0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #40 -: Януари 05, 2013, 14:56:52 pm »
Не са тия от НАП, а са ни управниците дето измислиха поредния безумен закон/наредба, не го знам това какво е.

Аз имам много стари не платени данъци, който са изгубили давност, мисля, че сега трябва да подавам молба, за да ми ги махнат, знам ли и аз.Но със здравните как седи въпроса не мога да кажа.

*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #41 -: Януари 05, 2013, 16:47:42 pm »
Сега последно трябва ли да се ходи до Фонда за пускане на променените декларации ? Или тези които сме си подали документите ще си останем като заварено положение ? Вече много се обърках
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #42 -: Януари 05, 2013, 17:14:49 pm »
Аз до колкото разбрах от прочетеното само тази декларация за здравни осигуровки ще трябва да подадем допълнително. Другите си остават така. Тези, които след 01,01,2013г.  се записват ще са с новите бланки.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #43 -: Януари 05, 2013, 18:04:48 pm »
Аз до колкото разбрах от прочетеното само тази декларация за здравни осигуровки ще трябва да подадем допълнително. Другите си остават така. Тези, които след 01,01,2013г.  се записват ще са с новите бланки.

Да, но никъде в сайта на ФАР не е упоменато за такива декларации !
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #44 -: Януари 05, 2013, 21:22:20 pm »
Аз тук на първа страница кликам на линка за сайта на фонда и след това има написано с големи сини букви ВАЖНО, кликам върху него и излизат подтеми за промени и под тях изтегли....там има и тази новата декларация. Сутринта под бланката имаше разяснението, което Ви копирах за изменение и допълнение, а сега ми излиза само бланката. Но това в предишните ми постове съм го копирала от сайта им.

ДЕКЛАРАЦИЯ
Долуподписаните:
...
(трите имена и ЕГН на жената)
и
...
(трите имена и ЕГН на партньора)
 
ДЕКЛАРИРАМЕ, че сме съгласни с условията и реда за одобряване за извършване на асистирана репродукция със средства от бюджета на Националната здравноосигурителна каса. Информирани сме, че към момента на извършване на дейностите по асистирана репродукция, финансирани от Националната здравноосигурителна каса, е необходимо наличие на непрекъснати здравноосигурителни права.
 
Дата.......................                                                Име и подпис на жената:
гр./с........................                                                
                                                                               Име и подпис на партньора:
 
Долуподписаната:
...
(трите имена и ЕГН на жената)

Информирана съм, че съм задължена да предоставя на директора на фонда писмена информация за резултатите от проведената процедура по асистирана репродукция.

 


Дата .......................                                                          Име и подпис на жената
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 21:29:30 pm от dida771 »
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #45 -: Януари 05, 2013, 21:29:59 pm »
а тези които са вече със статут одобрена пак ли трябва да подадем такава декларация?само жената ли трябва да е осигурена или и мъжът?
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #46 -: Януари 05, 2013, 21:43:19 pm »
Тези които са одобрени сигурно при вземане на заповедта ще им е искат или при започване на процедурата. Ако не бях чела преходните и заключителни разпоредби за мен не е проблем да тълкувам, че тази Декларация няма проблем да се попълни и подпише непосредствено преди да започнеш процедурата по ФАР. Май ще трябва да звъним в клиниките ни и да питаме тези, които ни изготвяха документите какво да правим, а и те би трябвало да ни се обадят да идем и да им попълним и тази бланка........ще се разбере.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #47 -: Януари 05, 2013, 22:41:45 pm »
Тези които са одобрени сигурно при вземане на заповедта ще им е искат или при започване на процедурата. Ако не бях чела преходните и заключителни разпоредби за мен не е проблем да тълкувам, че тази Декларация няма проблем да се попълни и подпише непосредствено преди да започнеш процедурата по ФАР. Май ще трябва да звъним в клиниките ни и да питаме тези, които ни изготвяха документите какво да правим, а и те би трябвало да ни се обадят да идем и да им попълним и тази бланка........ще се разбере.
ee ти тотално ме обърка, клиниката няма отношение за промяна на документите има изменение ние отиваме в фонда и пускаме тази декларация така ли излиза !?
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #48 -: Януари 05, 2013, 23:03:43 pm »
в понеделник ще звънна в фонда и ако ми дигнат ще ги питам за най  сигурно за да не гадаем
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #49 -: Януари 05, 2013, 23:27:28 pm »
в понеделник ще звънна в фонда и ако ми дигнат ще ги питам за най  сигурно за да не гадаем
Аз днес им писах един email да видим ще има ли отговор, имам чувството че Никой нищо не знае дори и от самия ФАР и докато се натуткат ние губим ценно време
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #50 -: Януари 06, 2013, 00:08:10 am »
По принцип клиниките трябва да знаят за тази декларация каква е и кога ще се изисква. Аз когато реших да си подам документи отидох в клиниката и там лицето отговарящо за фонда си имаше набора от бланки, които се изискват от ФАР. Попълних комплекта и това беше. Предполагам, че сега ще знаят за тази, за здравните осигуровки кога ще е необходима. Дали ще се прави непосредствено преди да започне процедурата или преди да ни разглеждат на обществен съвет за одобрение, ще трябва да сме я попълнили и изпратили допълнително към другите, които сме им пращали. За новите записвания ще си имат новия комплект бланки, които са същите, но с малки промени /на думички/ + декларацията за здравните осигуровки сигурно. Ама ние момичетата на прехода полудяхме вече......вместо да сме спокойни и позитивни само нерви трупаме....то за здравни осигуровки, за социални, за реформите по ФАР абе ще ни довършат.
 Мисля, че там от където са ти изпратили документите, трябва да ти пратят и декларацията за здравните, ако се изисква преди одобрението, а и може както някои са си ги пращали с куриер и така да стане ......а това всичкото евентуално ако се изисква предварително. Ако е за непосредствено преди процедурата да започне, ще е по-лесно и по-добре за нас мисля. До старта всеки ще е гледал да си оправи това положение с осигуровките.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #51 -: Януари 06, 2013, 00:50:10 am »
аз друго се чудя.. някои казват че и мъжът трябва да е осигурен а други че не трябва...някой знае ли точно как стои  въпросът :ask:
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #52 -: Януари 06, 2013, 21:30:29 pm »
Според мен и мъжът трябва да е здравно осигурен - така мисля, защото декларацията е от името и на двамата партньори. Относно въпроса кога трябва да се подаде тази декларация не ми е ясно, защото в декларацията пише, че сме информирани, че трябва да сме с непрекъснати здравноосигурителни права към момента на извършване на инвитрото. А от изменението на правилника за дейността на ФАР разбирам, че само тези от вече подалите заявления, на които още не са разгледани документите от обществения съвет трябва да подадат допълнително тази декларация. Много въпроси, очевидно е, че ще има нужда от разясняване.