0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
От 1 юни 2011 г., за улеснение на всички семейства, кандидатствали за финансиране на ин витро процедура, работи сайтът на Център "Фонд за асистирана репродукция". В него можете да намерите подробна и полезна информация, както и да следите статуса на вашите заповеди.

http://www.far-bg.org/
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #1 -: Юни 13, 2011, 21:48:19 pm »
Чудесно, браво това е супер!!!! :balk_47:
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #2 -: Юни 13, 2011, 21:54:01 pm »
 :balk_47: браво, така е по-добре, не да звъниме по телефоните. :D хайде успех на всички  :bori_007: :bori_004:

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #3 -: Юни 13, 2011, 22:27:40 pm »
Да,така е супер.Даже може да се провери статуса на подадените документи. osi_9
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #4 -: Юни 13, 2011, 22:44:40 pm »
И аз веднага пробвах статуса. Хареса ми как е подреден сайта. Браво!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #5 -: Юни 13, 2011, 22:58:13 pm »
Браво за този сайт. Най-сетне.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #6 -: Юни 14, 2011, 10:56:06 am »
Браво за сайта.Аз съм одобрена и сега чакам обаждане за заповед.Поздравления на всички одобрени :bighug:
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #7 -: Юни 15, 2011, 17:50:04 pm »
Браво за сайта.Аз съм одобрена и сега чакам обаждане за заповед.Поздравления на всички одобрени :bighug:
здравейте! Документите ми са с вх.№12 297/02.05.2011год. и според проверката в сайта също съм одобрена. Какво ознавача това? След колко време евентуално мога да очаквам обаждане? При подаване на документите ми казаха, че това може да стане най-рано пролетта на 2012год. Има ли някава промяна в отпуснатите средствата за финансира на инвитро за 2012год.?
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #8 -: Юни 15, 2011, 23:49:31 pm »
Страхотно е.Браво на създателя на сайта.Това е утеха за всички момичета.И все пак отдих за работещите във фонда.Няма да им звъним вече по-телефоните да ги притесняваме.Ще работят по-спокойно :grouphug2:

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #9 -: Юни 17, 2011, 12:15:31 pm »
Поздравления и от мен за сайта,много добре е организиран,имахме нужда от подобно нещо.И ние сме одобрени-номер 10015/01,11,2010г.,само чакаме обаждане.Успех на всички чакащи,и успешни процедури на останалите! :)
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #10 -: Юни 21, 2011, 14:13:01 pm »
В сайта пише, че съм одобрена - 11743/16.03.11. Значи ли това че наистина съм одобрена и остава само чакане за заповед?
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #11 -: Юни 21, 2011, 17:24:22 pm »
Момичета, това означава, че документите ви са разгледани и одобрени, но чакането за получаването на заповедта си остава.




My first, my last, my everything!
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #12 -: Юни 21, 2011, 17:56:22 pm »
Да, точно това означава. Документите ти са разгледани на ОС, одобрена си за финансиране, предстои обаждане за Заповед, това е :)
Успех!
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #14 -: Юни 22, 2011, 12:36:23 pm »
Браво,Сега поне няма да се притесняваме кои до къде е.Успех на всички момичета.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #15 -: Юни 22, 2011, 15:12:09 pm »
Еееее, това е супер :) Почувствах се по-спокойна поне за одобрението!!!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #16 -: Юни 22, 2011, 20:47:23 pm »
 :balk_47: Браво за сайта.
 Успех на всички и дано с тези нововъведения завалят и повече положителни  :bfp:
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #17 -: Юни 22, 2011, 22:23:03 pm »
браво  osi_9

Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #18 -: Юни 24, 2011, 23:17:36 pm »
здравейте! Документите ми са с вх.№12 297/02.05.2011год. и според проверката в сайта също съм одобрена. Какво ознавача това? След колко време евентуално мога да очаквам обаждане? При подаване на документите ми казаха, че това може да стане най-рано пролетта на 2012год. Има ли някава промяна в отпуснатите средствата за финансира на инвитро за 2012год.?

