0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Схеми за шиене и плетене
« -: Март 25, 2011, 13:11:11 pm »
Реших да пусна тази тема, защото съм любител на плетивото и шиенето и ще ми бъде интересно да споделяме различни модели които сме сътворили , така ще обменяме опит и идеи.Смело качвайте снимки и схеми или просто обяснете начина на изработка,така ще направим свободното си време още по интересно.
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #1 -: Март 25, 2011, 14:37:36 pm »
особено ако някой знае как се плете мекреме
уууууууууу голям мерак ми е
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #2 -: Март 25, 2011, 14:54:16 pm »
особено ако някой знае как се плете мекреме
уууууууууу голям мерак ми е
Не зная дали ще са ти от полза, но намерих някой неща, надявам се да съм ти била полезна, а и май и аз се позапалих ,като видях красотите които стават така.
http://www.rukodelie.net/makrame-statji/mod0001.htm
http://www.co.middlesex.nj.us/culturalheritage/chineseknotting/knots.html
http://www.co.middlesex.nj.us/culturalheritage/chineseknotting/index.html
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #3 -: Март 25, 2011, 15:15:06 pm »
Ооо , plamak, браво за линковете   :) и аз се запалих!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #4 -: Март 25, 2011, 17:32:45 pm »
Малко спам -баш днес ли за плетене и игли и куки :lol: -навсякъде пише ,че на днешния ден жените не похващат такива работи  :lol:  :wink:



*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #5 -: Март 25, 2011, 17:55:16 pm »
Малко спам -баш днес ли за плетене и игли и куки :lol: -навсякъде пише ,че на днешния ден жените не похващат такива работи  :lol:  :wink:


Това че го обсъждаме не значи че го извършваме, аз не шия и плета на такива празници , но не виждам нищо лошо в това да обменяме опит ,все пак не всеки ден се спазва това- жените да не подхващат такива работи.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #6 -: Март 25, 2011, 19:17:16 pm »
plamak, нали видя ,че се  шегувам  !  :wink:


*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #7 -: Март 25, 2011, 19:32:17 pm »
Малко спам -баш днес ли за плетене и игли и куки :lol: -навсякъде пише ,че на днешния ден жените не похващат такива работи  :lol:  :wink:



 Днес имах за довършване на калъфка за едно кафене и после много ми се шиеше за момчето в коремчето ми, едни сладурски чаршафчета,но именно по тази причина си наложих да не го правя днес...
 Иначе аз мога да плета макрамета.Една приятелка,която жива в Ангола ме научи,но точно си мислех как да го обясня... и Пламъчето е открила много добри схеми :)
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #8 -: Март 25, 2011, 19:33:52 pm »
plamak, нали видя ,че се  шегувам  !  :wink:

Да просто обясних.
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #9 -: Март 25, 2011, 20:18:32 pm »
Записвам се за темата.
    Навремето се бях увлякла по макрамето, дори си спомням че имах една руска книжка с модели. За макрамето се седих на Баба Марта, когато племеницата ми поиска да и изплета мартеница с нейното име. Е доста се мъчих докато се сяда за възлите, но докарах мартеничката. И благодаря за сайтовете ще ги разгледам.
     Аз в момента бродирам два гоблена - Бяло коте и Царско езеро. Гоблените са два понеже мразя да шия фон (харесвам по пъстричкото) и научих мъжът ми да бродира и сега той шие фона на единия, аз на другия гоблен пъстрото и после ги сменяме!
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #10 -: Март 25, 2011, 21:37:15 pm »

     Аз в момента бродирам два гоблена - Бяло коте и Царско езеро. Гоблените са два понеже мразя да шия фон (харесвам по пъстричкото) и научих мъжът ми да бродира и сега той шие фона на единия, аз на другия гоблен пъстрото и после ги сменяме!

Хахахаха,супер! Как го върза човека в твоите дела.Аз моя няма да мога ...  :lol:
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #11 -: Март 25, 2011, 22:17:34 pm »

     Аз в момента бродирам два гоблена - Бяло коте и Царско езеро. Гоблените са два понеже мразя да шия фон (харесвам по пъстричкото) и научих мъжът ми да бродира и сега той шие фона на единия, аз на другия гоблен пъстрото и после ги сменяме!

