0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #40 -: Март 31, 2011, 15:40:52 pm »
http://latanier.com/product.php?id_product=25
http://latanier.com/product.php?id_product=26

Докторе, мнението Ви за такива продукти, или само рекламен трик
Днес купих сапуна от първия линк (и един подобен с бадемово масло). Тук, в Италия, струва 1,74 евро. Като сравних цените, ми идва да говоря по каруцарски...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #41 -: Март 31, 2011, 19:15:28 pm »
Може ли да ми напомните кое от двете беше по-подходящото лекарство - Фуцидин или фузикорт...?......за атопичен дерматит, (момиче на 4 години).........но от две години без никакви зачервявания.
Остана само груба кожа и от време на време сърбеж. Снощи доста се поизмъчи.
 

Помня, че едното беше когато нещата са се влошили и има вероятност да има и гъбички.


Много благодаря.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #42 -: Март 31, 2011, 20:44:57 pm »
Фусидин е противогъбично, Фусикорта е и с КС
за АД екземи мисля Фусикорта е по-удачно като приложение, но все пак лекар трябва да каже
аз си позволявам да снимам и да показвам на доктора, за да ме посъветва
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #43 -: Март 31, 2011, 21:05:44 pm »
Благодаря ти!

Надявам се и доктор Бърди да даде съвет! За което отново много му благодаря!


Много е трудно да снимам, защото е просто по-груба суха кожа...няма никакви зачервявания и нищо няма да се види. Но се оплаква, че я сърби повече тези дни. Мажа и с хидратиращ крем, специално за атопична кожа, но когато я сърби сякаш трябва нещо по-силно.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #44 -: Март 31, 2011, 21:09:17 pm »
Фусикорт не се препоръчва за използване върху големи площи, по-скоро върху активна екзема с малка площ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #45 -: Април 03, 2011, 19:34:56 pm »
http://latanier.com/product.php?id_product=25
http://latanier.com/product.php?id_product=26

Докторе, мнението Ви за такива продукти, или само рекламен трик
Днес купих сапуна от първия линк (и един подобен с бадемово масло). Тук, в Италия, струва 1,74 евро. Като сравних цените, ми идва да говоря по каруцарски...
Аз пък в петък си получих поръчката с аргановия. Трябва да кажа, че съм впечатлена. Кожата на бебока е много мекичка и мирише приятно. Няма никакви раздразнения. Аз си мия и лицето с него вече две вечери, защото имам розацея, а видях в описанието, че пише, че добре се повлиява. И май е така. Чудя се, обаче, дали крем-маслото от арган, което пак се продава на същото място, ще е добре за бебо. Аз обмислям да си го взема за стрии, защото пак сме бременни, а не мога да си представя пролет и лято да се мажа с някакви течни масла.

Но би ми било интересно да разбера какво мисли докторът за аргана като цяло при употреба при бебета.
« Последна редакция: Април 03, 2011, 19:37:55 pm от dvelaleta »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #46 -: Април 03, 2011, 21:11:24 pm »
Никога не съм ползвал това нещо (арган).
И следователно нищо не мога да кажа.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 14:07:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #47 -: Април 04, 2011, 13:58:19 pm »
Е, добре. Тогава аз като поръчам, ще кажа как ни влияе на нас. Хубава седмица на всички!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #48 -: Април 05, 2011, 13:57:35 pm »
Доктор Бърди, ако имате време, моля да споделите кой медикамент използвате за мазане при импетиго?
Вече за втори път се получават тези възпалени мехурчета при сина ми, в областта на брадичката, педиатърът ни го диагностицира като импетиго и назначава мазане два дни с Пиоктанин, след което антибиотичен крем. Този Пиоктанин нужен ли е?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #49 -: Април 05, 2011, 13:59:26 pm »
"Бактробан".
Втори избор- "Фусидин".

Не мажем по лице с неизтриващи се багрила, особено щом имаме по-добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #50 -: Април 05, 2011, 14:14:52 pm »
Не мажем по лице с неизтриващи се багрила, особено щом имаме по-добър избор.