10 месеца след подаването, ако продължават със същото темпо. Т. е. към март 2012 г.
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 23:22:03 pm от Valima »
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #19 -: Юни 26, 2011, 14:59:40 pm »
И моят статус е одобрена, но чакането си остава ... :lol:
Ако се не лъжа, бях чула че ще има и някаква статистика на сайта, която не откривам.Греша, или още не е направено това?
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #20 -: Юни 26, 2011, 15:42:14 pm »
И моят статус е одобрена, но чакането си остава ... :lol:
Ако се не лъжа, бях чула че ще има и някаква статистика на сайта, която не откривам.Греша, или още не е направено това?

Това е статистиката, която откривам.
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=31
А иначе, относно получаването на заповедта, мисля, че вече ще се чака около 11 месеца /предвид излизането в отпуска на ФАР/, аз поне ще чакам толкова. Дано по някакъв начин да се ускорят нещата, защото ми се струва безумно да се чака по 1 година за одобрение, т.е. за 3 опита - 3 години. Но всичко зависи от това дали ще има пари... :(
Извинявам се за лекия спам. :?
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #21 -: Юни 27, 2011, 09:27:08 am »
И моят статус е одобрена, но чакането си остава ... :lol:
Ако се не лъжа, бях чула че ще има и някаква статистика на сайта, която не откривам.Греша, или още не е направено това?

Това е статистиката, която откривам.
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=31
А иначе, относно получаването на заповедта, мисля, че вече ще се чака около 11 месеца /предвид излизането в отпуска на ФАР/, аз поне ще чакам толкова. Дано по някакъв начин да се ускорят нещата, защото ми се струва безумно да се чака по 1 година за одобрение, т.е. за 3 опита - 3 години. Но всичко зависи от това дали ще има пари... :(
Извинявам се за лекия спам. :?
Благодаря ти Лари за линка, но аз останах с впечатление, че ще има статистика на брой извършени стимулации, брой бременности и брой родени бебета, нещо такова ... :wink:
Оооо със сигурност чакането ще е около година и аз така си мисля.Подала съм Март 2011 и по-рано от Февруари 2012 не очаквам обаждане ...
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФА
« Отговор #22 -: Август 08, 2011, 12:46:25 pm »
Здравейте, не намерих по-подходящо място да записвам статистиката от сайта на фонда. Та затова реших да го направя тук. Посещавайки сайта забелязах, че обновяват най вече статистиката, но история не се пази. Та идеята ми е да записваме тук, за да следиме. Ако смятате, че не е необходимо- то само кажете и ще спра.
Та ето това което ми се иска  да следим
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 30 юли включително  – 7.7 млн. лв.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #23 -: Август 25, 2011, 14:59:04 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 22 август включително  – 8 717 336,05 лв.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #24 -: Септември 14, 2011, 20:00:51 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 08 септрмври включително  – 9 716 567,72 лв.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2011, 22:34:11 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 30 септрмври включително  – 9 815 465,06 лв.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #26 -: Декември 05, 2011, 21:06:53 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 01 декември включително  – 13 371 816.14 лв.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #27 -: Януари 24, 2012, 18:33:02 pm »
Момичета,
забелязахте ли,че страницата на фонда не се отваря?Силно се надявам това да означава,че качват инф. и от утре ще почнат сс радаването на заповедите osi_9 osi_9 osi_9
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #28 -: Януари 24, 2012, 19:08:51 pm »
Току-що опитах да вляза и успях. За съжаление все още няма график...




