0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #40 -: Март 02, 2011, 15:02:15 pm »
loriane, ако искаш да разбереш дали са истински контракциите, взимаш топла вана. Ако минат, значи не са. Ако се увеличат, значи трябва да се запътваш към болницата. Не помня къде го бях чела това, че моето раждане беше предизвикано (бебето хич нямаше намерение да излиза). Леко раждане ти желая!

Лека бременност на всички!

Да и аз бях чувала, че за проверка се пие но шпа и една топла вана, но не стигнах до там...Пих само но шпа и понеже задрямах и те си минаха така...Вече ми се иска и на мен да ми предизвикват раждането, дано се съгласят. А и бебо сигурно е вече 4 кила ооо, не ми се мисли  8O
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #41 -: Март 02, 2011, 15:10:45 pm »
лориане, не знам колко си преносила, но по принцип се чака 10-14 дена. При мен няколко дена преди термин докторът каза, че бебето е вече 3400 и ако не съм родила до термин, ще го предизвикаме няколко дена след това, защото щяло да мине 4 кг и щяло да бъде по-трудно раждането. Както се сещаш, като чух всичко това, се съгласих мигновено.  :lol:  Не знам дали беше правилно или не, но както си се беше закотвил удобно, можеше и 10 дена след термин още да сме на същия хал. И така - раждането го предизвикаха два дена след термин, а той се роди на следващия ден и беше 3750 гр. Не се отървах от епизиотомията, въпреки че много ми се искаше. И контракции не бях имала преди това (май само веднъж в 32 седмица, когато се возих в колата на мъжа ми, много са неудобни седалките и бях някакси сгъната).

За но шпа-то не знам. По моите географски ширини изобщо не го изписват или пък някакъв друг еквивалент. А може просто моят доктор да е преценил, че нямам нужда. Но си мисля, че е по-добре да спреш да го взимаш вече. На една колежка докторът забравил, че й изписал магнезий и тя преноси 10 дена. В някакъв момент, май седмица след термина, опаковката й свършила и тя питала доктора дали да купува нова. И той тогава се светнал. :lol: :lol: :lol:  Е, същата вечер получила контракции и след два дена роди. 

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #42 -: Март 02, 2011, 15:52:12 pm »
blue_sky в 40 гс и един ден съм, а тук терминът се изчислява на 41 гс. По техните стандарти не съм преносила още, но понеже съм с едро бебче за себе си съм преносила доста  :oops: Ако до петък не родя ми казаха да се обадя в болницата, за да ме прегледат и т.н. И мен ме е страх най-вече от епизиотомията...но май и на мен няма да ми се размине

За но-шпато тук докторите са на различни мнения. Този, който ми следи бременността е против, според него няма ефект...Аз никога не съм го пила редовно, само снощи взех еднократно. Това по препоръка на акушерката, за да се разбере дали са истински контракциите или не.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #43 -: Март 02, 2011, 17:22:15 pm »
Честита Баба Марта и от нашият отбор  :lol: макар и с малко закъснение, но нещо затрих темата  :oops:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #44 -: Март 02, 2011, 17:42:17 pm »
лориане, ако не се възпали раната, почти всички твърдят, че епизиотомията не се усеща ден-два след раждането. Е, ама аз пък имах късмета да ми се възпали, та мина известно време преди да мога да си седна на д-то безпроблемно. Ама и това минава и се забравя. После са важни упражненията. Дано ти мине леко раждането!

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #45 -: Март 02, 2011, 19:45:18 pm »
Сперанза вече една щаслива мама!!!!! :D :D :D

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45287.0

успяхме да се чуем, тя е добре....бебо добре и било при нея, мъчели се да се хранят  :D :D :D
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #46 -: Март 02, 2011, 21:50:34 pm »
 :) Оле, не съм влизала от понеделник, а вече колко бебета са се родили :wink:.
Браво!
Да споделя и аз за моите болки, в понеделник ходих на лекар, вдигнаха ми дозата на но-шпато, включиха и спазмалгон, АГ-то каза че нямам втвърдване на корема, и силни контракции, но все пак се видяха на видиозона, като леки издувания на мат.лигавица.
Каза, че скоро ще го усетя, плацентата видяхме беше почти в ляво, защо ли?, чета че при другите е предна или задна, моята от страни :lol:

Ииии, повечко лежане, възнамерявам тези 4 почивни дни да се възползвам от помоща на мъжкото съсловие :lol:

А, кога изписват магнерот за контракции, при какви случаи, при по-силни и при разкритие ли?
Прочетох в нета, просто се чудя, че на мен не ми изписаха :?


Re: Тема на бременните №74
« Отговор #47 -: Март 02, 2011, 21:57:41 pm »
На мен ми изписаха "Магнерот" в твоите седмици. На мен ми го изписаха, защото ми направиха серклаж, а той "не обича" контракции. Но пък веднага след серклажа, започна да ми се втвърдява корема и си го пия до ден днешен.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #48 -: Март 02, 2011, 21:59:41 pm »
За епизиотомията не съм съгласна ,че не се усеща,усеща се и дори все още ме приболява ама важен е крайния резултат,наистина с времето се забравя болката..
Успех Лори и леко раждане :bighug:!
Аз пих Магнерич въпреки ,че нямах силни контракции,а разкритие нямах до последно Бриф..просто имах крампи  и по.цяла нощ се схващах,а контракциите дойдеха по-късно в 8 месец и бяха слаби,т.е го взимах превантивно :D

