0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #20 -: Юни 26, 2011, 15:42:14 pm »
И моят статус е одобрена, но чакането си остава ... :lol:
Ако се не лъжа, бях чула че ще има и някаква статистика на сайта, която не откривам.Греша, или още не е направено това?

Това е статистиката, която откривам.
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=31
А иначе, относно получаването на заповедта, мисля, че вече ще се чака около 11 месеца /предвид излизането в отпуска на ФАР/, аз поне ще чакам толкова. Дано по някакъв начин да се ускорят нещата, защото ми се струва безумно да се чака по 1 година за одобрение, т.е. за 3 опита - 3 години. Но всичко зависи от това дали ще има пари... :(
Извинявам се за лекия спам. :?
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #21 -: Юни 27, 2011, 09:27:08 am »
И моят статус е одобрена, но чакането си остава ... :lol:
Ако се не лъжа, бях чула че ще има и някаква статистика на сайта, която не откривам.Греша, или още не е направено това?

Това е статистиката, която откривам.
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=31
А иначе, относно получаването на заповедта, мисля, че вече ще се чака около 11 месеца /предвид излизането в отпуска на ФАР/, аз поне ще чакам толкова. Дано по някакъв начин да се ускорят нещата, защото ми се струва безумно да се чака по 1 година за одобрение, т.е. за 3 опита - 3 години. Но всичко зависи от това дали ще има пари... :(
Извинявам се за лекия спам. :?
Благодаря ти Лари за линка, но аз останах с впечатление, че ще има статистика на брой извършени стимулации, брой бременности и брой родени бебета, нещо такова ... :wink:
Оооо със сигурност чакането ще е около година и аз така си мисля.Подала съм Март 2011 и по-рано от Февруари 2012 не очаквам обаждане ...
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФА
« Отговор #22 -: Август 08, 2011, 12:46:25 pm »
Здравейте, не намерих по-подходящо място да записвам статистиката от сайта на фонда. Та затова реших да го направя тук. Посещавайки сайта забелязах, че обновяват най вече статистиката, но история не се пази. Та идеята ми е да записваме тук, за да следиме. Ако смятате, че не е необходимо- то само кажете и ще спра.
Та ето това което ми се иска  да следим
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 30 юли включително  – 7.7 млн. лв.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #23 -: Август 25, 2011, 14:59:04 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 22 август включително  – 8 717 336,05 лв.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #24 -: Септември 14, 2011, 20:00:51 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 08 септрмври включително  – 9 716 567,72 лв.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2011, 22:34:11 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 30 септрмври включително  – 9 815 465,06 лв.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #26 -: Декември 05, 2011, 21:06:53 pm »
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 01 декември включително  – 13 371 816.14 лв.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #27 -: Януари 24, 2012, 18:33:02 pm »
Момичета,
забелязахте ли,че страницата на фонда не се отваря?Силно се надявам това да означава,че качват инф. и от утре ще почнат сс радаването на заповедите osi_9 osi_9 osi_9
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #28 -: Януари 24, 2012, 19:08:51 pm »
Току-що опитах да вляза и успях. За съжаление все още няма график...