My first, my last, my everything!
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #29 -: Юни 12, 2012, 10:41:38 am »
Момичета, дали вече има информация, кога от фонда ще излизат в отпуск? Миналата година бяха през юли а през август раздаваха заповеди.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #30 -: Юни 12, 2012, 10:56:06 am »
Момичета, дали вече има информация, кога от фонда ще излизат в отпуск? Миналата година бяха през юли а през август раздаваха заповеди.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48089.0
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #31 -: Септември 26, 2012, 15:11:58 pm »
здравейте,искам да попитам разглежда ли се въпросът за финансиране на повече от три опита, от фонд инвитро?
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #32 -: Септември 26, 2012, 15:24:47 pm »
не, не е поставян такъв въпрос до момента.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #33 -: Септември 26, 2012, 15:32:10 pm »
Имам посочена дата за вземане на заповед на 04.10.12г. Първо в коя стая трябваше да отида за смяна на името на клиниката (имам декларация от новоизбраната клиника)?
Благодаря предварително!
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #34 -: Септември 26, 2012, 15:36:47 pm »
отиваш при д-р Лалев, защото заповедта вече ще е при него, след това той ще ти каже в коя стая да отидеш, за да ти я сменят.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #35 -: Септември 26, 2012, 20:31:24 pm »
а как е възможно да бъде разгледан,на всички е ясно че при някои случаи ,тези три опита не са достатъчни,и каква е алтернативата ако нямаме възможност за самофинансиран опит?
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #36 -: Септември 26, 2012, 21:55:47 pm »
няма възможност към момента, предполагам си давате сметка че и тези пари за които успяваме да се преборим едва стигат. просто няма пари, това е. на всички ни се иска да можем до успех да правим безаплатни опити, но за съжаление не е възможно.
ако имате някаква идея, как да стане това, ще я чуя с удоволствие :)
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #37 -: Януари 05, 2013, 10:01:14 am »
Здравейте на всички чакащи одобрение за фонда! ЧНГ! Дай Боже късметлиййска! Има ли прочели, че тези, които чакаме все още разглеждане от обществения съвет, трябва допълнително да подаваме декларация за здравните осигуровки и трябва ли да ходим до клиниките, за да ги подадем допълнително? В сайта на фонда има публикувано следното:
    
Преходни и Заключителни разпоредби

§ 21. Правилникът влиза в сила от 1 януари 2013 г.


§ 22. (1) Жените, които са одобрени за извършване на асистирана репродукция до влизане в сила на този правилник и процедурите не са извършени, ползват правата за одобрените дейности по асистирана репродукция с изключение на одобрената сума.
(2) В случаите по ал. 1 заплащането на процедурите по асистирана репродукция се извършва от Националната здравноосигурителна каса.


§ 23. Жените, които до влизане в сила на този правилник са подали заявления по чл. 31, ал. 1 и 4 и те не са разгледани от Обществения съвет, подават допълнително декларация съгласно приложение № 4 към чл. 31, ал. 1, т. 6 от този правилник.
 
Има и формуляра на въпросната декларация.
Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели!

Това споделих и в БГ Мама: Ако може някой нещо да ми обясни.......
" - Нашите притеснения обаче не свършват до тук.......понеже въведоха новия единен код за осигуровки 11 11 11 и се получава следната ситуация: Аз и мъжа ми си внасяме здравни осигуровки, но не и социални. При новата осигурителна практика сега не се знае ако си внесем пак здравните, къде ще отидат - за дължими стари социални задължения или за здравните. Вече на платежните, нямало да се посочва нито за какво внасяш парите, нито ще се посочва период......просто внасяш пари на новия единен код и на ЕГН с три имена......те щели да си ги разпределят.....пълна каша и никой все още не може да ти каже какво и как ще става. С две счетоводителки говорих и двете вдигат рамене и казват, че е пълна каша в момента всичко. Какво правят това правителство идея си нямам, но всичко е хаос и неяснота......ще ни подлудят .! Извинявам се ако съм Ви досадила с дългия пост, но вече имах нужда да си споделя притесненията и евентуално да разбера от Вас какво да правя, защото трябва да си внеса за 2-3 месеца здравни и да отида да попълня декларация, че съм здравно осигурена, но не мога да го направа, защото нищо не знам трябва ли и социалните назад да си внеса, за да ми отиват и за здраве осигуровки???????? "
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 10:50:41 am от dida771 »
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #38 -: Януари 05, 2013, 13:00:17 pm »
Някъде в пресата четох, че при внасяне на осигуровки по единния код първо ще се покриват липсващи месеци със здравни вноски, за да не се допуска прекъсване на правата, а ако останат ще се разпределят по другите осигурителни фондове.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #39 -: Януари 05, 2013, 14:54:33 pm »
все пак има вариант да си платиш само и точно здравните. има декларация, която се подава в нап, че тези пари ги внасяш точно за това, подава се преди плащането.
честит ни нов хаос с единната сметка  :lol: :x тия от нап и подобните служби явно си нямат работа.