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #49 -: Март 02, 2011, 22:08:45 pm »
Ех, моникс, както казах, така твърдят такива, които не ги е боляло. Мен си ме боля около 5 седмици, но раната беше възпалена. Но и това минава и заминава. По-добре такива болежки отколкото други.  :wink:

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #50 -: Март 02, 2011, 22:23:57 pm »
Ех, Деси....за Кай всичко би изтърпяла, нали :) :bighug:
сладка болка е....
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #51 -: Март 02, 2011, 23:06:38 pm »
Привет! Виждам, че има бебета вече  :D. loriane - и твоят ред наближава  :wink:. Има известно разминаване в термините - гледала съм графиката на Топси, датата на М и е след моята, а терминът - по - ранен от моя. Тъй като преносих сина си с 2 седмици, някакви си дни не ме притесняват  :lol:.
За епизиотомията мога много да говоря, но не искам да плаша майчетата и ще се въздържа  :lol:.

Връщам се от консултация, другата седмица ще ми слагат анти Д гама глобулин за антитела. На прага на 8 месец съм качила почти 9 кг, малко ми е трудничко да се сгъвам и имам известни "неудобства" при епилиране в банята  :lol:, останалото е постарому. Засега... остават 2 месеца  :D.

Приятна вечер на всички!
« Последна редакция: Март 02, 2011, 23:14:24 pm от elle22 »
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #52 -: Март 02, 2011, 23:25:57 pm »
елле, блазя ти, че толкова малко си качила. аз съм качила около 10, пък съм по-назад от теб. преди бременността бях решила, че за цялата бременнст ще кача общо 10, но както с повечето неща, бременността ми си има собствени решения.

надявам се но-шпато да работи, аз го взимам, въпреки, че наистина на запад от нас хич не го предписват, днес след известно обикаляне по магазините, доста ме приболя и изпих 2 за няколко часа, не знам дали то действа или е плацебо?

струва ли си да се ходи до вис виталис за дрешки? или само за колички и по-големи неща.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #53 -: Март 02, 2011, 23:56:33 pm »
И мен килограмите ме плашат - в тази седмица вече съм +11; а не знам какво да направя, и на вид изглежда да е само на корем, но на практика е невъзможно :-( както е тръгнало, страх ме е да мисля колко ще стане в последните 2 месеца :(

Аз лично не харесах дрешките във Вис Виталис, но по-добре всеки да си види на място, то е до вкус:-)

За но-шпа: на мен ми го спряха, когато почнах Гиниприл-а; дотогава 3х2 го пиех и пак не помагаше; сега с Гиниприл-а е рай, забравих що е то да ме боли (е, има проблем друг, ама то си е до моя стомах); и контракциите спряха (или поне не ги усещам)... Ако си си тук и имаш толкова болки, може би доки ще ти даде нещо друго.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #54 -: Март 03, 2011, 00:09:05 am »
Ели, тия 10, дето си си ги мечтала, ми се виждат малко  :lol:. С доктора в началото си стиснахме ръцете за 13 и аз "стриктно" се придържам  :D. Плюс или минус кило - две не са проблем. Познавам мама, която качи 40  8O.

Ето този калкулатор дава приблизителни стойности като на доктора ми:
http://www.bebeimama.com/%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%ba%d1%83%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80-%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%82%d0%b5%d0%b3%d0%bb%d0%be.html
« Последна редакция: Март 03, 2011, 00:11:16 am от elle22 »
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #55 -: Март 03, 2011, 10:16:53 am »
Elena B, и аз не се впечатлих от дрехите във Вис Виталис.
Чесита нова темичка!
Да се напълни с много бременни, а за тези на финала, успешно раждане :D
« Последна редакция: Март 03, 2011, 10:36:52 am от Ники »

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #56 -: Март 03, 2011, 10:58:58 am »
За килограмите аз до тук качих 10 :oops:,а имам още толкова като време за двуплодна бременност колко е прага на шишавеене :wink:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #57 -: Март 03, 2011, 11:07:42 am »
А аз съм качила 12 кг :lol: :lol: :lol:, стартирах от 48 кг, сега съм 60 кг. Не се травмирам хич, просто се надявам някой ден отново да съм слаба.

Честит национален празник!


*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #58 -: Март 03, 2011, 11:18:40 am »
Аз вчера бях на преглед,всичко е нормално с двете ми момченца :D и имаме дата за секцио.tucy като обновиш списака можеш да ми смениш датата 05.04.
Момичета много пъти се е говорило за тези витамини,но ще питам пак  :) вие какви витамини пиете?Аз пиех Пренатал,но ми свършиха и сега не ми се купуват пак от тях,че са в голяма опаковка,а на мен не ми трябват за толкова много време.
Маригри в предишната тема беше писала за черен дроб и салатка.Незнам каде,но някъде имам спомен съм чела,че не се препоръчва да се хапва черен дроб :ask:.
Бина ето ти таблица за качване на килограми по седмици и за близнаци:
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
« Последна редакция: Март 03, 2011, 11:52:45 am от acq81 »
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #59 -: Март 03, 2011, 11:40:53 am »
Здравейте и от мен. Нещо трудно ви намерих, ама се справих :-)
Честита баба марта и от мен с малко закъснение - живи и здрави, бели и червени и винаги засмяни.
Също честит празник днес - дано скоро се гордеем чесме българи.
Темичката да се напълни с много нови попълнения, бебчета и препратки към "честито'
На скоро очакващите да родят - успешно раждане, на останалите леко бременеене :)
Ася 81 моите витамини са Гестинвит омега - по 30 бр. са в кутия.