0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #60 -: Юни 08, 2011, 00:27:21 am »
и аз правя така, ако е ядене си ядат само него, ако е нещо печено- със зеленчук
едната яде домати, другата краставици  8)
Жаси, цъ- прост мърчандайзер съм :) поръчвам и нареждам стоката на фирмата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #61 -: Юни 08, 2011, 00:34:38 am »
Да, аз съдя по себе си например. Нахранила съм се с една чиния супа и с филия да речем. Съвсем прилично. Не, че не мога да изям още една порция - второ, после тортичка, но в крайна сметка след това едва дишам и насладата от вкусотиите е кратка, трае само докато ги набивам. А една добра гозба, умерено - доста ми държи и като наслада, а се оказва и като количество.
Какво остава за малко детско стомахче.
Ако не се е нахранила, разбира се, че давам - допълнително от манджата, която е сготвена.

п.п. и ние сме предимно на краставици  8)




« Последна редакция: Юни 08, 2011, 00:36:22 am от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #62 -: Юни 08, 2011, 00:49:52 am »
Не давам супа, основно и десерт, например.

а, 3-course meal и мойто яде само в детската градина. но там количествата са малки.

къде ще ти приготвям аз салата, първо, второ "и компот", както казват руснаците  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #63 -: Юни 08, 2011, 08:27:27 am »
Не давам супа, основно и десерт, например.

Май са и малко децата, които могат или искат да изядат първо, второ и трето - изключваме градината, щото там са наистина малки порции.
Попадала съм на тем в мамата, където се намира някой, който прави на пух и прах майките, които разпределят яденето от кухнята - примерно основно за обяд, десерта следобяд и супата с хляб вечер, защото не било това идеята на кухнята. Но моето дете също абсурд да изяде три неща по 220гр на едно ядене, та аз едва едно цяло успявам да го накарам да изяде.
Но дори и за дечица, които търсят по-голямо количество - не виждам да са лишени от разнообразие, ако ядат по един вид ястие на хранене. Още повече, че за българина салатата си е традиция, ние лично без салата никога не сядаме, така че децата на практика ядат ястие + салата.
За плодовете - аз не го спазвам това да се ядат задължително преди ядене. Когато ми се поиска плод - давам.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #64 -: Юни 08, 2011, 08:42:37 am »
относно "злоядите" деца, да припомня едно бележито изказване на д-р Мели:

"В България, здраво дете, което да е умряло от глад, няма!"

преведено, това значи, че ако детето е здраво и не иска да яде, това е ОК.

Да, да Джаме, и другото което все звучи в ушите ми от същата авторка - "1ви клас бях 14 кг" :wink: Има шанс като гледам да постигнем нейния рекорд! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #65 -: Юни 08, 2011, 11:22:03 am »
Като говорим за затлъстяване при децата се сещам за моята баба, лека ѝ пръст. Тя горката в чудо се беше видяла с децата на вуйчо ми. Все казваше - "божееее, как се гледат такива деца? На едното му се караш да яде, на другото да не яде ....". Братовчед ми от малък си тръгна с наднормено тегло и сега на 20 и кусур е огромен. Сестра му пък е като клечка. А уж еднакво са гледани и хранени като малки. И все от същата баба, която е гледала и нас с брат ми. Но тук виждам освен всичко друго и движението като фактор. Братовчедка ми нямаше търпение да се прибере от училище и да се качи на колелото или ролерите и да драсне по махалата, да играе с топката и коша, който им беше направил баща им. Ако вали или просто е студено се качваше на високия таван с топката и кучето. А брат ѝ ако му скриеха дистанционното, в една купа с вода си правеше корабчета и си играеше, но не излизаше да скача или играе нещо уморително.
А относно примера на родителите - май ще трябва да си припомня как се закусваше, че аз изобщо не съм пример за подражание в храненето. По-скоро съм пример как не трябва да се храни човек. Та сега на дърти години ще се уча на правилно хранене.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #66 -: Юни 08, 2011, 11:29:58 am »
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2000625/Malissa-Joness-gastric-band-op-caused-new-nightmare.html

интересна история. разгледайте снимките, вкл. детската и надписът под нея
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: затлъстяване при децата
« Отговор #67 -: Юни 08, 2011, 12:15:11 pm »
Снимките са ужасни. За себе си съм убедена, че неконтролируемото ядене в ранна възраст води до тези проблеми после. Не съм сигурна дали има анорексичка / булимичка, която да е била с нормално тегло, преди да залитне в другата крайност.

Като цяло смятам, че няма нищо лошо в обичането и яденето на сладко, дори от малки деца (не бебета, а деца). Никога не съм била ограничавана в това отношение, баба ми правеше много вкусни и различни сладкиши, шоколади и бонбони също са внасяни вкъщи. Не помня някога да съм искала и, съответно, да ми е било забранявано да изям нещо. Но ми се даваше порция, определено количество и точка - яде се това, което ти е сложено в чинията, не си дослагаш, не се взима допълнително. Проблеми имаше с яденето на хляб - не обичах и само ме тормозеха с тоя хляб. Иначе съм си склонна към определена пухкавост, но не е драма да поддържам приличен вид, като не прекалявам с въглехидратите.