*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #40 -: Януари 05, 2013, 14:56:52 pm »
Не са тия от НАП, а са ни управниците дето измислиха поредния безумен закон/наредба, не го знам това какво е.

Аз имам много стари не платени данъци, който са изгубили давност, мисля, че сега трябва да подавам молба, за да ми ги махнат, знам ли и аз.Но със здравните как седи въпроса не мога да кажа.

*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #41 -: Януари 05, 2013, 16:47:42 pm »
Сега последно трябва ли да се ходи до Фонда за пускане на променените декларации ? Или тези които сме си подали документите ще си останем като заварено положение ? Вече много се обърках
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #42 -: Януари 05, 2013, 17:14:49 pm »
Аз до колкото разбрах от прочетеното само тази декларация за здравни осигуровки ще трябва да подадем допълнително. Другите си остават така. Тези, които след 01,01,2013г.  се записват ще са с новите бланки.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #43 -: Януари 05, 2013, 18:04:48 pm »
Аз до колкото разбрах от прочетеното само тази декларация за здравни осигуровки ще трябва да подадем допълнително. Другите си остават така. Тези, които след 01,01,2013г.  се записват ще са с новите бланки.

Да, но никъде в сайта на ФАР не е упоменато за такива декларации !
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #44 -: Януари 05, 2013, 21:22:20 pm »
Аз тук на първа страница кликам на линка за сайта на фонда и след това има написано с големи сини букви ВАЖНО, кликам върху него и излизат подтеми за промени и под тях изтегли....там има и тази новата декларация. Сутринта под бланката имаше разяснението, което Ви копирах за изменение и допълнение, а сега ми излиза само бланката. Но това в предишните ми постове съм го копирала от сайта им.

ДЕКЛАРАЦИЯ
Долуподписаните:
...
(трите имена и ЕГН на жената)
и
...
(трите имена и ЕГН на партньора)
 
ДЕКЛАРИРАМЕ, че сме съгласни с условията и реда за одобряване за извършване на асистирана репродукция със средства от бюджета на Националната здравноосигурителна каса. Информирани сме, че към момента на извършване на дейностите по асистирана репродукция, финансирани от Националната здравноосигурителна каса, е необходимо наличие на непрекъснати здравноосигурителни права.
 
Дата.......................                                                Име и подпис на жената:
гр./с........................                                                
                                                                               Име и подпис на партньора:
 
Долуподписаната:
...
(трите имена и ЕГН на жената)

Информирана съм, че съм задължена да предоставя на директора на фонда писмена информация за резултатите от проведената процедура по асистирана репродукция.

