0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #20 -: Март 28, 2011, 10:46:17 am »
 :) имам да довършвам едно малко гобленче с рози за подарък,  :oops: да не казвам, че един голям с мечки ме чака... но търся мечо пух  :D имам го като художник, схемичката е за кръстат бод, ако го иска някой да даде имейл

*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #21 -: Март 28, 2011, 15:45:10 pm »
:) имам да довършвам едно малко гобленче с рози за подарък,  :oops: да не казвам, че един голям с мечки ме чака... но търся мечо пух  :D имам го като художник, схемичката е за кръстат бод, ако го иска някой да даде имейл
Може да ви звучи тъп въпроса ми ,но какво наричат кръстат бод ,че аз много не съм на ти с термините.А щом е хубав аз съм за схемичка наредена веднага , емейл ще ти дам на лична сега  :P.
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #22 -: Март 28, 2011, 16:07:08 pm »
Ей супер темичка ще я следя и аз ....искам да се науча да плета  :).
everything possible ти от майсторския клас бе човек  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #23 -: Март 28, 2011, 16:38:40 pm »
Цоп и аз в темата! :)

Сега завършвам едно много лесно гобленче, казва се "Гаврошчето", ще го покажа като е готово. Имам още доста ушити гоблени преди години, сега отново хващам иглата, с нещо по-лесничко за начало. :)

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #24 -: Март 28, 2011, 16:46:35 pm »
Велик мързел ме е хванал за "женска работа", но все пак почти оплетох рокля на момата. Оставих я незашита, за да коригирам по-лесно ако има нужда. Утре ще снимам и ще покажа. Преди години изплетох рокличка и за племенницата ми, много ми беше сладка на чистата молитва с нея  :).
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #25 -: Април 12, 2011, 15:20:45 pm »
Това не е точно шиене ,но реших да го поместя тук ,защото все пак е свързано с конци , а и е интересно и ефектно.
Кълбо от светлина
В подходящ съд разредете тапетно лепило с няколко капки вода. Натопете дългата връв, която ще използвате за абажура, в лепкавата смес. След това вербувайте приятел, чиято задача е да държи един надут балон, докато вие навивате около него (балона) кордата. Не забравяйте, докато оформяте полилея да оставите достатъчно места за проникването на светлината. Когато кълбото изсъхне, пукнете и отстранете балона. Всичко, което ви остава сега, е да закачете крушка
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #26 -: Април 13, 2011, 08:20:06 am »
Това не е точно шиене ,но реших да го поместя тук ,защото все пак е свързано с конци , а и е интересно и ефектно.
Кълбо от светлина


Супер! Нещо подобно много ще подхожда на нашата спалня.
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #27 -: Април 15, 2011, 15:13:56 pm »
Ето го и най новото ми творение в областта на плетивото. :)
*
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #28 -: Октомври 26, 2011, 15:12:32 pm »
Хайде да раздвижа темичката с най новото което изработих , имам и схема за който иска.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Схеми за шиене и плетене
« Отговор #29 -: Май 30, 2012, 12:13:23 pm »
Ключодържател-портмоне:D

В блога съм дала линк как се прави.