Когато нещата се консумират с мярка, не мисля, че има нужда от забрани и строги правила. Говоря обаче за нормалната храна, не за чипс, зрънчо, че дори и някои бисквити. По отношение на сладките неща - ако не е шоколад и сладолед, предпочитам да са домашно приготвени.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #68 -: Юни 08, 2011, 13:00:03 pm »
...
Когато нещата се консумират с мярка, не мисля, че има нужда от забрани и строги правила. Говоря обаче за нормалната храна, не за чипс, зрънчо, че дори и някои бисквити. По отношение на сладките неща - ако не е шоколад и сладолед, предпочитам да са домашно приготвени.

Е, то кой говори за други, всички говорим за тези-вредни храни :wink:

Re: затлъстяване при децата
« Отговор #69 -: Юни 08, 2011, 13:11:44 pm »
аз все си мисля, че ще давам от всичко да опита, но ще обяснявам вредите и ползите от всеки продукт. ЗА МакДоналдс о КФС ще има голяма лекция. Обаче мисля, че ако иска, трябва да му се даде да опита дори и от вредните храни, защото като тръгне на училище първо на тях ще налети и то в големи количества.
Аз съм единствената, която не дава нищо между храненията, освен плод или четвърт овесена бисквита или оризонка. И то когато не е ял на обяд.
А по повод темата в мамата, започнах да давам по малко супа и по малко второ и така хапваме. Ако супата не става за нас, нарязвам краставичка.
Така съм доволна, защото хем има някаква баласта в корема, която предпазва от запек, хем е ял и основно.Като може да включа домат ще му правя мини шопска салата :)
[/url][/url]
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #70 -: Юни 08, 2011, 13:40:24 pm »
...
Когато нещата се консумират с мярка, не мисля, че има нужда от забрани и строги правила. Говоря обаче за нормалната храна, не за чипс, зрънчо, че дори и някои бисквити. По отношение на сладките неща - ако не е шоколад и сладолед, предпочитам да са домашно приготвени.

Е, то кой говори за други, всички говорим за тези-вредни храни :wink:


Уточнявам, защото всеки си има дефиниция за вредна храна. За някои това са чипсовете и сие. За други - всичко, което съдържа бяло брашно, бяла захар и млечен шоколад. За мен сладките неща не са толкова вредни, ако не се прекалява с тях.  Това имах предвид.  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #71 -: Юни 08, 2011, 15:57:59 pm »
Сладкото по принцип не е толкова вредно ако съдържа захар.За съжаление вече във всичко блъскат глюкозо-фруктозен сироп,защото е по евтин,а пък той прецаква здраво черният дроб.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #72 -: Юни 08, 2011, 21:13:52 pm »
Не съм сигурна дали има анорексичка / булимичка, която да е била с нормално тегло, преди да залитне в другата крайност.

Всъщност не е съвсем така...В повечето случаи момичетата са в границата на нормалното тегло ( гледайки индекса за телесна маса ИТМ ) . Решават, че искат да отслабнат малко, 2-3-5 кг и се заиграват лошо.
И аз в пубертета се подхлъзнах, но се усетих кажи речи на време. Бях 55-56 кг, 15-16 год, 168 см. Спортувах много - скално катерене и пещернячество и теа-бо 3-4 пъти седмично.
Реших че трябва да сваля 2-3 кг...В резултат за една година станах 45 кг. Нямах цикъл година и половина. В този период се запознах с доста момичета със сериозни проблеми, стреснах се и се хванах в ръце.
От момичетата, с които се запознах, само 1 е било пълно преди да се подхлъзне.
*
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #73 -: Юни 08, 2011, 21:42:08 pm »
Ами как няма да си мислят момичетата, че са пълнички?! Я си пуснете един филм или отворете списание, а защо не и фешън канала - навсякъде тапицирани скелети - това се налага като стандарт за красота. И момичетата си внушават, че са дебели.

Кристина Агилера (примерно) сложила някой килограм отгоре, следват коментари - ауу, тази колко е надебеляла. Ми то човек да го е страх да тури 3-5 кг отгоре, бе!
Re: затлъстяване при децата
« Отговор #74 -: Юни 09, 2011, 09:42:00 am »
Не съм сигурна дали има анорексичка / булимичка, която да е била с нормално тегло, преди да залитне в другата крайност.

Всъщност не е съвсем така...В повечето случаи момичетата са в границата на нормалното тегло ( гледайки индекса за телесна маса ИТМ ) . Решават, че искат да отслабнат малко, 2-3-5 кг и се заиграват лошо.
И аз в пубертета се подхлъзнах, но се усетих кажи речи на време. Бях 55-56 кг, 15-16 год, 168 см. Спортувах много - скално катерене и пещернячество и теа-бо 3-4 пъти седмично.
Реших че трябва да сваля 2-3 кг...В резултат за една година станах 45 кг. Нямах цикъл година и половина. В този период се запознах с доста момичета със сериозни проблеми, стреснах се и се хванах в ръце.
От момичетата, с които се запознах, само 1 е било пълно преди да се подхлъзне.
Ами, не съм много запозната, просто това са ми наблюденията от случаите, за които съм гледала предавания или чела статии. Общо взето всеки път съм била съгласна, че момичето е имало нужда от отслабване (говоря за килограми над 70 примерно, не за това, че 55-56 кг не се харесват на 15-годишните и всички мечтаят да са 50-51).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: затлъстяване при децата
« Отговор #75 -: Декември 02, 2011, 21:43:13 pm »
Затлъстяването става все по-често срещан проблем при децата. Много родители внимават за това как се храни тяхното дете и за целта се консултират с диетолог или използват специален  електронен калкулатор.
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 18:21:32 pm от Елфи »