Това беше и моята логика.
Ще закупя едно от посочените от Вас.
Благодаря Ви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #51 -: Април 05, 2011, 14:42:48 pm »
Д-р Бърди изненадани сме много и притеснени, детето е на 6 г. и от скоро се напикава нощно време. Пуснахме стерилна урина - чиста е, ако я будим нощем и подканим - не се изпуска. Напикаването се наблюдава след като отказа следобедния сън, а нощния е много дълбок. По препоръка на джипито направихме рентгенова снимка и от там: спина бифида сакралис. Никога не е имала оплаквания, здраво право дете.
Докторе, кажете ми какво, къде, кога да предприема. Отбягвам да се информирам от "останалия интернет" и чакам с нетърпение вашия отговор.
Благодаря ви!

След първоначалния шок, се окопитихме и посетихме невролог и неврохирург. Пиша това за да довърша нашата "сага", и ако има подобни случаи родителите да се ориентират при кого да вървят.
Конкретно при нас се оказа много ниска степен и без специални мерки и грижи за напред.

Иначе благодаря на Д-р Бърди за включването му за Аргана и последващите му съвети на по-старите потребители.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #52 -: Април 06, 2011, 10:00:44 am »
6tereva, много те моля, дай координати на лекарите, при които сте били (включително и на джипи-то). Благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #53 -: Април 06, 2011, 15:51:10 pm »
Здравейте Докторе,
обръщам се към Вас отново с молба за съвет.
Вчера откриха, че баба има таласемия, казаха, че се предава наследствено и трябва да се изследваме всички. Аз разбира се, ще направя необходимите изследвания, но се чудя децата сега или на по-късен етап трябва да изследваме, има ли значение възрастта(каката е на 2г и 8м, а бебето скоро ще стане на 5м)?

И друго ме притеснява - малчо преди около месец беше с обрив по тялото(ситни червени пъпчици), който сам изчезна за седмица някъде, след това кожата на коремчето му стоеше като настръхнала, а сега се бели. В момента е с много суха кожа в областта на корема, ако не намажа с някакъв овлажняващ крем направо се бели на люспички, иначе изглежда спокойна, няма зачервявания. Чудя се това може ли да се дължи на автоимунно заболяване (т.като аз съм с тиереоидит и моята кожа е също много суха) или това е следствие на обрива, и трябва ли да правя нещо друго освен да овлажнявам?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #54 -: Април 06, 2011, 15:59:16 pm »
Как се установи диагнозата? Болест, или носителство?
Мисля, с Вас ли бяхме говорили за нужда от изследвания в тази насока? или греша?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #55 -: Април 06, 2011, 16:48:43 pm »
Не сте коментирал с мен докторе, ако имате превдид изследвания за таласемия.
Баба е с анемия от много години, но досега и предписваха железни препарати, едва вчера стана ясно, че всъщност има таласемия, хематоложката каза, че е носител само.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #56 -: Април 06, 2011, 17:20:38 pm »
Изследвайте децата... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #57 -: Април 06, 2011, 18:53:16 pm »
Благодаря Докторе!
Не разбирам, защо хематоложката каза да не правим изследвания преди 3г и половина. А венозно ли трябва да се вземе кръв или може от пръстче?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #58 -: Април 06, 2011, 18:57:23 pm »
Вземат се цяла серия от изследвания + електрофореза на Хемоглобин. Венозна кръв.
Стари неща са тези  за " след 3 годишна възраст"- съществуваща анемия може да промени до известна степен резултатите!
Иначе Носителството си е носителство... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #59 -: Април 06, 2011, 20:21:24 pm »
6tereva, много те моля, дай координати на лекарите, при които сте били (включително и на джипи-то). Благодаря!

Д-р Цеков, Токуда. Останалите са без значение, в провинцията сме.
Дано имате нашия късмет! :balk_21: