0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #40 -: Януари 20, 2009, 11:28:57 am »
Ако нямаш предвид конкретен град-с направление тези изследвания, можеш да ги направиш във всяка болница и лаборатория, която работи със здравната каса! :wink:
[/url]
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #41 -: Януари 24, 2009, 12:56:09 pm »
Здравейте момичета, спешно искам да ви попитам нещо...
Вторник трябва да изследвам хормони FSH, LH, Estrogen, Prolaktin и Testosteron но незная дали ще може по ЗК? Досега винаги сама съм си ги плащала. Какво трябва да направя?
Ако се поемат от ЗК от кого трябва да взема направление от личния лекар или гинеколог?
Предварително благодаря за отговорите :)
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 13:05:15 pm от kala_ »
*
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #42 -: Януари 24, 2009, 13:12:35 pm »
Можеш да вземеш направление от личния за гинеколог или ендокринолог и той ти дава направление за тези изследвания, въпросът е да попаднеш на такъв, който работи със здравната каса и после да ги направиш в лаборатория, която също работи със здр. каса.
    

*
Добре изглежда табличката, но за съжаление за повечето неща те карат да си плащаш:) Но таблицата ще е от полза за всички от форума, поне да могат да си търсят правата в поликлиниките, ако се наложи.
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #44 -: Септември 22, 2009, 11:10:52 am »
Привет сладурковци, вие сте направо супер. Толкова време търсих такава таблица, а най-тъпото е, че всеки лекар ме праща в някоя лаборатория да си плащам всичко. Това все пак всички знаем, че е скъпо начинание. Пък нали и за това са здравните осигуровки. Хей, желая ви успех на всички, който сте тръгнали по тази трудна пътека, и дано не се окаже толкова дълга.
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 11:12:36 am от danito-pileto »
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #45 -: Януари 26, 2010, 10:44:53 am »
Здравейте, момичета бих искала да попитам някой имали Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК за 2009/2010 година. :)
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #46 -: Януари 26, 2010, 18:03:13 pm »
  Това е стара статия,но мисля,че ще ви е полезна
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #47 -: Април 06, 2010, 19:06:39 pm »
Прочетох статията и видях,че хормоните на щитовидната т.е. TSH,fT4,fT3 се поемат от НЗОК дали това още важи,и направление личната лекарка ли трябва да ми даде
I want to spend my lifetime with you
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #48 -: Април 06, 2010, 19:17:51 pm »
Прочетох статията и видях,че хормоните на щитовидната т.е. TSH,fT4,fT3 се поемат от НЗОК дали това още важи,и направление личната лекарка ли трябва да ми даде
И на мен ми предстои изследване на хормоните на Щитовидната жлеза, ако някой знае да сподели също и за анти телата ТАТ и МАТ.
мерси предварително момичета.
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #49 -: Април 06, 2010, 19:24:51 pm »
На мен личния лекар ми даде направление за изследване на ТСХ и ФТ4, а антителата си ги платих аз, както и ФТ3.
*
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #50 -: Април 06, 2010, 19:27:18 pm »
Здравейте! Аз съм с операция на щитовидната жлеза и редовно си правя изследвания на хормоните. Направление може да даде и личния лекар, а също така личния лекар може да те изпрати на ендокринолог и той да пусне направление за хормоните. Но доколкото знам с едно направление може само два хормона да се изследват, и то веднъж на три месеца. А за ТАТ и МАТ - те се заплащат. Касата не ги поема.


*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #51 -: Април 06, 2010, 19:29:10 pm »
Значи да разбирам,че може без проблем да си взема направление за TSH,FT4 ,защото моята лекарка е много дръпната и най-вероятно ще се опита да ми откаже,веднъж не ми даде и за гинеколог
I want to spend my lifetime with you
*
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #52 -: Април 06, 2010, 19:33:05 pm »
На мен не ми се е случвало личния лекар да ми откаже, при положение, че нещо не е наред. Но да, може да ти даде, то даже не и направление, а бележка за изледване. Направление е ако те прати първо на ендокринолог.


*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #53 -: Април 06, 2010, 19:54:35 pm »
Ок много ти благодаря
I want to spend my lifetime with you
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #54 -: Ноември 25, 2011, 15:01:11 pm »
иЗВИНЕТЕ ВИЖДАМ ЧЕ ОТДАВНА НИКОЙ НЕ Е ПИСАЛ В ТАЗИ ТЕМА,МОЛЯ КАЖЕТЕ МИ АКО ЗНАЕТЕ ИМА ЛИ НЯКОИ ИЗСЛЕДВАНИЯ НА ХОРМОНИ КОИТО СЕ ПОЕМАТ ОТ КАСАТА.пРИМЕРНО ТЕЗИ КОИТО СЕ ПРАВЯТ МЕЖДУ 3-5 ДЕН ОТ МЦ.?бЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
*
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #55 -: Декември 22, 2011, 19:05:44 pm »
Здравейте , знаете ли дали изследване на растежния хормон е по здравна каса с направление ? Ако е ,кой трябва да даде ? А дали трябва да се лежи в болница ,
защото някъде четох , че се прави вечер ? Благодаря .
*
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #56 -: Януари 09, 2012, 16:42:03 pm »
Момичета, преди малко с мъжа ми взехме направления за изследване по НЗОК на СПИН, Васерман, Хепатит В и С.
Тъй като знам, че много лични лекари твърдят, че касата не ги поема, преписвам кодовете им дословно от самите направления.
Надявам се да се окажат полезни на някого:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С
*
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #57 -: Януари 15, 2012, 15:00:32 pm »
Здравейте , знаете ли дали изследване на растежния хормон е по здравна каса с направление ? Ако е ,кой трябва да даде ? А дали трябва да се лежи в болница ,
защото някъде четох , че се прави вечер ? Благодаря .

Никой ли не знае ?
*
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #58 -: Март 05, 2012, 20:08:42 pm »
Здравейте , знаете ли дали изследване на растежния хормон е по здравна каса с направление ? Ако е ,кой трябва да даде ? А дали трябва да се лежи в болница ,
защото някъде четох , че се прави вечер ? Благодаря .

Никой ли не знае ?
Re: Кодова таблица на изследвания, поемани от НЗОК
« Отговор #59 -: Февруари 14, 2013, 11:30:10 am »
Здравейте момичета!Вчера бях при личния за да го попитам за направление за мен и мъжа ми за Васерман, СПИН, Хепатит В и С, но ми отказа и ми каза, че тези изследвания си били платени и сега се чудя какво да правя?Някой може ли да ми каже дали все още и тази година тези изследвания мога да си ги направя по здравната каса и да настоявам за направление.Благодаря