 


Дата .......................                                                          Име и подпис на жената
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 21:29:30 pm от dida771 »
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #45 -: Януари 05, 2013, 21:29:59 pm »
а тези които са вече със статут одобрена пак ли трябва да подадем такава декларация?само жената ли трябва да е осигурена или и мъжът?
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #46 -: Януари 05, 2013, 21:43:19 pm »
Тези които са одобрени сигурно при вземане на заповедта ще им е искат или при започване на процедурата. Ако не бях чела преходните и заключителни разпоредби за мен не е проблем да тълкувам, че тази Декларация няма проблем да се попълни и подпише непосредствено преди да започнеш процедурата по ФАР. Май ще трябва да звъним в клиниките ни и да питаме тези, които ни изготвяха документите какво да правим, а и те би трябвало да ни се обадят да идем и да им попълним и тази бланка........ще се разбере.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #47 -: Януари 05, 2013, 22:41:45 pm »
Тези които са одобрени сигурно при вземане на заповедта ще им е искат или при започване на процедурата. Ако не бях чела преходните и заключителни разпоредби за мен не е проблем да тълкувам, че тази Декларация няма проблем да се попълни и подпише непосредствено преди да започнеш процедурата по ФАР. Май ще трябва да звъним в клиниките ни и да питаме тези, които ни изготвяха документите какво да правим, а и те би трябвало да ни се обадят да идем и да им попълним и тази бланка........ще се разбере.
ee ти тотално ме обърка, клиниката няма отношение за промяна на документите има изменение ние отиваме в фонда и пускаме тази декларация така ли излиза !?
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #48 -: Януари 05, 2013, 23:03:43 pm »
в понеделник ще звънна в фонда и ако ми дигнат ще ги питам за най  сигурно за да не гадаем
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #49 -: Януари 05, 2013, 23:27:28 pm »
в понеделник ще звънна в фонда и ако ми дигнат ще ги питам за най  сигурно за да не гадаем
Аз днес им писах един email да видим ще има ли отговор, имам чувството че Никой нищо не знае дори и от самия ФАР и докато се натуткат ние губим ценно време
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #50 -: Януари 06, 2013, 00:08:10 am »
По принцип клиниките трябва да знаят за тази декларация каква е и кога ще се изисква. Аз когато реших да си подам документи отидох в клиниката и там лицето отговарящо за фонда си имаше набора от бланки, които се изискват от ФАР. Попълних комплекта и това беше. Предполагам, че сега ще знаят за тази, за здравните осигуровки кога ще е необходима. Дали ще се прави непосредствено преди да започне процедурата или преди да ни разглеждат на обществен съвет за одобрение, ще трябва да сме я попълнили и изпратили допълнително към другите, които сме им пращали. За новите записвания ще си имат новия комплект бланки, които са същите, но с малки промени /на думички/ + декларацията за здравните осигуровки сигурно. Ама ние момичетата на прехода полудяхме вече......вместо да сме спокойни и позитивни само нерви трупаме....то за здравни осигуровки, за социални, за реформите по ФАР абе ще ни довършат.
 Мисля, че там от където са ти изпратили документите, трябва да ти пратят и декларацията за здравните, ако се изисква преди одобрението, а и може както някои са си ги пращали с куриер и така да стане ......а това всичкото евентуално ако се изисква предварително. Ако е за непосредствено преди процедурата да започне, ще е по-лесно и по-добре за нас мисля. До старта всеки ще е гледал да си оправи това положение с осигуровките.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #51 -: Януари 06, 2013, 00:50:10 am »
аз друго се чудя.. някои казват че и мъжът трябва да е осигурен а други че не трябва...някой знае ли точно как стои  въпросът :ask:
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #52 -: Януари 06, 2013, 21:30:29 pm »
Според мен и мъжът трябва да е здравно осигурен - така мисля, защото декларацията е от името и на двамата партньори. Относно въпроса кога трябва да се подаде тази декларация не ми е ясно, защото в декларацията пише, че сме информирани, че трябва да сме с непрекъснати здравноосигурителни права към момента на извършване на инвитрото. А от изменението на правилника за дейността на ФАР разбирам, че само тези от вече подалите заявления, на които още не са разгледани документите от обществения съвет трябва да подадат допълнително тази декларация. Много въпроси, очевидно е, че ще има нужда от разясняване.