Хахахаха,супер! Как го върза човека в твоите дела.Аз моя няма да мога ...  :lol:

И аз бих била със същият проблем , за това ще си шия гоблените сама  :lol:.
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #12 -: Март 25, 2011, 22:56:58 pm »
Оле, че хубава тема - ще я следя, когато мога. В момента и аз съм захванала няколко гоблена едновременно, кога ще ги свърша - само един господ знае!  :lol:
Мери, макраме съм правила в детството и младостта си. Когато бях малка, ученичка още, един приятел на татко, който пътуваше с корабите, след всеки курс ни провеждаше курс върху това, което е научил по време на пътуването си.  :lol: Така цяла зима правехме различни неща, но основното беше висящи поставки за саксии и пазарски чанти, по-скоро мрежи и торбички за пазаруване.  :lol: Честно, вече не си спомням как се правят, но ще се опитам да си припомня. Преди време бях хванала едно от макраметата да го разплитам, за да разбера как става.  :wink: А при последната чистка, намерих и няколко броя дръжки за чантите - неоплетени...  :oops:

*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #13 -: Март 26, 2011, 00:53:20 am »
Ако под шиене имате предвид не само бродиране, аз като храбра шивачка се включвам с линк към безплатни кройки на страницата на Бурда.

http://www.burdastyle.com/patterns?free=1&most_recent=1

Свалят се в pdf и се разпечатват на хартия в обичайния формат, а после се изрязват по контура и се слепват. Доста по-лесно е от разшифроването на чаршафите в средата на списанието от едно време.

В колонката вляво можете да изберете вида кройка според няколко критерия.
Има ги за деца и възрастни, за играчки, дрехи и неща за дома.
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #14 -: Март 26, 2011, 02:22:55 am »
явно аз съм тъпа, защото нищо не разбрах от първия линк, а и обяснението не ми е на български
имах запаметени няколко сайта, мъчих се, мъчих се и нищо не направих, после ги изтрих, така ми приключиха и опитите с едната кука -  едничкия гоблен  ми остана  :lol: :lol:
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #15 -: Март 26, 2011, 09:54:28 am »

Хахахаха,супер! Как го върза човека в твоите дела.Аз моя няма да мога ...  :lol:

И аз бих била със същият проблем , за това ще си шия гоблените сама  :lol:.

Той милия още от баба му, му е тръгнало... Научила го е да плете на една и две куки и така.. Аз го довърших с гоблените.. Иначе той рисува невероятно добре и основната му работа е надписи и рисунки върху мрамор...

и да не спам, аз търся модел на негърчетата - споменям си ги от детството, как ги бродирахме със сини и червени дрехи... но модел ако някой си спомня?
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #16 -: Март 26, 2011, 17:06:52 pm »
Чудни нови темички! Записвам се и аз. От скоро се вълнувам от плетиво, доста сайтове съм прегледала, но на тоя етап най-полезния за мен е http://club.osinka.ru/forum-12?sid=4d03c119559a884425df0000 Много идеи, със и без схеми.
А тук начинаещият да се научи доста по лесно.
http://www.youtube.com/watch?v=LfCjVZOxMgc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=AQQ3qJSiU_g&feature=related (моята буболечка вече има цял арсенал от шапки :lol: )
ето и моите първи опити http://www.facebook.com/album.php?id=100000492666198&aid=60586
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #17 -: Март 26, 2011, 20:41:34 pm »
олеееееееееее твои ли са тия разкошотии, онзи ден ги разгледах аз, цъках, цъках с език и стигнах до извода, че това е висш пилотаж за мен
ай, па ща пазара да ми направиш една
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #18 -: Март 27, 2011, 19:48:17 pm »
everything_possible невероятни красоти си направила.Благодаря за пуснатите линкове сигурна съм че не само на мен ще са от голяма полза. :bighug:
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #19 -: Март 27, 2011, 21:54:35 pm »
everything_possible, браво, невероятно красиви неща си сътворила!