза да започна от сряда.

Всичко ще е наред този път,мила сигурна съм!Не ми дойде тази нощ,дано да задържи и днес та да си тръгнем по график в петък сутринта,че хотела ни е запазен от 19.аз съм готова и съм на нисък старт,мога да тръгна във всеки момент!Сега майката му е положително мислене,този път ще стане!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #14 -: Август 18, 2011, 15:07:13 pm »
На мен ми дойде днес сутринта и отивам утре в клиниката да започвам стимулация, ако всичко е наред, защото преди 10 дена изследването ми на кръвна утайка беше малко със завишени показатели /24/. Тогава ме болеше гърлото и може да е от това. Мисля да отида рано сутринта да дам пак кръв. Ако пак ми е леко завишено дали мога да почна стимулацията, много ми е притеснено..
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #15 -: Август 18, 2011, 19:11:07 pm »
На мен ми дойде днес сутринта и отивам утре в клиниката да започвам стимулация, ако всичко е наред, защото преди 10 дена изследването ми на кръвна утайка беше малко със завишени показатели /24/. Тогава ме болеше гърлото и може да е от това. Мисля да отида рано сутринта да дам пак кръв. Ако пак ми е леко завишено дали мога да почна стимулацията, много ми е притеснено..
Здравей,Saddy значи с теб започваме по едно и също време,аз в събота ще стартирам със стимулацията,може да се засечем.Не ги мисли от сега изследванията,всичко ще е наред на предишните сигурно от настинката ти са били завишени показателите.Успех ти желая от сърце,утре да пишеш как е минало!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #16 -: Август 19, 2011, 14:27:54 pm »
Здрасти. Вчера пропуснах да кажа, че не съм във Варна, а в София. Днес кръвната ми картина и утайка бяха добре. Започвам стимулация, но моята е с противозачатъчни първо, после на 15я ден "Декапептил" и после следващия път като ми дойде "Гонал" Ф. Друго за сега не разбрах много, ще следвам указанията стъпка по стъпка. Успех и на теб. Дано климата във Варна е по-благоприятен от Софийския :wink: Аз скоро си дойдох от морето, където си бях поуспокоила нервите и сега пак се изнервих, но както и да е :beach1:Успех.
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #17 -: Октомври 28, 2011, 16:03:47 pm »
здравейте, предстой ми първо инвитро и незнам какво се прави. Какви изследвания се искат но не по фонда. Виждала съм че момичета в стимулация дават всеки ден кръв-това защо се прави? Може ли да ме насочите ако има изписано нещо в някоя тема! Благодаря! :)
 
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #18 -: Октомври 28, 2011, 16:47:25 pm »
Здравей,Тина изследванията ще ти ги назначат от клиниката,в която ще бъдеш(а тя коя е?)Обикновенно се правят Васерман,за спин,за хепатит и т.н.,спермограма на мъжа,цветна снимка на теб.
А относно изследванията по време на стимулация,те са за да се следи нивото на хормоните.Първия ми опит беше по къс протокол и там не мерихме толкова често,сега съм по дълъг и по-честичко ме изследват.Ако имаш други въпроси питай,спомням си аз колко уплашена бях.
Успех ти желая и не се тревожи предварително!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Предстои ми първо ин витро и съм много уплашена.
« Отговор #19 -: Октомври 28, 2011, 23:34:33 pm »
Тина, тема за задължителните изследвания:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41693.0

Има подфорум "Споделено-текущи процедури", в които подфорум се намират теми за почти всички клиники по стерилитет. Темите са полезни - момичетата споделят мнения относно подготовката и протичането на самата процедура:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=40.0

В библиотеката на Зачатие има много статии на тази тематика:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=165&Itemid=26
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=163&Itemid=21

Успех!