My first, my last, my everything!
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #29 -: Юни 12, 2012, 10:41:38 am »
Момичета, дали вече има информация, кога от фонда ще излизат в отпуск? Миналата година бяха през юли а през август раздаваха заповеди.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #30 -: Юни 12, 2012, 10:56:06 am »
Момичета, дали вече има информация, кога от фонда ще излизат в отпуск? Миналата година бяха през юли а през август раздаваха заповеди.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48089.0
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #31 -: Септември 26, 2012, 15:11:58 pm »
здравейте,искам да попитам разглежда ли се въпросът за финансиране на повече от три опита, от фонд инвитро?
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #32 -: Септември 26, 2012, 15:24:47 pm »
не, не е поставян такъв въпрос до момента.
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #33 -: Септември 26, 2012, 15:32:10 pm »
Имам посочена дата за вземане на заповед на 04.10.12г. Първо в коя стая трябваше да отида за смяна на името на клиниката (имам декларация от новоизбраната клиника)?
Благодаря предварително!
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #34 -: Септември 26, 2012, 15:36:47 pm »
отиваш при д-р Лалев, защото заповедта вече ще е при него, след това той ще ти каже в коя стая да отидеш, за да ти я сменят.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #35 -: Септември 26, 2012, 20:31:24 pm »
а как е възможно да бъде разгледан,на всички е ясно че при някои случаи ,тези три опита не са достатъчни,и каква е алтернативата ако нямаме възможност за самофинансиран опит?
*
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #36 -: Септември 26, 2012, 21:55:47 pm »
няма възможност към момента, предполагам си давате сметка че и тези пари за които успяваме да се преборим едва стигат. просто няма пари, това е. на всички ни се иска да можем до успех да правим безаплатни опити, но за съжаление не е възможно.
ако имате някаква идея, как да стане това, ще я чуя с удоволствие :)
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #37 -: Януари 05, 2013, 10:01:14 am »
Здравейте на всички чакащи одобрение за фонда! ЧНГ! Дай Боже късметлиййска! Има ли прочели, че тези, които чакаме все още разглеждане от обществения съвет, трябва допълнително да подаваме декларация за здравните осигуровки и трябва ли да ходим до клиниките, за да ги подадем допълнително? В сайта на фонда има публикувано следното:
    
Преходни и Заключителни разпоредби

§ 21. Правилникът влиза в сила от 1 януари 2013 г.


§ 22. (1) Жените, които са одобрени за извършване на асистирана репродукция до влизане в сила на този правилник и процедурите не са извършени, ползват правата за одобрените дейности по асистирана репродукция с изключение на одобрената сума.
(2) В случаите по ал. 1 заплащането на процедурите по асистирана репродукция се извършва от Националната здравноосигурителна каса.


§ 23. Жените, които до влизане в сила на този правилник са подали заявления по чл. 31, ал. 1 и 4 и те не са разгледани от Обществения съвет, подават допълнително декларация съгласно приложение № 4 към чл. 31, ал. 1, т. 6 от този правилник.
 
Има и формуляра на въпросната декларация.
Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели!

Това споделих и в БГ Мама: Ако може някой нещо да ми обясни.......
" - Нашите притеснения обаче не свършват до тук.......понеже въведоха новия единен код за осигуровки 11 11 11 и се получава следната ситуация: Аз и мъжа ми си внасяме здравни осигуровки, но не и социални. При новата осигурителна практика сега не се знае ако си внесем пак здравните, къде ще отидат - за дължими стари социални задължения или за здравните. Вече на платежните, нямало да се посочва нито за какво внасяш парите, нито ще се посочва период......просто внасяш пари на новия единен код и на ЕГН с три имена......те щели да си ги разпределят.....пълна каша и никой все още не може да ти каже какво и как ще става. С две счетоводителки говорих и двете вдигат рамене и казват, че е пълна каша в момента всичко. Какво правят това правителство идея си нямам, но всичко е хаос и неяснота......ще ни подлудят .! Извинявам се ако съм Ви досадила с дългия пост, но вече имах нужда да си споделя притесненията и евентуално да разбера от Вас какво да правя, защото трябва да си внеса за 2-3 месеца здравни и да отида да попълня декларация, че съм здравно осигурена, но не мога да го направа, защото нищо не знам трябва ли и социалните назад да си внеса, за да ми отиват и за здраве осигуровки???????? "
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 10:50:41 am от dida771 »
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #38 -: Януари 05, 2013, 13:00:17 pm »
Някъде в пресата четох, че при внасяне на осигуровки по единния код първо ще се покриват липсващи месеци със здравни вноски, за да не се допуска прекъсване на правата, а ако останат ще се разпределят по другите осигурителни фондове.
Re: Сайт на Фонд за асистирана репродукция (ФАР)
« Отговор #39 -: Януари 05, 2013, 14:54:33 pm »
все пак има вариант да си платиш само и точно здравните. има декларация, която се подава в нап, че тези пари ги внасяш точно за това, подава се преди плащането.
честит ни нов хаос с единната сметка  :lol: :x тия от нап и подобните служби явно си нямат работа.